Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Vilkafenrika napisał:

Mi dzisiaj przyszło 6x3070 jeszcze po 3,7k kupione.  Tak jak mi się we wtorek wydawało że mega przepłacam to teraz widzę że w tej cenie  już 3060 jest...

Kolejny co się ujawnił. Na pal go!!!

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

992406055_ASUSRTX30703080OC.thumb.gif.018134485ddcb825ce866ffb308b3fc3.gif

Przyszły mi na myśl pewne sytuacje może związane, 2 karty: Asus RTX 3070 Dual OC 8GB i Asus RTX 3080 OC TUF 10GB, obydwie przed aktualizacją biosów raportowały brak obsługi UEFI, czy słusznie to już tego nie wiem.

Edytowane przez apatch
dodany screenshot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie mobo można przestawić z uefi na csm lub legacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tokacz napisał:

już gdzieś tu wspominałem, że do końca roku najprawdopodobniej sytuacja się nie poprawi.

Pamiętam jak producenci ściemniali we wrześniu że lepsza dostępność od grudnia-stycznia. W grudniu że chyba coś koło lutego. A teraz jednak wcale :P Widać po cenach co się odjaniepawla.

Heh. Ostatnio koleżanka brata dla dziecka chciała kupić komputer "do grania nie droższy niż 2500 zł" - tak sobie patrzę po sklepach / na allegro i jakaś w miarę sensowna karta używana to 1500 - 2000 zł - a ona chce cały nowy za tyle :D Co to się porobiło. Kiedyś można było za te 800 - 1000 zł kupić nową kartę ze średniej półki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, m4rkiz napisał:

Ogarniał może ktoś temat tego że jeżeli uruchomię kompa z 3080 po nocy to nie ma obrazu na DP i HDMI (można sobie nawet spokojnie poczekać aż się windows - dalej bez obrazu - uruchomi), a wystarczy zresetować i wszystko jest ok aż do kolejnego długiego stania? Problem nie występował na 1030 z tym samym monitorem na tym samym kablu i reszcie sprzętu.

Odinstaluj ręcznie  sterowniki programem DDU i wygraj na nowo mi pomogło. Miałem podobny problem jak komputer wstawał z uśpienia.

Edytowane przez Skitter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mr_rzeznik napisał:

Pamiętam jak producenci ściemniali we wrześniu że lepsza dostępność od grudnia-stycznia. W grudniu że chyba coś koło lutego. A teraz jednak wcale :P Widać po cenach co się odjaniepawla.

Heh. Ostatnio koleżanka brata dla dziecka chciała kupić komputer "do grania nie droższy niż 2500 zł" - tak sobie patrzę po sklepach / na allegro i jakaś w miarę sensowna karta używana to 1500 - 2000 zł - a ona chce cały nowy za tyle :D Co to się porobiło. Kiedyś można było za te 800 - 1000 zł kupić nową kartę ze średniej półki.

Sobie wybrała moment na zakup kompa... Jak juz bym musial to Xkloxka bym kupił i spokoj. A z tym, ze kiedys... Wiesz.. kiedys to moja kolezanka robiac w jakims saloniku prasowyym dostawala 700 netto.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suprim 3080 wyprzedał się w kilka sekund za 7k, chore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kjubb napisał:

suprim 3080 wyprzedał się w kilka sekund za 7k, chore...

Źle na to patrzysz; trzeba się cieszyć, że Polakom tak dobrze się wiedzie i ich stać. Mi akurat AŻ tak dobrze się nie wiedzie, ale też nie mam na co narzekać...

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałem w koszyku TUFa 3070 za 3599...wygląda na to, że trza było szarpać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo :o7k za 3080, wychodzi na to ze 3070 sa za tanie, powinny być po 5k , żeby chociaż po dołożeniu 2tys zł mozna bylo sobie pozwolić na 3080 ... teraz to żeby kupić dobre 3080 to trzeba prawie dolozyc druga 3070tke ... 

Ale nic mnie już nie dziwi, przedwczoraj wieczorem wystawiłem 5700xt bez gwarancji bo miala ściągane chłodzenie, juz 3 licytuje jest 2100zl, 21 osob obserwujących,  a aukcja sie kończy jutro późnym wieczorem. Pewnie 2500zl peknie za te gpu. Przed boomem chciałem za nią 1600zl , ale na szczęście mi się nie spiszylo ze sprzedażą :).

