Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, novi napisał:

Miałem chwilę wolną i wychodzi na to, że ventus x3 to ma chłodzenie wydmuszkę.

rtx3060ti ventus x3 Waga około 750gr

rtx2080 duke waga 1080gr

rtx3060ti gaming x trio 1452g

Patrząc po "wadze" to może ten ventus będzie na poziomie duke w 2080 jeśli chodzi o kulturę pracy, jednak pobór 50w mniejszy a to sporo... Ale żałuję że nie wziąłem trio wczoraj, przyjanuszowałem stówę i teraz mam za swoje :E . 

Prawie 1,5 kg, oby cewki nie grały, bo szlag trafi kulturę pracy tej karty.  :szczerbaty:

Ale i tak bym jej zrobił UV. ☺️

X-Trio z tego co widzę, to chyba zamówienia do 15:05 są zrealizowane. :hmm:

Ktoś pytał się w kwestii ile jest zamówień na ten model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mckarmi napisał:

Tak. Sam się czaiłem, zaraz po alercie distilla próbowałem dodać o 16:58 i nie dało rady. A zamówienia na stronie widnieją z godziny 17:05 i 17:07 bodajże.

Te zamówienia na Vision 3080 w morele są z wczoraj. Jednym z kupujących jestem ja, dostałem numer listu dzisiaj, więc jest szansa, że w końcu udało mi się coś upolować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysłali dzisiejszy drop z xkom o około 13.36 , Niestety Zotac ale lepszy rydz niż nic 

 

xkom drop.png

Edytowane przez HakunNieMaTata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X trio to gpu do wyciskania ostatnich soków według mnie, ventus x3 pod uv/stock ze wskazaniem na pierwszą propozycje ;) . Magia 3 wentyli zdziałała cuda. 

rtx3070 wazy około 990gr w wersji mientus x3 . Pare gram można odjąć od bardziej rozbudowanego pcb, i wychodzi że jednak ma pokaźniejsze chłodzenie 3070tka, idę looknąć test tej karty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, novi napisał:

Miałem chwilę wolną i wychodzi na to, że ventus x3 to ma chłodzenie wydmuszkę.

rtx3060ti ventus x3 Waga około 750gr

rtx2080 duke waga 1080gr

rtx3060ti gaming x trio 1452g

Patrząc po "wadze" to może ten ventus będzie na poziomie duke w 2080 jeśli chodzi o kulturę pracy, jednak pobór 50w mniejszy a to sporo... Ale żałuję że nie wziąłem trio wczoraj, przyjanuszowałem stówę i teraz mam za swoje :E . 

Na swojej dziś ogarnąłem wstępnie UV.

3440x1440 144Hz Horizon Zero Dawn.

Open case.

1890/0.9v

Minimalny spadek wydajności względem pudełkowego 1950/1.05v

55C vs 62C ?

168W vs 235W :rotfl:

  • Thanks 2
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, HakunNieMaTata napisał:

Właśnie wysłali dzisiejszy drop z xkom o około 13.36 , Niestety Zotac ale lepszy rydz niż nic 

 

Stasiu, Ty sobie dane teleadresowe schowaj, bo Ci wjazd na chatę zrobią po tą 3080 (ja na pewno :P).

na co ustawiacie distilla na dropy xkomowe?

Edytowane przez EmiRX
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie się dowiedziałem że ventus 2x jest spoko i kręci się boost do  1965MHz bez problemu, nic nie szumi nie piszczy także chyba nie dopłacam do gaming x za leda. Edit: choć to jednak z AIO cholera wie jak to z powietrzem samym będzie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Re4ction napisał:

Czyli niedostępny nigdzie. To błąd strony.

Jak sprawdziłeś wszystkie 480 sklepów to ci przytaknę, jak nie - to sorry ale nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, _rdk_ napisał:

Około 18 dostałem powiadomienie, że karta jest dostępna, była ona w cenie 2349zł. Kupiłem, chyba dobra opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a mi dziś morele namieszały w głowie ? Pytałem o moje zamówienie Gigabyte Eagle 3060ti, odpisali, że się skończyły i narazie nie będzie i nie wiadomo kiedy będzie dostawa. W związku z tym odebrałem Palita z Media Expert (płatność na miejscu, więc brak możliwości zwrotu 14 dni). Godzinę później dostaje mail, że ten Gigabyte którego miało nie być jest przygotowany do wysyłki ? 

