Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, xtn napisał:

Na tym forum to się masy głupich rzeczy można dowiedzieć.
Nie da się grać w fhd, nie da się grać na gpu poniżej rtx3080, nie da się grać na radeonach. Koniecznie trzeba kupować dysku ssd nvme z transferami +2000, nie da się grach na ryzenach 1/2/3 gen, nie da się grać na tv poniżej oledow. Nie da grać na monitorach 60hz, nie da się grać na ramie 2666mhz... można te mądrości wymieniać bez końca. 

Jako posiadacz 1070 Ti grający w FHD zapewniam że da się grać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jackq napisał:

No to teraz media przytuli sporo negatywów na Ceneo. To samo dziadostwo co euro.

Czyli ich kontakt w ciągu 2 dni jest po to żeby anulować klientowi zamówienie? Na forach twierdzą, że na początku tygodnia znowu ma być dostawa. Może coś zaproponują? Nie znam się na tym jak oni realizują zamówienia kartę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa kody na Cold War do aktywacji na 3080/3090. 90zł za sztuke.

Wiadomo już czy 3070ti będzie wychodziła? Niby były plotki, że tak. Wtedy poczekałbym może jeszcze ze składaniem komputera :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie ma praktycznie informacji co do 3070Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jackq napisał:

No to teraz media przytuli sporo negatywów na Ceneo. To samo dziadostwo co euro.

Za co? Dzień mnie tu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, firuell napisał:

Czyli ich kontakt w ciągu 2 dni jest po to żeby anulować klientowi zamówienie? Na forach twierdzą, że na początku tygodnia znowu ma być dostawa. Może coś zaproponują? Nie znam się na tym jak oni realizują zamówienia kartę. 

Takie maile zazwyczaj nie oznaczają nic dobrego. Znam tylko kilka sklepów (głównie spoza Polski) które na ogół honorują zamówienia bez względu na okoliczności. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Element Wojny napisał:

Pomnóż takich Januszy razy X tysięcy i już wiesz czemu taki problem z kartami. 

Ja nie mam problemu :) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TomekK7 napisał:

Mam jeszcze dwa kody na Cold War do aktywacji na 3080/3090. 90zł za sztuke.

Wiadomo już czy 3070ti będzie wychodziła? Niby były plotki, że tak. Wtedy poczekałbym może jeszcze ze składaniem komputera :) 

Wiadomo na XX% że wyjdzie - tyle że prawdopodobnie YY% od razu od producenta prosto do kopalnii... :E

 

Edytowane przez Permanenta_Invigilacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Czyli ich kontakt w ciągu 2 dni jest po to żeby anulować klientowi zamówienie? Na forach twierdzą, że na początku tygodnia znowu ma być dostawa. Może coś zaproponują? Nie znam się na tym jak oni realizują zamówienia kartę. 

Oczywiście będzie anulowane. Upolowałem tam 6 kart i żadnej nie dostałem. Teraz również 3060 vision oc

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Element Wojny napisał:

To że sąsiad kupił sobie kartę za 2k a sprzedał za 4k wisi mnie i powiewa - gratulacje że znalazł takiego jelenia.

Jeśli jednak sąsiad wykupuje 30 takich kart na handel a 29 osób stojących za nim nie może nic kupić, no to mamy problem. 

To znaczy co najwyżej że znalazł jeszcze 30 jeleni :D a dopóki ich znajduję, to te 29 osób stojących za nim będzie tak czekać jeszcze bardzo długo. 

W mniemaniu wielu np. takiego przedającego, to my jesteśmy jeleniami. A co do podatku, to nie takie wałki ludzie robią więc tego typu sytuacja czy zapłaci czy nie w Skarbie Państwa nic nie zmieni, bo to i tak śmieszne kwoty. 

Edytowane przez Krzkra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Jeśli jednak sąsiad wykupuje 30 takich kart na handel a 29 osób stojących za nim nie może nic kupić, no to mamy problem. 

Wskażesz sklep, gdzie można nabyć hurtowe ilości tego towaru? Na rynku pojawiają się pojedyncze sztuki obecnie i nie ma szans, aby nabyć coś w cenach choćby zbliżonych do tych, które były pod koniec stycznia, nie mówiąc o grudniu. Część osób, tak jak ja, nabyło kartę w listopadzie i grudniu za 2300-2500 i szczerze mówiąc żal byłoby nie skorzystać z okazji, aby pograć 3-4 miesiące i jeszcze na tym zarobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Krzkra napisał:

W mniemaniu wielu np. takiego przedającego, to my jesteśmy jeleniami. A co do podatku, to nie takie wałki ludzie robią więc tego typu sytuacja czy zapłaci czy nie w Skarbie Państwa nic nie zmieni, bo to i tak śmieszne kwoty. 

