Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, zmora napisał:

IMO to sklep nie moze sobie ot tak anulowac zamowienia. nie jezeli zamowienie zostalo "zaakceptowane". Tylko ze tutaj lezy pies pogrzebany  - np w moim przypadku, zamowienie na morele caly czas jest w statusie "nowe" , czyli zgodnie z regulaminem sklepu jeszcze NIE jest "zaakceptowane do realizacji". poczytaj regulamin sklepu i poszukaj online informacji na ten temat, bo mi sie osobiscie nie chce, dopoki sam nie dostane informacji o tym, ze moje zamowienie ma byc anulowane ;d

"Pamiętać należy, że wskazana tu zasada znajduje zastosowanie wyłącznie wtedy, gdy strony nie postanowią odmiennie. Wobec tego rozstrzygające znaczenie mają tu regulaminy sklepów internetowych, w których znaleźć można m.in. następujące zastrzeżenia: „Do zawarcia umowy zachodzi w chwili prawidłowego potwierdzenia przez klienta/konsumenta zamówienia poprzez kliknięcie linku zawartego w wiadomości email zatytułowanej ‘Potwierdzenie zamówienia’” lub „Momentem zawarcia umowy jest potwierdzenie przez sprzedawcę otrzymania zamówienia. Potwierdzenie następuje w drodze przesłania konsumentowi/klientowi wiadomości email, w której sprzedawca potwierdza przyjęcie zamówienia do realizacji”."

http://di.com.pl/e-sklep-anuluje-zamowienie-konsument-zada-realizacji-co-na-to-prawnik-53870

 

Nic nie wskóra, sklep podał przyczynę i jest "czysty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie sie z toba zgadzam, mam na mysli bardziej sytuacje jakiej sam sie obawiam - dostane "zamowienie anulowane" a karty dostepne w sklepie .. tyle ze z wyzsza cena. jak mowia, ze nie moga dostarczyc tej konkretnej wersji, ale dostaniesz inna podobna za cene ktora zaplaciles - to wg mnie spoko rozwiazanie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Nic nie wskóra, sklep podał przyczynę i jest "czysty"

teoretycznie tak ale ja np mógłbym poczekać na kolejną dostawę od dystrybutora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze unikne podobnej sytuacji, ale juz szykuje sie mentalnie na konsultacje ze znajomymi prawnikami w tym temacie :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak generalnie to niewiele tutaj da się zrobić. Wiem jak to wygląda z punktu widzenia sklepu. W takim przypadku nawet straszenie rzecznikiem praw konsumenta nic nie da, bo sklepy mają taką procedurą opartą o analizy całego zastępu prawników i nikt się taką groźbą nie przejmie. Rzecznik też odpuszcza po jednej odpowiedzi ze sklepu. Można jeszcze się procesować i jeśli ktoś jest idealistą, to czemu nie? Przy czym trzeba mieć na względzie, że pewnie cała sprawa potrwa tyle, że wyjdzie już seria 50x0, a w wypadku przegranej (co jest bardzo prawdopodobnie) dojdą jeszcze koszty związane z procesem + masa czasu psu w odbyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest branie na RTX 3070, cena dalej za niska. :szczerbaty:

11d1d1.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi wysokie ceny suprimx.Przecież biały kruk lepszy a często tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że aktualne ceny to maksimum i lada moment zaczniemy się cofać. Był duży popyt na karty graficzne, ale inne podzespoły komputerowe także, z wielu powodów: grudniowa choinka/ferie w domu/nauka zdalna/ i sprzyja też temu okres zimowy, krótkie dni, ludzie siedzą w domach, nie wyjeżdzają na wycieczki to inwestują w rozrywki domowe...  no i oczywiście kryptowalutowe szaleństwo też musi gruchnąć, jak to już było w historii.

