Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

@tomyx ano wziąłem w międzyczasie czekając czy xcum ogarnie moje zamówienie czy nie. Może kiedyś ogarną ale w tym czasie będę mógł przetestować tego Gamerocka.
W najgorszym wypadku trafię na podobny przypał jak z Aorusem i oddam, ale pomyślałem, że warto sprawdzić. Zwłaszcza, że ta najbardziej oczojebliwa część karty nie będzie u mnie widoczna bo będzie skierowana w dół. A z boku i backplate'u wygląda to nawet fajnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Mysle ze beda sie regularnie pojawiac te karty, jak masz zaklepana cene to czekaj, gdybym nie kupil jej po takiej cenie jaka byla to napewno bym nie szukal i przeplacal bo to nie na moje nerwy :D

U mnie tez bez zadnego powiadomienia na maila, przyszedl tylko sms a zamowienie nadal w realizacji.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale miałeś zapłacone z góry czy przy odbiorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JDM napisał:

Ponieważ nie odwoływałem się do żadnych reżimów, tylko mechanizmów rynkowych, i to znanych od wieków, to pozwolisz, że Ci wyjaśnię:
Nvidia to taki rząd wyznaczający niskie ceny na towar baaaardzo poszukiwany i niedostępny, ludzie to ludzie - wiedzą, że towaru może nie być, więc trzeba wszystko wykupić, rynek to rynek - skoro towar jest poszukiwany, to można go sprzedać drożej niż oficjalne ceny.
I jeszcze raz - nie ma sensu krytykować kogoś za to, ze coś kupuje za swoje pieniądze, ceny i tak nie spadną.

Ostatnie zdanie nie ma żadnego sensu, oczywiście, że ceny by spadły, gdyby nikt nie kupował przepłaconych kart. Czemu niby Proline wystawiało 3080 za 5000+ i nikt ich nie kupował i zeszli z cenami teraz? Sklepowi zależy na przemiale towaru, im nigdy nie jest na rękę, żeby towar za długo leżał. Jakby NIKT (dosłownie nikt) nie kupował przepłaconych produktów, to byłyby tańsze, nie wiem jak można uważać inaczej, to jest po prostu logiczne. Oczywiście nie da się zmusić wszystkich.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wątpię by Nvidi bardziej opłacało się sprzedawać 1000 kart po 2200 zł niż 5000 po 1900 zł ale fajne teorie spiskowe

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Pawlikus napisał:

Z tym Xkomem jest w ogole coś dziwnego. Zamówienie na TrioX o 15:05, od razu jak odblokował się przycisk dodania do koszyka. Do tej pory zero informacji na temat prognozowanej wysyłki. Wysłałem maila z pytaniem, zobaczymy cy się czegoś dowiem. Jak widizałem, niektórzy co zamawiali o tej samej godzinie już odebrali.... 

Liczą się sekundy. ;) Ja też miałem z 15:05 i mnie przez telefon powiedzieli, że nie udało się dopisać karty do zamówienia, chociaż może dlatego, że przypisali mi inną do wcześniejszego albo @Phoenixsuple pewnie był szybszy. :) Chociaż raczej złożyłem zamówienie bliżej 15:05 niż 15:06, bo miałem jeszzce jedno z tej samej minuty, złożone po MSI Trio.

Egzemplarzy tej karty na pewno nie mieli tyle, ile Gigabyte'ów. 

Do mnie dotarł Gigabyte Gaming OC z Morele, ale jak się uda wyrwać MSI, to pozbędę się Gigabyte'a. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Mysle ze beda sie regularnie pojawiac te karty, jak masz zaklepana cene to czekaj, gdybym nie kupil jej po takiej cenie jaka byla to napewno bym nie szukal i przeplacal bo to nie na moje nerwy :D

U mnie tez bez zadnego powiadomienia na maila, przyszedl tylko sms a zamowienie nadal w realizacji.

Odbiór w salonie, czy kurier? Ja mam 15:08 i zaczynam się zastanawiać... może jednak nie będzie takiej draki. Do proshopa idzie 150 X Trio. Może akurat MSI się wykazało przy 3060ti.

