Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, tomcug napisał:

Krzywą możesz zawsze zrobić swoją, jak fabryczne nie odpowiadają. Jeden i drugi wariant zrobi w budzie taki sam piekarnik, bo liczy się wydzielane ciepło, a nie temperatura GPU.

OK myslalem, ze same temperatury ukladu tez maja znaczenie dlugofalowo na to co sie dzieje w obudowie.

To w takim razie pewnie na biosie quiet bede dzialal. :)

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, War_MachinE napisał:

  

 

 

Nie dostępne już

No niestety- ssanie na rynku jest takie że trzeba szybko klikać i kupować bez głębszego zastanawiania.

Później ewentualnie jest możliwość anulowania zamówienia lub 14-dniowego zwrotu.

Przeglądaj Media Expert, Komputronik, Morele i X-Kom.

W najbliższych dniach sporo sztuk powinno wracać do obiegu od osób które pozamawiały po kilka modeli i zostawiają sobie jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamówiłem kartę Karta graficzna MSI GeForce RTX 3070 Ventus 2X OC 8GB GDDR6 i ma być na wtorek. 

Mam jeszcze zamówioną z x-kom MSI GeForce RTX 3070 Gaming X Trio 8GB GDDR6 no ale problem globalny.

Jak myślicie, olać tą z -kom i zostać przy ventusie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robszm02087

Ventus bedzie sporo gorszy od tego Trio X.

Sam mam teraz 3070 Trio w komputerze i spisuje sie swietnie i pod katem wydajnosci i pod katem temperatur i kultury chlodzenia.
Wedlug mnie karta warta tej kwoty, ktora doplacasz wzgledem Ventusa.

Jesli mozesz poczekac na Trio to tak bym zrobil, albo szukal ofert z zakupem na juz w innych miejscach w trakcie czekania na karte z x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że da się wyrwać jakieś karty od Palita czy Gainwarda w okolicach 2250/2300 zł ale mam duży opór w olaniu zamówionego gaming x trio którego mam wstępnie ustawionego na 3 stycznia... Gdybym wiedział, że karta faktycznie będzie za miesiąc to pewnie bym spokojnie czekał, a tak pewnie do końca roku regularnie będę sobie przeklikiwał ten wątek i zakładki w sklepach. Kurcze, jak sobie tak pomyślę to pewnie godzina dziennie takiego trochę bezproduktywnego szukania to wyjdą ze dwa dni robocze. Może lepiej będzie wziąć więcej nadgodzin i po prostu przepłacić za tego Aorusa który potrafi na chwilę się pojawić choćby w Komputroniku ;) Karta przed świętami i składanie kompa zostanie ukończone. 

Jeszcze przemyślenia jeśli chodzi o czekanie na jakąś akcję ze strony sklepu - w moim przypadku gaming x trio z x-kom ze wspomnianym terminem na początek stycznia:

1. Rtx 3060 ti wydają się być lepiej dostępne niż ich mocniejsi bracia, chociaż nie wiem jak wygląda sprawa z dostawami i ich terminami. 

2. Ludzie anulują swoje zamówienia pod wpływem impulsu albo po prostu dostali z innego miejsca - miejsca w kolejce się zwalniają.

3. Wybrana płatność za pobraniem - sklep kasę dostanie dopóki faktycznie mi tej karty nie przyśle

Może jestem nieco naiwny (zakup w okolicach 15:20) ale jakaś szansa chyba jest, że karta wpadnie jeszcze przed świętami :E 

 

Ewentualnie zapoluję na trójwentylatorowego Gigabyte i sprawdzę jego kulturę pracy. Pozostaje tylko ten ból, że x trio z wypasionym chłodzeniem jest w tej samej cenie gdzieś tam wirtualnie zawieszone w próżni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, robszm02087 napisał:

Witam.

Zamówiłem kartę Karta graficzna MSI GeForce RTX 3070 Ventus 2X OC 8GB GDDR6 i ma być na wtorek. 

Mam jeszcze zamówioną z x-kom MSI GeForce RTX 3070 Gaming X Trio 8GB GDDR6 no ale problem globalny.

Jak myślicie, olać tą z -kom i zostać przy ventusie?

 

Też mam TrioX. I w całkowicie zgadzam się z @zachy?

