Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Doamdor napisał:

Limit zależy od zasobności portfela, im masz więcej, tym więcej możesz wydać.

Widać, że na tym forum nie ma zamożnych ludzi. :szczerbaty:

Są tylko biedaki którzy żeby się pokazać biorą 3x więcej niż ich stać :E Cała potęga, potężnych ludzi w USA przed 2008 rokiem, a później przyszła weryfikacja ;) 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Doamdor napisał:

Widać, że na tym forum nie ma zamożnych ludzi. :szczerbaty:

Parę osób jest. Nalezą do LUX CLUBU użytkownika "Atomowa Sprawiedliwość" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Doamdor napisał:

To by się zgadzało, bo pod obciążeniem,  EVGA jest głośna prawie jak Zotac....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RyszardGTS napisał:

Parę osób jest. Nalezą do LUX CLUBU użytkownika "Atomowa Sprawiedliwość" ;)

Niedoszli milionerzy, którzy chcą komuś zaimponować ? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMr. napisał:

Nie jestem na tyle głupi by za zabawkę przepłacać 100% ;)

Nie twierdzę, że jesteś taki czy inny, ale aktualnie cena rynkowa 3060Ti to 3.8-4K zł i możesz sobie przywoływać ceny MSRP do woli, ale faktów nie zmienisz.

Godzinę temu, TheMr. napisał:

Nigdy się nie nauczycie. Są dwa rodzaje człowieka który coś osiągnął. Ten który oszczędza i inwestuję, i ten którego nie stać a wydaje.

Oj zdziwiłbyś się, ile osób tutaj zainwestowało w dropy, żeby potem je sprzedać z dużym zyskiem na Allegro czy OLX.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, TheMr. napisał:

Są tylko biedaki którzy żeby się pokazać biorą 3x więcej niż ich stać :E Cała potęga, potężnych ludzi w USA przed 2008 rokiem, a później przyszła weryfikacja ;) 

Pclab - Klub Biedaka xDDD

Co tu sie czasem odwala to nie mam pojecia xDD Ale to norma ostatnimi czasy, ze tzw "czekacz" przyjdzie narobic troche boruty :):):)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro zostało 14 sztuk 3060 Ti. Dwie są sklepu, a 6 licytacji. Ładna czystka poszła i dropy jak zwykle w tydzień znikły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, robson241 napisał:

narobic troche boruty

*poruty, Boruta to taki diabeł ;)

Miałem się wdać w kłótnię na temat wartości, MSRP, przepłacania itp. ale zorientowałem się, że sam przepłaciłem i trochę hipokryzja by była :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kociol21 napisał:

*poruty, Boruta to taki diabeł ;)

Miałem się wdać w kłótnię na temat wartości, MSRP, przepłacania itp. ale zorientowałem się, że sam przepłaciłem i trochę hipokryzja by była :)

Oj tam oj tam. Jestem biedakiem i w dodatku jełopem :):) Wszystko gra xDD

ALe zasadniczo masz racje.. Zawsze w tym miejscu daje tylnej czesci ciala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, robson241 napisał:

ALe zasadniczo masz racje.. Zawsze w tym miejscu daje tylnej czesci ciala :)

Najważniejsze komu dajesz...?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, JDM napisał:

Nie twierdzę, że jesteś taki czy inny, ale aktualnie cena rynkowa 3060Ti to 3.8-4K zł i możesz sobie przywoływać ceny MSRP do woli, ale faktów nie zmienisz.

Oj zdziwiłbyś się, ile osób tutaj zainwestowało w dropy, żeby potem je sprzedać z dużym zyskiem na Allegro czy OLX.

Co nie zmienia faktu, że cena jest absurdalna i jeśli ktoś kupuje 3060Ti w takiej cenie to albo jest desperatem albo nie ma co z kasą robić. Nie liczę górników, im się karty zwrócą albo i nie, ale to ich ryzyko. 

