Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Minciu napisał:

Ten drop to chyba ostatnia szansa byla na takie ceny. O czym PS dal znac chwile pozniej cenami GB.

Dal jebitnie znac, wystawiając takie same karty po paru dniach po 1500zl drożej :). Oczywiście mowa o msi.

Patrzac na kurs eth, dzis karty przebija nowe lvl cen... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, JDM napisał:

Nope, cały czas ''W przybliżeniu gotowa do wysyłki''

Dalej na swoją czekasz? Możliwe, że dla Ciebie zabrakło, chyba każdy kto zamawiał 08.01, ma już status że wysłane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Alyjen napisał:

Wystarczy kupić 3600CL16, no chyba że ma być extra safe to 3200CL16, włączasz XMP i zapominasz o sprawie, dobrze i tanio.

On leci na 4x8 patki 4400 one robią na chillu 3400 CL14ciasno@1.35v ale że specyfikacja przewiduje max 3200 to dajesz tutaj ciasno i będzie śmigać. 2133 to przegięcie. Jak są jakieś dziwne anomalie to agesa ale one są w sumie nie do końca zależne od częstotliwości a od humoru xD Żeby nie było, że offtopuje to stabilność ramu ważny temat bo nam może sypać amperkę i nie będziemy wiedzieli czy to karta się nam wypłaszczyła xD czy ram jej pomógł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, JDM napisał:

Nope, cały czas ''W przybliżeniu gotowa do wysyłki''

Spokojnie trochę tego mieli, pakują za kolejnością zamówień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dalej czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, McKay napisał:

Mi przyszło w nocy, że wysłali ale przy śledzeniu wyświetla się, że na razie tylko wprowadzono dane do sytemu.

Karta spakowana i z gotową etykietą, kurier paczkę odbierze dopiero dzisiaj. Mam tak samo

Edytowane przez Red_October

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Art385 napisał:

On leci na 4x8 patki 4400 one robią na chillu 3400 CL14ciasno@1.35v ale że specyfikacja przewiduje max 3200 to dajesz tutaj ciasno i będzie śmigać. 2133 to przegięcie. Jak są jakieś dziwne anomalie to agesa ale one są w sumie nie do końca zależne od częstotliwości a od humoru xD Żeby nie było, że offtopuje to stabilność ramu ważny temat bo nam może sypać amperkę i nie będziemy wiedzieli czy to karta się nam wypłaszczyła xD czy ram jej pomógł 

Aaaaaa no nie cofałem się dosyć stron żeby ogarnąć clue problemu. Zrobienie na nich 3600 CL16 co nie ma prawa generować żadnych WHEA i problemów zajmuje 5 minut zwłaszcza, że na forum jest paru ostrych zawodników z dokładnie tymi kośćmi, mi też pomogli i moje 2x8 aktualnie latają 3733CL14 ;) testy z Amperką to liczę, że już najbliższy weekend! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy BS (Blue screen) nazywamy teraz WHEA? Czy cos mnie ominęło, ostatni raz ram podkręcałem rok temu i nie zaglądam do tamtego watku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, whea to jest błąd hardware (bug biosu, przekręcony podzespół) , widoczny jest w hw info calkiem na dole, lub w podgladzie zdarzeń systemu

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kowallosu napisał:

Czy BS (Blue screen) nazywamy teraz WHEA? Czy cos mnie ominęło, ostatni raz ram podkręcałem rok temu i nie zaglądam do tamtego watku. 

W dużej ilości mogą ci wygenerować BSOD ale częściej może się system dziwnie zachowywać a BSOD nie będzie. AGESA ssie pałę od kilku lat i na razie nic się nie zmieniło. Czasem jest lepiej czasem jest gorzej ale generalnie żyje własnym życie niczym samochód z mechanicznym wtryskiem po 20 latach. Trzeba eksperta który wie co posprawdzać i przestawić aby działało. Generalnie jak jesteśmy w pupie i HWinfo wypluwa na interconnect error to najlepiej dać sobie spokój do czasu aktualizacji i jak się ma b-die wcelować w cl14 3200-3400. Wydajność zbytnio nie poleci a jak wcześniej była lipa to potrafi momentami być w grach szybciej. 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3400 strix, 3600 tuf - drogie te 3060ki i ceny średnio logiczne...


edit
 i tak wszystkie niedostepne

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki @novi @Art385 , problemy z agniesią w teorii są mi znane, chociaż na Ryzenie 3600 wszystko śmiga jak szalone, żadnych problemów i ani jednego BS. Za to obawiam się przejścia na Ryzena 5600, chociaż wydźwięk co do stabilności b450 jest pozytywny.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam, nic nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie
Nowy tydzień,nowe dostawy i... nowe wyższe ceny :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, hsv77 napisał:

3080 nie były dostępne i nie są

Przez chwilę wisiał Tuf 3080 za 5.8k PLN

Edytowane przez eblvrm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że od tygodnia praktycznie nic nowego się nie pojawia w akceptowalnych cenach.

