Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wie ktoś może jak wygląda sytuacja z rtx 3080 ventus 3c oc. Karte zamówiłem 15:07 potwierdzenie dostałem 15:13. Na stronie xkomu w opiniach pisze że dostała karte osoba która zamówiła 15:05-15:07 a inna twierdzi że zamówiła 10-15 min po premierze i już doszła. Jak sądzicie jest szansa dostać w tym roku czy nie? 

Edytowane przez iwoplotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W czym można sobie protestować nową kartę na pingwinie bo obecnie nie chce mi się windowsa wgrywać? Z tego co widzę Quake rtx jest i na linuksie ale coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyj moze protona to poodpalasz rozne gierki spod windowsa na linuxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mylegispotato napisał:

...7250

42 miałem i anulowałem, 450-460 w kolejce xD był chyba błąd po ich stronie, nie była dostępna albo znów randomowo przydzieliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, iwoplotka napisał:

Witam serdecznie. Wie ktoś może jak wygląda sytuacja z rtx 3080 ventus 3c oc. Karte zamówiłem 15:07 potwierdzenie dostałem 15:13. Na stronie xkomu w opiniach pisze że dostała karte osoba która zamówiła 15:05-15:07 a inna twierdzi że zamówiła 10-15 min po premierze i już doszła. Jak sądzicie jest szansa dostać w tym roku czy nie? 

 

Ja mam potwierdzenie na mailu z 15:15 i póki co cisza, nikt się nie odzywa. Kupiona za 3279 więc jeżeli by ją zrealizowali przed końcem roku to byłbym zachwycony ;)

Tak w ogóle to gdzie sprawdzacie przewidywany termin realizacji - u mnie nigdzie nic takiego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na maila powinienes dostac informacje.

"Twoje zamówienie nie jest jeszcze gotowe" taki temat maila :D i tam w tabelce masz date z przewidywana dostepnoscia.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do wyboru dwie kart od ręki, liczę na pomoc w wyborze. Najbardziej zależy mi na wydajności i kulturze pracy oraz stosunku jakości do ceny.

ASUS GeForce RTX 3070 DUAL OC 8GB za 2900 vs GIGABYTE GeForce RTX 3060 Ti Aours Master za 2650

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pitt_34 napisał:

Pobawiłem się trochę MSI Trio RTX 3060 Ti, karta bardzo cicha i chyba z dobrym potencjałem OC, na rdzeniu +200 i pamięć +1000.

Test w Time Spy stock:

https://www.3dmark.com/3dm/54488514

Ten sam test po OC:

https://www.3dmark.com/3dm/54491821

Porównałem to z wynikami RTX 3070 z tym, że 3070 robiłem  z procesorem 10700K natomiast  3060 Ti z 10850K , mimo wszystko wrzucę :

https://www.3dmark.com/compare/spy/15204593/spy/16088514

A tutaj RTX 3060 Ti po OC vs 3070 stock:

https://www.3dmark.com/compare/spy/16090539/spy/15204593#

I jeszcze TUF 3080 + 10700K vs MSI Trio 3070 + 10850K vs MSI Trio 3060 Ti + 10850K wszystkie po OC :

https://www.3dmark.com/compare/spy/14386807/spy/15330684/spy/16090539

TUF 3080 + 10700K vs MSI Trio 3070 + 10700K vs MSI Trio 3060 Ti + 10850K stock:

https://www.3dmark.com/compare/spy/14326364/spy/15204593/spy/16088514

 

Rzuć okiem na moje porównanie stock 3070 vs 3060 Ti, w 3d marku mam praktycznie taki sam wynik jak Ty ale ja ustawiłem +130 na rdzeniu i +1000 na pamięciach. 

 

Forza-3060-OC.jpg
FORZA-3070.png
GEARS-3070.png
GEARS5-3060-TI.jpg
HZD-3060-TI.jpg
HZD-3070.png
SOTTR-3060-TI.jpg
SOTTR-3060-TI.png

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest możliwe, że na morele przesuwam się w kolejce o 5 miejsc tygodniowo? Ostatni tydzień z 89 na 84. 

