Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, hsv77 napisał:

nie da się dodać do koszyka

Przecież pisał, że to bida edyszyn... Na tym ta bida polega - jest, a jakoby jej nie było...?  Cały ten sklep to jest bida edyszyn.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mck4321 napisał:

Panowie takie pytanie, mam 3080 Vision gram i kopie ale udało się dorwać 3080 Suprim, wiadomo dopłacę do tego przejścia tym bardziej, że Visiona też przepłaconego kupiłem. Za ile rozsądnie można wystawić 3080 Vision z gw w x-kom z tym tylko, że kartę otwierałem i dodałem termopady na bacplate pod kopanie. Karta plomb nie miała ale wiadomo, że rodzi to różne pytania i już nie każdy jest chętny na taką kartę. Oczywiście opiszę to w ogłoszeniu. Czy lepiej licytacja i niech się dzieje wola nieba ?

kop dwoma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby placic praWIE 3 KAFLE  ZA RTX 3060 Ti Eagle OC 8GB TO TRZEBA MIEC NASRANE W GLOWIE

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cezary777 napisał:

zeby placic praWIE 3 KAFLE  ZA RTX 3060 Ti Eagle OC 8GB TO TRZEBA MIEC NASRANE W GLOWIE

Widziałeś ile w Proline? 4100 :E

Edytowane przez mazi91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, madrala napisał:

Jak my przecież mamy ceny wyższe niż na zachodzie powiedz jakiemuś Amerykaninowi czy Niemcowi że płacisz 1400 $ za 3080 to się popuka w czoło "Polska to rich country"

Budzę się codziennie, otwieram oczy i mówię ku**** znowu w tej polsce. Jak ja nienawidzę tego kraju

Spakuj się i wyjedź :szczerbaty:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Spakuj się i wyjedź :szczerbaty:

Chyba na Marsa ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rafik7 napisał:

Dla checy zamówiłem dzisiaj z 'dropu' (:rotfl:) RTXa 3070 z Euro :) No i już po zamówieniu ?

Aż dziwne, bo 3800zł za RTX 3070 to super okazja nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Spakuj się i wyjedź :szczerbaty:

Eh gdyby to było takie proste. Jak nic mnie tu nie będzie trzymać za x lat to wyjeżdżam na 100%. Ewentualnie jeśli będzie PiS trzeci raz roz****** kraj to może szybciej w trybie przyśpieszonej  ewakuacji z tego katoszariatu.

Plan mam do nowej Zelandii się przenieść jak już się jakoś poustawiam studia skończę itp

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tokacz napisał:

To już kupiłem rtxa 3060. Tak samo jak 3050 ti na początku stycznia. Dobrze, że gt 710 do mnie jedzie, może przynajmniej tutaj nikt nie anuluje i ceny w miarę normalne ?

 

Edytowane przez Aragorn96
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Valkiria napisał:

Jaki drop? Od tygodnia się kisi w tej cenie i nikt nie chce.

nie, teraz weszło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, WhitePontiac napisał:

To ciekawa wypowiedź, która nie wiem czemu  bez echa przeszła.

Bo te 'rewelacje' nie mają sensu. Jeżeli takie 3060Ti w sklepach są powużej 3,5k to komuś opłaca się sprzedać cały kontener za MSRP zamiast sprzedać to w detalu ? Przecież ten kontener by się rozszedł na pniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tenzi napisał:

kupiłem 

Z caseking.de - 865 euro = 3935 zł sam nie wiem czy dobrze zrobiłem - niekontrolowany impuls - wczoraj szpedałem 2070 super za 2600 - którego kupiłem rok temu za 2600 - 20 telefonów, niezliczona ilość maili jakby to była ostatnia karta na rynku. 

Gdzie wystawiles 2070S ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po dzisiejszym polowaniu stwierdzam, że to nie ma sensu. Nawet jak trafiłem idealnie na drop w caseking to nie miałem szansy dodać tego do koszyka. Tempo w jakim 3080tki znikają jest wręcz nie do ogarnięcia bez bota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleście sie nagrzali na mema ze Stonoga. To sa jego slowa 'Budzę sie codziennie..' 

 

A żeby offtopa nie bylo - bolal mnie 3060ti gaming x za 2599 z trytona na poczatku grudnia. (w ten sam dzien zalapalem sie na kolejke po 3080suprim za 3999).

I bolał mnie trochę komp, kuoiony w pierwszej połowie listopada, bo 'o panie, teraz ceny szalejo, nic ni mo, pocekoj az wszystko stanieje'.

...

Alez mam teraz satysfakcje :d Nie negatywna, by innym w gorszej sytuacji dokopac - ale cieszy mnie zlozenie mojego kompa w listopadzie nawet bardziej teraz w styczniu, niz wtedy, na poczatku w listopadzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Valkiria napisał:

Budzę się codziennie, otwieram oczy i mówię - Kocham Polskę. I jak patrzę na eurokołchoz i niemiaszków, to myślę sobie, że Churchil miał rację, mówiąc, że niemcy powinno się bombardować co 50  lat, profilaktycznie, bez podania przyczyny... Za brak RTX też...?

A dla tych wszystkich, którym Polska doskwiera, mam jedną radę - pakujcie się i... Nikt was tutaj nie uwięził. Po co się męczyć i cierpieć, skoro za Odrą taki raj.

