Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamawiałem telefonicznie i miła pani przyjęła zamówienie oraz zapewniła, że do świąt będzie do odebrania w sklepie. Słuchałem tego z lekkim szyderczym uśmiechem ale kto wie, może jakiś świąteczny cud :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DamianGR napisał:

Wydaje mi się , że polubowne sądy konsumenckie działają dość szybko.

Ja bym odpuścił, sądy w tym kraju nie działają jak trzeba :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Auberon napisał:

tylko najpierw trzeba umieć dochodzić swoich praw.

Trzeba jeszcze mieć chęci do działania, a wiedzą i pismem urzędowym służy w razie czego rzecznik praw konsumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to w wuja wszystkich robią. Mają zamówienie na ileś sztuk kart po jakiejś cenie , po czym jak widzą , że ceny skoczyły to lampka się komuś zapala , że można za więcej. Anulują i wysyłają maile do klientów. Ciekawa sprawa , że dokładnie te same modele które pojawiały się w dropie w jednym sklepie i zostały anulowane , pojawiają się w dropie w innym i za 1000zł więcej. Może zmowa cenowa?

Jak każdy tak reaguje , że anulowali mi to trudno - to się nie dziwię że maja to w pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, cezary777 napisał:

PRZEZ TAKICH PALANTÓW JAK TY MAM TAKIE POJEBANY CENY

Może i palant ale przynajmniej dobrze wychowany. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DamianGR napisał:

Moim zdaniem to w wuja wszystkich robią. Mają zamówienie na ileś sztuk kart po jakiejś cenie , po czym jak widzą , że ceny skoczyły to lampka się komuś zapala , że można za więcej. Anulują i wysyłają maile do klientów. Ciekawa sprawa , że dokładnie te same modele które pojawiały się w dropie w jednym sklepie i zostały anulowane , pojawiają się w dropie w innym i za 1000zł więcej. Może zmowa cenowa?

Jak każdy tak reaguje , że anulowali mi to trudno - to się nie dziwię że maja to w pompie.

Tu się z kolegą nie zgodzę. Sferis na bezczelnego anulował nam zamówienia na Asus Tuf  RTX 3070 za jakieś 2950, i od razu wystawił te karty za ponad 4 tys... Można? Można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anulowali mi jak pewnie każdemu tego Eagle. Zrobiłem zamówienie zanim pojawiła się okazja na pepperze. Już fest mnie zaczyna irytować tak sytuacja. Napiszę do nich, że informuje rzecznika praw konsumenta. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AvengerGT napisał:

Anulowali mi jak pewnie każdemu tego Eagle. Zrobiłem zamówienie zanim pojawiła się okazja na pepperze. Już fest mnie zaczyna irytować tak sytuacja. Napiszę do nich, że informuje rzecznika praw konsumenta. 

Mi też anulowali...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AvengerGT napisał:

Anulowali mi jak pewnie każdemu tego Eagle. Zrobiłem zamówienie zanim pojawiła się okazja na pepperze. Już fest mnie zaczyna irytować tak sytuacja. Napiszę do nich, że informuje rzecznika praw konsumenta. 

Z regulaminu sklepu Euro:

Cytat

e-mail o tytule: „Rezerwacja nr XXXXXX/YYYY – potwierdzenie Rezerwacji” zawierający ostateczne potwierdzenie Rezerwacji lub „Zamówienie nr XXXXXX/YYYY – potwierdzenie Zamówienia” - potwierdzający wszystkie istotne elementy Zamówienia, wówczas Umowa sprzedaży zostanie zawarta wraz z otrzymaniem przez Klienta wiadomości e-mail o tytule: „Zamówienie nr XXXXXX/YYYY – potwierdzenie Zamówienia”

Tutaj wyjaśnione pojęcia z kodeksu cywilnego:

https://business.trustedshops.pl/blog/oferta-czy-zaproszenie-do-skladania-ofert/

Nie jestem prawnikiem, ale można spróbować uderzać do rzecznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzysiak napisał:

Mi też anulowali...

Anulowane ?

Edytowane przez fisher7
Anulowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomaszkwen napisał:

Do mnie jeszcze nie dotarł mail o anulowaniu ? ale czekam dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było coś taniej oprócz FE z tych 3060Ti? 2069 zł chyba nie widziałem niższej w polskich sklepach. Kto ma najtańszego ampere w tej chwili na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast podzespoły do nowego komputera, w tym Asus'a RTX 3080 ROG STRIX w x-kom kupiłem w systemie ratalnym. Karta graficzna w dniu zakupu - 2 listopada - kosztowała mnie 4.239,00. Bank, z którym zawarłem umowę pienążki przelał do sklepu dwa dni po zakupie. Raty zaczynam spłacać już za kilka dni ... oczywiście informacja z x-kom jest, że moje zamówienie jest w realizacji z racji oczekiwania na dostawę karty. 

Czytając Wasze posty dot. podnoszenia cen kart, jestem ciekawy co zrobi x-kom kiedy moja karta już dotrze ? :D. Generalnie uważam, że jest szach i mat, ponieważ bank im już zapłacił.

 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tenelerom napisał:

Co tak tanio?

Ponieważ anulują zamówieniach tak jak można było oczekiwać. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Radio_Tirana napisał:

Ponieważ anulują zamówieniach tak jak można było oczekiwać. 

Może nie anulują ale będą pytać czy chcesz anulować .  Trzeba poprosić a w zasadzie żądać o niezwłoczne dostarczenie zamówionej rzeczy po cenie która widniała w dniu zamówienia.

Edytowane przez DamianGR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jacktheripper napisał:

Ten temat dobrze się czyta jedząc popkorn i popijając kolą xD

Orzeszki i 12 letnia single malt Glengarry 46%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, F4lkon napisał:

Ja natomiast podzespoły do nowego komputera, w tym Asus'a RTX 3080 ROG STRIX w x-kom kupiłem w systemie ratalnym. Karta graficzna w dniu zakupu - 2 listopada - kosztowała mnie 4.239,00. Bank, z którym zawarłem umowę pienążki przelał do sklepu dwa dni po zakupie. Raty zaczynam spłacać już za kilka dni ... oczywiście informacja z x-kom jest, że moje zamówienie jest w realizacji z racji oczekiwania na dostawę karty. 

Czytając Wasze posty dot. podnoszenia cen kart, jestem ciekawy co zrobi x-kom kiedy moja karta już dotrze ? :D. Generalnie uważam, że jest szach i mat, ponieważ bank im już zapłacił.

 
 

 

Nie to, że źle Ci życzę, ale wydaje mi się, że i tak się wymigają. X anuluje zamówienie i odda kasę bankowi a bank zwróci Ci to co zapłaciłeś i to jak dobrze pójdzie w gotówce, jak gorzej to w bonach sodexo ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sporo osób które zapłaciło a nie wzięło za pobraniem nie dostało jeszcze maili o anulowaniu. Kasę mam już zarezerwowaną dla Proshopu. Musiałbym chyba z 10 tysi tymczasowo zainwestować w 4 różnych sklepach licząc, że któryś łaskawie wywiąże się z oferty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...