Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, codovsky8 napisał:

Swoją drogą, ma ktoś zasilacz Seasonic Focus GX 750 i się wypowie czy wszystko ok z RTX 3080? Też czytałem o tej wadzie, ale chodziło o wersję bez dopisku "GX".

 

Mam zasilacz, ale wciąż czekam na 3080. Ale też z tego co wiem jest tak jak piszesz - nowe seasonic nie mają z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kacketon napisał:

Gdzie i kiedy kupiona. Bez tej informacji Twój post jest próbą wkurwienia wielu osób.

Dlaczego próbą?
Ja jestem wqrwiony do białości!

 

;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zachy napisał:

Gratuluje podejscia, jesli wkurwia Cie to, ze ktos inny ma karte, a Ty jeszcze nie dostales jej.

To jest ala podejscie 4-6 latka, ktory krzywi sie na rodzicow, bo Grzesiu dostal nowa zabawke, a TY jeszcze nie... ;) 

Bez kitu, bardziej wkurwia post o "próbie wkurwienia wielu osób" niż ten w którym ktoś wrzuca świeżo odebraną kartę :D
Swoją drogą, może niech ktoś do PWNu napisze, że definicja "wielu osób" to jeden sfrustrowany użytkownik forum :P

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mckarmi napisał:

Mam zasilacz, ale wciąż czekam na 3080. Ale też z tego co wiem jest tak jak piszesz - nowe seasonic nie mają z tym problemu.

A ja mam focusa a) starego b) 650W c) czekam na 3080
Co może pójść nie tak? ;)

 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, RadZiuw napisał:

Bez kitu, bardziej wkurwia post o "próbie wkurwienia wielu osób" niż ten w którym ktoś wrzuca świeżo odebraną kartę :D

Mnie ten post akurat mocno rozbawil. Ale to moze zakrawac na tragikomedie tez.

A co do definicji 'wielu osob' to trafiaja sie osobistosci, co mysla ze jak oni to i miliony... ;) 

 

Wracajac do tematu kart - ktos tu czeka na 3060Ti? Nie lepiej za niewielka doplata kupic 3070..?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, codovsky8 napisał:

Swoją drogą, ma ktoś zasilacz Seasonic Focus GX 750 i się wypowie czy wszystko ok z RTX 3080? Też czytałem o tej wadzie, ale chodziło o wersję bez dopisku "GX".

 

Ja mam i z 3080 od Gainwarda z PL 430W działało wszystko bez problemu - z Masterem też bezproblemowo (ale tutaj pobór to 350W).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiona z Janusztronika w czwartek wieczorem, w sobote rano siedziała w budzie. Przepłacona, ale spalila mi sie 1070 i przyszedl odyssey G7 

https://ibb.co/NVNGsC3

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lumi33

Ta karta do tego procka w sygnaturze? 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, addept napisał:

Ta karta do tego procka w sygnaturze? 

ofc, ze nie :)  a swoja droga bede robil  nowa bude do tej karty w Q1 2021

Edytowane przez lumi33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Alyjen napisał:

Corsair RM850i/x vs Seasonic Focus GX 750W - mogę je wyrwać w podobnej cenie. Skłaniam się bardziej w kierunku Corsaira bo mam dobre doświadczenia, a Seasonic w serii Focus miał jazdy z mocnymi kartami, niby GX jest wolna od tej wady. 

heh wyzsze modele zasilaczy dla corsara robi seasonic, a bynajmniej tak gdzies kiedys czytalem :P

Btw mam GX750 i nie zaobserwowałem zadnych problemów z RTX3080

  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie drodzy userzy. Przeglądam ten temat jakoś od 1200 strony i czaiłem się na 3070 - nie wyszło. Poczytałem recenzje 3060 ti i na moje potrzeby (FullHD 60FPS) sparowane z Ryzenem 3600 to będzie dobry wybór. Jednak rodzi się pytanie jak się przygotować na jutro? O której sklepy zaczną wrzucać oferty? Gdzie warto szukać - morele, x-cum? One raczej lecą w kulki. Media Expert na premierę wrzuca od ręki karty? Było tak w ogóle w przypadku 3070 i 3080 czy te dropy to dopiero świeża sprawa?

Nie ukrywam, że zależy mi na tym aby kupić to w sensownej cenie (przy tym MSRP ustaliłem sobie limit na 2200, ew na 2300 cebulionów) i chciałbym być dobrze przygotowanym, a nie jestem zbyt doświadczony w tych nowych realiach, gdzie na karty graficzne kupuje się w dropach jak drogie buty. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jessi temat był poruszany. Ciężko nadążyć za tym wątkiem. Może ktoś będzie miał ochotę odpisać to zapytam.

Wiadomo, o której jutro 3060Ti się pojawią w sklepach?

Gdzie warto ewentualnie próbować zamawiać, żeby nie wpaść w jakąś wielotygodniową kolejkę?

Na jakie modele mieć priorytet.

