Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis masz w domu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, novi napisał:

Dzis masz w domu? 

w doręczeniu, za jakieś 2h ma być kurier piotrek :E eagle oc  za 2,4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to superexpress jak kiedyś mi przyszedl i5 z proshopu, zamówiony w nocy wtorek, środa wysłany w sobotę w domu. To plyta w morele kupiona o tej samej godzinie przyszla w poniedziałek :). W dpd tez kurier Piotr na mój rejon wozi :E. Ostatni status z wczoraj po 14, paczka w Kolding.

Dzis jak dobrze pójdzie to może będzie w lehre, a jutro w pl pod wawką,  wiec czwartek moze jest realny jak nic po drodze nie nawali :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Ketsurui napisał:

Czy może mi ktoś powiedzieć ile czeka się na kuriera z proshopu? Karta wczoraj wyslana. 

Rożnie z tym bywa (kurier DPD): u mnie po wysyłce, procesor błyskawicznie przemknął przez Danię (Kolding), Niemcy (Lehrte), po to aby przez następne  5 dni krążyć po Łodzi i okolicach (Stryków, Zgierz). Kilkakrotnie interweniowałem na infolini z miernym skutkiem. Aż wczoraj wieczorem otrzymałem informację od konsultanta że paczka wróciła do Danii.... dzisiaj rano włączam kompa (po 8.00) i widzę że przesyłka ma status  "Przekazanie przesyłki do doręczenia w punkcie Pickup" (taki sposób wybrałem po lekturze opinii klientów na temat kurierów firmy DPD).... :-) Totalny bałagan! Także warto chyba przygotować się na różne dziwne losy przesyłek. Mam nadzieję że u Ciebie takich zawirowań nie będzie. Co do samej firmy Proshop to nie mam żadnych zastrzeżen - całkowicie wywiązała się z obietnic. Tylko ta firma kurierska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mazi91 napisał:

Jak to z komputronikiem wygląda, szybko przysyłają maila z linkiem do płatności i ogólnie szybko wysyłają czy będę sie bujał z nimi 2 tygodnie a potem anulują? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, assire napisał:

Jak to z komputronikiem wygląda, szybko przysyłają maila z linkiem do płatności i ogólnie szybko wysyłają czy będę sie bujał z nimi 2 tygodnie a potem anulują? 

Tak przepłaconą to ci zrealizują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, assire napisał:

Jak to z komputronikiem wygląda, szybko przysyłają maila z linkiem do płatności i ogólnie szybko wysyłają czy będę sie bujał z nimi 2 tygodnie a potem anulują? 

Bierz suprima z linku wyzej za 3900

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełno RTXów 3070 wjechało na X-Kom. Ceny od 3,9k

1 minutę temu, novi napisał:

Bierz suprima z linku wyzej za 3900

Już jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka akcja ... 

Dobrze ze mi się udało dorwac suprima w cenie + 50zl według ceny msrp sklepu nvidii, sprzedalem gf now i w sumie wyszlo ze kupilem jakies 30zl ponizej msrp . Teraz trzeba tysiąca dolozyc. A to tylko ciut ponad miesiąc minął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Palusik napisał:

Tak przepłaconą to ci zrealizują.

Przepłacona to pojęcie względne, za 3060 dałem 2400 w grudniu, wczoraj poszła za 3500 więc ten gigabyte mnie teoretycznie kosztuje 2700 a nie 3800 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jak juz masz położyć taką kasę to szukaj karty z najlepszym chlodzeniem, te gigabyte chyba nie są wybitne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na to że ta karta tam na dzień dobry sie odbija od PL który jest standardowo ustawiony na 270W to 70C przy 32dBA (wg techpowerup) nie brzmi jakoś źle, zwłaszcza że i tak wjedzie undervolting. 

Edytowane przez assire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini offtop, lecz nie do konca.

Czy warto kupowac uzywane GPU z tych nowych ? Czesto w gwarancjach jest info o tym, ze dotyczy tylko oryginalnego nabywce, ktorym sie nie jest przy kupnie uzywanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, dużo osób brało co był w oczekiwaniu na wyższy model i po pewnym czasie sprzedają.

Gwarancja nabywcy dotyczy chyba tylko przedłużonej Zotaca. 

Edit: duże znane sklepu typu Euro RTV Agd, Morele czy inny X-kom nie robią problemów z przyjęciem karty z 2 ręki. 

