Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zasilacz da 650W na 12v i ma jedna linie 12V to da rade kopac. Karty razem wezma 460-500W przy kopaniu.

CPU + Plyta to 100W wiec masz jeszcze troche zapasu. W razie W to zasilacz sie wylaczy (maja zabezpieczenie).

Tylko nie mozna ustawiac opoznienia w ustawieniach OC bo w Hive mozna ustawic Delay i wtedy zanim czas uplynie karta dziala na domyslnych ustawieniach a tam juz jest dosc spory Power Limit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morelach wjechało trochę kart. Nawet z 5 modeli 3080. Wszystko w cenach zaporowych.

Edytowane przez andriejek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, eblvrm napisał:

Panowie, TUFy 3070 wjechały do proshopu ;)

Jaka cena?

7 minut temu, MadeThug napisał:

Wątek trzyma poziom, nie można się zawieść.

Poziom tutaj był zawsze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

Jaka cena?

Już nie ma, ale powyżej 4k było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kjubb napisał:

3199

 

1 minutę temu, Palusik napisał:

Już nie ma, ale powyżej 4k było.

No proszę, rozrzut jak z pepeszy przy tych cenach macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Stona napisał:

 

No proszę, rozrzut jak z pepeszy przy tych cenach macie ?

Bo pierwszy mowil o dostawie na pokrycie zamowien a drugi o obecnej ofercie xD

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są tufy z 20 stycznia, wtedy były po 3199

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Spl97 napisał:

Jaka cena?

3.2k CBLN :banan:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Szczota napisał:

Kolejny od teorii spiskowych. Ja po prostu jestem szczery i nie sciemniam.

Przy obecnych cenach ktore sa napompowane niczym BTC w 2017 nie bede kupowac kart.

Tzn mam wieksza partie zamowiona i prawdopodobnie bede mial za 5 dni roboczych.

Zrobilismy sciepe z znajomymi (w zasadzie to oni) i zamowilismy wspolnymi silami u producenta. Dokladnie Zotac ZT-A30610E-10M.

Pare sampli juz mam i co ciekawe na jednym pamieci lataja na 2100 a na drugim az 3250. Karta dzik :)

Podejrzewam ze pewnie na allegro pojawi sie troche tych zotacow w "promocyjnej" cenie bo obecnie paradoks jest taki ze latwiej zarobic na sprzedaniu karty niz kopaniu.

Udalo sie ogarnac ostatnie 480 szt wiec juz nawet producent nie ma na ten moment :E

 

Dlaczego producent nie sprzedaje w detalu? Bo mu sie nie oplaca i sprzedaje po MSRP. tzn my troche wiecej placimy ale to juz inna sprawa. Z podatkami, transpotem itp wychodzi niecałe 2400zl brutto za karte. Powinno byc 1900zł

Po prostu producent majac wieksze ilosci nie chce sie babrac w pojedyncze wysylki + sam koszt obslugi gwarancyjnej.

Kto cos importowal legalnie z Azji to wie ile jest z tym zabawy.

Jesli chodzi o wieksze ilosci to odpowiedz jest prosta "above 90 days"

My samolotem dostaniemy stad cena. Reszta plynie statkami do EU.

Najciekawsze jest to ze Polska dostanie wczesniej niz niemcy i holandia. Podejrzewam ze Polska jako bogatszy kraj niz niemcy byl wstanie placic wiecej za karty.

Jesli chodzi o koparki to tak mam jedna sztuke. Tak po prostu zaciekawil mnie temat RTX 3080 ktory byl kaprysny a ze sprzetu mam sporo to zmontowalem jedna koparke.

Wychodze z zalozenia ze na koparkach zarobia najwiecej producenci osprzetu.

Wlasnie jestem na etapie budowy kolejnej koparki na 12 kart pod klienta. Ja mam wszystko a on zalatwia karty (powodzenia dla niego). Czas realizacji to 14 dni od dostarczenia kart wiec nie dosc ze zarobek na riserach i adapterach to te 10 dni taka koparka pracuje u mnie i zarabia :E Znajomy co ma ponad 40 kart u siebie i pokazal dzialanie hive os wiec od paru dni zajmuje sie takze konfiguracja tego aby osiagnac maksymalna wydajnosc. Ludzie placa ekstra a mi jeszcze sprzet kopie :)

Problem zaczyna sie pojawiac przy wiekszych koparkach bo to ciagnie okolo 2,2-2,5kwh a to juz daje okolo 10A + moja koparka to mam 15A. Bezpiecznik 20A bo instalacja obliczona na 25A ciaglej pracy.

Pruc sciany zeby kable wymienic na grubsze + meczyć taurona o wieksze przylacze. Sredni interes.