Moim zdaniem, za 4-5 mscy będzie taki wysyp kart i komputerów na rynku (nowych/używanych), że polecimy z cenami ostro w druga stronę i na rtx'a3060ti po 1tys zł nie będzie chętnych. 

 

obecnie to najgorszy czas na składanie komputera, wszystkie podzespoły są drogie, nie tylko karty.

Edytowane przez zane12
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Doamdor napisał:

Jest branie na RTX 3070, cena dalej za niska. :szczerbaty:

11d1d1.png

 

A u Niemca 3070 Trio za circa 3.4k PLN wisiała ładnych kilka minut. Ktoś jeszcze ma wątpliwości, że Polakom się źle wiedzie? :D https://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-geforce-rtx™-3070-rog-strix-gaming-8gb-90yv0fr0-m0na00-2691243.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kociol21 napisał:

Tak generalnie to niewiele tutaj da się zrobić. Wiem jak to wygląda z punktu widzenia sklepu. W takim przypadku nawet straszenie rzecznikiem praw konsumenta nic nie da, bo sklepy mają taką procedurą opartą o analizy całego zastępu prawników i nikt się taką groźbą nie przejmie. Rzecznik też odpuszcza po jednej odpowiedzi ze sklepu. Można jeszcze się procesować i jeśli ktoś jest idealistą, to czemu nie? Przy czym trzeba mieć na względzie, że pewnie cała sprawa potrwa tyle, że wyjdzie już seria 50x0, a w wypadku przegranej (co jest bardzo prawdopodobnie) dojdą jeszcze koszty związane z procesem + masa czasu psu w odbyt.

To wszystko oczywiste i rozumiem zachowawcze i asekuracyjne regulaminy sklepów. Należy też jednak pamiętać, że żaden regulamin ani umowa (żadna) nie mogą być w kolizji z prawem. To że ktoś sobie w regulaminie napisze "coś", nie znaczy, że to "coś" obowiązuje w świetle prawa. I tak, jak sklep pisze regulaminy, by ustrzec się przed jakimiś chorymi sytuacjami, nie może być wytrychem do "wyśliźniemy się z każdej opresji" (i napiszemy 100 stronicowy regulamin zwierający wszystkie ewentualności wtopy = gówno nam zrobią). Czym innym obrona i asekuracja, czym innym krętactwo. Jeżeli sklep nie może zrealizować zamówienia sprzedaży sprzętu przez jego brak (OK - to się zdarza. Końcówki produkcji, zejścia magazynowe, itd. = wiadomo). Ale, jeżeli TOBIE nie może (bo dał ciała, źle wyliczył, źle wycenił, itd.) a innemu po obecnej cenie może - to jest to zwykłe naciąganie i niezgoda z prawdą. Sklep dał ciała - ma problem. I wiem, że to byłaby kilkuletnia tyrada Dawida z Goliatem (+zbieranie materiałów, dowodów, świadków, itd.), ale... IMO wynik nie jest wcale taki oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zane12 napisał:

Mam wrażenie, że aktualne ceny to maksimum i lada moment zaczniemy się cofać. Był duży popyt na karty graficzne, ale inne podzespoły komputerowe także, z wielu powodów: grudniowa choinka/ferie w domu/nauka zdalna/ i sprzyja też temu okres zimowy, krótkie dni, ludzie siedzą w domach, nie wyjeżdzają na wycieczki to inwestują w rozrywki domowe...  no i oczywiście kryptowalutowe szaleństwo też musi gruchnąć, jak to już było w historii.

Moim zdaniem, za 4-5 mscy będzie taki wysyp kart i komputerów na rynku (nowych/używanych), że polecimy z cenami ostro w druga stronę i na rtx'a3060ti po 1tys zł nie będzie chętnych. 

Szklana kula mówi mi co innego, że będziemy oddawać sztabki złota za 1080 ?