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AvengerGTJak mozesz czekac na Trio to tak bym zrobil. Na pewno bedziesz zadowlony. :)

CO nie zmienia faktu, ze w miedzyczasie mozesz tez na Trio polowac z innych zrodel. :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zachy Problem taki że nie mam żadnej karty bo dopiero składam kompa od zera a nie chce jechać na integrze. Ventus ma byc na wtorek a trio nie wiadomo kiedy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, robszm02087 napisał:

Ventus ma byc na wtorek a trio nie wiadomo kiedy.  

Zawsze mozesz wziac Ventusa i jak przyjdzie Trio odsprzedac  go na forum komus, na allegro czy olx.

Jesli boom na zakupy kart graficznych stanie sie faktem, to chetnych powinienes znalesc na odsprzedaz i podmianke na lepszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, AvengerGT napisał:

Ewentualnie zapoluję na trójwentylatorowego Gigabyte i sprawdzę jego kulturę pracy. Pozostaje tylko ten ból, że x trio z wypasionym chłodzeniem jest w tej samej cenie gdzieś tam wirtualnie zawieszone w próżni...

Gaming OC jest w miarę ok. Z kolei Pro to generalnie zbliżona półka do TUF-a i Trio (sam celowałbym raczej w TUF-a lub MSI; TUF w morele był też za 2300 zł, chociaż już może w takiej nie być, bo mało kart od Asusa jest). Zwykły Gaming to dla mnie gdzieś poziom Armora z serii RTX 2000, więc dość przyzwoity model. Temperatury osiągam podobne, Gigabyte może ciutkę głośniejszy. Ale jak ma się dopłacać 60 zł albo kupić w tej samej cenie, to wybór oczywisty. 

@zachy Trio w dobrej cenie jest tylko na x-komie. ;) Kartę można już teraz upolować w prolinie, tylko to niewarte dopłaty. :) Można próbować zaczaić się na model z dwoma wentylatorami, który może jeszcze pojawi się przed końcem roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, qjin napisał:

Trio w dobrej cenie jest tylko na x-komie. ;)

No to troche smuteczek w takim badz razie. Ale moze w Media Expert trafi sie jakis okazyjny rzut tez? Oni maja czesto dobre ceny...

@qjin Ten Gaming X 2-wentylatorowy powinien byc swietna opcja. Przy RTX 2060 w Gaming Z spisywal sie bdb.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie porówna ktoś tego suprima do aorusa extream, albo aorusa? Mało testów tego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dunkunid napisał:

Panowie porówna ktoś tego suprima do aorusa extream, albo aorusa?

Ktos na forum testowal Arousa Master i napisal krotka recenzje tego modelu - probowales wyszukiwarki?

Byl tez osobny watek o problemach z tym modelem, tez ktos w tym temacie o tym wspominal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zachy napisał:

Ktos na forum testowal Arousa Master i napisal krotka recenzje tego modelu - probowales wyszukiwarki?

Byl tez osobny watek o problemach z tym modelem, tez ktos w tym temacie o tym wspominal.

Recka 3080 Master: 

Problemy użytkownika suspect z 3070 Master:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym tak naprawdę się różni 3060ti xtrio od 3070 xtrio? 3060 ti są na proline ale cena 2840

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, robszm02087 napisał:

a czym tak naprawdę się różni 3060ti xtrio od 3070 xtrio? 3060 ti są na proline ale cena 2840

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/msi-rtx-3060-ti-gaming-x-trio.b8438

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/msi-rtx-3070-gaming-x-trio.b7963

Chłodzenie na obu wygląda na identyczne, więc różnią się tylko chipem (RTX3070 jest ~15% wydajniejszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paw79 napisał:

Chłodzenie na obu wygląda na identyczne, więc różnią się tylko chipem (RTX3070 jest ~15% wydajniejszy).

3070 ma tez 1 faze wiecej. Widac to na fotkach PCB obu kart z Twoich linkow.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, zachy napisał:

3070 ma tez 1 faze wiecej. Widac to na fotkach PCB obu kart z Twoich linkow.

No ale to już element sekcji zasilania, a nie chłodzenia.

Dokładniej rzecz ujmując X Trio 3060Ti ma PCB żywcem wyjęte z 3070-tki, tylko z usuniętą jedną fazą.