Edytowane przez mckarmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, madrala napisał:

Wątpię by Nvidi bardziej opłacało się sprzedawać 1000 kart po 2200 zł niż 5000 po 1900 zł ale fajne teorie spiskowe

Nvidia zamiast 5k kart po 1900 sprzeda 4.5k kart po 2200+ , malo kto marudzi ze musi dopłacić 150-200zl do ceny msrp, np jak xtrio z xcom . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marvelm napisał:

Ostatnie zdanie nie ma żadnego sensu, oczywiście, że ceny by spadły, gdyby nikt nie kupował przepłaconych kart. Czemu niby Proline wystawiało 3080 za 5000+ i nikt ich nie kupował i zeszli z cenami teraz? Sklepowi zależy na przemiale towaru, im nigdy nie jest na rękę, żeby towar za długo leżał. Jakby NIKT (dosłownie nikt) nie kupował przepłaconych produktów, to byłyby tańsze, nie wiem jak można uważać inaczej, to jest po prostu logiczne. Oczywiście nie da się zmusić wszystkich.

Proline... właśnie schodzą im te karty po tych cenach, w tym tygodniu mieli 3 razy dostawy 3080 MSI X trio, po 5300 wszystko się rozchodziło w ciągu dnia, jedynie co to najsłabsze modele z 5200-5300 zeszli na 4999, i tez im schodzą jak ciepłe bułeczki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Marvelm napisał:

Ostatnie zdanie nie ma żadnego sensu, oczywiście, że ceny by spadły, gdyby nikt nie kupował przepłaconych kart. Czemu niby Proline wystawiało 3080 za 5000+ i nikt ich nie kupował i zeszli z cenami teraz? Sklepowi zależy na przemiale towaru, im nigdy nie jest na rękę, żeby towar za długo leżał. Jakby NIKT (dosłownie nikt) nie kupował przepłaconych produktów, to byłyby tańsze, nie wiem jak można uważać inaczej, to jest po prostu logiczne. Oczywiście nie da się zmusić wszystkich.

Tak, tylko jest różnica między Proline, który towar ma na stanie poszukiwany towar za cenę większą niż np. x-kom za towar identyczny, ale nie posiadający go na stanie.

Tymczasem dalej czekam na paczkę z x-komu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy następnej generacji NVidia stwierdzi zrobiliśmy zbyt wydajne kartę i dobrą kartę. Teraz nie popełnimy tego błędu i nie będziemy mieli problemów z zapewnieniem dostaw xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, suspect-0 napisał:

@tomyx ano wziąłem w międzyczasie czekając czy xcum ogarnie moje zamówienie czy nie. Może kiedyś ogarną ale w tym czasie będę mógł przetestować tego Gamerocka.
W najgorszym wypadku trafię na podobny przypał jak z Aorusem i oddam, ale pomyślałem, że warto sprawdzić. Zwłaszcza, że ta najbardziej oczojebliwa część karty nie będzie u mnie widoczna bo będzie skierowana w dół. A z boku i backplate'u wygląda to nawet fajnie.

A co zamówiłeś w iksde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, migal napisał:

Hmm to mi kuriera za darmo ogarnęli :P i płatność za pobraniem też bez dopłaty. Ale sami dzwonili, że salony zamknięte (co do 29.11 wszystko zamknęli) i chcą adres do wysyłki, żebym podał. Może dlatego wzięli te płatności na klatę, bo miałem wybrany odbiór w salonie.

Czyli gdybym nie anulował, to miałbym Mastera w drodze, bo zamawiałem kilka minut po tym jak się pojawił w x-kom. Trochę żal. Też pisali do mnie, żebym wybrał inną metodę doręczenia, zamiast salonu, a ja im odpisałem, żeby anulowali bo i tak nigdy go nie doręczycie ;) No i anulowali.

Edytowane przez stanko11
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomyx tam TUFa zamówiłem ale trzeci dzień już w realizacji więc ciężko powiedzieć co z tego będzie. W ME właśnie dostałem info, że karta zapakowana i niedługo wyjeżdża więc powinna być zgodnie z planem jutro.

Dam jej szansę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mckarmi napisał:

Odbiór w salonie, czy kurier? Ja mam 15:08 i zaczynam się zastanawiać... może jednak nie będzie takiej draki. Do proshopa idzie 150 X Trio. Może akurat MSI się wykazało przy 3060ti.

Salon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, suspect-0 napisał:

@tomyx tam TUFa zamówiłem ale trzeci dzień już w realizacji więc ciężko powiedzieć co z tego będzie. W ME właśnie dostałem info, że karta zapakowana i niedługo wyjeżdża więc powinna być zgodnie z planem jutro.

Dam jej szansę :-)

Najwyżej znów oddasz ?