Już mnie trochę frustruje czekanie...zamówiłem 11 listopada Gigabyte Eagle 3070 i tak sobie czekam...zaczynałem w sumie od miejsca ponad dwusetnego ale pewnie bardzo dużo osób rezygnowało międzyczasie. Ale od dwóch tygodni to niewiele się poruszam... 

Anulować trochę szkoda bo za tą cenę nie dorwę nawet 3060 w tej chwili... mam tylko wrażenie, że te kolejki to tak sobie działają. Dużo osób pisało, że dostawało coś od ręki przy odrobinie (no może trochę większej odrobinie) szczęścia i nie wiem czy to prawda czy sobie jaja robią. 

Jedyny plus tego jest taki, że jeszcze miesiąc temu nie miałem pojęcia o sprzęcie a teraz to i karty mam oblukane i monitory...nawet rozumiem to forum czasami :rotfl:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, MrBeckham666 napisał:

Błagam najpierw troszkę poczytaj zanim zaczniesz kogokolwiek pouczać dobrze :) 

https://www.tomshardware.com/news/nvidia-adds-new-gpu-monitoring-overlay-and-overclocking-features-to-geforce-experience

OK, faktycznie moje niedopatrzenie. Co prawda to na razie funkcja beta, ale jednak jest.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś stoi jeszcze w kolejce po RTX 3080 GIGABYTE GAMING OC x-komie? Ja czekam zaledwie miesiąc, a parę godzin temu sprzedawali poza kolejką? Chyba udało mi się ustrzelić  ten sam model w mediaexpert ale drożej o 400zł, niedługo wysyłka i już nie ogarniam czy mam tu czy tam anulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś rtx 3080 mastera nowego za suprima (może być używany). Nie lubię zbytnio gigabyte, a że xkom wysłał (nawet nie zadzwonił ani nie zapytał na maila czy wciąż jestem zainteresowany lol) tylko wysłali kartę po 2 miesiącach tak o za pobraniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany Suprim? Chyba ze 3 dni max będzie u kilku osób z forum. 7 osób w kraju ponoć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-KOM mi w końcu odpisał:

Cytat

Dzień dobry, przepraszamy za długi czas oczekiwania - wyszukujemy wiadomości, które pominął nasz system. Chcemy się upewnić, że każdemu finalnie udało się z nami skontaktować ? Chcesz wiedzieć co się u nas dzieje? Zajrzyj tutaj -> Czekasz na zamówienie lub odpowiedź na mejl? Wyjaśniamy, z czego to wynika - x-kom (x-kom.pl) W międzyczasie wprowadziliśmy system, który pozwala określić miejsce w kolejce. Jesteś w pierwszej 40ce po kartę więc warto jeszcze chwilę zaczekać - kolejka jest spora ?

3080 TUF jak coś, a jak tam u was? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nie jest to idealny wątek do tego pytanie, jednak dotyczy ono wspomnianych kart.

Czy używając VS650 od Corsaira do zasilenia Aorusa 3090 Vision istnieje jakiekolwiek ryzyko uszkodzenia karty? Póki co testowana na UserBenchmark oraz w 4K Ultra RDR2 nic złego się nie stało, wole jednak zapytać na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, LongDickJohnson napisał:

Być może nie jest to idealny wątek do tego pytanie, jednak dotyczy ono wspomnianych kart.

Czy używając VS650 od Corsaira do zasilenia Aorusa 3090 Vision istnieje jakiekolwiek ryzyko uszkodzenia karty? Póki co testowana na UserBenchmark oraz w 4K Ultra RDR2 nic złego się nie stało, wole jednak zapytać na zapas.

Budżetowy zasilacz pracujący przy bardzo dużym dla niego obciążeniu (o chwilowych peakach poboru mocy nie wspominając). W teorii ma zabezpieczenia, w praktyce może być różnie z ich działaniem w tak taniej jednostce (o czym zresztą wspominają w testach). 