Jakbym wiedział to bym czekał na Gigabyte, bo nie plombują chłodzenia a planuję wodować, plus swoje powietrzne ma trochę lepsze. I teraz jak otworze Palita i pogram to tym bardziej nie bedzie sie dalo go zwrócić ani odsprzedać jako nówki :(

Z drugiej strony nie mam pewności, że gigabyte jednak do mnie w ogóle dojdzie. Ehh, problemy pierwszego świata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, EmiRX napisał:

Stasiu, Ty sobie dane teleadresowe schowaj, bo Ci wjazd na chatę zrobią po tą 3080 (ja na pewno :P).

na co ustawiacie distilla na dropy xkomowe?

Czysty przypadek od niechcenia sprawdzałem po kolei wszystkie strony czy coś moja i już zastanawiałem się nad 3070 a tu takie miłe zaskoczenie.

Dzięki za info z tym adresem sam zauważyłem i zmieniłem szybko 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, brzoza11 napisał:

Kurcze a mi dziś morele namieszały w głowie ? Pytałem o moje zamówienie Gigabyte Eagle 3060ti, odpisali, że się skończyły i narazie nie będzie i nie wiadomo kiedy będzie dostawa. W związku z tym odebrałem Palita z Media Expert (płatność na miejscu, więc brak możliwości zwrotu 14 dni). Godzinę później dostaje mail, że ten Gigabyte którego miało nie być jest przygotowany do wysyłki ? 

Jakbym wiedział to bym czekał na Gigabyte, bo nie plombują chłodzenia a planuję wodować, plus swoje powietrzne ma trochę lepsze. I teraz jak otworze Palita i pogram to tym bardziej nie bedzie sie dalo go zwrócić ani odsprzedać jako nówki :(

Z drugiej strony nie mam pewności, że gigabyte jednak do mnie w ogóle dojdzie. Ehh, problemy pierwszego świata ?

To nie otwieraj przez te kilka dni. Sprzedasz od ręki, a jak dasz kwotę sklepową to na pstryknięcie palcami pójdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media expert przyjmuje zwroty. Kupujesz w sieci. Płacisz i odbierasz w sklepie. Zwracasz paczka lub w sklepie.

Zwrot w sklepie jest wypas, dajesz im karte i dostajesz kasę do ręki. 

Pudełko może być otwarte A nawet uszkodzone jak moje. Problemów nie robili.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, brzoza11 napisał:

Kurcze a mi dziś morele namieszały w głowie ? Pytałem o moje zamówienie Gigabyte Eagle 3060ti, odpisali, że się skończyły i narazie nie będzie i nie wiadomo kiedy będzie dostawa. W związku z tym odebrałem Palita z Media Expert (płatność na miejscu, więc brak możliwości zwrotu 14 dni). Godzinę później dostaje mail, że ten Gigabyte którego miało nie być jest przygotowany do wysyłki ? 

Jakbym wiedział to bym czekał na Gigabyte, bo nie plombują chłodzenia a planuję wodować, plus swoje powietrzne ma trochę lepsze. I teraz jak otworze Palita i pogram to tym bardziej nie bedzie sie dalo go zwrócić ani odsprzedać jako nówki :(

Z drugiej strony nie mam pewności, że gigabyte jednak do mnie w ogóle dojdzie. Ehh, problemy pierwszego świata ?