Bazując na przeciekach wydajności jak uważacie do ilu zł warto brać taką 3060Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Re4ction napisał:

Witam Was serdecznie drodzy userzy. Przeglądam ten temat jakoś od 1200 strony i czaiłem się na 3070 - nie wyszło. Poczytałem recenzje 3060 ti i na moje potrzeby (FullHD 60FPS) sparowane z Ryzenem 3600 to będzie dobry wybór. Jednak rodzi się pytanie jak się przygotować na jutro? O której sklepy zaczną wrzucać oferty? Gdzie warto szukać - morele, x-cum? One raczej lecą w kulki. Media Expert na premierę wrzuca od ręki karty? Było tak w ogóle w przypadku 3070 i 3080 czy te dropy to dopiero świeża sprawa?

Nie ukrywam, że zależy mi na tym aby kupić to w sensownej cenie (przy tym MSRP ustaliłem sobie limit na 2200, ew na 2300 cebulionów) i chciałbym być dobrze przygotowanym, a nie jestem zbyt doświadczony w tych nowych realiach, gdzie na karty graficzne kupuje się w dropach jak drogie buty. ?

Buty łatwiej kupić bo przynajmniej są na premierę w sklepie i wiadomo ile sztuk ^^ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ceny idą do góry, 3070 ventusa 3x kupiło 10 osób za 3399, bałem się że będę żałował i tak przepłaconego tufa za 3079zł, ale chyba jednak nie. RTX 2060 zwykły chodzi już w okolicach 2k, nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już gdzieś dodane te karty na stronach Ale zablokowane jeszcze do zakupu? Da się tam może w kredycie podjezec planowana cene?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie na x-kom to ryzykowna zagrywka troche.

Ktos jeszcze chce sie z nimi bujac przy premierach seri rtx 3000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, codovsky8 napisał:

Swoją drogą, ma ktoś zasilacz Seasonic Focus GX 750 i się wypowie czy wszystko ok z RTX 3080? Też czytałem o tej wadzie, ale chodziło o wersję bez dopisku "GX".

 

żadnych problemow, nic nie stuka nic nie puka, nic nie urywa, mocy nie brakuje. Czy 3080 z UV czy bez, plus skręcony R7 1700 który ciągnie bardzo dużo. Śmiało bierz. 

Edytowane przez pwitcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zachy napisał:

Kupowanie na x-kom to ryzykowna zagrywka troche.

Ktos jeszcze chce sie z nimi bujac przy premierach seri rtx 3000?

uważam za wielce prawdopodobne, że na stanie nie mają ani jednej ale zamówienia będzie można składać do porzygu

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zachy napisał:

Kupowanie na x-kom to ryzykowna zagrywka troche.

Ktos jeszcze chce sie z nimi bujac przy premierach seri rtx 3000?

No ja na proste pytania zostałem przez nich olany ciepłym moczem jakby mieli złamać jakąś tajemnice spowiedzi albo zdradzić sekrety państwowe. 

 

Z resztą powinni się wstydzić bo sklep co sprzedaje odkurzacze ma lepsze ceny kart niż sklep który handluje częściami komputerowymi.

Edytowane przez Kronos30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kronos30 napisał:

No ja na proste pytania zostałem przez nich olany ciepłym moczem jakby mieli złamać jakąś tajemnice spowiedzi albo zdradzić sekrety państwowe. 

noo nie dziwota, jak pozwalają do tej pory składać zamówienia, a ludzie jeszcze z dnia premiery czekają na swoje to X-Kom nie przyzna się teraz że zjebali i nie wyrabiają i nic z tym nie zamierzają zrobić.
w końcu część zamawiających opłaciło zamówienia więc hajs się zgadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RadZiuw napisał:

noo nie dziwota, jak pozwalają do tej pory składać zamówienia, a ludzie jeszcze z dnia premiery czekają na swoje to X-Kom nie przyzna się teraz że zjebali i nie wyrabiają i nic z tym nie zamierzają zrobić.
w końcu część zamawiających opłaciło zamówienia więc hajs się zgadza...

A najlepsze to,że kazali mi zamówić bo kolejka. LOL Zamawiać w ciemno po zawyżonej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kronos30 napisał:

No ja na proste pytania zostałem przez nich olany ciepłym moczem jakby mieli złamać jakąś tajemnice spowiedzi albo zdradzić sekrety państwowe. 

Zrozum. Bo nie mogą odpowiedzieć.
Jutro będą mogli (na to, co my wiemy dziś): "Problem globalny z tymi gpu". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

Zrozum. Bo nie mogą odpowiedzieć.
Jutro będą mogli (na to, co my wiemy dziś): "Problem globalny z tymi gpu". ;)

generalnie zero żalu do pracowników obsługujących czat/infolinię X-Kom, bo oni sami z siebie nic nie powiedzą.
mają skrypty rozmów i gotowe odpowiedzi które kopiują/wklejają, rzadko się zdarzy taka luźna realna rozmowa, chyba że akurat osobą po drugiej stronie zna temat, ale - nie ubliżając nikomu - kilka razy na czacie zgłaszała się jakaś Asia, Kasia czy inna Magda, i na pytania odpowiadały gotowcami i wg skryptu bo prawdopodobnie większej wiedzy w temacie nie miały.
żal można mieć do włodarzy X-Kom którzy widząc falę hejtu dalej brną w to szambo i nie robią nic żeby temat załagodzić - bo i tak będą tacy, co zamówią, opłacą i będą czekać, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...