A za TUFa ile chcą ikskumiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może 3070 zostanie zastąpiona ciut lepszym modelem w przyszłości , ale co do 3080Ti to cena na dzień dobry będzie 5000zl wzwyż. Nie czarujmy się ta karta ma okazać, ze Nvidia może dać tańsza i praktycznie o takiej samej wydajności kartę co 3090, ale nie zastąpi 3080 bo musieliby ja sprzedawać po kosztach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, stanko11 napisał:

Czyli gdybym nie anulował, to miałbym Mastera w drodze, bo zamawiałem kilka minut po tym jak się pojawił w x-kom. Trochę żal. Też pisali do mnie, żebym wybrał inną metodę doręczenia, zamiast salonu, a ja im odpisałem, żeby anulowali bo i tak nigdy go nie doręczycie ;) No i anulowali.

Powiem Ci, że też już byłem o krok od anulowania. Ten Master się wydawał tak odległy, że myślałem, że wyślą mi w okolicach lutego/marca najwcześniej. Jeszcze tym bardziej, że wcale wcześnie go nie zamówiłem, co prawda w dzień pojawienia się u nich, czyli 8.10, ale jakoś z 2h po dostępności. Ale jednak postanowiłem, żeby trochę powisiał jeszcze i niespodzianka :) 

Ty masz TUFa OC tak jak ja obecnie? Dobrze pamiętam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, migal napisał:

Ty masz TUFa OC tak jak ja obecnie? Dobrze pamiętam?

To jest jakis sens zmieniac TUFa pod Mastera? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wincyjognia napisał:

To jest jakis sens zmieniac TUFa pod Mastera? :)

Nie jestem pewny tej zamiany, ale wydaje mi się, że Master bardziej bajerancki, ten wyświetlacz, lepsze podświetlenie, wyższy Tier. Jeszcze w tej cenie 4219 Master, gdzie za TUFa dałem 4449... :P a co byście zostawili sobie z tych dwóch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w X czy dają do kart gratisy w postaci gier to napisali, że nie. Trochę dziwna sytuacja bo przeważnie byli partnerem do takich akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, migal napisał:

Nie jestem pewny tej zamiany, ale wydaje mi się, że Master bardziej bajerancki, ten wyświetlacz, lepsze podświetlenie, wyższy Tier. Jeszcze w tej cenie 4219 Master, gdzie za TUFa dałem 4449... :P a co byście zostawili sobie z tych dwóch?

Chodzi mi wlasnie o TUF, Mastera mialem w rekach, procz wygladu wydajnosc/glosnosc/cewki w TUFie slabo wypadly? Cenowo oczywiscie sprawa jest jasna :)

Edytowane przez wincyjognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, migal napisał:

Nie jestem pewny tej zamiany, ale wydaje mi się, że Master bardziej bajerancki, ten wyświetlacz, lepsze podświetlenie, wyższy Tier. Jeszcze w tej cenie 4219 Master, gdzie za TUFa dałem 4449... :P a co byście zostawili sobie z tych dwóch?

Obie są dobre. Tylko i wyłącznie Twój wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kronos30 napisał:

Pytałem w X czy dają do kart gratisy w postaci gier to napisali, że nie. Trochę dziwna sytuacja bo przeważnie byli partnerem do takich akcji.

Walą w chu** to i nV partnerstwa nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, migal napisał:

Powiem Ci, że też już byłem o krok od anulowania. Ten Master się wydawał tak odległy, że myślałem, że wyślą mi w okolicach lutego/marca najwcześniej. Jeszcze tym bardziej, że wcale wcześnie go nie zamówiłem, co prawda w dzień pojawienia się u nich, czyli 8.10, ale jakoś z 2h po dostępności. Ale jednak postanowiłem, żeby trochę powisiał jeszcze i niespodzianka :) 

Ty masz TUFa OC tak jak ja obecnie? Dobrze pamiętam?

TUFa OC miałem ale już sprzedałem. Teraz mam X-Trio. Nie narzekam, karta fajna, tylko ten Master mocno mi podpasował i swego czasu był to dla mnie 1 wybór, jak jeszcze nie miałem żadnego rtx3080. 

Mastera anulowałem jak już miałem TUFa z x-komu, a nie chciałem trzymać kolejki na następną kartę. Poza tym ta satysfakcja odpisac x-komowi, że nic się od nich nie chce i mogą się wypchać, jest bezcenna ;)

Edytowane przez stanko11
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wincyjognia napisał:

Chodzi mi wlasnie o TUF, Mastera mialem w rekach, procz wygladu wydajnosc/glosnosc/cewki w TUFie slabo wypadly? 

Nie mam żadnych zastrzeżeń do TUFa, ale ja mam budę dobrze wyciszoną. Wydajnościowo dla mnie bomba, ale ja nie bawię się w jakieś OC itd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...