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kibolkks napisał:

duże znane sklepu typu Euro RTV Agd, Morele czy inny X-kom nie robią problemów z przyjęciem karty z 2 ręki. 

ciekawe jak Amazon i jeśli jest to karta EVGA, z ich outletu, na którą oni dali gwarancję , czy też nie robią problemu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mimuszek napisał:

ciekawe jak Amazon i jeśli jest to karta EVGA, z ich outletu, na którą oni dali gwarancję , czy też nie robią problemu

 

Karty EVGA reklamujesz bezpośrednio. Wystarczy dowód zakupu wydany przez oficjalnego resellera - ważny jest adres na fakturze, bo na ten sam adres odsyłają kartę po naprawie. Może być inne imie/nazwisko, ale nie odeślą ci karty po naprawie na inny adres niż ten z faktury. Przy odsprzedaży karty pierwszy właściciel musi ją wyrejestrować i drugi właściciel w oparciu o dowód sprzedaży (np. jakiś screen z portalu aukcyjnego gdzie widać dane sprzedającego i kupującego) musi ją zarejestrować na swoim koncie EVGA.

EDIT: Niektórzy producenci realizują gwarancje w oparciu o datę produkcji produktu - czytałem, że ludziom normalnie naprawiali karty Asus czy Gigabyte bez dowodu zakupu w oparciu o SN, tylko większość wpisów dotyczyła Ameryki.  Aorus na swojej stronie też pisze, że w przypadku braku dowodu zakupu gwarancje liczą od daty produkcji z SN. Nie wiem jak w naszym pięknym kraju działa support Asus/Gigabyte, więc proszę brać poprawkę.

Edytowane przez eblvrm
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam, bo co prawda chodzi o GTX1660S, nawet od kolegi tutaj z forum, ale nie mogę tego zczaić, zarejestrować powinien pierwszy właściciel właśnie.  Wychodzi że jedynym gwarantem będzie amazon, jako że karta jest z ich outletu, w przypadku amazon rozumiem że wystarczy też faktura elektroniczna od nich?  :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/evga-nvidia-geforce-1660-super-sc-ultra-6gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakiego CSR trafisz :)

Jeden powie, że faktura i masz założyć konto, a drugi, że ma do nich się zgłosić pierwszy nabywca :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, chyba trzeba odpuścić EVGA, choć cena atrakcyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś przeszkolony lub pracuje/pracował dla komputernika? 

Jak to jest z anulowaniem zamówień i wprowadzaniem ich niby jako zamówienia utworzone ręcznie? Bo coś kombinują z moim zamówieniem na 3060.

I oznaczenie - ZSI-132200/2021/01/00281 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mimuszek napisał:

Ano właśnie, chyba trzeba odpuścić EVGA, choć cena atrakcyjna

Pierwszy właściciel powinien zarejestrować GPU na swoim koncie EVGA. Jak tego nie zrobił, to drugi właściciel na 90% nie będzie mógł tego zrobić. Wg moich informacji pierwszy właściciel powinien zrobić tak;  1. zarejestrować kartę na swoim koncie EVGA - wtedy będzie potwierdzenie, że karta ma "dobre" papiery i jest gwarancja. 2. po sprzedaży karty wyrejestrować ją ze swojego konta. 3. nowy właściciel powinien zarejestrować GPU z potwierdzeniem, że sprzedawcą był pierwszy właściciel. Tak to działa w przypadku nowych kart, te z outletu nie wiem czy podlegają pod te same zasady. Najlepiej pisz do supportu.

https://forums.evga.com/Original-and-Secondhand-Warranty-FAQ-m2848860.aspx

Edytowane przez eblvrm
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mimuszek napisał:

Ano właśnie, chyba trzeba odpuścić EVGA, choć cena atrakcyjna

Zapomnij o 1660 Super z gwarą poniżej 1450zł. Na licytacjach używane chodzą za 1600zł. Dwie takie karty są tak dobre do kopania, jak jedna RTX 3070. Tak więc albo kupujesz GTX 1660 Super za przynajmniej 1500zł  i kopiesz 2 miesiące na cenę zakupu 1150zł, albo kupujesz znacznie tańszą GTX 1070 bez gwarancji i nie kopiesz.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wamak napisał:

Zapomnij o 1660 Super z gwarą poniżej 1450zł.

teraz tak, ale ta oferta wisi co najmniej 2 tyg, a wtedy nie była to jeszcze jakaś rewelacyjna cena. 

Swoją drogą jeszcze w zeszły poniedziałek asus superki były w x-komie po 1500zł :)  

Kto by pomyślał że teraz dobijają do cen RTX2060, ten się nie nadaje do kopania ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...