 

Edit: Właśnie dostałem numer przesyłki dla mojego RTX3060Ti zamówionego dzisiaj rano.

Duży plus dla Komputronika. ?

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Paw79 napisał:

3060 ti są na proline ale cena 2840

W podobnej cenie zdecydowanie poluj na 3070 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Kronos30 napisał:

Nie dają. Z tego co wiem daje Morele, Media Expert i chyba Proshop.

Zamawialiśmy w tym samym czasie. Do sklepu Ci jedzie czy do domu?

Do sklepu, juz gotowe. Jade za karta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paw79 napisał:

No ale to już element sekcji zasilania, a nie chłodzenia.

Odnosilem sie do ogolnych roznic 3060ti vs 3070 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę dziwi Msi 3060ti - Ventus 2x ma 2 wtyczki, a 3x ma jedną?
Tak jakby do 2x mieli pcb z 3070ki, a do 3x zrobili nowe albo księgowi weszli do gry.

Tak  czy siak macałem ventusa rtx 1660, i te ventusy 3060 i 3070 to i tak już inna bajka , co bliżej dawnych armorów.

Gigabyte tez namieszał- w rtx 2070 Gaming oc miał lepsze chłodzenie i więcej hp niż wersja nie oc (pierwotnie wydawało się że tylko biosy je różnią).
Przy rtx 3060ti Gaming i Gaming oc maja 1 wtyczkę, dopiero Gaming pro ma 2 wtyczki ?
Ogólnie coraz trudniej połapać się w tym wszystkim.



Tak swoją drogą na olx już jest z 3x tyle 3070 i 3060tek co jeszcze kilka dni temu.
Widać jak janusze karty powykupowali dla zysku ;-/
Jak kogoś mocno ciśnie to nawet niektóre oferty są w miarę uczciwe- +200-300zł do najniższych cen z xkomu czy moreli.
 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Burning Shore zjadają textury. Wystarczy zmniejszyć textury z b.w/w na średnie i jest git. W 1440p na ustawieniach  "własne"  3060ti zadziwiająco mocno reaguje na te zmiany, co widać po fotkach. Bardzo wysokie/wysokie textury niegrywalne... średnie textury i nagle karta odzyskuje siły i fps leci do góry. Czyżby za mało Vram 8GB ? 1440p bardo wysokie - textury bardzo wysokie: 22fps 1440p bardzo wysokie - textury wysokie: 23fps 1440p bardzo wysokie - textury średnie: 60fps Jak wczoraj męczyłem się wewnątrz wieży z dymem, to grałem na 17fps i nie miałem możliwości zmiany ustawień, bo mnie ten kosmita atakował jakimś laserem, ale go załatwiłem. Teraz w pomieszczeniach jest lepiej i czas iść do pleneru. Spróbuj takich ustawień.   A karta zachowuje się idiotycznie, ponieważ normalnością jest to, że pod obciążeniem 99/100% jej wydajność powinna być najwyższa oraz pobór mocy najwyższy, za to w tej grze zauważyłem, że pomimo użycia GPU 100%, karta generuje spadki do nawet 15fps przy poborze mocy poniżej 70Wat !! To jest masakra, nie da się grać. Zgaduje, że pamięć się przepełnia i po prostu trzeba ciąć textury, żeby w ogóle zagrać z 8GB Vram 3060ti  zaraz po wczytaniu gry w 1440p bardzo wysokie ustawienia potrafi utrzymać przez chwilkę nawet 60fps, ale zaraz albo jeszcze szybciej fps spada, a co najdziwniejsze spada pobór mocy zarazem utrzymując użycie GPU na 100%    
    • w ogóle to modernizacja dla syna, a ja mam ze swojego poprzedniego aurore 360 z aphacool więc mogę mu ją zapodać brzmi rozsądnie z tym i5 14500 podoba mi się
    • To już pomału możesz myśleć co następne 😄.
    • nówki DW wciąż trzymają cenę, a używek DW na rynku używek mało, a jak są to powystawowe 
    • Ciekawe wnioski . Nie należy akurat zmienić zdania, że Kaczyński to jedna z największych nieszczęść, jaką spotkało III RP. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-robert-krasowski-jaroslaw-kaczynski-to-najbardziej-patologic,nId,7467044
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...