Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, novi napisał:

Olx staram się omijać, na forum panuje wieksza kultura. Na olx wystawiłem, z odbiorem osobistym, to w sumie slabe zainteresowanie bylo, potem wyłożyłem już na suprima to nie mialem stresu i dodałem możliwość wysyłki. Mialem sporo wiadomości o negocjacje ceny, w sumie z 2 konkretnych sie pojawiło, żebym wystawił na alledrogo, juz w sumie mialem to zrobić, ale pogadałem z kolegą i mu ja trzymam do połowy stycznia.. jak mam za grosze oddać jakiemuś obcemu z zuelixa,  to wole taniej puścić koledze. W sumie nie ma pewnego czy się wyrobi finansowo, ale postanowilem mu zatrzymać ta karte do tego czasu. Po świętach pomogę mu kompa rozsprzedac, to mi za połowę karty zaplaci , reszta potem najwyżej. 

 

3070 za 3200 to imo nie jest jakas wybitna cena. Spojrz teraz na takiego 3060Ti za jakies 2100 jak sie uda upolowac. Moze i parchaty model ale tysiak w kielni zostanie a wydajnosci jakiejs ogromnej roznicy nie ma. Sam teraz mysle czy w bude wsadzic Venta x2 3060Ti za 2100 z Proshopu czy Gaminga OC PRo za 2329 z X-sroma. Tez bym twojego nie kupił. 3070 sa teraz zupelnie nieoplacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś o sytuacji z Asus rtx tuf 3080 (non-oc)? Przeczytałem ostatnio na zagranicznym forum, że prawdopodobnie go już nie produkują (co może być prawdą patrząc na dostępność tego modelu...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, robson241 napisał:

3070 za 3200 to imo nie jest jakas wybitna cena. Spojrz teraz na takiego 3060Ti za jakies 2100 jak sie uda upolowac. Moze i parchaty model ale tysiak w kielni zostanie a wydajnosci jakiejs ogromnej roznicy nie ma. Sam teraz mysle czy w bude wsadzic Venta x2 3060Ti za 2100 z Proshopu czy Gaminga OC PRo za 2329 z X-sroma. Tez bym twojego nie kupił. 3070 sa teraz zupelnie nieoplacalne.

No ta tym bardziej że proshop ma nawet w tej chwili 3070 tuf za 2999 i czasami pojawia się też xtrio za 2899. Generalnie dużo dostaw jest na styczeń więc ja bym aż tak czarno nie widział że normalne ceny będą dopiero w kwietniu, no ale pożyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, robson241 napisał:

3070 za 3200 to imo nie jest jakas wybitna cena. Spojrz teraz na takiego 3060Ti za jakies 2100 jak sie uda upolowac. Moze i parchaty model ale tysiak w kielni zostanie a wydajnosci jakiejs ogromnej roznicy nie ma. Sam teraz mysle czy w bude wsadzic Venta x2 3060Ti za 2100 z Proshopu czy Gaminga OC PRo za 2329 z X-sroma. Tez bym twojego nie kupił. 3070 sa teraz zupelnie nieoplacalne.

Dla mnie to 3060TI jest nieopłacalny, bo karty tej wydajności można było kilka lat temu kupić w rozsądnej cenie. 

RTX3070 = 2080TI który kosztował dotychczas znacznie więcej.

Tak więc te niewiele, to nieraz bardzo wiele. A kasztan x2 3060TI nigdy nie będzie miał podejścia do 3070 MSI TrioX ani pod względem kultury ani wydajności ;) 

"3060Ti za jakies 2100 jak sie uda upolowac."  A jak się nie uda?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, robson241 napisał:

3070 za 3200 to imo nie jest jakas wybitna cena. Spojrz teraz na takiego 3060Ti za jakies 2100 jak sie uda upolowac. Moze i parchaty model ale tysiak w kielni zostanie a wydajnosci jakiejs ogromnej roznicy nie ma. Sam teraz mysle czy w bude wsadzic Venta x2 3060Ti za 2100 z Proshopu czy Gaminga OC PRo za 2329 z X-sroma. Tez bym twojego nie kupił. 3070 sa teraz zupelnie nieoplacalne.

