Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś czyta ten temat i mimo wszystko jutro będzie się starał wyrwać 3060ti z x-cum to moje gratulacje, będzie jeszcze z kim tutaj pisać przez kolejne 1000 stron :) 

  • Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Minciu napisał:

Są już gdzieś dodane te karty na stronach Ale zablokowane jeszcze do zakupu? Da się tam może w kredycie podjezec planowana cene?

Minciu napisałem na priv do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RadZiuw napisał:

żal można mieć do włodarzy X-Kom którzy widząc falę hejtu dalej brną w to szambo i nie robią nic żeby temat załagodzić - bo i tak będą tacy, co zamówią, opłacą i będą czekać, nie?

No tutaj, bez dyskusji. O ile zawodowcy i rekiny rynku, nie powinny dać się zaskoczyć sytuacji, ale... załóżmy że jednak, to już brnięcie w taki shit i w takim stylu po 2,5 miesiąca od wtopy, bez wniosków, bez reakcji, bez konsekwencji i... bez żenady, to FAKTYCZNIE JEST PRZEGIECIE.

Wypadek może się zdarzyć, ale to nie jest wypadek. To już jest premedytacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Piter2007 napisał:

Minciu napisałem na priv do Ciebie.

Do mnie też napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

No tutaj, bez dyskusji. O ile zawodowcy i rekiny rynku, nie powinny dać się zaskoczyć sytuacji, ale... załóżmy że jednak, to już brnięcie w taki shit i w takim stylu po 2,5 miesiąca od wtopy, bez wniosków, bez reakcji, bez konsekwencji i... bez żenady, to FAKTYCZNIE JEST PRZEGIECIE.

Wypadek może się zdarzyć, ale to nie jest wypadek. To już jest premedytacja.

Rezerwacje na produkt można robić i być w tej kolejce np 700-tny ale po cenie z premiery,a nie że przepłacasz 500 zł albo i więcej żeby czekać kolejne 3 miesiące kiedy mogą być obniżki ale tobie wcisną jeszcze po tej zawyżonej. 

Edytowane przez Kronos30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Pavel87 napisał:

Jeżeli ktoś czyta ten temat i mimo wszystko jutro będzie się starał wyrwać 3060ti z x-cum to moje gratulacje, będzie jeszcze z kim tutaj pisać przez kolejne 1000 stron :) 

Ja tu jeszcze będę dopóki nie wyrwę rtx 3070 tufa ? Dzisiaj próbowałem dodać do koszyka na morele ale mi błąd wywalało :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kronos30 napisał:

Rezerwacje na produkt można robić i być w tej kolejce np 700-tny ale po cenie z premiery,a nie że przepłacasz 500 zł albo i więcej żeby czekać kolejne 3 miesiące kiedy mogą być obniżki ale tobie wcisną jeszcze po tej zawyżonej. 

co do tych obniżek to bym nie szalał, tak samo jak z opiniami że "rynek się nasyci i wróci do normy" bo to oooooodległa przyszłość.
zgadzam się natomiast z tym, że jak nie blokują zamówień tylko "wpisz się na listę i czekaj" to powinna być cena premierowa a nie podnoszona co miesiąc albo częściej żeby sprawdzić - jak można przykręcić frajerom śrubkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera a ja zgłosiłem do zwrotu tego mastera 3070. Też ciekawy cen 3060ti i tego czy to juź ostatnia z serii na jakiś czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, RadZiuw napisał:

żal można mieć do włodarzy X-Kom którzy widząc falę hejtu dalej brną w to szambo i nie robią nic żeby temat załagodzić - bo i tak będą tacy, co zamówią, opłacą i będą czekać, nie?

Ja też mam do nich żal, bo kilka razy zostałem wprowadzony przez nich w błąd, więc anulowałem u nich kilka zamówień i z całego nowego zestawu komputerowego który obecnie składam nic u nich nie zamówiłem. A miałem szczere chęci ;). A co do włodarzy X-komu - oni wbrew pozorom mogą nie widzieć tego że na jakimś forum jest fala hejtu. Wierz mi - jest mnóstwo klientów X-komu którzy tu w ogóle nie wchodzą, a sprzedaż im pewnie i tak idzie.

Obecnie preorder kart 3080 w X-kom czy morele i ustawianie się w gigantycznej kolejne w ogóle się nie opłaca, no chyba że ktoś może sobie poczekać do wiosny 2021, bo podejrzewam że niestety ten problem z 3080 będzie się jeszcze niestety długo ciągnął. Lepiej szukać kart na media expert lub euro agd. Z firm które mają możliwie najlepszą (choć nie idealną) politykę preorder jest proshop gdzie widać potwierdzone daty dostaw, a jak nie mają potwierdzonych dat, to jest informacja że data dostawy jest nieznana. I lepiej otrzymać informację że data jest nieznana, niż tak jak w x-kom że karty będą za miesiąc, po czym za miesiąc dowiedzieć się że trzeba czekać jeszcze 2 miesiące, co właśnie mnie spotkało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RadZiuw napisał:

co do tych obniżek to bym nie szalał, tak samo jak z opiniami że "rynek się nasyci i wróci do normy" bo to oooooodległa przyszłość.
zgadzam się natomiast z tym, że jak nie blokują zamówień tylko "wpisz się na listę i czekaj" to powinna być cena premierowa a nie podnoszona co miesiąc albo częściej żeby sprawdzić - jak można przykręcić frajerom śrubkę...

