Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

Ja obstawiam, że się znowu zawineli własnym kocem i na dzień dobry dali cene Suprim zwykłej pod X'a i po czasie ogarnęli temat.

Moze takie powinny byc ceny wyjsciowe tych kart, a karty z 'promo' na gforce now i cod'a sa drozsze i tyle po tej promocji w zamysle jej tworcow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pytam odczuwalną i realną różnicę w płynności, nie na liczniku FPS :P 

Dla mnie 100FPS już jest spoko. 144 lepiej. Ale równie dobrze jak na 144 jest przy 120 :D Powyżej 144 to kosmetyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

Jak dostaniecie karty to dajcie znać jak po UV śmigają.

Jedyne co bede uskutecznial to silne UV. OC bede omijal szerokim lukiem, nawet nie bede ich w ten sposob testowal w 3dmarkach, czy testach unigine. :)

4 minuty temu, Minciu napisał:

Dla mnie 100FPS już jest spoko. 144 lepiej. Ale równie dobrze jak na 144 jest przy 120 :D Powyżej 144 to kosmetyka. 

Tu sie zgodze z przedmowca. Przy G7 bardziej chodzi o to, ze ta matryca jako jedyny VA nie ma ghostingu/overshoota i doplacasz bardziej za to, a ze ma 240Hz to tylko zapewnia wspomniane efekty przy nizszym Hz. Przynajmniej ja to tak traktuje.

Jakis czas temu klocilem sie z jakims typem na Instagramie NV, ze te 165,240,360Hz w monitorach to pic psu na bude i wyciaganie kasy od ludzi w wiekszosci wypadkow...

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zachy napisał:

Po oc to ona wciaga 420W czy cos w ten desen. Jak chce miec cos cieplego, to na grilla wrzucam mieso albo inne potrawy. W PC nie chce miec takiego dodatku. ;)

Bardziej zainteresuje mnie 1800-1900MHz przy minimalnym mozliwym mV dla karty :)

Hehe, zgadza się, i tak myślę, że będę miał niezły ogień w obudowie przy tej karcie, akurat mam filtr mesh od góry to nada się jako tacka na grilla :D też będę robił uv, co do oc to się jeszcze zastanawię czy będzie sens ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem po testach to ta karta ma bardzo dobrą kulturę pracy i jeśli chodzi o chłodzenie to jest na poziomie Strixa. W takim układzie wystarczy imho UV na poziomie 0.85 i jest naprawdę elegancko. U mnie teraz na 0.873 mam 60-62 stopnie w RDR i wyższy średni klatkaż niż na stock'u. Budę i tak masz dużą i przewiewną. Ten Suprim X cichszy jest też od Strixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Fenrir_14 napisał:

@Pavel87 @zachy Jak dostaniecie karty to dajcie znać jak po UV śmigają.

3070 Suprime poniżej 200 wat kręci 10xx RPM. Żebrwanie (FPI) jest gęste więc nie warto przekraczać 1300rpm. To jakieś 250wat powinno się ogarnąć. Mogę zerknąć w południe.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fenrir_14 Rozumiem, ze masz Strixa? :)

1 minutę temu, Minciu napisał:

3070 Suprime poniżej 200 wat kręci 10xx RPM

Ponownie wychodzi na to ze 3070 to sweet-spot dla kart Ampere pod katem kultura pracy vs wydajnosc vs pobor pradu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyrwałem go szybko z Komputronika. Chyba w 2gim tygodniu po premierze. Strix OC. Bez piszczących cewek o dziwo, na co wielu przy tym modelu narzeka. Strix na defaulcie łyka ponad 380W miejscami w RDR, bez OC. Przy UV schodzi do ok. 310-320 może w zależności od dokładności pomiaru HWinfo.

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Michson napisał:

 

Ludzie z 17.09 nadal czekają i ciągle mają przedłużany termin dostawy....

Otóż to :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

Strix OC. Bez piszczących cewek o dziwo, na co wielu przy tym modelu narzeka.

Graty.