3200 bylo w ogłoszeniu, a nikt konkretnie sie nie zapytal za ile oddam :). Wiadome ze ogłosiłem ciut drożej, bo większość stara się negocjować, wiec byl minimalny margines na negocjacje. 

Patrząc na to wszystko, to już lepiej wziąć 3060ti z solidnym chlodzeniem, zapiąć bios z wysokim pl i sie mozna niebezpiecznie zbliżyć wydajnoscia do 3070tki, z 600zl by zostało a do tych słabszych wersji 3070 roznica wydajnosci zrobiłaby się marginalna. Znow w solidna 3070 mozna wrzucic tez bios z wyższym pl i mozna mocniej odjechać 3060ti :). Jak kto woli. W sumie wzialem suprima tylko ze względu na ten patyk co ma do podtrzymywania no i ze względu calkiem dobrej ceny jak na ten model, cewki w trio chyba się uspokoiły. Fakt, jest karta a ja zbytnio nawet nie gram, wiec dluzej cewki sie układały :). 

ja jednak stawiam na solidne chlodzenie, przy takich kwotach karta powinna byc chłodna i cicha. To jest moje zdanie. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, krzysi3x napisał:

No ta tym bardziej że proshop ma nawet w tej chwili 3070 tuf za 2999 i czasami pojawia się też xtrio za 2899. Generalnie dużo dostaw jest na styczeń więc ja bym aż tak czarno nie widział że normalne ceny będą dopiero w kwietniu, no ale pożyjemy zobaczymy

Więc jak ktoś się nie boi z za granicy, ma kasę na teraz aby opłacić i czas do połowy stycznia aby czekać to polecam korzystać. 

33 minuty temu, GraczPierwszy napisał:

jak obcięta rękojmia?

A jaka rękojmia dla firm? :) 

Taka jak zwrot 14 dniowy? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Dla mnie to 3060TI jest nieopłacalny, bo karty tej wydajności można było kilka lat temu kupić w rozsądnej cenie. 

RTX3070 = 2080TI który kosztował dotychczas znacznie więcej.

Tak więc te niewiele, to nieraz bardzo wiele. A kasztan x2 3060TI nigdy nie będzie miał podejścia do 3070 MSI TrioX ani pod względem kultury ani wydajności ;) 

"3060Ti za jakies 2100 jak sie uda upolowac."  A jak się nie uda?

Czyli w porównaniu z RTX 3060Ti, to według ciebie warto jest dopłacić 700zł do RTX 3070 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

Dla mnie to 3060TI jest nieopłacalny, bo karty tej wydajności można było kilka lat temu kupić w rozsądnej cenie. 

RTX3070 = 2080TI który kosztował dotychczas znacznie więcej.

Tak więc te niewiele, to nieraz bardzo wiele. A kasztan x2 3060TI nigdy nie będzie miał podejścia do 3070 MSI TrioX ani pod względem kultury ani wydajności ;) 

"3060Ti za jakies 2100 jak sie uda upolowac."  A jak się nie uda?

Moze i kasztan. Ale nie pierdziel, ze dokladanie klocka do tego "troche" jest działaniem racjonalnym. 3200 to parchate 3080 na poczatku stały. 3060Ti to jedyna karta ktora jescze sie da upolowac za "grosze". Chocby dzisiejszy RTX 3060 Ti EAGLE OC za 2069 zeta z OleOle.

2 minuty temu, Minciu napisał:

Więc jak ktoś się nie boi z za granicy, ma kasę na teraz aby opłacić i czas do połowy stycznia aby czekać to polecam korzystać. 