Wszystko zależy ile kart mogą nagle rzucić w niedalekiej przyszłości bo jak będą klepać i wysyłać do Polski po 1 sztuce przez kolejne kilka miesięcy to będzie kiepsko. Ja już np zaakceptowałem karty w tej cenie ale chciałbym mieć możliwość kupna wersji którą chce/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Subman napisał:

Ja też mam do nich żal, bo kilka razy zostałem wprowadzony przez nich w błąd, więc anulowałem u nich kilka zamówień i z całego nowego zestawu komputerowego który obecnie składam nic u nich nie zamówiłem. A miałem szczere chęci ;). A co do włodarzy X-komu - oni wbrew pozorom mogą nie widzieć tego że na jakimś forum jest fala hejtu. Wierz mi - jest mnóstwo klientów X-komu którzy tu w ogóle nie wchodzą, a sprzedaż im pewnie i tak idzie.

Obecnie preorder kart 3080 w X-kom czy morele i ustawianie się w gigantycznej kolejne w ogóle się nie opłaca, no chyba że ktoś może sobie poczekać do wiosny 2021, bo podejrzewam że niestety ten problem z 3080 będzie się jeszcze niestety długo ciągnął. Lepiej szukać kart na media expert lub euro agd. Z firm które mają możliwie najlepszą (choć nie idealną) politykę preorder jest proshop gdzie widać potwierdzone daty dostaw, a jak nie mają potwierdzonych dat, to jest informacja że data dostawy jest nieznana. I lepiej otrzymać informację że data jest nieznana, niż tak jak w x-kom że karty będą za miesiąc, po czym za miesiąc dowiedzieć się że trzeba czekać jeszcze 2 miesiące, co właśnie mnie spotkało.

Euro nie sprzedaje rtx 3080 od ręki, też się ustawiasz w kolejce. Co prawda jej wielkość jest pewnie o wiele mniejsza niż takiego xkomu, ale nadal jest to kolejka. Jedynym miejscem gdzie karte można zamówić od ręki w ludzkiej cenie jest na chwilę obecną tylko ME.

Edytowane przez Inclouds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty od gigabyte można na proshopie zamawiać jak ktoś chce dostawa niby na 09.12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych modeli 3060ti, które x-kom wrzucił na swoją stronę tylko modele MSI Gaming X Trio i Ventus 2X nie mają przypisku "Ten produkt ma wydłużony czas dostawy. Dowiedz się więcej.".

Czyli jest JAKAŚ TAM możliwość, że te dwa modele jutro będą dostępne... przez 10 minut. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy premierach typu kolejka jak na xkomie za karte trzeba płacić od razu, czy mozna zamowic za pobraniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Subman napisał:

lepiej otrzymać informację że data jest nieznana, niż tak jak w x-kom że karty będą za miesiąc, po czym za miesiąc dowiedzieć się że trzeba czekać jeszcze 2 miesiące

no właśnie takie auto-respondery są wysyłane a nie mają żadnego odbicia w rzeczywistości, i w sumie gdybym tu na forum do tego wątku nie zajrzał, to bym miał jeszcze cięższe zderzenie z rzeczywistością, a tak wiem co mnie czeka i w miarę możliwości patrzę na Euro/ME czy się coś nie pojawi

 

4 minuty temu, Subman napisał:

co do włodarzy X-komu - oni wbrew pozorom mogą nie widzieć tego że na jakimś forum jest fala hejtu

fakt, nie spodziewam się żeby jakiś prezes czy dyrektor wszedł na takie forum, a jeśli nawet to się nie przejmie takimi opiniami, bo z kart to mają pewnie niewielki procent całości utargu, ale nie trzeba wchodzić na żadne fora żeby wiedzieć jak wygląda sytuacja na rynku i w ich firmie...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Inclouds napisał:

Euro nie sprzedaje rtx 3080 od ręki, też się ustawiasz w kolejce. Co prawda jej wielkość jest pewnie o wiele mniejsza niż takiego xkomu, ale nadal jest to kolejka. 

Ale przecież w Euro jest jedynie opcja do zapisania się na listę z powiadomieniem mailowym gdy produkt będzie dostępny. A to nie jest preorder. Wtedy liczy się zasada, kto pierwszy ten lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, elo200 napisał:

Karty od gigabyte można na proshopie zamawiać jak ktoś chce dostawa niby na 09.12

Dzięki. Zamówiona po tym jak MediaExpert jednej nie dostarczyło na wczoraj a jedną anulowali. Masakra co za sklep. Ciekawe ile trzeba będzie na kasę czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Subman napisał:

Ale przecież w Euro jest jedynie opcja do zapisania się na listę z powiadomieniem mailowym gdy produkt będzie dostępny. A to nie jest preorder. Wtedy liczy się zasada, kto pierwszy ten lepszy.