Ja po cichu licze ze ten Suprim bedzie tak cichy jak obecny Trio X - praktycznie 0 cewek, dopiero jak odpalam Wiedzmina 3 to w menu po przylozeniu ucha do karty cos tam cichutko skwierczy.

Jak bedzie piszczal to bede reklamowal i wymienial na inny egzemplarz. Nie odpuszcze tego tematu, szczegolnie za taka kase.

 

Btw jestem ciekawy gdzie sie podzial moj email z x-kom odnosnie wyslania karty. Cuda wianki, tylko jakis raz wyswietlony komunikat na apce x-komu lol.

Moze ktos inny dostal mojego maila o dostawie. :o

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na samym początku lekko świerszcze grały ale grzałem kartę całą noc i było lepiej. Z czasem chyba się sama wygrzała i jest git. W między czasie w sumie zmieniłem też zasilacz bo na 750W z zasiłki czasem dziwne dzwięki szły jak kartę dociskałem. Od razu jak wbijesz kartę do slotu to grzej ją Heaven Unigine benchmarkiem przez kilka godzin.

 

BTW, nie panikuj z przesyłką. Sprawdziłem teraz specjalnie w archiwum apki inpost i w mailu i jak masz nr paczki to jest wszystko ok. Czasem następnym statusem po "W trakcie przygotowania" jest "Przyjęta w sortowni". U mnie dla przykładu było: 27.10.2020 21:12 w trakcie przygotowania i następna zmiana statusu 28.10.2020 19:24 przyjęta w sortowni.

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, JDM napisał:

No i jest, aż dziwne, mając na uwadze, że trwają batalie o 3080, ludzie od września czekają w kolejce, ceny na Allegro wywindowane, a ja kupiłem sobie ot tak na drugi dzień, bo ktoś życzliwy podesłał link tu na forum. Nie pamiętam kto to był, ale dzięki :)
Ktoś pytał jak karty pakuje X-kom, no właśnie tak.
416af5ae28d62.jpg

Ręce opadają. Karta za parę tysięcy a zapakowana tragicznie. Ostatnio sprzedawałem używkę 1060 za niecałe 600 zeta to nie dość, że w fabrycznym kartonie i owinięta 3 razy folią bąbelkową to jeszcze dodatkowo w drugim kartonie.

Edytowane przez Pentium D
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pentium D napisał:

Srogie piguły tam sobie aplikują 

Ludzie biorą to ceny idą w górę.Zobacz co się na allegro dzieje.Asus dual 3070 po 3400 ludzie kupują.Gigabyty po 3800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zachy napisał:

Sek w tym, ze nie dostalem maila potwierdzajacego wysylke karty do mnie.

Tylko maila z przyjeciem realizacji zamowienia i jakis dziwny komunikat w apce mobilnej x-kom 'wlasnie przygotowujemy Twoje zamowienie do wysylki'.

Myslalem, ze maile o wyslaniu zamowionego towaru to norma, ale jak widac nie w x-komie... :o

Najsmieszniejsze jest to, ze chcialem zamowic w Proshopie ta karte za 4299zl, ale w trakcie jak procesowalem zamowienie to wycofali te karty z oferty i moje nie przeszlo - wywalilo sie na platnosci.

Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo :)

Jeszcze nie gratuluję,ale na moje masz karciochę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Fenrir_14 napisał:

Od razu jak wbijesz kartę do slotu to grzej ją Heaven Unigine benchmarkiem przez kilka godzin.

Pierwsze co robie to sprawdzam fps w tym tescie na 1080p i 1440p z przyzwyczajenia i dlatego, ze bardzo podoba mi sie ten benchmark :)

 

Przyjdzie karta bede ja meczyl i nasluchiwal dziwnych dzwiekow. Sprobuje tez ja wygrzac jesli by troche piszczala. Ale jesli bedzie koncert cewek to wysle na RMA pewnie.

 

Zasilacz mam Corsair HX1000i, wiec zapas spory ;) Ale w moim konfigu juz z 3070 przy stockowych ustawieniach GPU potrafil ponad 500W wciagnac w wartosciach chwilowych.

