Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Minciu napisał:

https://www.morele.net/inventory/info/9a18a318/

DOBRA PANOWIE I PANIE - SZARPAJCIE CO CHCECIE :D 

DOSTĘPNE OD RĘKI !

 

Na PW podaje mój paczkomat do wysyłki flaszek w podzięce. Trochę się narobiłem aby to uskładać :P 

 

Nie ma się czym podniecać, 2300 - 2400 za bieda wersje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RyszardGTS No nic to chyba po prostu odbiorę i się przekonam, za 2250 zł przy obecnej sytuacji to nie aż taka tragedia, a tak jak wspominałem i tak będzie wodowana. Najbardziej ciekawi mnie jak wypadają te Pality/Gainwardy w porównaniu z Founders Edition, który jest całkiem spoko, a te karty wydają się być jego kopią z innymi naklejkami.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, novi napisał:

Udało mi się przed chwilą ustrzelić zotaca 3060ti z moreli dostawa od ręki podobno :)

Z RTX 3070 zrezygnowałeś ?

 

1 godzinę temu, pazur13 napisał:

Bo to paździerze.

 

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotaca tam masz on chyba bez plombowy ;) 

6 minut temu, _rdk_ napisał:

Nie ma się czym podniecać, 2300 - 2400 za bieda wersje :/

2 259 zł 

co byś chciał, 1900zl? Wklej takie dostępne od ręki a nie do miejsca kolejki :D 

7 minut temu, RyszardGTS napisał:

Gainward też ma plombę. Gainward = Palit.

A Zotac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Doamdor napisał:

Z RTX 3070 zrezygnowałeś ?

3070 dla przyjaciela wejdzie jak cos, bo szuka takiego gpu. Zotaca juz anuluje, badziew jakiego malo, myslalem ze chociaz jakis poziom trzyma a to chyba najgorszy 3060ti z całej stawki. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, brzoza11 napisał:

@RyszardGTS No nic to chyba po prostu odbiorę i się przekonam, za 2250 zł przy obecnej sytuacji to nie aż taka tragedia, a tak jak wspominałem i tak będzie wodowana. Najbardziej ciekawi mnie jak wypadają te Pality/Gainwardy w porównaniu z Founders Edition, który jest całkiem spoko, a te karty wydają się być jego kopią z innymi naklejkami.

Patrząc dziś na ceny to 2250 wydaje się wporządku za tego Dual OC.

FE 1665MHz, Dual OC 1695MHz, karta ma wyższy base 3d boost clock oraz wyżej boostuje, daje to około 2% przewagi nad FE. Po OC dobija z boostem do 2050-2100Mhz co zwiększa przewagę nad stockową FE do 7%. Wiadomo że wentylatory wtedy się konkretniej rozkręcają albo sam je musisz rozkręcić by utrzymać odpowiednią temperaturę by "system boost" nie zaczął zrzucać taktowania.

6 minut temu, Minciu napisał:

A Zotac? 

Zotac ZAWSZE bez plomb, podobnie Gigabyte. Gigabyte ZAWSZE bez plomb.

No i Zotac ma 3+2=5lat gwarancji (wymagana rejestracja na stronie zotaca, 5 minut i masz za darmo rozszerzoną do łącznie 5 lat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

Zotaca tam masz on chyba bez plombowy ;) 

2 259 zł 

co byś chciał, 1900zl? Wklej takie dostępne od ręki a nie do miejsca kolejki :D 

To że to oferta z d*** a nie żadna okazja. Tak samo masz dostępne pality/gainwardy w ME. Wrzuciłeś że są dostępne - fajno że ci się chciało, ale na prawdę nie ma się czym tu podniecać.
Sam przed chwilą pisałeś iż kupiłeś tufa za 2299? Ja zamówiłem GB Gaming za 2249 i to są moim zdaniem granice rozsądku, mnie jednak razi to że cena na premierę jest ledwo co niższa od 3070 które były do kupienia od ok. 2450 z tego co pamiętam
 

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, novi napisał:

3070 dla przyjaciela wejdzie jak cos, bo szuka takiego gpu. Zotaca juz anuluje, badziew jakiego malo, myslalem ze chociaz jakis poziom trzyma a to chyba najgorszy 3060ti z całej stawki. 

Patrz jak dzielnie sobie radzi Zotac

 

Weź na testy https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-rtx-3060ti-ghost-8gb-gddr6-471056224-2270-7469192/

może będzie lepszy od Zotac.

 

Palit przetestowany, a to niby to samo co GHOTS

Palit GeForce RTX 3060 Ti Dual OC review

https://www.guru3d.com/articles_pages/palit_geforce_rtx_3060_ti_dual_oc_review,1.html

 

Edytowane przez Doamdor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oni brali przy tworzeniu swoich autorskich chłodzeń

GAINWARD-GeForce-RTX-3060-Ti-8GB-Red-Star-OC1.jpg

GAINWARD-GeForce-RTX-3060-Ti-8GB-Blue-Star-OC3.jpg

 

:szczerbaty:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Doamdor napisał:

Co oni brali przy tworzeniu swoich autorskich chłodzeń

Odpowiedź:

Czerwono złota

sentinel-ironman-now-rg-01.jpg

 

Niebiesko czerwona

Captain-Marvel-Brie-Larson.jpg

:lol2: 

(ewentualnie Superman ale on miał kiedyś jaśniejszy niebieski, dziś jego kostium jest sporo ciemniejszy, to już kapitan marvel ma jaśniejszy odcień niebieskiego)

 

Wzornictwo plastikowej osłony (taka sama w obu modelach)...

thc69J0.jpg

:E 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Doamdor napisał:

Z RTX 3070 zrezygnowałeś ?