@brzoza11 zamawiałeś z neta tylko z płatnością na miejscu? Jeśli tak to jak najbardziej ma te 14 dni.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, zamawiałem przez stronę i wybrałem opcję odbiór w sklepie, płatność w sklepie. Generalnie w mailu było napisane, że jest to rezerwacja, stąd myślałem że w taki sposób się zabezpieczyli przed zwrotami, bo na ich stronie w regulaminie piszą, że przyjęcie sprzętu zakupionego stacjonarnie zależy od indywidualnej decyzji kierownika zmiany. No ale jeśli to dalej się liczy jako zakup przez internet (bo w sumie data zamówienia to 02.10.2020) no to spoko :)

EDIT: aa dobra doczytałem dokładnie i rzeczywiście nawet na samym dole maila jest informacja, że przysługuje mi zwrot 14 dni. To wszystko jasne :D Nie byłem pewien jak to działa, bo tak się składa że w sumie nigdy niczego nie zwracałem po zakupie

Edytowane przez brzoza11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

Media expert przyjmuje zwroty. Kupujesz w sieci. Płacisz i odbierasz w sklepie. Zwracasz paczka lub w sklepie.

Zwrot w sklepie jest wypas, dajesz im karte i dostajesz kasę do ręki. 

Pudełko może być otwarte A nawet uszkodzone jak moje. Problemów nie robili.

Ja kiedyś oddałem tablet po paru dniach od zakupu bo był złomem zamulającym i mi kasę oddali ale nie byłem ch.... i kupiłem inny lepszy. Wydaje mi się, że pod tym względem gorzej jest w RTV bo tam kiedyś oddawałem coś i ciężko było im tą kasę oddać (takie trzęsące się ręce). Dużo może też zależy od sklepu i od samych pracowników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, EmiRX napisał:

na co ustawiacie distilla na dropy xkomowe?

Nawet nie wiem co to jest, ktoś dał link tutaj to kupiłem i efekt jak poniżej. Muszę dać X-komowi plus za to, ze zwrócił mi pieniądze za niezrealizowane 3060Ti dokładnie 7 minut po wysłaniu maila z prośbą o anulowanie i zwrot.

366912201_Screenshot_2020-12-03PrzygotowalimyTwojezamwienieiwystawilimyfaktur-paweldzikgmailcom-Gmail.png.b16d9d4ed8e8612bfc287bbd0a4d2662.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, HakunNieMaTata napisał:

Właśnie wysłali dzisiejszy drop z xkom o około 13.36 , Niestety Zotac ale lepszy rydz niż nic 

 

 

Chcesz powiedziec ze to zamowienie z dzisiaj?

Tzn Xkom wyzerowal kolejke na ten model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, novi napisał:

Miałem chwilę wolną i wychodzi na to, że ventus x3 to ma chłodzenie wydmuszkę.

rtx3060ti ventus x3 Waga około 750gr

rtx2080 duke waga 1080gr

rtx3060ti gaming x trio 1452g

Patrząc po "wadze" to może ten ventus będzie na poziomie duke w 2080 jeśli chodzi o kulturę pracy, jednak pobór 50w mniejszy a to sporo... Ale żałuję że nie wziąłem trio wczoraj, przyjanuszowałem stówę i teraz mam za swoje :E . 

Według tej strony: https://www.currys.co.uk/gbuk/computing-accessories/components-upgrades/graphics-cards/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-8-gb-gaming-oc-graphics-card-10219305-pdt.html

GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti 8 GB GAMING OC też waży tylko 790 gram. 

Natomiast w testach u Liptona ten model wypada dobrze, chociaż przy trochę zbyt wysokich obrotach wentyli (62 stopnie na stocku, 39,2 db, 1815 rpm), ale to się skoryguje w banalny sposób i kosztem paru stopni więcej będzie błoga cisza i spokój wraz z dobrymi temperaturami : https://www.youtube.com/watch?v=zdNR-8qJFb4

W sumie to na ten model Gigabyte'a bardziej liczyłem, ale niestety nawet nie mam go potwierdzonego w Morele (status Nowe, mimo zaksięgowanej wpłaty), więc mogę go prędko nie dostać. Ventus z X-kom pewnie i tak będzie szybciej, czyli w styczniu, jak mi napisali :szczerbaty:

Ewentualnie rozglądałbym się za czymś innym, ale tak średnio mi się chce, bo "taniej już było" i teraz będzie tylko drożej, a nie uśmiecha mi się dokładać 200 złotych do podobnego modelu tylko po to, by mieć kartę miesiąc czy 1,5 miesiąca wcześniej. I tak ten zakup RTX 3060 Ti to był impuls, bo bardziej czekałem na RX 6800, ale te karty są jednorożcami na rynku i do tego drogie w cholerę, więc ostatecznie 2200 złotych za RTX 3060 Ti wychodzi całkiem przyjemnie, przy uwzględnieniu stosunku ceny do wydajności. 

