Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko dziwi mnie, że niektórym nie nudzi się ten płacz z cenami i powtarzaniem, że jak ceny spadną to ci co przepłacili będą płakać. Codziennie w kółko to samo.  
Płacz nic w tej sytuacji nie zmieni, ceny nie zmienią się, a osoby co kupiły kartę, będą mieć w tyłku co będzie za pół roku czy rok, bo siedzą i korzystają z nich czerpiąc radość.  
Tak samo górnicy mają w tyłku, czy bańka pęknie czy nie, to co teraz wykopią to czysty zysk, gdy weźmie się pod uwagę sprzedanie karty, która się zwróci. Taki górnik ma wiele kart, zapewne wiele z nich w cenach msrp, a inne po wyższych, stratny jakoś nie będzie. 
Prawda jest taka, że ten kto ma Ampere i nie ważne do czego wykorzystuje ją, na pewno płakać nie będzie.  
Najwięcej marudzą ci co ich nie mają.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RyszardGTS napisał:

Na pjjjurze w komentarzach sporo osób przyznaje się do błędu "że czekali licząc na obniżkę cen, czekali... i źle na tym wyszli".

Po tym temacie wydaje mi sie ze dość mały procent .Większość sie przejechała na preorder.

Kupili by kartę za 4.5k zamiast 3.5k to by sie cieszyli rtx 3080 wartym dzisiaj 6k od 4 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eblvrm napisał:

Bo patrzysz z perspektywy gracza. Dla górnika liczy się tylko cena BTC i ile karta ma urobku dziennie. Jak BTC pójdzie 20-30% do góry to dla takiego górnika GPU też może iść 20-30% w górę. Jedyne jego zmartwienie to mocny zjazd BTC i odsprzedaż kart ze stratą (tutaj jeszcze trzeba uwzględnić to, co zdążył sprzedać i zarobić na górce)

wysokie ceny gpu nie sa na ręke gornikom bo wlasnie wtedy jest najwieksze ryzyko - co z tego ze strate odrobi w 1,5 mca np jak za 1,5mca nie wiadomo co bedzie - dlatego idealnie są stabilne niskie kursy wtedy mozna kupowac gpu, kopac spokojne 2- 3miesiace i sprzedac z minimalną stratą - ja tak kupowalem supery - ceny 800-900zł - wuykopią w pol roku 350-400zł i sprzedam je 100-150 nizej - wygrywam bo do dogrzałem chate przez 3 miesiace i dodatkwo jestem 1500-2000 na opale do przodu :E



 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rośnie to za jakiś czas spada. Najważniejszy jest timingami zakupu. :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

Najważniejszy jest timingami zakupu. :) 

Jak w hazardzie.Każdy myśli ze wygra inaczej by nie grał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurekk napisał:

Jak w hazardzie.Każdy myśli ze wygra inaczej by nie grał.

Kto nie ryzykuje ten nie ma, zwłaszcza w obecnej nieciekawej sytuacji gospodarczej, przygotowanej skrzętnie by wydymać ludzi z oszczędności.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Eltik napisał:

teraz za cene 3070 to mozna kompa porzadnego bez grafiki kupic...to tylko pokazuje jak teraz te karty sa nieoplacalne

Sa tu tacy co maja nie najswiezsze platformy i kupuja teraz ampere. Ja bym kupil cala reszte nowa na wypasie a potem jak sie wszystko unormuje kupil w normalnej cenie amperka

@Eltik co Cie tak tyłek ściska, że inni kupują? Stać ich to kupują, zabronisz im kupować? Ogarnij się człowieku.

Rozumiem, że sytuacja jest słaba dla prawdziwych graczy, ale mówisz sam, że powinni się w tej sytuacji ogarnąć i poczekać np. pół roku i dopiero wtedy kupować, a sam narzekasz, że taka sytuacja (jakbyś chciał na już kupić).

Jak Cie cena boli to sobie zrób przerwę od tego tematu i wróć za pół roku. Jak ktoś chce to niech sobie kupuje nawet i za 10tys 3060ti. Mi nic do tego, a to ile straci czy zarobi to jego sprawa, nie chcę jego pieniędzy jak zarobi ani nie pomogę jak straci.

A co do samego tematu, jest tu już trochę osób, co odbiło spokojnie do MSRP albo nawet niżej na kopaniu/odsprzedaży innych modeli i się wcześniej wypowiadali, więc jak się trochę czasu poświęci to da się. Inna sprawa, że jak się ma unormować za pół roku, to na 3080 w tym czasie wykopiesz ~2.5-3k przy aktualnych stawkach, a jak wzrośnie to nawet więcej. Więc nawet jak ktoś dziś kupi za te 5.5k to ma nie małe szanse dobić do MSRP.