 

Bo to paździerze.

 

 

Mam nadzieję, że jeśli wziąłem w podobnej cenie Gigabyte'a Gaming OC z trzema wentylatorami, to nie przepłaciłem za bardzo? Jak się ma do innych wariantów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko wypada ten Palit dual i widać poprawę w budowie względem Duala z 1070 Ti. Finy tak poustawiane i otwory w osłonie porobione aby wiało ma płytę główną a w większości zaraz za kartą siedzi dysk M.2 więc będzie tam jakiś ruch powietrza. Ja jak się z Armora 1060 przesiadłem na 1070 Ti to mi się dysk M.2 zaczął lekko przypiekać szczególnie jak coś transferowane było a w RDR2 miał 46*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Pentium D napisał:

Całkiem spoko wypada ten Palit dual i widać poprawę w budowie względem Duala z 1070 Ti. Finy tak poustawiane i otwory w osłonie porobione aby wiało ma płytę główną a w większości zaraz za kartą siedzi dysk M.2 więc będzie tam jakiś ruch powietrza. Ja jak się z Armora 1060 przesiadłem na 1070 Ti to mi się dysk M.2 zaczął lekko przypiekać szczególnie jak coś transferowane było a w RDR2 miał 46*C

IMHO porównanie głośności z foundersem wypada tragicznie - 4 decybele więcej

index.php?ct=articles&action=file&id=672

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, _rdk_ napisał:

IMHO porównanie głośności z foundersem wypada tragicznie - 4 decybele więcej

 

No 4 dB więcej, ale i 4*C chłodniej. Krzywą w MSI AF sobie ustawisz i będzie ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pavel87 napisał:

@Art385 IT hardware przetestowało MSI RTX 3080 SuprimX, są zachwyceni wydajnością i jakością wykonania :) Trochę to przeczy zagranicznym testom, ale jako, że ją zamówiłem to wierzę naszym :D

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_msi_geforce_rtx_3080_suprim_x_10g_karta_graficzna_dla_wymagajacych-14205.html

Ale chyba bez UV się nie obędzie

Generalnie to wszyscy się zachwycali tylko wskazywali, że dopłata do SuprimX w porównaniu do trioX nie koniecznie jest warta dopłaty bo wydajność jest zbliżona. Większość ludzi wkłada kartę do budy i na tym koniec tak więc obiektywnie patrząc to faktycznie trio jest bardziej opłacalne bo suprimX jest droższy. No ale w dzisiejszej patologicznej rzeczywistości to te karty dzieli u nas ze 200 zł a czasem trio bywa w tej samej cenie lub nawet bywa droższe. Zrobisz UV i OC będziesz zadowolony już nie pamiętam ale Tomcug chyba robił OC na offsecie więc jak potweakujesz to powinieneś ukręcić nawet więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do odbioru,  cena końcowa 2370;)

20201203_072426.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Fenrir_14 napisał:

Fajnie na tych wykresach ten SuprimX wygląda. Ile za niego położyłeś jeśli można wiedzieć ? Moje ostatnie MSI to było GTX 970 Twin Frozrr - bardzo miło ją wspominam.

UV dobra sprawa - u mnie na Strixie OC 3080 identyczne osiągi ale tempy w dół o 6-8 stopni i wyraźnie ciszej.

 

4299, ale jak sprzedam klucz do nowego black opsa i gf now to wyjdzie mnie jakoś 4100 ;)

Też miałem gtxa 970 od msi, super karta, raptem pół roku temu ją sprzedałem wraz ze starym komputerem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Uwaga, mam info, że pojedyncze sztuki 3080 TUF OC jakie ostatnio wpadały na Komputronik, pochodziły ze zwrotów. 

Kumpel dostałem przesyłką  wczoraj taką macaną za 4750zł, pudełko umęczone, plomby zerwane, ślady montażu na śledziu. 

Porażka - w tej cenie sprzedają karty i to jeszcze po zwrocie.

Edytowane przez Griszah
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Griszah napisał:

Uwaga Uwaga, mam info, że pojedyncze sztuki 3080 TUF OC jakie ostatnio wpadały na Komputronik, pochodziły ze zwrotów. 

Kumpel dostałem przesyłką  wczoraj taką macaną za 4750zł, pudełko umęczone, plomby zerwane, ślady montażu na śledziu. 

Porażka - w tej cenie sprzedają karty i to jeszcze po zwrocie.

Pewnie jeszcze egzemplarze mające problemy ze stabilnością... :P Zamiast do producenta to na re-sell...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwrócone to pewnie jeszcze padlina na zegarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Griszah napisał:

Uwaga Uwaga, mam info, że pojedyncze sztuki 3080 TUF OC jakie ostatnio wpadały na Komputronik, pochodziły ze zwrotów. 

 

Zaczyna się, ćwoki pokupowały kilka sztuk i poszły na zwrot używki, sklep sprzedaje jako nówki ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic złego w sprzedaży tworu ze zwrotu  tylko trzeba o tym poinformować nabywcę, ale to co zrobili to chamstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu dostałem z xkomu taką wiadomość
chrome_UNBGC7vHIr.thumb.png.c94fae9dcbc5f68d496a4140ba426733.png

A po minutcie taką

chrome_qgs00Eo2B5.png.c3c1808e5bb438fa6d17de388c4916e7.png

 

Wierzyć im i anulować Palita z ME, czy lepiej czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...