Jak juz wczesniej wspomnialem. Sami napedzacie takie ceny zamawiajac w 10 sklepach i jeszcze wystawiajac karty na OLX czy allegro zanim je odbierze z sklepu. Jak sie nie sprzeda z zyskiem to nie odbieracie. To juz jest januszerka do kwadratu. Chociaz zaryzykujcie i wydajcie wlasne srodki... ciekawe tez to byscie zrobili jakby nie bylo ustawowego zwrotu towaru zamowionego przez internet

Zla wiadomosc jest taka ze RTX 3060 bez Ti potrafia kopac okolo 47MH/s. Zaraz wyciagnieta z pudelka robi okolo 40MH/s wiec tych kart tez nie bedzie.

Ale spoko jest swiatelko w tunelu. Gornicy beda karty wymieniac na lepsze jak dostepnosc lepszych kart sie pojawi. Obecnie jest problem z CPU, plyta i RAM. Cena poszla drastycznie do gory i chodzi o sam fakt wolnych portow.

Sama licencja na HiveOS to 3$ miesiecznie, plyta dochodzi do 1000zl, CPU 400zl a jak mamy 6 zlaczy PCIe i policzymy to do kupy to sie robi kosztowne jedno zlacze PCIe.

Po tym co tutaj przeczytałem przyznaje Ci tytuł Rekina Biznesu ? jeszcze foto tu wklej jak trzymasz tego Zotaca z Chin, żebym Cię rozpoznał na okładce Forbes'a, ? Te karty to chociaż w kartonach wam wysyłają czy blistry? ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kjubb napisał:

to są tufy z 20 stycznia, wtedy były po 3199

Kuźwa, musze tu częściej zaglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX.jpg

Tak sample przyszly. Wieksza partia nie mam pojecia jak :E 

Ja dalem pomysl a znajomy ogarnia temat bo akurat mial papiery do tego. Na firme jak sie bierze to cos tam DHL wymaga dodatkowego

Edytowane przez Szczota
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fenrir_14 napisał:

Po tym co tutaj przeczytałem przyznaje Ci tytuł Rekina Biznesu ? jeszcze foto tu wklej jak trzymasz tego Zotaca z Chin, żebym Cię rozpoznał na okładce Forbes'a, ? Te karty to chociaż w kartonach wam wysyłają czy blistry? ?

Te karty to Chińczycy zamknięci w kontenerze na statku w czasie przelotu montują xD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, eblvrm napisał:

Panowie, TUFy 3070 wjechały do proshopu ;)

Jiylerp.png

U mnie na razie "W trakcie przetwarzania"

Mam nadzieję, że się załapałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy sie zalapal, jeśli nie teraz to w kolejnym rzucie. Nie beda anulowac.. mój mientus juz dzis o 16 byl w lehre (de) wysłany niedziela/poniedziałek rano, tez w niezbyt możliwej cenie na dzisiejsze czasy :). 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Szczota napisał:

Kolejny od teorii spiskowych. Ja po prostu jestem szczery i nie sciemniam.

Przy obecnych cenach ktore sa napompowane niczym BTC w 2017 nie bede kupowac kart.

Tzn mam wieksza partie zamowiona i prawdopodobnie bede mial za 5 dni roboczych.

Zrobilismy sciepe z znajomymi (w zasadzie to oni) i zamowilismy wspolnymi silami u producenta. Dokladnie Zotac ZT-A30610E-10M.

Pare sampli juz mam i co ciekawe na jednym pamieci lataja na 2100 a na drugim az 3250. Karta dzik :)

Podejrzewam ze pewnie na allegro pojawi sie troche tych zotacow w "promocyjnej" cenie bo obecnie paradoks jest taki ze latwiej zarobic na sprzedaniu karty niz kopaniu.

Udalo sie ogarnac ostatnie 480 szt wiec juz nawet producent nie ma na ten moment :E

 

Dlaczego producent nie sprzedaje w detalu? Bo mu sie nie oplaca i sprzedaje po MSRP. tzn my troche wiecej placimy ale to juz inna sprawa. Z podatkami, transpotem itp wychodzi niecałe 2400zl brutto za karte. Powinno byc 1900zł

Po prostu producent majac wieksze ilosci nie chce sie babrac w pojedyncze wysylki + sam koszt obslugi gwarancyjnej.

Kto cos importowal legalnie z Azji to wie ile jest z tym zabawy.

Jesli chodzi o wieksze ilosci to odpowiedz jest prosta "above 90 days"

My samolotem dostaniemy stad cena. Reszta plynie statkami do EU.

Najciekawsze jest to ze Polska dostanie wczesniej niz niemcy i holandia. Podejrzewam ze Polska jako bogatszy kraj niz niemcy byl wstanie placic wiecej za karty.