Oczywiście będzie też sporo "przegranych" co wejdą w to tuż przed krachem i wydadzą sporo na kartę ale już nie zdążą ani sprzedać po dobrej cenie ani wykopać. Ale na ten moment widać ludziom się opłaca płacić 3.5-4k za 3060ti i 6k za 3080. Jak popatrzysz sobie na to jak kopią te karty to zrozumiesz czemu 3060ti jest tak blisko 3070 a 3080 odskoczyło w cenie dużo bardziej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie było, sam kupowałem grafikę tylko dla siebie, głównie do grania, ale jak poświęcisz trochę czasu to można dorwać okazję, a jak 2 miesiące pokopię podczas przeglądania internetu to będzie niezła cena.

I nie każdy ma 1080(ti?) żeby przeczekać, niektórzy mają integry albo 8 letnie karty albo jeszcze gorzej, czy składają po prostu nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Valeri napisał:

 

Morele spodziewa sie chyba dostawy ze ceny dzwignal

W komputroniku dźwigają a kart nie ma

Za 7.3k z trio to i ja odpadam.Zostaje z 3070 która opchnę za miesiąc xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu mowili poczekaj, bedzie taniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu były dropy ,teraz nie ma nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie biały kruk tylko kruczysko.Król wszystkich białych kruków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Doamdor napisał:

Około tygodnia wstecz ktoś w wątku napisał - że jak ktoś potrzebuje naprawdę mocną kartę z najwyżej półki to 3090 za (wtedy) +/- 8300zł są nawet opłacalne gdy weźmiemy pod uwagę ceny innych modeli (np: 3080), no i mamy 24GB (nie trzeba czekać na 3080Ti-20GB których cena może być bardzo nieśmieszna jak sytuacja na rynku będzie wyglądać jak wygląda). Bekowe 15tyś za 3090 z lolegro pomału staje się rzeczywistością ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny raczej już więcej nie wzrosną i te 4k to już jest sufit dla 3070 skoro na najpopularniejszej stronie x-kom Zotace 3070 cały czas wiszą za 4,2k a po premierze 3060 pewnie scalperzy w panice obniżą ceny 3060 ti do 3k i 3070 do 3,5k. Ktokolwiek daje za te 3070 na Allegho, Morelach, Proline 4,5k+ to jest totalnym jełopem.

Edytowane przez Koniował
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac Twin stoi, bo w tej cenie masz Strixa lub Suprima X i nikt normalny tego nie weźmie. Jest ogromny syf cenowy pod względem modeli, czasem gówno model jest droższy od najlepszej wersji. Chwila moment Suprimy dadzą po 4.8-5k to te Twiny za 4.2k będą znikać. 
Ceny wzrosną, bo jak widać kart w sklepach nie ma. Nikt nie przypuszczał że w tym tygodniu, cena zostanie zmieniona 5-6 razy i karty nadal znikają. Jeżeli dobre modele, które wstawią do sklepu nie zostaną wykupione w przeciągu 24/48h, to wtedy można mówić, że został osiągnięty limit.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, duniek napisał:

wysokie ceny gpu nie sa na ręke gornikom bo wlasnie wtedy jest najwieksze ryzyko - co z tego ze strate odrobi w 1,5 mca np jak za 1,5mca nie wiadomo co bedzie - dlatego idealnie są stabilne niskie kursy wtedy mozna kupowac gpu, kopac spokojne 2- 3miesiace i sprzedac z minimalną stratą - ja tak kupowalem supery - ceny 800-900zł - wuykopią w pol roku 350-400zł i sprzedam je 100-150 nizej - wygrywam bo do dogrzałem chate przez 3 miesiace i dodatkwo jestem 1500-2000 na opale do przodu :E



 

Zakładasz, że górnicy myślą racjonalnie, a tak nie jest. Przecież obecna sytuacja wygląda analogicznie jak "gorączki złota" z przeszłości. Jedni kopią, drudzy im sprzedają szpadle i sita ;D

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, eblvrm napisał:

Zakładasz, że górnicy myślą racjonalnie, a tak nie jest. Przecież obecna sytuacja wygląda analogicznie jak "gorączki złota" z przeszłości. Jedni kopią, drudzy im sprzedają szpadle i sita ;D

 