Zmień to czym prędzej na jakieś porządne 850W.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dirian napisał:

Budżetowy zasilacz pracujący przy bardzo dużym dla niego obciążeniu (o chwilowych peakach poboru mocy nie wspominając). W teorii ma zabezpieczenia, w praktyce może być różnie z ich działaniem w tak taniej jednostce (o czym zresztą wspominają w testach). 

Zmień to czym prędzej na jakieś porządne 850W.

Super, dziękuję za szybką odpowiedź, natychmiast zamawiam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wojciech1988 napisał:

 

Napisałem do X czy będzie u nich problem z gwarancją przy fakturze na inne nazwisko. Odpisali, że nie będzie problemu by utworzyć zgłoszenie serwisowe ALE przy ewentualnym gwarancyjnym zwrocie pieniędzy dane nie będą się zgadzać z fakturą i nie będą mogli mi zwrócić pieniędzy. Powiedzieli, żeby najlepiej sporządzić dokument który potwierdzi przeniesienie własności. (Umowa sprzedaży?)

Powiem Ci tak: Od kilku lat kupuje na różne konta w xkom i na różne firmy.  Nigdy żadnych problemów na miałem.  Zwroty / gwarancje bez problemu tez robiłem i kase dostałem na swoje dane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, karta doszła. Odebrałem, podpiąłem. Szczena opadła.

Ale trochę już się tak nie rajcuje chyba jak dziecko na tą wydajność, 144hz i 1440p. 

Chyba się trochę starzeje. 4000 zł za taką przyjemność to jednak boli w kieszeń. :D

Nie będę już raczej tu wpadał. Cyberpunk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Luk3 napisał:

hot news

2 grudnia zamówiłem ASUS GeForce RTX 3080 ROG STRIX OC 10GB GDDR6X na x-kom.pl. Tego samego dnia wysłałem maila z pytaniem o miejsce w kolejce. Dziś dostałem odpowiedź:

image.png.f6a0c71f5d1a56169539b1977fff1ed5.png

 

Blef? Czy może coś ruszyło w temacie?

Pytanie do osób, które zamawiały strixa 3080 OC w dniu premiery i listopadzie, czy coś juz dostali od x-komów? 

zabawne, bo ja właśnie czekam na oc strixa i to od dnia premiery, zamówienie z 15.08 :{

więc do tego co pisze x-com to bym się nie przywiązywał :{

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dirian napisał:

Budżetowy zasilacz pracujący przy bardzo dużym dla niego obciążeniu (o chwilowych peakach poboru mocy nie wspominając). W teorii ma zabezpieczenia, w praktyce może być różnie z ich działaniem w tak taniej jednostce (o czym zresztą wspominają w testach). 

moim zdaniem trochę przesadzasz ponieważ zasilacze np seasonica potrafią mieć naprawdę spory zapas mocy. Jak ktoś nie robi OC procka który ciągnie 150 W to nie ma co przesadzać z zasilaczem. :) NIe przesadzajmy panowie :) już 750 w jest na wyrost i to spory przy markowym psu. sam paruję focusa 650 W z rtx 3080 bez oc i5 10400f bo to nie ma sensu 750w.

4 godziny temu, PACIK19 napisał:

X-KOM mi w końcu odpisał:

3080 TUF jak coś, a jak tam u was? 

o której zamówiłeś ?

Edytowane przez MrBeckham666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba u Linusa podczas recki 6900XT wspominali, że Seasonic 1000W łapał over current protection na pikach. Zmienili na Corsair i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ReevoX napisał:

Chce ktoś rtx 3080 mastera nowego za suprima (może być używany). Nie lubię zbytnio gigabyte, a że xkom wysłał (nawet nie zadzwonił ani nie zapytał na maila czy wciąż jestem zainteresowany lol) tylko wysłali kartę po 2 miesiącach tak o za pobraniem. 

Ile chcesz za tego mastera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
    • Morawiecki jedyne co robi, to nadal kłamie jak z nut . Hipokryzja w jego wykonaniu nadal jest u niego mocną stroną. A poza tym pisałeś do pisowca, który jedzie na jednej tej samej płycie co inni obecni tu pisowcy, kilku ich tu jest.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...