Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Na Morele był rzut 3060ti i 3080. Strixy, TUFy i jakieś tam inne. Strix 3080 za niecałe 5500, 3060ti - ok.3600. Jak wszedłem na stronę, niczego już nie dało się dodać, więc nie wrzucałem linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pitt_34 napisał:

Komuś mocno na głowę coś musiało siąść 

Wielki napis B T C? :E 

4 minuty temu, Valkiria napisał:

Na Morele był rzut 3060ti i 3080. Strixy, TUFy i jakieś tam inne. Strix 3080 za niecałe 5500, 3060ti - ok.3600. Jak wszedłem na stronę, niczego już nie dało się dodać, więc nie wrzucałem linka.

3600 za 3060Ti, karta o wartości max 2200 :E:E Nieźle się bawicie. 

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie o wartości 2200zł, tylko o wartości TERAZ 4000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że dla kogoś coś jest warte max 2200 nie znaczy że dla innych nie jest warte więcej - zwłaszcza przy dostępności "tu i teraz".

Nawet nie wiedziałem że u chińczyków taki wybór podpórek do kart ;)

https://pl.aliexpress.com/item/1005001962092216.html

Edytowane przez m4rkiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej napaleni wezmą w dowolnej cenie,byle żeby mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Najbardziej napaleni wezmą w dowolnej cenie,byle żeby mieć.

Najgorszy rodzaj człowieka.

2 minuty temu, JDM napisał:

Nie, nie o wartości 2200zł, tylko o wartości TERAZ 4000zł.

Nie jestem na tyle głupi by za zabawkę przepłacać 100% ;) 

1 minutę temu, m4rkiz napisał:

To że dla kogoś coś jest warte max 2200 nie znaczy że dla innych nie jest warte więcej - zwłaszcza przy dostępności "tu i teraz".

Dla większości normalnych ludzi to jest warte 2200. Ale widać, kogoś mocno boli zadek, że nie ma nowości na "tu i teraz" ;) Bo przecież na poprzednich dwóch genach w ogóle nie da się grać :E 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, Valkiria napisał:

Na Morele był rzut 3060ti i 3080. Strixy, TUFy i jakieś tam inne. Strix 3080 za niecałe 5500, 3060ti - ok.3600. Jak wszedłem na stronę, niczego już nie dało się dodać, więc nie wrzucałem linka.

Rzut testów zaraz się pewnie pojawią w wyższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

Najgorszy rodzaj człowieka.

 

Gorsi są tylko tacy którzy nie mając nic konstruktywnego do powiedzenia patrzą innym do kieszeni. :D

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, eblvrm napisał:

No to się kolega zdziwi, ten co kupił "taniej" z UK ;)

Nie kupiłem. :)  Po to tu jestem by nie popełniać błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, m4rkiz napisał:

Gorsi są tylko tacy którzy nie mając nic konstruktywnego do powiedzenia patrzą innym do kieszeni. :D

A później płacz, że kolejna seria jest droższa o 100% :E:hahaha:Nigdy się nie nauczycie. Są dwa rodzaje człowieka który coś osiągnął. Ten który oszczędza i inwestuję, i ten którego nie stać a wydaje. 

Jesteś tym drugim. Bez żadnego zaglądania do portfeli, taka mentalność. Zastaw się, a postaw się.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TheMr. napisał:

A później płacz, że kolejna seria jest droższa o 100% :E:hahaha:Nigdy się nie nauczycie. Są dwa rodzaje człowieka który coś osiągnął. Ten który oszczędza i inwestuję, i ten którego nie stać a wydaje. 

Jesteś tym drugim. Bez żadnego zaglądania do portfeli, taka mentalność. Zastaw się, a postaw się.

Ty chyba masz jakis problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, TheMr. napisał:

Dla większości normalnych ludzi to jest warte 2200. Ale widać, kogoś mocno boli zadek, że nie ma nowości na "tu i teraz" ;) Bo przecież na poprzednich dwóch genach w ogóle nie da się grać :E 

Już tu pisałem, że kiedyś normą był ogół, nie margines. Ogół chce płacić i mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Summoned napisał:

Ty chyba masz jakis problem

Nie, nie mam żadnego. 

 

Teraz, Valkiria napisał:

Już tu pisałem, że kiedyś normą był ogół, nie margines. Ogół chce płacić i mieć.

Jeśli patrzysz przez pryzmat tylko tego forum, to owszem, widać że chcą być krową. Ale przez pryzmat znajomych (jeśli ktokolwiek takich posiada) to forum nawet nie jest w promilu. Większość czeka ;) 

A to że rzucają po 2-3 karty na sklep co jakiś czas i spływa to w sekundy to nawet ten promil w skali kraju potrafi to wykupić, a dochodzą jeszcze minerzy BTC i inne czynniki. 

 

Nie wiem co się stało nagle z performance/$$$ który tak bardzo wykorzystywaliście w argumentach? :E 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, TheMr. napisał:

Dla większości normalnych ludzi to jest warte 2200. Ale widać, kogoś mocno boli zadek, że nie ma nowości na "tu i teraz" ;) Bo przecież na poprzednich dwóch genach w ogóle nie da się grać :E 

Czy 2200 za kartę 3060Ti, która jest hierarchii tym modelem niskiej półki jest warta taką kwotę?  Nvidia tak powiedziała i tyle jest warte? Jak mi się wydaję nie tak dawno, czyli 6 lat temu płaciliśmy 2400-2600 za model GTX 980, a za GTX 970 1400zł. 
Jak się uważasz za normalnego ludzika to lepiej sprzedaj komputer, bo w praktyce 3060Ti powinna kosztować parę stówek, a nie jakieś 2200.  :E  
 