Nie mówię o żadnym zapisywaniu się do powiadomień mailowych, tylko o złożeniu zamówienia. Składając zamówienie na 3080 ustawiasz się w kolejce, więc mylisz się, nie ma czegoś takiego jak "kto pierwszy ten lepszy" :) Pokaż mi choć jedną osobe która dostała 3080 z euro zamawiając w listopadzie. Uwierz mi, było sporo takich osób, w tym ja(mam sumarycznie na euro i ole 4 karty w ten sposób zamówione) i żadna z nich nie jej jeszcze nie otrzymała. Euro realizuje tak naprawde zamówienia dopiero z września.

Edytowane przez Inclouds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, moskil napisał:

heh wyzsze modele zasilaczy dla corsara robi seasonic, a bynajmniej tak gdzies kiedys czytalem :P

Btw mam GX750 i nie zaobserwowałem zadnych problemów z RTX3080

Niższe raczej ;) w każdym razie ja ostatecznie wziąłem Corsaira z 7 letnią gwarancja jeszcze. Jak ktoś jest na kupnie to z tym kolegą trochę negocjowałem https://www.olx.pl/oferta/1-zasilacz-seasonic-focus-gx-750-80plus-gold-750w-CID99-IDHwTww.html#9262a7705e;promoted przesyłka za pobraniem wchodzi w grę, wydaje się ok, fotki uzupełnił. Jak za tą cenę to spoko opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Inclouds napisał:

Nie mówię o żadnym zapisywaniu się do powiadomień mailowych, tylko o złożeniu zamówienia. Składając zamówienie ustawiasz się w kolejce, więc mylisz się, nie ma czegoś takiego jak "kto pierwszy ten lepszy" :) Pokaż mi choć jedną osobe która dostała 3080 z euro zamawiając w listopadzie. Uwierz mi, było sporo takich osób, w tym ja(mam sumarycznie na euro i ole 4 karty w ten sposób zamówione) i żadna z nich nie jej jeszcze nie otrzymała. Euro realizuje tak naprawde zamówienia dopiero z września.

A gdzie jest opcja aby złożyć zamówienie na np. tę kartę: https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/gigabyte-karta-gragiczna-gigabyte-rtx-3080-gaming.bhtml ? No chyba że jestem ślepy, już sam nie wiem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Subman napisał:

A gdzie jest opcja aby złożyć zamówienie na np. tę kartę: https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/gigabyte-karta-gragiczna-gigabyte-rtx-3080-gaming.bhtml ? No chyba że jestem ślepy, już sam nie wiem ;) 

image.png.d6d6f2d1d9303ac0b3c252a2d1c027a5.png

Teraz widzisz? 

A tak serio, to w listopadzie mieli kilka razy aktywny guzior "Do Koszyka". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Subman napisał:

A gdzie jest opcja aby złożyć zamówienie na np. tę kartę: https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/gigabyte-karta-gragiczna-gigabyte-rtx-3080-gaming.bhtml ? No chyba że jestem ślepy, już sam nie wiem ;) 

Jak pojawi się koszyk. Wczoraj tak sprzedawali Aorus Master i sam zamówiłem ale zrezygnowałem bo kwota wydawała mi się zbyt wysoka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Inclouds napisał:

image.png.d6d6f2d1d9303ac0b3c252a2d1c027a5.png

Teraz widzisz? 

A tak serio, to w listopadzie mieli kilka razy aktywny guzior "Do Koszyka". 

Ok, teraz widzę :D  

To euro musi mieć jakąś hybrydową politykę w takim razie. Zresztą proshop też kombinuje strasznie, bo np. teraz nie można u nich zrobić preordera na żadne karty, nawet 3070 czy też 3090.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Inclouds napisał:

Nie mówię o żadnym zapisywaniu się do powiadomień mailowych, tylko o złożeniu zamówienia. Składając zamówienie na 3080 ustawiasz się w kolejce, więc mylisz się, nie ma czegoś takiego jak "kto pierwszy ten lepszy" :) Pokaż mi choć jedną osobe która dostała 3080 z euro zamawiając w listopadzie. Uwierz mi, było sporo takich osób, w tym ja(mam sumarycznie na euro i ole 4 karty w ten sposób zamówione) i żadna z nich nie jej jeszcze nie otrzymała. Euro realizuje tak naprawde zamówienia dopiero z września.

Ja wczoraj zamówiłem mastera z euro jak wyskoczyła dostępność i w statusie mam że karta została wysłana do sklepu, bo wziąłem z odbiorem także chyba normalnie da się ustrzelić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...