A tak poza tym, to wszyscy w domu? Producent dla kilku kopaczy oleje swoich stałych kontrachentów i sprzeda poza dotychczasową dystrybucją ostatnie 480 sztuk, nie wywiązując się z długoletnich umów. Brawo chłopaki. Zdobylibyście dziki zachód. Ale zaraz... Takie dostawy, a Ty tutaj żebrzesz o kilka sztuk i jeszcze przepłacasz po stówie?  PIsz scenariusz do filmu, zarobisz więcej, niż na tych koparkach, co są w drodze...?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Fenrir_14 napisał:

Po tym co tutaj przeczytałem przyznaje Ci tytuł Rekina Biznesu ? jeszcze foto tu wklej jak trzymasz tego Zotaca z Chin, żebym Cię rozpoznał na okładce Forbes'a, ? Te karty to chociaż w kartonach wam wysyłają czy blistry? ?

Juz nie ma co przesadzac. Temat znajomy w zasadzie dal na tacy. Pokazal gotowa koparke z allegro. Popatrzcie na ceny gotowych. Czesto RTX 3060ti wychodzi okolo 5000zl w zestawie.

Wiadomo plyta glowna + CPU + RAM itp.

6x 3700zl za karte daje nam 22 200zł

Gotowiec na allegro 29 900zł.

7700zł masz na plyte, CPU, RAM, SSD i risery z zasilaczem obudowa. 5000zl to poskladanie tego w zasadzie

Sam ocen jak to co lepiej robic.

Ja robie prosty deal. Bierzemy ceny z allegro czesci co jest potrzebne i ja za robote biore 1000zl netto

14 dni mam na zrobienie. Jak ktos chce szybciej to cena taka sama ale w 7 dni bez sprawdzania najlepszych ustawien dla kart

Klient zadowolony bo go to sumarycznie taniej wychodzi. Ja zarabiam na osprzecie i tak plus robocizna. Nie ryzykuje niczym a jeszcze jest zarobek na kopaniu. Ja w zasadzie nie ryzykuje duzo bo risery i adaptery nie drogie i rownowartosc dwoch kart w obecnych cenach daje zapas takich detali

 

1 minutę temu, Valkiria napisał:

A tak poza tym, to wszyscy w domu? Producent dla kilku kopaczy oleje swoich stałych kontrachentów i sprzeda poza dotychczasową dystrybucją ostatnie 480 sztuk, nie wywiązując się z długoletnich umów. Brawo chłopaki. Zdobylibyście dziki zachód. Ale zaraz... Takie dostawy, a Ty tutaj żebrzesz o kilka sztuk i jeszcze przepłacasz po stówie?  PIsz scenariusz do filmu, zarobisz więcej, niż na tych koparkach, co są w drodze...?

Mlody pewnie to i glupis.

Tak na jednej koparce zarobie miliony :E poczytaj moje posty.

W duzym uproszczeniu. Na goraczce zlota w USA jak bylo (to tak filmowo) najwiecej zarobili producenci łopat i kilofów.

Jeden gornik na 100 faktycznie mogl sie czegos dorobic a reszta tracila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Szczota napisał:

Kolejny od teorii spiskowych. Ja po prostu jestem szczery i nie sciemniam.

Przy obecnych cenach ktore sa napompowane niczym BTC w 2017 nie bede kupowac kart.

Tzn mam wieksza partie zamowiona i prawdopodobnie bede mial za 5 dni roboczych.

Zrobilismy sciepe z znajomymi (w zasadzie to oni) i zamowilismy wspolnymi silami u producenta. Dokladnie Zotac ZT-A30610E-10M.

Pare sampli juz mam i co ciekawe na jednym pamieci lataja na 2100 a na drugim az 3250. Karta dzik :)

Podejrzewam ze pewnie na allegro pojawi sie troche tych zotacow w "promocyjnej" cenie bo obecnie paradoks jest taki ze latwiej zarobic na sprzedaniu karty niz kopaniu.

Udalo sie ogarnac ostatnie 480 szt wiec juz nawet producent nie ma na ten moment :E

 

Dlaczego producent nie sprzedaje w detalu? Bo mu sie nie oplaca i sprzedaje po MSRP. tzn my troche wiecej placimy ale to juz inna sprawa. Z podatkami, transpotem itp wychodzi niecałe 2400zl brutto za karte. Powinno byc 1900zł

Po prostu producent majac wieksze ilosci nie chce sie babrac w pojedyncze wysylki + sam koszt obslugi gwarancyjnej.

Kto cos importowal legalnie z Azji to wie ile jest z tym zabawy.

Jesli chodzi o wieksze ilosci to odpowiedz jest prosta "above 90 days"

My samolotem dostaniemy stad cena. Reszta plynie statkami do EU.

