Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Klaperman napisał:

Nie to, że źle Ci życzę, ale wydaje mi się, że i tak się wymigają. X anuluje zamówienie i odda kasę bankowi a bank zwróci Ci to co zapłaciłeś i to jak dobrze pójdzie w gotówce, jak gorzej to w bonach sodexo ?

Najgorzej jak się zdecydują na zwrot wpłaconych środków w żetonach na myjnię samoobsługową... :P 

Chociaż - przy świętach możliwe że byś mógł dorobić nieźle... ;) Chyba że ktoś cię podkabluje do Urzędu Skarbowego... To wtedy w ogóle będzie "rozrywkowo" że hoho

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja
US

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila z Euro:

Cytat

Szanowny Kliencie,

przykro nam, że byliśmy zmuszeni anulować zamówienie na konsolę PS5. Zainteresowanie PS5 było ogromne i znacznie przekroczyło liczbę produktów dostarczonych przez dystrybutora. Rozumiemy Pana rozczarowanie, ale dostępność produktu na polskim rynku zależy od dystrybutora i kłopoty z nią są powszechnie znane. Złożyliśmy zamówienie i oczekiwaliśmy dużej liczby konsol, aby każdy nasz Klient mógł się nimi cieszyć bez przeszkód. Wyczekiwaliśmy tej dostawy z niecierpliwością. W rezultacie otrzymaliśmy tylko niewielką część z naszego zamówienia, którą nie byliśmy w stanie zaspokoić tak dużego zapotrzebowania.

Dokładamy starań, aby jak najszybciej zwrócić środki tym, którzy już opłacili swoje zamówienie.

Ponadto informujemy, że w świetle Regulaminu Sklepu Internetowego euro.com.pl . Umowa nie została zawarta.
 
Zgodnie z pkt IV.5.2 Załącznika nr 1 do Regulaminu Sklepu Internetowego, w przypadku  Zamówienia Umowa Sprzedaży zostaje zawarta wraz z otrzymaniem przez Klienta wiadomości e-mail o tytule: „Zamówienie nr XXXXXX/YYYY – potwierdzenie Zamówienia”, potwierdzającym wszystkie istotne elementy Zamówienia.
 
Złożenie Rezerwacji jest skutecznie wraz z otrzymaniem przez Klienta wiadomości e-mail o tytule: „Rezerwacja nr XXXXXX/YYYY – potwierdzenie Rezerwacji” zawierający ostateczne potwierdzenie Rezerwacji.
 
Z uwagi na fakt, że żadna z powyższych wiadomości nie została wysłana, nie doszło do zawarcia umowy sprzedaży w rozumieniu Regulaminu Sklepu Internetowego Spółki.


W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Przy czym zamówienie dotyczyło RTX-a i żadnej konsoli nie zamawiałem. Przy zamawianiu widziałem informację, że towar jest dostępny i będzie szybka wysyłka.

P.S. Jakby ktoś chciał w moim imieniu odebrać, to z Łopuszańskiej jest do odbioru RTX3080 z chłodzeniem wodnym: Karta graficzna GIGABYTE Aorus GeForce RTX 3080 Xtreme 10GB  za 5k.

Edytowane przez GraczPierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, GraczPierwszy napisał:

Dostałem maila z Euro:

Przy czym zamówienie dotyczyło RTX-a i żadnej konsoli nie zamawiałem. Przy zamawianiu widziałem informację, że towar jest dostępny i będzie szybka wysyłka.

P.S. Jakby ktoś chciał w moim imieniu odebrać, to z Łopuszańskiej jest do odbioru RTX3080 z chłodzeniem wodnym: Karta graficzna GIGABYTE Aorus GeForce RTX 3080 Xtreme 10GB  za 5k.

Z chłodzeniem wodnym AiO czy pod chłodzenie wodne CL, taka którą wkleiłes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sxgn napisał:

Z chłodzeniem wodnym AiO czy pod chłodzenie wodne CL, taka którą wkleiłes?

Nie znam się na chłodzeniu wodnym, ale tak jak jest na stronie internetowej, ta sama karta.

