Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja lata siedziałem na 1080p na 27" i wydawało się ok.
Po przesiadce na 1440p to już bym za nic nie chciał wracać do niższej.

Problemem jest tylko to, że z rt  bez dlss  to na upartego rtx 3080 i 3090 dają radę.
O 4k to nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tomcat napisał:

Ja lata siedziałem na 1080p na 27" i wydawało się ok.
 

Dokładnie tak jest, dopóki nie spróbujesz czegoś lepszego to masz wrażenie że jest OK. Między 1440p a 4k nie ma już takiego uderzenia wzrostu jakości, ale nadal widać dużą różnicę. Niestety obecne kompy są jeszcze za słabe do 4k i rozsądnej ilości klatek - czyli coś około 100.

Identyko sytuacja z monitorem 144Hz. Miałem 60Hz i wydawało się że jest fajnie. Od roku mam 144Hz i jak mi klatki spadają do 60 to wydaje mi się że coś się popsuło ? Minimum akceptowalne to coś koło 90 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IceMan75

Popłynąłeś z tą rozsądną ilością kl/s ;-)

Ale faktycznie z tym FHD. Nawet taka ślepota jak ja, dostrzega różnicę po powrocie z wyższej rozdzielczości i to razi okropnie :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja z OCUK. Jak widac u nich nie jest wcale lepiej.

Asus 3080 TUF - 1379 back orders (152 shipped so far)
Asus 3080 TUF OC - 625 back orders (513 shipped so far)
Asus 3080 Strix - 312 back orders - 8 overdue (7 shipped so far)
Asus 3080 Strix OC - 860 back orders (131 shipped so far)

EVGA 3080 XC3 Black - 158 back orders (0 shipped so far)
EVGA 3080 XC3 Gaming - 14 back orders (0 shipped so far)
EVGA 3080 XC3 Ultra Gaming - 14 back orders (21 shipped so far)
EVGA 3080 FTW3 Gaming - 6 back orders (0 shipped so far)
EVGA 3080 FTW3 Ultra Gaming - 1 Back order (35 shipped so far)

Gigabyte 3080 Eagle OC - 618 back orders (186 shipped so far)
Gigabyte 3080 Gaming OC - 177 back orders - 10 overdue (236 shipped so far)
Gigabyte 3080 Master - 36 back orders - 8 overdue (137 shipped so far)
Gigabyte 3080 Extreme - 80 back orders - 4 overdue (57 shipped so far)

Inno3D 3080 Twin X2 OC - 47 back orders (41 shipped so far)
Inno3D 3080 iChill X3 - 21 back orders (33 shipped so far)
Inno3D 3080 iChill X4 - 42 back orders (15 shipped so far)

MSI 3080 Ventus 3X - 577 back orders (157 shipped so far)
MSI 3080 Gaming Trio - 761 back orders (307 shipped so far)

Palit 3080 Gaming Pro - 216 back orders (187 shipped so far)
Palit 3080 Gaming Pro OC - 44 back orders (66 shipped so far)

PNY 3080 - 12 back orders (13 shipped so far)

Zotac 3080 Trinity - 65 back orders (38 shipped so far)
Zotac 3080 Trinity OC - 66 back orders (175 shipped so far)
Zotac 3080 AMP HOLO - 2 back orders (106 shipped so far)
Zotac 3080 AMP HOLO EXTREME - 9 back orders (0 shipped so far)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, tokacz napisał:

Jak wejdziesz w koszyk to jest :
Produkty w koszyku znajdują się w różnych magazynach. W celu ich zakupu prosimy przenieść zaznaczone produkty do schowka i złożyć osobne zamówienie


możliwe że karta i jej dostępność to teraz 2 różne produkty  z różnych magazynów ?
 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie wstrzymajcie sie z bólami 3700 zeta za rtx 3070 to chora cena ,  za 12 miesiecy  wyjdzie rtx 4700 vobsł. dlss 4.0  bedzie mial wydajnosc rtx 3900 w cenie  rtx 3700

Edytowane przez cezary777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cezary777 napisał:

ludzie wstrzymajcie sie z bólami 3700 zeta za rtx 3070 to chora cena ,  za 12 miesiecy  wyjdzie rtx 4700 bedzie mial wydajnosc rtx 3900 w cenie  rtx 3700

Piłes.. nie pisz.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cezary777 napisał:

ludzie wstrzymajcie sie z bólami 3700 zeta za rtx 3070 to chora cena ,  za 12 miesiecy  wyjdzie rtx 4700 bedzie mial wydajnosc rtx 3900 w cenie  rtx 3700

Czekać mozna całe zycie tylko czy jak ktos ma kase to warto ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekanie na nowe GPU nie wyszło na dobre. Kto nie czekał to zyskał, Ci co czekali to teraz tracą. Mówimy o kupujących ;) bo nie jeden Janusz ma już pozłacane gumofilce.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta ktora wyjdzie za rok  rtx 4700 czy 4800 to sprzęt przyszłosciowy  wrescie bedzie można pograc w 4k 120/144  pod monitory ktore już wychodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cezary777 napisał:

karta ktora wyjdzie za rok  rtx 4700 czy 4800 to sprzęt przyszłosciowy  wrescie bedzie można pograc w 4k 120/144  pod monitory ktore już wychodzą

Ty tak pierdzielisz bo ci za to placa czy tak masz poprostu? Od kiedy Nvidia ma roczny cykl wydawniczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby człowiek czekał to nic by nie kupił bo co chwila jakaś premiera czy to procki, karty,  smartfony,  tv it.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cezary777 napisał:

ludzie wstrzymajcie sie z bólami 3700 zeta za rtx 3070 to chora cena ,  za 12 miesiecy  wyjdzie rtx 4700 vobsł. dlss 4.0  bedzie mial wydajnosc rtx 3900 w cenie  rtx 3700

co generacje jest to samo- fakt najtaniej jest ciągle czekać i nic nie kupować ...
 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna generacja przecież będzie jeszcze droższa wiec na co czekać? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Ta też miała być droższa a nie była?