3060Ti już po 4k, 3070 po 4,5k a dalej to już nie sprawdzam.

Zazdroszczę tym, którzy dostali 3080 w cenie ~4k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, eblvrm napisał:

Przez chwilę wisiał Tuf 3080 za 5.8k PLN

Nie ma znaczenia co wisi tylko co można dodać do koszyka. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MadeThug napisał:

Nie ma znaczenia co wisi tylko co można dodać do koszyka. 

Jeśli pojawia się 1 szt. ma morelach to na 90% nie da się tego dodać do koszyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Griszah napisał:

Jeśli pojawia się 1 szt. ma morelach to na 90% nie da się tego dodać do koszyka.

Nawet na 99% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Griszah napisał:

Jeśli pojawia się 1 szt. ma morelach to na 90% nie da się tego dodać do koszyka.

 

9 minut temu, MadeThug napisał:

Nawet na 99% :)

To dziwne, bo kilka razy udało mi się przeklikać jedną sztukę. Tego TUFa za 5.8k to nawet nie próbowałem, bo cena za wysoka. Powiadomienie miałem przed wpisem na forum.

Morele zdobywa nowe szczyty, suprim 3070 za 5k :Dhttps://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-suprim-8gb-gddr6-rtx-3070-suprim-8g-5945735/

Edytowane przez eblvrm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eblvrm napisał:

 

To dziwne, bo kilka razy udało mi się przeklikać jedną sztukę. Tego TUFa za 5.8k to nawet nie próbowałem, bo cena za wysoka. Powiadomienie miałem przed wpisem na forum.

Morele zdobywa nowe szczyty, suprim 3070 za 5k :Dhttps://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-suprim-8gb-gddr6-rtx-3070-suprim-8g-5945735/

To tak mniej więcej od tygodnia / dwóch ta cena wisi i znajdują się chętni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrażenie że 3080 nie produkują, a jedynie czipa matkę do 3060/3060ti/3070 (jeszcze coś innego z niego wyklepią -3010-3050ti) przypuszczam, że jest bardziej rentowny niż 3080/3090. AMD dało dupy z rx 6900xt - raz że dostępność, dwa że wydajność, trzy cena z rzyci. GPU od AMD to jest mega widmo, NV można kupić, bywają. Ruch NV ożywiający serię rx 2060 super jest dla mnie zaskakująco niepokojący. Może to znaczyć, że nv pospieszyła się z serią 30xx, a soft będzie przez producentów ograniczany do wydajności serii 2060S. Żeby chociaż 2060super zastąpiło generację GTX 1660 i wskoczyło na tę półkę to bym rozumiał, ale cena tego kotleta ciut za wysoka.

Składanie teraz kompa do zabawy to jakaś masakra. Jak ktoś zaczyna od zera to mu szczerze współczuje. Nie wiem jak za gówniaka przekonałbym ojca, żeby kupił mi kompa w cenie samochodu. (ojca pewnie dałbym jeszcze radę urobić, ale matkę???) Coś czuje, że jak tak dalej będzie to konsole zostaną mocno wypromowane. Jako ojciec mocno bym się zastanawiał konsola/PC, a jak PC to pewnie laptop do 3500zł - ew. konsola i laptop taki do 1200zł. jak patrzę na promkę gejm pasa od ms na pół roku za 35zł, to myślę że jako ociec 8 latka nabyłbym xkloca z gejmpasem, a potem bym to opylił - po roku.  Ja jestem ojcem entuzjastom więc brnę w PC (konsol nie ogarniam), szczególnie ze względu na VR, ale jak widzę co się dzieje, to gejmingowy PC traci powoli sens zakupu dla zwykłego Janusza. Zresztą 3070 kupowałem wyłącznie ze względu na VR bo 2060 super działa na granicy płynności.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, kowallosu napisał:

dzięki @novi @Art385 , problemy z agniesią w teorii są mi znane, chociaż na Ryzenie 3600 wszystko śmiga jak szalone, żadnych problemów i ani jednego BS. Za to obawiam się przejścia na Ryzena 5600, chociaż wydźwięk co do stabilności b450 jest pozytywny.  

Generalnie to się nie bój na nowych biosach jak coś jest niestabilne to wywali ci whea i na zen 2 jak i zen3 jeśli już jesteś na nowych biosach i nie masz problemu to możesz robić skok i nie powinno być problemu. No ale to AMD więc różnie może być. To jest platforma dla beta testerów i taka prawda. Przejechałem wszystkie generacje cpu i generalnie działa póki nie próbujesz wycisnąć trochę więcej soku z platformy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...