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-zotac-geforce-rtx-3090-trinity-24gb-gddr6x

Zotac RTX3090 za 7659 PLN to dobry deal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, GraczPierwszy napisał:

Nie znam się na chłodzeniu wodnym, ale tak jak jest na stronie internetowej, ta sama karta.

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-zotac-geforce-rtx-3090-trinity-24gb-gddr6x

Zotac RTX3090 za 7659 PLN to dobry deal?

Osobiście nie znam tej firmy i nic nie wiem o jej produktach, ale naknąłem się chyba na nią w poszukiwaniu 3080 na aliexpress jako jedyną dostępną. Być może są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DamianGR napisał:

Osobiście nie znam tej firmy i nic nie wiem o jej produktach, ale naknąłem się chyba na nią w poszukiwaniu 3080 na aliexpress jako jedyną dostępną. Być może są dobre.

No jak nie znasz Zotaca, to nie wiem jak się interesujesz tematem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Marvelm napisał:

No jak nie znasz Zotaca, to nie wiem jak się interesujesz tematem :D

Słabo - jestem typowym konsumentem bez wnikania w UV i RPM wentylatorów. Wali mnie to. Karta ma działać.

  • Like 3
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DamianGR napisał:

Słabo - jestem typowym konsumentem bez wnikania w UV i RPM wentylatorów. Wali mnie to. Karta ma działać.

Typowy konsument nie kupuje karty za prawie 8K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mistol napisał:

Typowy konsument nie kupuje karty za prawie 8K

Jak widziałem to jedynie na razie produkty Zotaca były najtaniej we wszystkich ofertach i jako jedyne dostępne, poza tą ostatnią. Nie twierdzę że to zła firma. Nie znam po prostu.

Edytowane przez DamianGR
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mistol napisał:

Typowy konsument nie kupuje karty za prawie 8K

czemu?

znam pare osob co zarabiaja bardzo duzo i kupują poprostu TOP co wychodzi, gosc miał 8700k, wyszedł 9900k to zmiana odrazu a stary proc na sell 20-30% nizej niz typowe oferty, potem znowi z 9 na 10 gen + do tego jeszcze mobo

gpu jak tylko wychodzi to kupuje TOP co jest, ma dziaac najlepiej jak moze i tyle, inna kwestia ze pewnie nie wykorzystuje tego i kasa po czesci leci w błoto, no ale trudno

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 3060 ti Asus Tuf w morele za 2600 zł z pobraniem. Pojawił mi się dopiero gdy wybrałem sortowanie kart w dziale ogólnym. Pewnie, że przepłacony jakieś 200 zł ale w obecnej sytuacji nie uważam, że to jakoś bardzo źle. Karta bardzo szybko zmieniła status na Gotowe i Skompletowane do wysłania (kurierem). Chyba będzie w poniedziałek i jeśli to prawda, to warto było dopłacić.

Jakby co, karta już niedostępna. 

Edytowane przez AvengerGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie na ventus 3080 na xkom z 18 września godzina 18:15. Dostałem info, że jestem na miejscu 300 w kolejce na 600 osób, które jeszcze mają zamówioną kartę. A jak tam u was z tym samym ventusem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dość mocowania się z iksem i morelami więc skusiłem się na drop MSI Ventus 3x 3060ti z ME. Po dwóch dniach od zamówienia czekał w sklepie do odbioru z płatnością przy kasie.

Teraz najlepsze. Karta ma nędzne chłodzenie. Jest lekka i ma plastikowy backplate. Natomiast pod pełnym obciążeniem przez 15 minut w grze nie dobija nawet do 60 C przy wentylatorach na 30%. Jak dla nie bomba. Na razie zostaje.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tomich napisał:

Miałem dość mocowania się z iksem i morelami więc skusiłem się na drop MSI Ventus 3x 3060ti z ME. Po dwóch dniach od zamówienia czekał w sklepie do odbioru z płatnością przy kasie.

Teraz najlepsze. Karta ma nędzne chłodzenie. Jest lekka i ma plastikowy backplate. Natomiast pod pełnym obciążeniem przez 15 minut w grze nie dobija nawet do 60 C przy wentylatorach na 30%. Jak dla nie bomba. Na razie zostaje.