Najciekawsze jest to ze Polska dostanie wczesniej niz niemcy i holandia. Podejrzewam ze Polska jako bogatszy kraj niz niemcy byl wstanie placic wiecej za karty.

Jesli chodzi o koparki to tak mam jedna sztuke. Tak po prostu zaciekawil mnie temat RTX 3080 ktory byl kaprysny a ze sprzetu mam sporo to zmontowalem jedna koparke.

Wychodze z zalozenia ze na koparkach zarobia najwiecej producenci osprzetu.

Wlasnie jestem na etapie budowy kolejnej koparki na 12 kart pod klienta. Ja mam wszystko a on zalatwia karty (powodzenia dla niego). Czas realizacji to 14 dni od dostarczenia kart wiec nie dosc ze zarobek na riserach i adapterach to te 10 dni taka koparka pracuje u mnie i zarabia :E Znajomy co ma ponad 40 kart u siebie i pokazal dzialanie hive os wiec od paru dni zajmuje sie takze konfiguracja tego aby osiagnac maksymalna wydajnosc. Ludzie placa ekstra a mi jeszcze sprzet kopie :)

Problem zaczyna sie pojawiac przy wiekszych koparkach bo to ciagnie okolo 2,2-2,5kwh a to juz daje okolo 10A + moja koparka to mam 15A. Bezpiecznik 20A bo instalacja obliczona na 25A ciaglej pracy.

Pruc sciany zeby kable wymienic na grubsze + meczyć taurona o wieksze przylacze. Sredni interes.

Jak juz wczesniej wspomnialem. Sami napedzacie takie ceny zamawiajac w 10 sklepach i jeszcze wystawiajac karty na OLX czy allegro zanim je odbierze z sklepu. Jak sie nie sprzeda z zyskiem to nie odbieracie. To juz jest januszerka do kwadratu. Chociaz zaryzykujcie i wydajcie wlasne srodki... ciekawe tez to byscie zrobili jakby nie bylo ustawowego zwrotu towaru zamowionego przez internet

Zla wiadomosc jest taka ze RTX 3060 bez Ti potrafia kopac okolo 47MH/s. Zaraz wyciagnieta z pudelka robi okolo 40MH/s wiec tych kart tez nie bedzie.

Ale spoko jest swiatelko w tunelu. Gornicy beda karty wymieniac na lepsze jak dostepnosc lepszych kart sie pojawi. Obecnie jest problem z CPU, plyta i RAM. Cena poszla drastycznie do gory i chodzi o sam fakt wolnych portow.

Sama licencja na HiveOS to 3$ miesiecznie, plyta dochodzi do 1000zl, CPU 400zl a jak mamy 6 zlaczy PCIe i policzymy to do kupy to sie robi kosztowne jedno zlacze PCIe.

niesamowite, to brzmi jak copypasta, aż sobie gdzieś w notatniku zapiszę, bo jestem w szoku po tym co przeczytałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Szczota napisał:

RTX.jpg

Taki karton, tylko z sześcioma Tufami, wysłałem wczoraj znajomemu. Już montuje... A Ty tutaj co masz? 2060? Bo dziwnie symbol zasłonięty... Uważajcie, bo Was jeszcze azjata przerobi na kartach, jak żydzi niemców na maseczkach w tamtym roku...?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym niesamowitego. Prosta sprawa. Znajomy co ma kopalnie sie wkurzal ze kart nie idzie dostac i sa tylko na allegro w koparkach ale w cholere przeplacone.

Jest duzo osob ktore posiadaja kapital i chca zainwestowac. Maja kase wiedzy nie maja cos slyszeli i oni kupuja gotowce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Szczota napisał:

Mlody pewnie to i glupis.

Idę o zakład, że masz co najmniej dychę mniej ode mnie. O RTX 3000. Obojętnie jaki.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Valkiria napisał:

Taki karton, tylko z sześcioma Tufami, wysłałem wczoraj znajomemu. Już montuje... A Ty tutaj co masz? 2060? Bo dziwnie symbol zasłonięty... Uważajcie, bo Was jeszcze azjata przerobi na kartach, jak żydzi niemców na maseczkach w tamtym roku...?

Ja dostalem dwa sample i z tego packu 480szt tylko albo az 10szt jest dla mnie.

Bedzie 12 kart to i koparka. Dla mnie to bedzie koniec w inwestycje. No i takiego gotowca walnie sie na allegro.

Jak bedzie kupiec to bedzie zarobek, jak nie bedzie chetnego to sobie bedzie kopac :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, eblvrm napisał:

3.2k CBLN :banan:

Dla mnie o 200 zł za dużo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...