Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Smoku123 napisał:

Nie tylko karty podrożały... w połowie zeszłego tygodnia pamięć DDR4 (te lepsze - cl14) np.: 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-flare-x-ddr4-16-gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-16gfx-1141955/

kosztowały 560 zł a dzisiaj już ponad 700 zł...

Co to za Armagedon ? Efekt słabej złotówki czy też panika na rynku części komputerowych ?

Coo?

ja rok temu 32gb za 590zl kupowalem cl16 3500mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Smoku123 napisał:

Nie tylko karty podrożały... w połowie zeszłego tygodnia pamięć DDR4 (te lepsze - cl14) np.: 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-flare-x-ddr4-16-gb-3200mhz-cl14-f4-3200c14d-16gfx-1141955/

kosztowały 560 zł a dzisiaj już ponad 700 zł...

Co to za Armagedon ? Efekt słabej złotówki czy też panika na rynku części komputerowych ?

Pewnie koniec danego modelu i cena leci w kosmos.

Jak nie straszne Ci ustawianie ręcznie, to bierz patrioty 4000mhz cl19 ,4133 cl19, ewentualnie 4400 cl19, ceny tych ramow stoja, po ręcznym ustawieniu ciasne 3600 cl14 ogarniesz, 3800 cl14/15 tez realne.  

Do koparek ludzie nie biora takich ramów,  wiec to nie wina kopiących, na razie to schodza karty, risery i mocne zasilacze i glownie tych podzespołów ceny lecą w gore. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ZiomeX napisał:

I żeby nie było, sam kupowałem grafikę tylko dla siebie, głównie do grania, ale jak poświęcisz trochę czasu to można dorwać okazję, a jak 2 miesiące pokopię podczas przeglądania internetu to będzie niezła cena.

I nie każdy ma 1080(ti?) żeby przeczekać, niektórzy mają integry albo 8 letnie karty albo jeszcze gorzej, czy składają po prostu nowy sprzęt.

Albo jedno i drugie ? jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dwie osoby kupiły 3090 X-trio za 10.5k w morele, chyba ceny nie straszne

Twoje zamówienie numer 02359611 zostało anulowane z powodu braku dostępności - ostatnia sztuka, jaką posiadaliśmy jest z ekspozycji. 
Wróciło do sklepu, jak ktoś chce. :lol2:

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Garru napisał:

Wczoraj dwie osoby kupiły 3090 X-trio za 10.5k w morele, chyba ceny nie straszne

Twoje zamówienie numer 02359611 zostało anulowane z powodu braku dostępności - ostatnia sztuka, jaką posiadaliśmy jest z ekspozycji. 
Wróciło do sklepu, jak ktoś chce. :lol2:

Czyli sytuacja tak jak ze słynnym 3060Ti Tri z Katowic :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
36 minut temu, Garru napisał:

Wziąłem z ciekawości czy anulują, a jak przyjmą to z chęcią podjadę 2km od domu, więc daleko nie ma. :E

Wybacz ciekawość ale czy ty czasem nie masz już bardzo porządnej 3080? Zmieniasz na gorszą?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Summoned napisał:

Coo?

ja rok temu 32gb za 590zl kupowalem cl16 3500mhz

A ja za 480zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, madrala napisał:

Wybacz ciekawość ale czy ty czasem nie masz już 3080? 

Mam, ale co w tej sytuacji? 
 

  

5 minut temu, Red_October napisał:

A ja za 480zł.

Chyba trafiliście na dobry okres, ja to w czasach Pascali i w pierwszej bańki kryptowalut. Więc nie dziwi mnie obecnie wzrost cen ram. 
5k0mBkd.png

Edytowane przez Garru
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Garru napisał:

 

Mam, ale co w tej sytuacji? 

Bo jakby coś to resell średnio się opłaca. W cholerę tego leży po portalach i nikt nie kupuje 3070 za 3800. Wiem bo sam mam dwa ogłoszenia :P ale odsyłam do sklepu w pon bo nikt nie bierze.

Nie dziwię się zresztą skoro w sklepie są podobne ceny i dostępność poszła do góry to ludzie wolą kupić w sklepie niż od jakiś typków z olx. 

Już z 120! Kart leży na allegro/olx ach w sumie patrząc po liczbie ogłoszeń więc sporą zmiana kiedy sprzedawałem 3060 ti to było może z 10 innych ogłoszeń. Bardzo dynamiczna sytuacja 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, madrala napisał:

W cholerę tego leży po portalach i nikt nie kupuje 3070 za 3800. Wiem bo sam mam dwa ogłoszenia :P

Nikt nie bierze, bo pewnie nie wystawiasz F-Vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, paweuku napisał:

W tym momencie są "tylko" 22 aukcje 3060ti 

Kupuja te 3060 jak potluczeni. SAm to obserwuje i przedwczoraj zeszly wszystkie  z cena okolo 3500 kafla. Nawet ten parchaty Zotac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, madrala napisał:

Bo jakby coś to resell średnio się opłaca. W cholerę tego leży po portalach i nikt nie kupuje 3070 za 3800. Wiem bo sam mam dwa ogłoszenia :P ale odsyłam do sklepu w pon bo nikt nie bierze.

Nie dziwię się zresztą skoro w sklepie są podobne ceny i dostępność poszła do góry to ludzie wolą kupić w sklepie niż od jakiś typków z olx. 

Już z 120! Kart leży na allegro/olx ach w sumie patrząc po liczbie ogłoszeń więc sporą zmiana kiedy sprzedawałem 3060 ti to było może z 10 innych ogłoszeń. Bardzo dynamiczna sytuacja 

Nie mogłeś po prostu zostawić tych kart w sklepie, zamiast zabierać karty na 2 tygodnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, robson241 napisał:

Kupuja te 3060 jak potluczeni. SAm to obserwuje i przedwczoraj zeszly wszystkie  z cena okolo 3500 kafla. Nawet ten parchaty Zotac.

Sam wczoraj wystawiłem 3060ti gaming oc pro od złotówki i w kilka chwil zrobiło się 2700zl i 30 obserwujących 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, paweuku napisał:

Sam wczoraj wystawiłem 3060ti gaming oc pro od złotówki i w kilka chwil zrobiło się 2700zl i 30 obserwujących 

Sam Cie obserwuje xDD. Pewnie bede sprzedawal swoja ina uzywana wiec mnie ciekawi za ile pojdzie. tylko mogles juz dac aukcje na 3 dni a nie tydzien :P

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, GraczPierwszy napisał:

Nie mogłeś po prostu zostawić tych kart w sklepie, zamiast zabierać karty na 2 tygodnie?

Chciałem sobie dorobić na obudowę nową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Valkiria napisał:

I z zakupowego, zrobił się wątek sprzedażowy...?

Zeby sprzedac pierwej kupic trzeba XD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...