Ciekawe, bo wszystkie recenzje twierdzą co innego. 30% to ile będzie? Z 1500 rpm? To znaczy że dość cicho. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem kartę późnym popołudniem więc na szybko potestowałem w Assetto Corsa. Jutro będę robił dogłębniejsze testy i porównanie do GTX 1080. Jak będę miał więcej wniosków to się podzielę. Na pewno karta na 100% wentyli to prawdziwy odrzutowiec :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście jakieś recenzje tego ventusa? Też mam ten model zamówiony w iksie w chwili premiery i dalej nie mogę znaleźć żadnego jego testu w internecie. Już myślałem że ta karta faktycznie tylko na papierze istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Frosty1984 napisał:

Chyba wlasnie dorwalem 3080FE

 

W jakiej cenie? Ja dzisiaj nie mogłem siedzieć przy kompie, liczyłem na 3080. Ale mam 3090 FE, w drodze na przyszłą środę.

8 godzin temu, ivonzjeee napisał:

5600zl

16082142536506075028589599284270.jpg

Nie lepiej 3090 najtańszą capnąć? To całe wodowanie to nie jest tania zabawa. Nigdy się na to nie porwałem. Może to mój błąd.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Tomich napisał:

Miałem dość mocowania się z iksem i morelami więc skusiłem się na drop MSI Ventus 3x 3060ti z ME. Po dwóch dniach od zamówienia czekał w sklepie do odbioru z płatnością przy kasie.

Teraz najlepsze. Karta ma nędzne chłodzenie. Jest lekka i ma plastikowy backplate. Natomiast pod pełnym obciążeniem przez 15 minut w grze nie dobija nawet do 60 C przy wentylatorach na 30%. Jak dla nie bomba. Na razie zostaje.

Nie wierzę. Jakie obciążenie masz na myśli? Zarzuć FurMarka i GPU Stress Test na 20 minut i wklej screen z HWInfo, bo nie wierzę w te 30 % wentylatorów i 60 stopni Celsjusza. Chyba, że masz na myśli gry, w których grafika się nudzi, bo procesor jest bottleneckiem. 

Ja mam w Cyberpunku 66 stopni po UV, ale to przy 65% obrotów.  Na stocku w Furmarku karta też miała 66 stopni, ale przy 74% obrotów wentylatorów. Przy wentylatorach na poziomie 62% karta (ciągle na stocku) dobijała w FurMarku do 76 stopni. 

Zresztą tu masz wszystko: 

 

Ciekawi mnie ten Ventus 3X, bo mam ją zamówioną w x-kom jeszcze na premierze i nie wiem czy z niej czasem nie zrezygnować. Brakuje jej testów. Nie sądzę jednak by była chłodniejsza i cichsza po UV niż mój Gigabyte. Może jednak się mylę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Smoli8 napisał:

Widzieliście jakieś recenzje tego ventusa? Też mam ten model zamówiony w iksie w chwili premiery i dalej nie mogę znaleźć żadnego jego testu w internecie. Już myślałem że ta karta faktycznie tylko na papierze istnieje.

Nie znalazłem nic sensownego. Sam mam w iksie Ventusa 2x zamówionego ale trafił się w "promocji" 3x w ME. Na podstawie 3070-tek widać, że to najbiedniejsze wersje tego modelu. Najsłabszy PL i jedna wtyczka. Jednak nie mam zamiaru czekać do wiosny a ceny dalej idą do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. 3080 Suprim X z proshopu za 4300zl dojechal. Zamowiony 23 listopada dzieki uzytkownikowi @dadi82. Dzieki wielkie za info. Spakowana calkiem spoko, ale troche pudelko pogniecione z boku. Poki co testowalem tylko cewki i moim zdaniem jest ok. Na tyle ciche, ze zamknieta buda+sluchawki na glowe i nie przeszkadzaja albo ich nie slysze, bo cpu bottleneck (warzone). Na pewno cewki cichsze niz moja stara 1660 super. Wiatraki to ja nie wiem czy sie nawet kreca, bo takie ciche. Jakby dac ostrzejszy fan profil, to by cewek pewnie nie bylo slychac. Ogolnie zadowolony jestem z karty i polecam. @Pavel87 Oby Twoja tez byla cicha i doszla w piatek.

 

oaH85bh.jpgxT7zGi0.jpeg76uY7gu.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...