@duniek Daleko mam trochę. Parę setek kilometrów. Ale liczę na raporty zdalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze szaleństwo z 3060ti z mojej perspektywy w skrócie:

1. Xcum - kiedy będę musiał coś kupić to od teraz zawsze xkom będzie na szarym końcu razem z proline. Pani na infolinii była zdziwiona kiedy zaczęła mi tłumaczyć, że decyduje kolejność zamówień i wtedy zobaczyła 15:00 w moim :D Oczywiście statuus 'w realizacji'.

2.  Morele - tam sytuacja była trochę lepsza bo widziałem jak karty ubywają. Z pośpiechu wyklikałem wczoraj 'przelew' tradycyjny zamiast 'przesyłka pobraniowa'. Kiedy wpłata została zaksięgowana dzisiaj rano i zadzwoniłem z pytaniem, jak tam wygląda moje zamówienie to dostałem odpowiedź, że nieopłacone zamówienia nie są brane pod uwagę i jestem 5 w kolejce na nową dostawę. 30 minut później dostałem info, że zamówienie zostało potwierdzone i przesyłka ma być jutro u mnie.

3. ME - ogólnie bardzo ciekawa sytuacja, to co było na stronie odzwierciedlało chyba stan faktyczny bo zawiedziony wynikami xkom/morele od niechcenia kupiłem wczoraj przed 18 Palita.  O dziwo karta jest już u kuriera i jutro do mnie dojedzie - ogromny plus dla Media Expert. Co najdziwniejsze,  to karty w me były jeszcze dzisiaj rano dostępne i pewnie rzeczywiście mieli je na stanie. 

Tak więc upolowałem jakimś cudem Gigabyte gaming OC i palita dual - obie za +/- 2250zł. Którą byście sobie zostawili? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, prajbx napisał:

Wczorajsze szaleństwo z 3060ti z mojej perspektywy w skrócie:

1. Xcum - kiedy będę musiał coś kupić to od teraz zawsze xkom będzie na szarym końcu razem z proline. Pani na infolinii była zdziwiona kiedy zaczęła mi tłumaczyć, że decyduje kolejność zamówień i wtedy zobaczyła 15:00 w moim :D Oczywiście statuus 'w realizacji'.

2.  Morele - tam sytuacja była trochę lepsza bo widziałem jak karty ubywają. Z pośpiechu wyklikałem wczoraj 'przelew' tradycyjny zamiast 'przesyłka pobraniowa'. Kiedy wpłata została zaksięgowana dzisiaj rano i zadzwoniłem z pytaniem, jak tam wygląda moje zamówienie to dostałem odpowiedź, że nieopłacone zamówienia nie są brane pod uwagę i jestem 5 w kolejce na nową dostawę. 30 minut później dostałem info, że zamówienie zostało potwierdzone i przesyłka ma być jutro u mnie.

3. ME - ogólnie bardzo ciekawa sytuacja, to co było na stronie odzwierciedlało chyba stan faktyczny bo zawiedziony wynikami xkom/morele od niechcenia kupiłem wczoraj przed 18 Palita.  O dziwo karta jest już u kuriera i jutro do mnie dojedzie - ogromny plus dla Media Expert. Co najdziwniejsze,  to karty w me były jeszcze dzisiaj rano dostępne i pewnie rzeczywiście mieli je na stanie. 

Tak więc upolowałem jakimś cudem Gigabyte gaming OC i palita dual - obie za +/- 2250zł. Którą byście sobie zostawili? 

z tych dwóch raczej Gigabyte. Ale tak czy siak, sprawdź obie jak się spisują i zdecyduj sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anulowalem wszytkie zamowienia z x-koma - niech giną

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...