Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kelam napisał:

Rysiu - na 1660ti jeszcze możesz działać :thumbup:. Tymczasem ja tu gnije na 1060 6gb :E. Gdyby nie moje zamiłowanie do wracania do starszych gierek, to bym chyba osiwiał :whee:

Ale to tam jeszcze kij - ci na integrach, to dopiero maja wesołą sytuację - co drugi już pewnie myśli o:

 

  Ukryj zawartość

 

S06KAah.jpg

 

:E

Jestem w takiej sytuacji. W piatek oddalem swojego gtxa 970 siostrze i ciagle czekam na realizacje rtxa 3070 z ME. na integrze i7 10700k nawet mi ekran nie chce wystartować, ciągle miga i częściej jest czarny niż cokolwiek wyświetla, także jak ktoś tak działa od premiery kart widmo to współczuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś patent ustawić distill'a albo co innego żeby sprawdzało dostępność 3080 na proshopie?

łudzę się, że może coś tam jeszcze wpadnie i uda się zgarnąć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, kowallosu napisał:

Cena normalna jak dla mnie, 3070 x-trio kosztował na wstępie 2899 zł, tu jest trochę taniej za trochę słabsza kartę. Wiec cena ok. 
co niektórzy nadal bujają w obłokach... to ze  Rtx 3060ti jest na papierze następca 2060 super nie oznacza ze kupicie ta kartę jutro za 1900-2000 zł.  Nie mniej powodzenia. 

Tyle powinna kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Re4ction napisał:

Zacytuję sam siebie bo za chwilę zginę w gąszczu postów i nikt nie odpowie. Ktoś coś wie? ?

Skąd u nich takie niskie ceny ? Przecież podatek mają 25%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie Januszują tak bardzo :E i karty raczej biorą z dobrego źródła bez niepotrzebnych pośredników którzy też coś chcą dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kelam napisał:

Rysiu - na 1660ti jeszcze możesz działać :thumbup:. Tymczasem ja tu gnije na 1060 6gb :E. Gdyby nie moje zamiłowanie do wracania do starszych gierek, to bym chyba osiwiał :whee:

1060 6GB też nie jest taka zła. Pomiędzy 2100MHz-1060 a 2025MHz-1660TI miałem 27% różnicy w wydajności. Zmieniona głównie dla poprawy sprawności energetycznej, przy maxUV do około 1500MHz 1660Ti "generuje fpsy około 30-40% taniej". Przy 1500Mhz jest nadal minimalnie wydajniejsza niż GTX1060 2100MHz... najlepszy jest wtedy "koszt fpsa", 80% wyższy na GTX1060 (sic!) :E (1060-2100MHz/"już nie pamiętam napięcia, musiałbym zerknąć do notatek" vs 1660Ti-1500MHz/0,7V).

Ale co ciekawe... z powodu większego "bagażu" (liczba CUDA/itd) to 1660Ti nie zejdzie mi w Doom 2016 1080p/ultra/vsync-60fps poniżej 30Watt, a 1060 (1500MHz/0,71V [trik temperaturowy by spadła z 0,8V na 0,71V]) schodziła poniżej 30Watt.

1060 6GB to nadal dobra karta, czekaj na lepsze (tańsze :E ) czasy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Re4ction napisał:

Zacytuję sam siebie bo za chwilę zginę w gąszczu postów i nikt nie odpowie. Ktoś coś wie? ?

Ja Ci mogę odpowiedzieć, że raczej wysyłają w ramach kolejności zamówień, skoro na stronie proshop.pl będziesz miał dostępne karty to spokojnie można zaryzykować, u nich widać ile kart do nich jedzie/leci/płynie, jaki mają termin dostawy. Ja zamówiłem 3080 SuprimX jak była od razu dostępna z terminem realizacji na za około 3 tygodnie i póki co z tego co z nimi dzisiaj pisał to termin będzie dotrzymany (karta ma być u mnie 7-12 grudnia). Wszystko też zależy od szybkości Twojego zamówienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pokis napisał:

Limit "power'a" na PCI-Express trzeba wyłączyć, też tak miałem i myślałem, że to stery ale jak to zrobiłem to hula ładnie teraz.

tu masz "filma" od momentu jak to zrobić

 

Niestety to nie pomogło :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

1060 6GB też nie jest taka zła. Pomiędzy 2100MHz-1060 a 2025MHz-1660TI miałem 27% różnicy w wydajności

Miałem 1060 3GB ostatnio pod maską. Karta tragiczna. Jej lata świetlności dawno już przeminęły. Z bólem tyłka grałem w ApexLegends na 1080p. W WQHD totalna masakra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

Miałem 1060 3GB ostatnio pod maską. Karta tragiczna. Jej lata świetlności dawno już przeminęły. Z bólem tyłka grałem w ApexLegends na 1080p. W WQHD totalna masakra. 