Sie bac to mozna upowac z Otto.de przez jakiegos posrednika a nie ze sklepu z polska strona i supkiem ktory tez po polsku gada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie 3070 Suprim - w każdym sklepie widnieje informacja, że "produkt został wycofany", czytałem też gdzieś że MSI wycofało tę serię (tutaj: https://www.pcformat.pl/News-MSI-oglasza-chwilowe-wstrzymanie-dostaw-RTX-ow-3080-i-3090,n,23368 ), wiadomo kiedy dostępność będzie jako taka? Jest szansa w marcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Doamdor napisał:

Czyli w porównaniu z RTX 3060Ti, to według ciebie warto jest dopłacić 700zł do RTX 3070 ?

Dla mnie warto. Jeżeli mówimy o dopłacie z najtańszego parcha x2 3060 do porządnej wersji 3070 to warto. Szybciej,  chłodniej, ciszej. 

Niestety ale jakość i wydajność się ceni na rynku GPU. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Minciu napisał:

Dla mnie to 3060TI jest nieopłacalny, bo karty tej wydajności można było kilka lat temu kupić w rozsądnej cenie. 

Które karty masz na myśli? Rtx 2080 super miał premierową cenę, z tego co przejrzałem, zbliżoną do tej jaką ma 3070'ka teraz. Mam tu na myśli kwoty powyżej 3k zł. Titan X swego czasu to jeszcze większa cena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, robson241 napisał:

Moze i kasztan. Ale nie pierdziel, ze dokladanie klocka do tego "troche" jest działaniem racjonalnym. 3200 to parchate 3080 na poczatku stały. 3060Ti to jedyna karta ktora jescze sie da upolowac za "grosze". Chocby dzisiejszy RTX 3060 Ti EAGLE OC za 2069 zeta z OleOle.

A dla czego miałoby się opłącać za grosze kupić 3060TI, kiedy one w cenie 3070 chodzą.

https://www.pepper.pl/promocje/httpswwwmediaexpertplkomputery-i-tabletypodzespoly-komputerowekarty-graficznekarta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-ventus-2x-oc-320786

 

2 minuty temu, AvengerGT napisał:

Które karty masz na myśli? Rtx 2080 super miał premierową cenę, z tego co przejrzałem, zbliżoną do tej jaką ma 3070'ka teraz. Mam tu na myśli kwoty powyżej 3k zł. Titan X swego czasu to jeszcze większa cena. 

GTX1080TI po 3k pln, nawet taniej dało się kupić.

tak tak 3k pln a teraz po 2300 stoją 3060TI.. no tak, 3-4 lata i mamy oszczędzone 7 stówek, warto było czekać ;)

Oczywiście jak ktoś się uprze, to TrioX 3070 nie raz mógł kupić po 2800zl.

Nie wiem czemu piszecie o ofercie Noviego za 3200 jako wyznacznik rynku bo i ja zaraz wjade z cenami 3060TI z allegro XD

https://allegrolokalnie.pl/oferta/inno3d-geforce-rtx-3060-ti-twin-x2-oc-8gb-gddr6 - 2360  za Inno 3d x2 w licytacji 

https://allegro.pl/oferta/od-reki-msi-rtx-3060-ti-rtx3060ti-ventus-oc-8gb-10035736612 - 2900zl za Ventusa x2 3060ti - dwie osoby kupiły

https://allegro.pl/oferta/karta-gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-oc-8gb-10005913189 - ponad 2900zl za orły i dwie osoby kupiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

GTX1080TI po 3k pln, nawet taniej dało się kupić.

Gdzie tu podobna wydajność. To już rtx 3060 ti bliżej do rtx 2080 ti niż tej 1080'ce do 3060'ki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robson241 napisał:

Wczoraj sie urodziles czy jak ?:):):) Wystaw na OLX a nie sie bedziesz z pastuchami uzeral. Tu jak cos sprzedac to ceny wyzsze jak w sklepie ale jak chca kpic to za darmo najlepiej.