Jakie teraz, jak ja to od rana widzę, wczoraj było, kilka dni wisi.

Nie tłumacz mu tego. Szczotka wynajął klakiera, bo biznes nie idzie, nie ma chętnych do odstąpienia za free...

Kolejny od teorii spiskowych. Ja po prostu jestem szczery i nie sciemniam.

Przy obecnych cenach ktore sa napompowane niczym BTC w 2017 nie bede kupowac kart.

Tzn mam wieksza partie zamowiona i prawdopodobnie bede mial za 5 dni roboczych.

Zrobilismy sciepe z znajomymi (w zasadzie to oni) i zamowilismy wspolnymi silami u producenta. Dokladnie Zotac ZT-A30610E-10M.

Pare sampli juz mam i co ciekawe na jednym pamieci lataja na 2100 a na drugim az 3250. Karta dzik :)

Podejrzewam ze pewnie na allegro pojawi sie troche tych zotacow w "promocyjnej" cenie bo obecnie paradoks jest taki ze latwiej zarobic na sprzedaniu karty niz kopaniu.

Udalo sie ogarnac ostatnie 480 szt wiec juz nawet producent nie ma na ten moment :E

 

Dlaczego producent nie sprzedaje w detalu? Bo mu sie nie oplaca i sprzedaje po MSRP. tzn my troche wiecej placimy ale to juz inna sprawa. Z podatkami, transpotem itp wychodzi niecałe 2400zl brutto za karte. Powinno byc 1900zł

Po prostu producent majac wieksze ilosci nie chce sie babrac w pojedyncze wysylki + sam koszt obslugi gwarancyjnej.

Kto cos importowal legalnie z Azji to wie ile jest z tym zabawy.

Jesli chodzi o wieksze ilosci to odpowiedz jest prosta "above 90 days"

My samolotem dostaniemy stad cena. Reszta plynie statkami do EU.

Najciekawsze jest to ze Polska dostanie wczesniej niz niemcy i holandia. Podejrzewam ze Polska jako bogatszy kraj niz niemcy byl wstanie placic wiecej za karty.

Jesli chodzi o koparki to tak mam jedna sztuke. Tak po prostu zaciekawil mnie temat RTX 3080 ktory byl kaprysny a ze sprzetu mam sporo to zmontowalem jedna koparke.

Wychodze z zalozenia ze na koparkach zarobia najwiecej producenci osprzetu.

Wlasnie jestem na etapie budowy kolejnej koparki na 12 kart pod klienta. Ja mam wszystko a on zalatwia karty (powodzenia dla niego). Czas realizacji to 14 dni od dostarczenia kart wiec nie dosc ze zarobek na riserach i adapterach to te 10 dni taka koparka pracuje u mnie i zarabia :E Znajomy co ma ponad 40 kart u siebie i pokazal dzialanie hive os wiec od paru dni zajmuje sie takze konfiguracja tego aby osiagnac maksymalna wydajnosc. Ludzie placa ekstra a mi jeszcze sprzet kopie :)

Problem zaczyna sie pojawiac przy wiekszych koparkach bo to ciagnie okolo 2,2-2,5kwh a to juz daje okolo 10A + moja koparka to mam 15A. Bezpiecznik 20A bo instalacja obliczona na 25A ciaglej pracy.

Pruc sciany zeby kable wymienic na grubsze + meczyć taurona o wieksze przylacze. Sredni interes.

Jak juz wczesniej wspomnialem. Sami napedzacie takie ceny zamawiajac w 10 sklepach i jeszcze wystawiajac karty na OLX czy allegro zanim je odbierze z sklepu. Jak sie nie sprzeda z zyskiem to nie odbieracie. To juz jest januszerka do kwadratu. Chociaz zaryzykujcie i wydajcie wlasne srodki... ciekawe tez to byscie zrobili jakby nie bylo ustawowego zwrotu towaru zamowionego przez internet

Zla wiadomosc jest taka ze RTX 3060 bez Ti potrafia kopac okolo 47MH/s. Zaraz wyciagnieta z pudelka robi okolo 40MH/s wiec tych kart tez nie bedzie.

Ale spoko jest swiatelko w tunelu. Gornicy beda karty wymieniac na lepsze jak dostepnosc lepszych kart sie pojawi. Obecnie jest problem z CPU, plyta i RAM. Cena poszla drastycznie do gory i chodzi o sam fakt wolnych portow.

Sama licencja na HiveOS to 3$ miesiecznie, plyta dochodzi do 1000zl, CPU 400zl a jak mamy 6 zlaczy PCIe i policzymy to do kupy to sie robi kosztowne jedno zlacze PCIe.

  • Haha 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ZetMcKey94 napisał:

kop dwoma 

zasilacz raczej nie pozwoli, bo to 650W a dwa 3080 to 460W+pc jak nic powyżej 500W a to już straszno na 24/7. Nawet patrzyłem na 850W ale nic sensownego w przyzwoitej cenie nie widziałem. Żeby nie było oftop w Morele jest kilka 3080 dostępne z wysyłką od zaraz ale 1 sztuce i nie wiem czy to przechodzi (w morele nie brałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...