Niestety jak ktos chce karte na tu i teraz to musi przełamać psychologiczna barierę. U mnie ta bariera była ustalona na 2500zl za 3070tke, ale jeden forumowicz mnie sprowadził na ziemie, i przełamałem się. Dzięki czemu mam 3070tki, skupiłem wiecej sztuk żeby odstąpić kolegom po kopaniu. Udało mi się kupić te karty w ludzkich cenach, docelowo chce 3080tke ale niestety nie dla psa kiełbasa, nie dam 6tys zł za 3080, wiec widac ze dla plebsu pozostaje 3070/3060ti , a tylko panowie w garniturach mogą mieć 3080tki. 

Edytowane przez novi
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dziś na proshopie się bedzie działo, trochę kart do nich niby leci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polewka z kart na alle że sprzedają się za 6.6k, a tym czasem w sklepach schodzą bez zastanowienia za 7k... Za chwilę 6.5k za 3080 to będzie okazja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Vilkafenrika napisał:

Brailbyscie gainwarda 3070 za 4050pln?właśnie nie wiem co robić. Mam 4h na decyzję 

Bierz i za tydzień sprzedaj za 5k xD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vilkafenrika napisał:

Brailbyscie gainwarda 3070 za 4050pln?właśnie nie wiem co robić. Mam 4h na decyzję 

Za 3900 Ci suprima moge oddać fajna sztuke do oc. Po 5 minutach zabawy oc jestem w topie z 10700k w parze na tym suprimie, tylko Minciu lepiej pocisnął suprima x do timespy. Ale tylko wtedy, jakby forumowicz mi odstapil 3080tke, jestem na nia drugi w kolejce, i będę wiedział e następnym tygodniu czy poszla. Inaczej nie sprzedaje suprima bo co ja kupie? Nie doloze ponad 2tys zł do 3080tki ...

https://www.3dmark.com/search?_ga=2.128899852.1230228145.1611257003-1089339656.1611002589#advanced?test=spy P&cpuId=2615&gpuId=1342&gpuCount=0&deviceType=ALL&memoryChannels=0&country=PL&scoreType=graphicsScore&hofMode=false&showInvalidResults=false&freeParams=&minGpuCoreClock=&maxGpuCoreClock=&minGpuMemClock=&maxGpuMemClock=&minCpuClock=&maxCpuClock=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kupił ode mnie kartę, a potem napisał, że nie ma kasy... Znowu trzeba pisać do Allegro o zwrot prowizji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X Trio 3080 w Morelach za 7300 poszło wczoraj? Masakra:E

7 minut temu, novi napisał:

Ale nic mnie już nie dziwi, przedwczoraj wieczorem wystawiłem 5700xt bez gwarancji bo miala ściągane chłodzenie, juz 3 licytuje jest 2100zl, 21 osob obserwujących,  a aukcja sie kończy jutro późnym wieczorem. Pewnie 2500zl peknie za te gpu. Przed boomem chciałem za nią 1600zl , ale na szczęście mi się nie spiszylo ze sprzedażą :)

Ja za 2070 Superke z 31 miesiącami gwarancji za 1700 opchnąłem w październiku. To dopiero ból bo straciłem na niej 800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Vilkafenrika napisał:

Brailbyscie gainwarda 3070 za 4050pln?

Nie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, King Arthas napisał:

Gość kupił ode mnie kartę, a potem napisał, że nie ma kasy... Znowu trzeba pisać do Allegro o zwrot prowizji. 

Ale Ci napisał a nie milczał a Ty czekales nie wiem na co. Docen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Newsy z proshopu, zmienił mi się status zamówienia ventusa 3x 3070 z 8 stycznia na "w trakcie przetwarzania", wg tego co mi napisali z supportu dzisiaj karty mają wjechać na magazyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam status na ventusa x2 z 8.1 

W trakcie przetwarzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, King Arthas napisał:

Gość kupił ode mnie kartę, a potem napisał, że nie ma kasy... Znowu trzeba pisać do Allegro o zwrot prowizji. 

Co to za karta i za ile ? Może się skuszę, bo do nowego kompa tylko karty mi brakuje (składam do VR więc na razie na Home Ofiice będę ciągnął na GTX1030)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...