Nie była, ale jest. :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podpuchę wypuścili karciochy w promocji, a teraz mamy normalną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem nowiutkiego RTX 3080 MSI Suprim X za 4500 złocisza to myślałem że grubo przepłaciłem ale z tego co widzę to dzisiaj można byłoby jeszcze na nim grubo zarobić ?

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A idź pan w huj z takimi cenami i tymi teraz i tymi na premiere :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko dziwi fakt że w czasach epidemii gdzie utrzymanie pracy nie jest oczywiste i trzeba się będzie mierzyć z utratą dochodów ludzi potrafią wydać o 1000zł więcej na zabawkę. z mojego punktu widzenia jest to nieracjonalne. dziś ciebie stać a jutro już nie. ta premiera jest dziwna przez kopanie bitcoinów itp. to spowodowało nieracjonalny wzrost cen. jak ktoś ma kartę 1080ti i wyżej to nie ma potrzeby zmieniać sprzętu, a jednak to się dzieje. ja jestem już stary dziad i gry nie kręcą mnie już tak mocno, ale 2060 super daje radę i spokojnie można na nim przeczekać. 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupować karty w dołkach cenowych. Rx5700xt kupiłem 1,5 roku temu za 1400zl, gtx1650s za 630zl w kwietniu 2020, a rx5600xt za 1100zl w październiku 2020. Teraz spokojnie czekam na zamówionego w euro RTV AGD rtx3060ti za 2160zl, który i tam uważam że jest przepłacony o 300zl. Jak się pojawi rtx 3060 12gb za 1600zl to kupie na premierę bo do 1440p to będzie wystarczająca karta. Pogoń za pustymi fpsami z RT, które na razie jest zwyczajnie średnie mnie nie interesuje. Jedni się podniecają że kupili okazyjnie rtx 3080 za 5k inni że BMW tylko za 400k. Jedno i drugie to sztuczne podnoszenie sobie dobrego nastroju, czy samooceny na chwilę... Jeżeli ktoś tego potrzebuje to jego sprawa ale niech nie próbuje tego wmawiać innym, że tak trzeba.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kupiłem rtx 3080 za 3600 zł na premiere. Dostałem w listopadzie. Wszedłem na allegro a tam karty od 5 do 6k zł? Myslalem że ceny spadły. Lolek. Kupno karty niczym inwestycja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, adam1004a napisał:

mnie tylko dziwi fakt że w czasach epidemii gdzie utrzymanie pracy nie jest oczywiste i trzeba się będzie mierzyć z utratą dochodów ludzi potrafią wydać o 1000zł więcej na zabawkę. z mojego punktu widzenia jest to nieracjonalne. dziś ciebie stać a jutro już nie. ta premiera jest dziwna przez kopanie bitcoinów itp. to spowodowało nieracjonalny wzrost cen. jak ktoś ma kartę 1080ti i wyżej to nie ma potrzeby zmieniać sprzętu, a jednak to się dzieje. ja jestem już stary dziad i gry nie kręcą mnie już tak mocno, ale 2060 super daje radę i spokojnie można na nim przeczekać. 

no a nie od dziś wiadomo, że to młodzi mają teraz hajsy :D stąd może Cię to dziwi, a jak ktoś ma odłożone oszczędności, to te 1000 zł nie robi aż takiej różnicy. Z resztą wielu czekało na te karty, mamy też masę entuzjastów którzy nie tylko muszą mieć najszybsze karty, ale również najmocniejsze modele i egzemplarze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Xaxaos napisał:

Hej. Kupiłem rtx 3080 za 3600 zł na premiere. Dostałem w listopadzie. Wszedłem na allegro a tam karty od 5 do 6k zł? Myslalem że ceny spadły. Lolek. Kupno karty niczym inwestycja...

no, na dzień dzisiejszy dorwanie dobrego 3080 za 5k to okazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xtn napisał:

Najlepiej kupować karty w dołkach cenowych. Rx5700xt kupiłem 1,5 roku temu za 1400zl, gtx1650s za 630zl w kwietniu 2020, a rx5600xt za 1100zl w październiku 2020. Teraz spokojnie czekam na zamówionego w euro RTV AGD rtx3060ti za 2160zl, który i tam uważam że jest przepłacony o 300zl. Jak się pojawi rtx 3060 12gb za 1600zl to kupie na premierę bo do 1440p to będzie wystarczająca karta. Pogoń za pustymi fpsami z RT, które na razie jest zwyczajnie średnie mnie nie interesuje. Jedni się podniecają że kupili okazyjnie rtx 3080 za 5k inni że BMW tylko za 400k. Jedno i drugie to sztuczne podnoszenie sobie dobrego nastroju, czy samooceny na chwilę... Jeżeli ktoś tego potrzebuje to jego sprawa ale niech nie próbuje tego wmawiać innym, że tak trzeba.

Dokładnie dla mnie RT to jest póki co sposób jak obniżyć ilość fps o połowę uzyskując przy tym możliwie minimalny efekt graficzny.  Za to DLSS to już co innego ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.  
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...