  

Teraz, War_MachinE napisał:

Ktoś tu mówił 3080 do 8-9k, 3070 6k, a 3060Ti 5k i to jest realny akurat max. Obecnie są ludzie, którzy są w stanie wyłożyć 6k za 3080 do swojego użytku, powyżej 7k sami górnicy, a 8-9 elita górników, którzy stworzą ogromną kopalnię i mają niezłe kredyty. :P

 

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Garru napisał:

Mam w podobnym czasie na eagla oc i x-trio, czas realizacji 2-3 miesiące, także zapewne marzec.  

tqm4p1trz4d61.png?auto=webp&s=b7d50eae96

:rotfl: 

1650 super w proshopie za blisko 2000zł to jest mistrzostwo świata :E 

  • Thanks 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TheMr. napisał:

Są dwa rodzaje człowieka który coś osiągnął. Ten który oszczędza i inwestuję, i ten którego nie stać a wydaje. 

Jesteś tym drugim. Bez żadnego zaglądania do portfeli, taka mentalność. Zastaw się, a postaw się.

Zajebiście mnie zdiagnozowałeś na podstawie trzech zdań w internecie, widać żeś prawdziwy fachowiec. :D

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.c627cac34cf12044432f5a312d26958c.png

a nie tak dawno sie wszyscy nabijali ze chora cena i nigdy nie zejdzie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Garru napisał:

Czy 2200 za kartę 3060Ti, która jest hierarchii tym modelem niskiej półki jest warta taką kwotę?  Nvidia tak powiedziała i tyle jest warte? Jak mi się wydaję nie tak dawno, czyli 6 lat temu płaciliśmy 2400-2600 za model GTX 980, a za GTX 970 1400zł. 
Jak się uważasz za normalnego ludzika to lepiej sprzedaj komputer, bo w praktyce 3060Ti powinna kosztować parę stówek, a nie jakieś 2200.  :E  
 

3060Ti nie jest w żadnej niskiej półce, coś Ci się pomyliło. To jak najbardziej wykastrowany x70 a obecnie w serii 3xxx High-end. 

A 20 lat temu płaciłem za batonika 20 gr, a teraz ten sam kosztuje 2 zł. I co mam zrobić? :E Cena MSRP = cena produktu. Nie wiem co tutaj tłumaczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TheMr. napisał:

3060Ti nie jest w żadnej niskiej półce, coś Ci się pomyliło. To jak najbardziej wykastrowany x70 a obecnie w serii 3xxx High-end. 

A 20 lat temu płaciłem za batonika 20 gr, a teraz ten sam kosztuje 2 zł. I co mam zrobić? :E Cena MSRP = cena produktu. Nie wiem co tutaj tłumaczyć. 

No to co płaczesz, zaraz górka się skończy, zawitają 4xxx to będziesz mieć zapewne MSRP w obecnych cenach. Ciekawe co wtedy powiesz, że 4060Ti za 3.5k to normalna cena? :lol2: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, m4rkiz napisał:

Zajebiście mnie zdiagnozowałeś na podstawie trzech zdań w internecie, widać żeś prawdziwy fachowiec. :D

A dziękuje. Chcesz może kupić akcje na górce, obiecuję że wzrosną o 10000% pod koniec roku. Jak już znalazłem żyłę złota co inwestuje w przewartościowany materiał, to lepiej go wykorzystać. 

2 minuty temu, Garru napisał:

No to co płaczesz, zaraz górka się skończy, zawitają 4xxx to będziesz mieć zapewne MSRP w obecnych cenach. Ciekawe co wtedy powiesz, że 4060Ti za 3.5k to normalna cena? :lol2: 

Uznaj że nawet nie skomentuje, bo nie będę się tłukł z koniem którym ekonomię skończył w podstawówce, o ile w ogóle znasz to słowo. 

Jeśli NV wywali 600€ MSRP za 4060Ti, to tak, to będzie normalna cena. Ale jak widać, dzięki takim jak Ty, i Tobie podobnym to może się nawet stać ;) Przekraczają poziom bólu co raz wyżej, i jak widać konsument kupi nawet dziurę w ziemi ;) 

 

Nie, nie. Ja nie płaczę. Coś Ci się chyba pomyliło. Tylko informuję jak bardzo przewartościowany jest to towar, i w jakiej jest smutnej cenie. Wy macie problem, że racjonalizujecie swój słaby wybór ;) 

Edytowane przez TheMr.
  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

A 20 lat temu płaciłem za batonika 20 gr, a teraz ten sam kosztuje 2 zł. I co mam zrobić? :E Cena MSRP = cena produktu. Nie wiem co tutaj tłumaczyć. 

A ja czterdzieści lat temu kupowałem malucha za 50tys. - taka była cena MSRP. A po wyjeździe z "salonu" był warty trzy razy tyle... Historia zatoczyła koło...?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, War_MachinE napisał:

Limit zależy od zasobności portfela, im masz więcej, tym więcej możesz wydać.

Widać, że na tym forum nie ma zamożnych ludzi. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheMr. napisał:

A dziękuje. Chcesz może kupić akcje na górce, obiecuję że wzrosną o 10000% pod koniec roku.

 

Skoro GWARANTUJESZ to chętnie. Tylko nie wiem jak się to ma do stwierdzenia "na  górce", bo nieco się wzajemnie wyklucza.

MSRP to cena SUGEROWANA przez producenta. Ale popyt wielokrotnie przewyższył podaż. Globalnie.
A w dodatku te karty mają to do siebie że jak na razie to mogą spokojnie odpracować na czysto stówę tygodniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...