3GB to nie tylko mniej pamięci, ale najbardziej boli właśnie to cięcie pamięci ale również o czym sporo osób zapomina cięcie rdzenia - rdzeń w 1060 3GB jest słabszy niż w 1060 6GB, niewiele ale jest. Więc "trzy-gigówka" dostaje po tyłku z powodu i pamięci i rdzenia, "sześcio gigówka" is the king :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pavel87 napisał:

Ja Ci mogę odpowiedzieć, że raczej wysyłają w ramach kolejności zamówień, skoro na stronie proshop.pl będziesz miał dostępne karty to spokojnie można zaryzykować, u nich widać ile kart do nich jedzie/leci/płynie, jaki mają termin dostawy. Ja zamówiłem 3080 SuprimX jak była od razu dostępna z terminem realizacji na za około 3 tygodnie i póki co z tego co z nimi dzisiaj pisał to termin będzie dotrzymany (karta ma być u mnie 7-12 grudnia). Wszystko też zależy od szybkości Twojego zamówienia :)

W proshopie jak jest termin dostawy w trakcie składania zamówienia, to jest to realny termin dla naszego zamówienia. Trzeba mieć pecha aby zapisać się na ten termin a się nie załapać. Musiałby być bład w ilości sztuk w trakcie potwierdzonego transportu. Czyli np 48szt realnie z potwierdzonych 50sztk. 

Też składałem zamówienie na Suprim3070 i miałem termin, który został dotrzymany.

 

Co ciekawe kod do GeforceNow dostałem już na maila, mimo iż jeszcze karty nie otrzymałem ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RyszardGTS napisał:

3GB to nie tylko mniej pamięci, ale najbardziej boli właśnie to cięcie pamięci ale również o czym sporo osób zapomina cięcie rdzenia - rdzeń w 1060 3GB jest słabszy niż w 1060 6GB, niewiele ale jest. Więc "trzy-gigówka" dostaje po tyłku z powodu i pamięci i rdzenia, "sześcio gigówka" is the king :] 

Parę % różnicy. :P Tak jak parę procent różnicy do 1660. Idąc dalej pare % tu pare % tam i nagle zejście z 1080TI na 1060 okazało się totalną masakrą. Do serii 3000 to nawet nie ma podejścia w niczym :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kody proshop daje od razu przy wysyłce, na stronie moje kupony . Jak wykorzystasz kod to nie przyjmą 14dniowego zwrotu, tak to u nich działa:p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Minciu napisał:

W proshopie jak jest termin dostawy w trakcie składania zamówienia, to jest to realny termin dla naszego zamówienia. Trzeba mieć pecha aby zapisać się na ten termin a się nie załapać. Musiałby być bład w ilości sztuk w trakcie potwierdzonego transportu. Czyli np 48szt realnie z potwierdzonych 50sztk. 

Też składałem zamówienie na Suprim3070 i miałem termin, który został dotrzymany.

 

Co ciekawe kod do GeforceNow dostałem już na maila, mimo iż jeszcze karty nie otrzymałem ;) 

O, no proszę, to istnieje szansa, że kod do Black Ops'a i GF Now zhandluje zanim moja karta do mnie dotrze, nice :)

1 minutę temu, novi napisał:

Kody proshop daje od razu przy wysyłce, na stronie moje kupony . Jak wykorzystasz kod to nie przyjmą 14dniowego zwrotu, tak to u nich działa:p. 

Dzięki za info, to może faktycznie poczekam aż karta do mnie przyjdzie i będzie działać :D

Edytowane przez Pavel87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzień wystawienia faktury dają kody. A fakturę dają w momencie pakowania wysyłki, nawet jeszcze zanim kurier ją odbierze.

Tylko patrz na to co napisał NOVI :D Ja jeszcze kodu nie pobrałem z profilu proshopa. W sumie to mam też kod z morele mimo wypełnionego zgłoszenia na zwrot TUFa. Mają dziurę w systemie. Bo powinni chyba wstrzymać wydanie kodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x 5700xt targałem od nich i tak było, podejrzewam ze z innymi kartami tak samo to działa:). Mam jeszcze do wykorzystania antywirusa od nich ale zapomniałem o nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, co trzeba zrobić w Chrome, żeby lepiej odświeżało strony? Taki pełny refresh bez usuwania ręcznie historii? 
Bo nie odświeża mi statusu na proshopie :D Zauważyłem, że inny status dostawy miałem w telefonie a inny w komputrerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gral.pl jest 3080 Gaming OC za 4499 i 3 różne 3070 od Gigabyte od 3199 di 3499, ponoć wszystkie dostępne. Ale nigdy u nich nie kupowałem, więc nie wiem na ile to faktyczne stany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Minciu napisał:

Przy okazji, co trzeba zrobić w Chrome, żeby lepiej odświeżało strony? Taki pełny refresh bez usuwania ręcznie historii? 

Z tego co piszesz logicznie myśląc wyłącz opcję automatycznego czyszczenia oraz blokad. Ewentualnie inna przeglądarka.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sklepy jutro macie przygotowane na pierwszy ogień o równej 15:00 ? Osobiście mam mediaexpert.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to w dniu premiery 3070 ME nie miał żadnych kart. Z 3080 i 3090 chyba było podobnie więc nie napalaj się na ten sklep jutro

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...