Lepiej poczekać i zobaczyć, a nie wróżyć z fusów co drugą stronę

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Garru napisał:

Morele coraz lepiej pakuje te paczki, tym razem wsadzili jeszcze folie bąbelkową. Inni serio powinni się od nich uczyć jak pakować. :P
EcStYm5.jpg

3060Ti Strix OC? też do mnie dziś przyszedł, spakowany identycznie. Jedzie już do nowego odbiorcy z małymi poprawkami w pakowaniu.

Edytowane przez Dżony Bi
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konkuter napisał:

Szklana kula mówi mi co innego, że będziemy oddawać sztabki złota za 1080 ?

Lepiej poczekać i zobaczyć, a nie wróżyć z fusów co drugą stronę

a czy szklana kula mówi, że pojawi się nowy gracz na rynku europejskim lub azjatyckim, który by utrze nosa monopolowi amerykańskiemu na technologię procesorów CPU/GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dżony Bi napisał:

3060Ti Strix OC? też do mnie dziś przyszedł, spakowany identycznie. Jedzie już do nowego odbiorcy z małymi poprawkami w pakowaniu.

Zgadza się. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zane12 napisał:

a czy szklana kula mówi, że pojawi się nowy gracz na rynku europejskim lub azjatyckim, który by utrze nosa monopolowi amerykańskiemu na technologię procesorów CPU/GPU.

Oj to to. Te duopole, które teraz mamy są toksyczne jak cholera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Rasta99 napisał:

Orientuje się ktoś czy sklep może anulować zamówienie które zostało przez nich przyjęte do realizacji ?

Zamówienie z media expert z 7.01 dostałem informację że zamówienie zostało przyjęte i przekazane do realizacji i że napiszą gdy będzie gotowe do wysyłki.

Dzisiaj dostałem wiadomość:

Dzień dobry,
z przykrością informuję, iż zamówienie zostanie anulowane ze względu na brak możliwości realizacji. Dysponowaliśmy ostatnią sztuką zamówionego produktu, która z przyczyn technicznych nie kwalifikuje się do wysyłki.
W związku z powyższym pragnę zaproponować realizację zamówienia na zamiennik:
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-gigabyte-rtx-3070-gaming-oc-8gb

 

Można ich postraszyć jakimś paragrafem??

9.

Złożenie zamówienia, o którym mowa w § 4 ust. 4 oraz § 4 ust. 8 Regulaminu, stanowi złożenie Sprzedawcy przez Klienta oferty zawarcia Umowy sprzedaży Towarów, będących przedmiotem zamówienia.

 

1. Złożenie zamówienia stanowi ofertę w rozumieniu kodeksu cywilnego, złożoną Sprzedawcy przez Klienta.

 2. Za chwilę zawarcia umowy uznaje się potwierdzenie przez sklep internetowy mailowo złożonego zamówienia. 

 

Można walczyć moim zdaniem, ale prawnikiem nie jestem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dżony Bi napisał:

3060Ti Strix OC? też do mnie dziś przyszedł, spakowany identycznie. Jedzie już do nowego odbiorcy z małymi poprawkami w pakowaniu.

Jeśli to nie tajemnica, to za ile znalazł się nowy odbiorca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zane12 napisał:

a czy szklana kula mówi, że pojawi się nowy gracz na rynku europejskim lub azjatyckim, który by utrze nosa monopolowi amerykańskiemu na technologię procesorów CPU/GPU.

nie, mówi za to że jesteśmy w dupie i zakopujemy się coraz głębiej ?

Edytowane przez konkuter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.7k na czysto, kupiona za 3k, czekam jeszcze na TUF'a i X Trio i kończę zabawę. Mam już uczulenie na koszyki.

Edytowane przez Dżony Bi
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kociol21 napisał:

Oj to to. Te duopole, które teraz mamy są toksyczne jak cholera...

ja to wiem od momentu pojawienia się na rynku polskim mcdonalda i burgerkinga, tak jak rządza repubikanie i demokraci, tak działa amerykański  rynek, gdzie nie ma miejsca na trzeciego, skoro dwóch sie publicznie tłucze a pod stołem ręce podaje.