Natomiast w życiu bym nie kupił karty do grania w takich cenach  jakich są obecnie 

Edytowane przez Pitt_34
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Janusze biznesu, doradźcie koledze czy dobrze to wykombinowałem, komputer dla RTX3060Ti:

 

1. Kupuję Ryzen 3600 (1tys) zamiast planowanego 5600x (1,4tys)  bo 5600x to około 40% wyższa cena przy niespełna 20% wyższej wydajności

2. Oddzielny (nie stockowy) cooler do Ryzena dla świętego spokoju, aby obniżyć nominalne temperatury i obroty wiatraka (nie podkręcam proca, ale lubię ciszę)

2. Płyta z chipsetem B550 bo X570 maja dodatkowy wiatrak na chipsecie (chyba każdej marki) 

3. Płyta mATX, zamiast ATX bo to ta ma zbędne sloty i ciagnie 10W prądu więcej (70W ATX vs 60W mATX )

4. Monitor 24" 1080p/144Hz zamiast planowanego od dawna 27" 1440p/144Hz.. , bo finalnie stwierdziłem, że chcę faktycznie korzystać z tych 144Hz :-)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie jakiś górnik kupił karty, a wiem po jego komentarzach negatywnych, że sprzedawał karty używane, a nie pisał, że pochodzą z koparki ?

 

@zane12

Kolego, osobiście chyba bym wziął I5 10400F za 609 zł z morelowego sklepu i do tego płyta Z490 i gitara, ale to tylko moje zdanie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, King Arthas napisał:

Ode mnie jakiś górnik kupił karty, a wiem po jego komentarzach negatywnych, że sprzedawał karty używane, a nie pisał, że pochodzą z koparki ?

 

Niby jak kupujący wykminili, że karta pochodzi z koparki? były osady węgla na niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Koniował napisał:

Niby jak kupujący wykminili, że karta pochodzi z koparki? były osady węgla na niej?

Tego nie wiem, ale sprzedający odpisał na wszystkie, że czego też oni się spodziewali po cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, King Arthas napisał:

@zane12

Kolego, osobiście chyba bym wziął I5 10400F za 609 zł z morelowego sklepu i do tego płyta Z490 i gitara, ale to tylko moje zdanie :)

Ja dokładnie tak zrobiłem.
Chwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, King Arthas napisał:

 

@zane12

Kolego, osobiście chyba bym wziął I5 10400F za 609 zł z morelowego sklepu i do tego płyta Z490 i gitara, ale to tylko moje zdanie :)

myślałem nad intelem, ale odpadł ze względu na 125W/14nm. To wciąż przepaść w stosunku do 65W/7nm ryzena. Nowy intel 11gen to wciąż 14nm, dlatego nawet nie będę na niego czekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zane12 napisał:

myślałem nad intelem, ale odpadł ze względu na 125W/14nm. To wciąż przepaść w stosunku do 65W/7nm ryzena. Nowy intel 11gen to wciąż 14nm, dlatego nawet nie będę na niego czekał.

Przecież 10400F w grach pobiera +/- 55Watt (i to tych prądożernych które potrafią odpowiednio go obciążyć po wszystkich wątkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RyszardGTS napisał:

Przecież 10400F w grach pobiera +/- 55Watt (i to tych prądożernych które potrafią odpowiednio go obciążyć po wszystkich wątkach).

Bez względu na to, ile pobiera 55 czy 125W - jaka to różnica?
Oprócz "dla" zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zane12

Co do Ryzenów to mało gdzie o tym przeczytasz, ale generalnie trochę się trzeba z nimi pomęczyć, żeby wyciągnąć z nich to, co widnieje na wykresach w recenzjach. Generalnie chodzi o OC RAMu. Jak nie masz na to czasu to intel jest na tym polu bardziej przyjazny. Nie żebym chwalił jeden proc czy drugi. Tak tylko wspominam. Sam przerabiam temat OC RAMu na 5900x. Dopiero się uczę co i jak i nie jest to banalny temat. Teraz nie mam na to czasu i u mnie RAM jest na kompletnym minimum (2133), żebym mógł normalnie z komputera korzystać i nie martwić się czy się wysypie pod obciążeniem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

55 czy 125W - jaka to różnica?

80zl w kosztach prądu rocznie gdy procek używasz 8h dziennie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupił Aorusa Boxa w X-komie za 6.7k i w Komputroniku za 7.4k. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wrobel_krk napisał:

80zl w kosztach prądu rocznie gdy procek używasz 8h dziennie:)

No... nie chciałem tego w tak bezpośredni sposób pisać, ale... właśnie zawsze mnie zastanawiają tego typu "dylematy" przy wyborze / zakupie u userów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...