Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Kjubb napisał:

trochę 3070 leci https://www.proshop.pl/RTX-30series-overview

 

Proshop nie zbierał zamówień na 3080 w ostatnim czasie?

Chyba odebrali zamówienie wlasnie w proshopie, liczba zamówionych sztuk w tabelce podskoczyła, na ventusy i trio x 3070 mialo brakować po 8-12 szt, a wychodzi ze teraz dostawa ma wieksza liczbę sztuk niz bylo zamowien. Podobno spodziewali się na jutro dostawy, wiec moze dzis przyszla i cos sie ruszy z dropem z 8.1 :)

Bylo 58 zamowien na ventusa x2, jest juz ponad 60, czyżby wczoraj pare osób kupiło po 4099 ? Mialo przyjść 50szt maja miec teraz niby 60iat, wiec się załapałem na pierwszy rzut 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 3060ti za 3,85k a 3070 za 4k. gdzie tu sens gdzie logika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ahc napisał:

rtx 3060ti za 3,85k a 3070 za 4k. gdzie tu sens gdzie logika ?

Płaci się za jeden wiatrak więcej :v warto xD

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ahc napisał:

rtx 3060ti za 3,85k a 3070 za 4k. gdzie tu sens gdzie logika ?

wydajnosc w kopaniu okresla cenę.

Widzieliście ile ich poszło w cenie 4,5k?

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-3070-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n3070gaming-oc-8gd-5944660/

Edytowane przez akslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ahc napisał:

rtx 3060ti za 3,85k a 3070 za 4k. gdzie tu sens gdzie logika ?

Jedna i druga kopie dokładnie tak samo wydajnie, więc wartość dla górnika jest taka sama. 

Teraz już raczej jest okres dość trudny, bo każdy chce kupić karte na skalpowanie, kopanie albo granie.

Na pocieszenie NVIDIA ponoć przygotowuje dedykowane karty do KOPANIA. A do grania, znaczy dla graczy będą znacznie mniej atrakcyjne, wolniej kopiące i więcej prądu biorące RTX 2060. Tak sie troszczą o graczy :P

Nowa generacja dla górników puki biorą wszystko w każdej kasie i nie marudzą, stara generacja dla graczy, żeby nie było że o nich ktoś zapomniał ? 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3....2....1.... chyba dostępność kart zaczyna się poprawiać z powodu pięknych spadków wiadomo czego :) Teraz tylko czekać na spadek cen RTXów :)

3 minuty temu, paweuku napisał:

Panowie ruszyło się u was z RTV Euro AGD? Bo dostałem dzisiaj przed chwilą maila :

https://ibb.co/x5GvPQL

Gaming Pro?

czekam na Gaming OC u nich i na razie cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

3....2....1.... chyba dostępność kart zaczyna się poprawiać z powodu pięknych spadków wiadomo czego :) Teraz tylko czekać na spadek cen RTXów :)

Gaming Pro?

czekam na Gaming OC u nich i na razie cisza...

No nie powiedział bym że są spadki wiadomo czego. Dzisiaj troche spadło jutro pójdzie w góre.

Edytowane przez ZetMcKey94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xtn napisał:

3....2....1.... chyba dostępność kart zaczyna się poprawiać z powodu pięknych spadków wiadomo czego :) Teraz tylko czekać na spadek cen RTXów :)

Gaming Pro?

czekam na Gaming OC u nich i na razie cisza...

Dostępność rośnie bo ceny rosną, przyzwyczajanie do cen trwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xtn napisał:

Gaming Pro?

czekam na Gaming OC u nich i na razie cisza...

Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti GAMING OC PRO 8GB 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny kart tak szybko nie spadną bo jest światowy niedobór surowców do prokucji komponentów. A chwilowy jednodniowy spadek krypto nic nie znaczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, xtn napisał:

3....2....1.... chyba dostępność kart zaczyna się poprawiać z powodu pięknych spadków wiadomo czego :) Teraz tylko czekać na spadek cen RTXów :)

Dostępność kart zaczyna się poprawiać, bo normalni konsumenci przestali już rzucać się na karty w takich cenach. Żaden spadek nie ma na to wpływu, bo zawsze są spadki, aby potem poszło w górę, nigdy nie ma ciągłego przyrostu. 
Trzeba poczekać do następnego tygodnia, aż górnicy przełkną nowe ceny i znów zaczną kupować. Zawsze przy tak dużym przyroście ludzie są ostrożniejsi. ;)
Wystarczy spojrzeć na spadek zainteresowania tym wątkiem, powoli zostają tylko ci co się po prostu przywiązali do wątku i tyle. 

https://www.komputronik.pl/product/705571/asus-geforce-rtx-3060-ti-strix-gaming-8gb-oc.html 3.8k - został kupiony :D 

Edytowane przez Garru
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie dziwne? W x-komie zamówiłem w dniu premiery to jest 2 griudnia, około 30 min po premierze 3060 ti gaming x trio. Do tej pory nic, a jak piszę do nich mejle to zbywają, że globalny niedobór. Twierdzą, że jestem 270 w kolejce. Miesiąc temu byłem na miejscu 350. Ktoś otrzymał od nich 3060 ti gaming x trio jak zamówił chwilę później?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem minerzy na FB scigaja sie kto kupil wiecej... 

 

FB_IMG_1611243008884.jpg

I tutaj następny... 

 

20210121_163319.jpg

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, aoshika napisał:

Czy to nie dziwne? W x-komie zamówiłem w dniu premiery to jest 2 griudnia, około 30 min po premierze 3060 ti gaming x trio. Do tej pory nic, a jak piszę do nich mejle to zbywają, że globalny niedobór. Twierdzą, że jestem 270 w kolejce. Miesiąc temu byłem na miejscu 350. Ktoś otrzymał od nich 3060 ti gaming x trio jak zamówił chwilę później?

Ja zamówiłem w ciągu 10 sekund od pojawienia się na stronie i otrzymałem kilka dni temu(2299zł). Byłem coś 50 w kolejce(na początku grudnia, chociaż nie wiem jak to możliwe bo zamówienia musiały iść w setki w ciągu pierwszej minuty)... Chyba, że tak mało kart otrzymują w dostawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym zdjęciu jest więcej kart niż dropów 3080 w Polsce. :E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam jako osoba postronna bo swoją kartę już mam,ale jestem ciekaw Waszego zdania. Czy mając 1080Ti,jest sens teraz kupować 3080 za 5800?!! Znajomy właśnie kupił od janusza EVGA XC3 Ultra za tyle

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maras2574 napisał:

Pytam jako osoba postronna bo swoją kartę już mam,ale jestem ciekaw Waszego zdania. Czy mając 1080Ti,

1> jest sens teraz kupować 3080

2> za 5800?!! 

1> TAK!

2>  NIE!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, maras2574 napisał:

Pytam jako osoba postronna bo swoją kartę już mam,ale jestem ciekaw Waszego zdania. Czy mając 1080Ti,jest sens teraz kupować 3080 za 5800?!! Znajomy właśnie kupił od janusza EVGA XC3 Ultra za tyle

nie, czekaj na ceny sugerowane, jakies 2 msce

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, maras2574 napisał:

Pytam jako osoba postronna bo swoją kartę już mam,ale jestem ciekaw Waszego zdania. Czy mając 1080Ti,jest sens teraz kupować 3080 za 5800?!! Znajomy właśnie kupił od janusza EVGA XC3 Ultra za tyle

TAK - Sprzedaj 1080Ti po dzisiejszych cenach bo za 2 miesiące to mogą one wrócić do swojej niskiej już wartości - i "nie czekaj na ceny sugerowane, jakies 2 msce" :E bo możesz się nie doczekać tak szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zane12 napisał:

nie, czekaj na ceny sugerowane

po usunięciu przecinka zadanie ma większy sens

"nie czekaj na ceny sugerowane"

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...