Dziękuję i do widzenia, temat chyba sie wyczerpał :D 

Dobra wbiłem na allegro na minutę i widzę że fajnie macie z tymi najbardziej opłacalnymi opcjami. Za ile NOVI ma pchnąć na allegro RTXa 3070 TrioX? za dwójkę XD 

1 minutę temu, AvengerGT napisał:

Gdzie tu podobna wydajność. To już rtx 3060 ti bliżej do rtx 2080 ti niż tej 1080'ce do 3060'ki...

4 lata temu gierki obrabiała ta 1080TI co najmniej na poziomie dzisiejszego rtxa3080. 

A dzisiaj każdy piszę że paździerz 3060TI ma podobną wydajność do 3070 w dobrej wersji. Ale 1080TI już nie ma podobnej wydajności do 3060TI? Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia? Podobna jak się dowartościowujemy? Nie podobna jak zrozumiemy, że po 4 latach czekania szału jednak nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Minciu napisał:

tak 3k pln a teraz po 2300 stoją 3060TI.. no tak, 3-4 lata i mamy oszczędzone 7 stówek, warto było czekać ;)

Nie dość, że podałeś kartę zauważalnie mniej wydajną to jeszcze droższą w dniu jej premiery. 

 

"4 lata temu gierki obrabiała ta 1080TI co najmniej na poziomie dzisiejszego rtxa3080."

Skoro tak to sobie liczysz to sobie licz. Myślałem, że chodzi Ci o wydajność 1:1. Każdy może sobie podciągać "fakty" żeby wyszło na jego. 

Kiedyś mój gtx 470 też podobnie giereczki obrabiał swego czasu...

 

Edytowane przez AvengerGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem że droższa, sam kupiłem nową za 3000zl. Używki 1-3 miesięczne poniżej spokojnie się dało kupić. Wiem bo sam sprzedawałem.

Ile oszczędziliśmy czekając? Bo jak patrzę po allegro to w cenie 1080TI ludzie teraz skupują 3060TI :) 

Dla tego wydajność 3060TI mnie osobiście nie satysfakcjonuje. Nie względem 2080TI/3070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Muzu napisał:

Wiadomo coś o sytuacji z Asus rtx tuf 3080 (non-oc)? Przeczytałem ostatnio na zagranicznym forum, że prawdopodobnie go już nie produkują (co może być prawdą patrząc na dostępność tego modelu...)

Moje zamówienie na zwykłego tufa zostało przesunięte na luty.. Po rozmowie z supportem w komplett.no dostałem info ze zwykły tuf będzie może dostępny w marcu lub kwietniu, ale nie mogą tego zagwarantować.. Także w Polsce pewnie będzie podobnie.. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidoxx napisał:

Moje zamówienie na zwykłego tufa zostało przesunięte na luty.. Po rozmowie z supportem w komplett.no dostałem info ze zwykły tuf będzie może dostępny w marcu lub kwietniu, ale nie mogą tego zagwarantować.. Także w Polsce pewnie będzie podobnie.. 

No to mój wybór Tuf non OC kilka minut po premierze jest w TOP 3 "najlepszych" decyzji roku 2020 ;)

Po ile był dzisiaj Suprim w ME i Morele ?

Cały czas korci mnie ta karta. 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dawidoxx napisał:

..Po rozmowie z supportem w komplett.no dostałem info ze zwykły tuf będzie może dostępny w marcu lub kwietniu, ale nie mogą tego zagwarantować...

Czyli wstępnie planują ustabilizować  rynek dopiero na Wielkanoc. NonOC planują chyba dopiero rzucić na rynek jak sprzedaż wersji OC spadnie. 

Obstawiam że kolejne premiery też będą tak wyglądać. Wpierw OC bedą pchać. Jak się rynek uspokoi i to dopiero nonOC w uczciwszej cenie. 

1 minutę temu, Griszah napisał:

No to mój wybór Tuf non OC kilka minut po premierze jest w TOP 3 "najlepszych" decyzji roku 2020 ;)

Po ile był dzisiaj Suprim w ME i Morele ?

Cały czas korci mnie ta karta. 