No ale mam 5960X @ 4200MHz a on troche energii potrzebuje jednak.

3 minuty temu, dan254 napisał:

Ludzie biorą to ceny idą w górę.Zobacz co się na allegro dzieje.Asus dual 3070 po 3400 ludzie kupują.Gigabyty po 3800

To ten user z forum, co ma wziac moja 3070 Trio X za 2909zl + przesylka wygrywa w tym momencie sporo w tym temacie. :)

Ale nie chce mi sie bawic w wystawianie kart na allegro i zdzieranie z innych ludzi pieniedzy, skoro sam kupilem karte po kosztach od innego usera rowniez z forum.

Teraz, maras2574 napisał:

Jeszcze nie gratuluję,ale na moje masz karciochę ?

Mam juz nr przesylki InPost z dopiskiem ze z X-Kom, a nic innego u nich nie zamawialem od miesiecy. :) Wystawione o 17:14 o tej samej godzinie, kiedy przyszedl email z potwierdzeniem zamowienia.

Edytowane przez zachy
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pentium D napisał:

Ręce opadają. Karta za parę tysięcy a zapakowana tragicznie. Ostatnio sprzedawałem używkę za 1060 za niecałe 600 zeta to nie dość, że w fabrycznym kartonie i owinięta 3 razy folią bąbelkową to jeszcze dodatkowo w drugim kartonie.

Dobre pakowanie, nie trzeba w ciemno na sortowni paczek zawijać, można sprawdzić czy warto za pazuchę wkładać :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Dobre pakowanie, nie trzeba w ciemno na sortowni paczek zawijać, można sprawdzić czy warto za pazuchę wkładać :D 

Nic tylko na podmianke i cegle wrzucic. :>

 

A propo cegiel, pamietam jak wychodzily Nokia Communicator telefony wlasnie wielkosci cegly jak ulal.

Moj owczesny szef zamowil jedna taka komorke z allegro i dostal cegle przycieta i o wadze zblizonej do telefonu. Ale mial kumpli z policji i pojechali do typa i mu szybko z glowy wybili takie przekrety. Kase odzyskal... :o

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, shakal84 napisał:

Ma ktoś tutaj Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix GS ?  warto dopłacić 60 zł do GS ? jak temp i OC ?

Phoenix ma dość dobre recenzje, jednak mając do czynienia z teoretycznie lepszym modelem (Phantom), nie jestem do końca skłonny w nie uwierzyć.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, odnośnie pakowania x-koma: jak była ta ich akcja 18te urodziny kupiłem klawe Asusa - ROG Strix Flare po rabacie z tym kodem peryferia czy co tam było. I klawę poprostu wrzucili w tą swoją torbę foliową z tym wielkim "X" bez jakichkolwiek wypełniaczy, nic. Klawa w siatkę i do klienta.

  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zachy napisał:

 

Mam juz nr przesylki InPost z dopiskiem ze z X-Kom, a nic innego u nich nie zamawialem od miesiecy. :) Wystawione o 17:14 o tej samej godzinie, kiedy przyszedl email z potwierdzeniem zamowienia.

W poniedziałek będzie ? Chyba że InPost w weekend (czy jakoś tak),to będzie jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, maras2574 napisał:

W poniedziałek będzie ? Chyba że InPost w weekend (czy jakoś tak),to będzie jutro :)

Klasycznie nie januszujac wzialem dostawe w weekend InPostem :D widzac, ze napisali swoja slawetna formulke, ze mozliwa dostawa juz jutro. :o

Przesylka w apce InPost swieci sie na fioletowo, a nie standarowy zolty kolor, i ma dopisek 'Paczka w weekend'.

Przy okazji przetestuje czy to w ogole dziala z takim dostarczaniem przesylek jak sie cos w piatek zamowi jeszcze i potrzebne na gwalt jest. ;)

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny spadna na wiosne, razem z deszczem i gradem... ;) szczegolnie jak gornicy beda wszystko wykupowac z predkoscia botow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...