Polska już dostrzegła korzyści tego rozwiązania i mamy podobna sytuacje we władzy, duopol władzy., gdzie nie ma miejsca na trzeciego. u nas funkcjonuje to w czasie wyborów pod nazwą "mniejsze zło" :-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, eblvrm napisał:

A u Niemca 3070 Trio za circa 3.4k PLN wisiała ładnych kilka minut. Ktoś jeszcze ma wątpliwości, że Polakom się źle wiedzie? :D https://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-geforce-rtx™-3070-rog-strix-gaming-8gb-90yv0fr0-m0na00-2691243.html

Tak tanio za RTX 3070 ? Kilkadziesiąt min temu sprzedał się ZOTAC RTX 3060 Ti Twin Edge OC

https://allegro.pl/oferta/zotac-geforce-3060-ti-twin-edge-oc-8gb-gddr6-nowy-10140953406

?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze w kwestii czy sklep może czy nie może anulować.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/ochrona-niektorych-praw-konsumentow-oraz-odpowiedzialnosc-za-szkode-16865996/art-12

To jest starszy akt, nie chce mi się szukać czy w nowszym są jakieś zmiany ale tutaj mamy wyraźnie:

2. Jeżeli przedsiębiorca nie może spełnić świadczenia z tego powodu, że przedmiot świadczenia nie jest dostępny, powinien niezwłocznie, najpóźniej jednak w terminie trzydziestu dni od zawarcia umowy, zawiadomić o tym konsumenta i zwrócić całą otrzymaną od niego sumę pieniężną.

Czyli to bzdura, że ta "święta umowa sprzedaży" jest nienaruszalna i sklep musi wydać towar choćby nie wiem co. (chyba, że przepisy się zmieniły to niech ktoś poratuje linkiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kociol21 napisał:

A tak jeszcze w kwestii czy sklep może czy nie może anulować.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/ochrona-niektorych-praw-konsumentow-oraz-odpowiedzialnosc-za-szkode-16865996/art-12

To jest starszy akt, nie chce mi się szukać czy w nowszym są jakieś zmiany ale tutaj mamy wyraźnie:

2. Jeżeli przedsiębiorca nie może spełnić świadczenia z tego powodu, że przedmiot świadczenia nie jest dostępny, powinien niezwłocznie, najpóźniej jednak w terminie trzydziestu dni od zawarcia umowy, zawiadomić o tym konsumenta i zwrócić całą otrzymaną od niego sumę pieniężną.

Czyli to bzdura, że ta "święta umowa sprzedaży" jest nienaruszalna i sklep musi wydać towar choćby nie wiem co. (chyba, że przepisy się zmieniły to niech ktoś poratuje linkiem)

no tak, oczywiscie w sytuacji gdy sklep nie moze, bo kart nie ma to wiadomo. ale NIE w sytuacji gdy karty sa, ale sklep nie chce ich sprzedac po cenie ktora byla 2 miesiace temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, eblvrm napisał:

A u Niemca 3070 Trio za circa 3.4k PLN wisiała ładnych kilka minut. Ktoś jeszcze ma wątpliwości, że Polakom się źle wiedzie? :D https://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-geforce-rtx™-3070-rog-strix-gaming-8gb-90yv0fr0-m0na00-2691243.html

Ale wszystkie w saksonii i tylko odbiór osobisty.

6 minut temu, Doamdor napisał:

Tak tanio za RTX 3070 ? Kilkadziesiąt min temu sprzedał się ZOTAC RTX 3060 Ti Twin Edge OC

https://allegro.pl/oferta/zotac-geforce-3060-ti-twin-edge-oc-8gb-gddr6-nowy-10140953406

?

 

 

Tam można jeszcze coś kupić w normalnych cenach,jest np tuf OC za 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...