4400-4500. W komputroniku też był Suprim.  https://www.komputronik.pl/product/705944/msi-geforce-rtx-3080-suprim-x-10gb.html

Drogo jakby nie patrzeć. Ale nie da się ukryć, że jak ktoś był zdecydowany to kilkukrotnie był cynk na forum. W sumie dawno nie było tak urodzajnego dnia dropów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na takiego Ventusa za 4,7k to Suprim w cenie 4,5k to super okazja :)

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, AvengerGT napisał:

Nie dość, że podałeś kartę zauważalnie mniej wydajną to jeszcze droższą w dniu jej premiery. 

 

"4 lata temu gierki obrabiała ta 1080TI co najmniej na poziomie dzisiejszego rtxa3080."

Skoro tak to sobie liczysz to sobie licz. Myślałem, że chodzi Ci o wydajność 1:1. Każdy może sobie podciągać "fakty" żeby wyszło na jego. 

Kiedyś mój gtx 470 też podobnie giereczki obrabiał swego czasu...

 

1:1? RTX 3060TI za 2100zl jak sie komuś cudem uda przyrównujecie do oferty do negocjacji TrioX 3070 twierdząc że to prawie ta sama wydajność i się nie opłaca drugiej. To już jest 1:1 ? :D 

Na allegro wyraźnie widać inną rzeczywistość od tej którą tutaj malujecie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Griszah napisał:

No to wybór Tuf non OC kilka minut po premierze jest w TOP 3 "najlepszych" decyzji roku 2020 ;)

Niestety..

 

1 minutę temu, Minciu napisał:

Czyli wstępnie planują ustabilizować  rynek dopiero na Wielkanoc. NonOC planują chyba dopiero rzucić na rynek jak sprzedaż wersji OC spadnie. 

Obstawiam że kolejne premiery też będą tak wyglądać. Wpierw OC bedą pchać. Jak się rynek uspokoi i to dopiero nonOC w uczciwszej cenie. 

 Ja już wiem żeby przy kolejnej generacji odpuścić sobie tańsze wersję bez OC, bo będzie to samo. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Griszah napisał:

Jak patrzę na takiego Ventusa za 4,7k to Suprim w cenie 4,5k to super okazja :)

Tutaj to już nic nie wiadomo na tym forum ;D Każdy gdzie indziej widzi okazję, najczęściej do lamentowania i krytykowania. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Minciu napisał:

Dziękuję i do widzenia, temat chyba sie wyczerpał :D 

Dobra wbiłem na allegro na minutę i widzę że fajnie macie z tymi najbardziej opłacalnymi opcjami. Za ile NOVI ma pchnąć na allegro RTXa 3070 TrioX? za dwójkę XD 

4 lata temu gierki obrabiała ta 1080TI co najmniej na poziomie dzisiejszego rtxa3080. 

A dzisiaj każdy piszę że paździerz 3060TI ma podobną wydajność do 3070 w dobrej wersji. Ale 1080TI już nie ma podobnej wydajności do 3060TI? Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia? Podobna jak się dowartościowujemy? Nie podobna jak zrozumiemy, że po 4 latach czekania szału jednak nie ma?

Pokaz gdzies ta zabojcza rozniece wydajnosci miedzy pazdziochem 3060Ti a mocarzem 3070. Wieskza roznice bedziesz mial jak kupisz szrota 3080 za 4 kafle jak tego 3070 za 3200. Ale niech kazdy bierze co mu tam pasuje. Ja do niczego ideologii nie bede dosrysowywal. A kazdy bywalec tego forum wie, ze Z toba to jescze nikt nie ywgral bo jasnym jest ze jak cos masz to jest najlepsiejsze na swiecie xDD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Minciu napisał:

 

Dla mnie warto. Jeżeli mówimy o dopłacie z najtańszego parcha x2 3060 do porządnej wersji 3070 to warto. Szybciej,  chłodniej, ciszej. 

Niestety ale jakość i wydajność się ceni na rynku GPU. 

 

 

To jest różnica cenowa między porządnymi wersjami. Różnica tylko w wydajności jest warta dopłaty 700zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...