I pewnie wielu z tych mniejszych, gorzej doinformowanych cwaniaków się przejedzie. Grube ryby raczej konkretnie zarobią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Około tygodnia wstecz ktoś w wątku napisał - że jak ktoś potrzebuje naprawdę mocną kartę z najwyżej półki to 3090 za (wtedy) +/- 8300zł są nawet opłacalne gdy weźmiemy pod uwagę ceny innych modeli (np: 3080), no i mamy 24GB (nie trzeba czekać na 3080Ti-20GB których cena może być bardzo nieśmieszna jak sytuacja na rynku będzie wyglądać jak wygląda). Bekowe 15tyś za 3090 z lolegro pomału staje się rzeczywistością ;) 

Chyba właśnie piszesz o mnie. Już wtedy część sklepów podniosła ceny rtx 3090 i wszyscy się śmiali, a teraz będą płakać. To była kwestia paru dni zanim wszystkie sklepy dadzą cenę 10k. Teraz rtx 3090 za 8-9k w zależności od wersji to będzie rarytas. + 2k to jednak boli, może x-kom czy proshop wrzuci jakiś rtx 3090 w trochę mniejszej cenie niż 10k, ale nie spodziewałbym się cudów - sklepy widzą ceny konkurencji i będą chcieli na tym zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chyba właśnie piszesz o mnie" Możliwe :)
Ale mnie dźwięk powiadomienia przestraszył :E oglądam sobie live Daytonę 24 2021 (wirtualną) a tu powiadomienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ale mnie dźwięk powiadomienia przestraszył :E oglądam sobie live Daytonę 24 2021 (wirtualną) a tu powiadomienie."

Oglądałeś skupiony czy przysypiałeś już trochę? :) hehe Kiedyś też oglądałem jakieś ciche nagranie i dałem większą moc na głośnikach więc jak przyszło powiadomienie z pclab forum to wyrwało mnie z kapci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko karty podrożały... w połowie zeszłego tygodnia pamięć DDR4 (te lepsze - cl14) np.: 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-flare-x-ddr4-16-gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-16gfx-1141955/

kosztowały 560 zł a dzisiaj już ponad 700 zł...

Co to za Armagedon ? Efekt słabej złotówki czy też panika na rynku części komputerowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Everyman NATOwcy muszą nauczyć się korzystać z dronów w takiej skali jak Ukraińcy. Muszą być oddzielne bataliony już droniarzy FPV, Baba Jaga to jest cudeńko. Muszą być oddzielne grupy EW. Ilość dronów na Ukrainie dobija do 2.5 mln rocznie po obu stronach. Jeśli o to chodzi to jest już rok przespany, i kolejny rok na horyzoncie w którym nic się nie dzieje, nawet na zachodzie (coś tam próbują małymi grupami, ale to jest promil zapotrzebowania). Tylko pozostaje pytanie, czy w dobie totalnej dominacji w powietrzu i przeogromnego wsparcia CAS piechoty, NATO w swoich strukturach w ogóle potrzebuje droniarzy? 
    • Sierpień 2010 i pierwsza scena po ośnieżonym mieście z dwójki to były czasy... Dla mnie jedna z najbardziej klimatycznych gierek ever. W tamtym czasie to był top. Fajnie by było jakby zrobili bardziej otwarty świat bo potencjał jest ogromny. Aż naszła ochota pograć w drugą część z old time reality modem 
    • Każdy stary Fallout obecnie bez modów to jedna wielka sraczka. Ostrzegam bo skończyły się moje wczorajsze zabawy z New Vegas, gdzie gra poleciała z dysku - ni jak normalnie nie szło wyeliminować dwóch problemów - gra łapała raz na jakiś czas losowy stuttering, drugi problem z kolei to podczas słuchania radia (kwestie mówione przez spikera) gra łapała stuttering. Ostre modowanie ponoć załatwia te problemy ale nie chciało mi się męczyć buły, dla zainteresowanych: https://vivanewvegas.moddinglinked.com/index.html
    • według mnie zależy czy grasz w różne gry głównie jakieś emulatory. Tu android ma dużą przewagę. Jak nie bawisz sie w takie rzeczy to iphone będzie przyjemniejszy, mniej zamulający i dłużej bateria wytrzyma. Jeżeli nic się nie zmieniło to za 2 lata powinny masowo wychodzić telefony z wymiennymi bateriami. Dyrektywa UE.
    • Zapewne chodzi o opaskę, to raczej da się wymienić. Pady na pewno się da. Reszta (pałąk i muszle) nie wygląda na taką, która się będzie rozpadać.   Popatrz na Beyerdynamic MMX300, wg wielu użytkowników to najlepszy zamknięty headset. W praktyce to jest model DT770 w wersji 32 omowej, tylko ma inaczej wykończone muszle i doczepiony mikrofon (ponoć też bardzo dobry).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...