Jak ktoś chce kupować karty w takich cenach to jego sprawa. Ja cenię sobie normalność dlatego poczekam ile będzie trzeba tak jak przy każdej wymianie - ostatnia przesiadka z 970 na 1070 Ti kosztowała mnie nie więcej niż 450zł. Przyjdzie czas wymienię sobie 1070 Ti na jakiegoś 3060 Ti. Ale nie dziś :) 

2 minuty temu, BladyPL napisał:

Wskażesz sklep, gdzie można nabyć hurtowe ilości tego towaru? Na rynku pojawiają się pojedyncze sztuki obecnie i nie ma szans, aby nabyć coś w cenach choćby zbliżonych do tych, które były pod koniec stycznia, nie mówiąc o grudniu. Część osób, tak jak ja, nabyło kartę w listopadzie i grudniu za 2300-2500 i szczerze mówiąc żal byłoby nie skorzystać z okazji, aby pograć 3-4 miesiące i jeszcze na tym zarobić ;)

Miałem wczoraj otwarte kilka brytyjskich sklepów i tylko na 2 z nich widziałem limit 1 karty na osobę. Oczywiście nigdzie nic nie udało się kliknąć bo strony padły a 2 minuty po premierze już nic nie było. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Jak ktoś chce kupować karty w takich cenach to jego sprawa. Ja cenię sobie normalność dlatego poczekam ile będzie trzeba tak jak przy każdej wymianie - ostatnia przesiadka z 970 na 1070 Ti kosztowała mnie nie więcej niż 450zł. Przyjdzie czas wymienię sobie 1070 Ti na jakiegoś 3060 Ti. Ale nie dziś :) 

Dokładnie, ja też czekam, nawet do 2022, nie będę przepłacał ponad 200% ceny msrp ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość firm kurierskich z którymi mam kontakt wskazuje na duuuże problemy z odprawami przesyłek z UK od czasu, kiedy opuścili oni struktury EU. Od tamtego czasu w zasadzie nawet nie patrzę na to, co można u brytoli zakupić ;( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Jak ktoś chce kupować karty w takich cenach to jego sprawa. Ja cenię sobie normalność dlatego poczekam ile będzie trzeba tak jak przy każdej wymianie - ostatnia przesiadka z 970 na 1070 Ti kosztowała mnie nie więcej niż 450zł. Przyjdzie czas wymienię sobie 1070 Ti na jakiegoś 3060 Ti. Ale nie dziś :) 

Miałem wczoraj otwarte kilka brytyjskich sklepów i tylko na 2 z nich widziałem limit 1 karty na osobę. Oczywiście nigdzie nic nie udało się kliknąć bo strony padły a 2 minuty po premierze już nic nie było. 

Nie samymi grami człowiek żyje. Jak nie da się kupić w normalnej cenie gpu można znaleźć wiele innych zajęć. Czasem można odnieść wrażenie, że gpu jest już na równi z potrzebą jedzenia XD.

Edytowane przez Saren7
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Element Wojny napisał:

To że sąsiad kupił sobie kartę za 2k a sprzedał za 4k wisi mnie i powiewa - gratulacje że znalazł takiego jelenia.

Jeśli jednak sąsiad wykupuje 30 takich kart na handel a 29 osób stojących za nim nie może nic kupić, no to mamy problem. 

Problemem nie są ludzie którym uda się normalnie kupić i drożej sprzedać, ale pracownicy sklepów którzy podpier...ają towar zamówiony i opłacony przez klientów. A ci zamiast dostać to co zamówili dostają pisma o anulowaniu zamówienia. Nikt nie sprzedaje towaru który nie jest zakontraktowany u dostawcy, nie ma takiej opcji!! Przecież w takim przypadku nie dało by się ustalić nawet ceny za towar.

  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tego wszystkiego to nawet EuroRTV sie na nas obrazilo. Nawet nie wystawili na sprzedaz RTX 3060, ktore sobie wyobrazali, ze moga miec.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że jak napiszę do osoby, której sprzedałem swojego rtx 2080 to mi ją zwróci? :E

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Element Wojny napisał:

Jak ktoś chce kupować karty w takich cenach to jego sprawa. Ja cenię sobie normalność dlatego poczekam ile będzie trzeba tak jak przy każdej wymianie - ostatnia przesiadka z 970 na 1070 Ti kosztowała mnie nie więcej niż 450zł. Przyjdzie czas wymienię sobie 1070 Ti na jakiegoś 3060 Ti. Ale nie dziś :)

Całkiem dużo ludzi,którzy mają zdrowy rozsądek poczeka,aż sytuacja z GPU wróci do normy.W międzyczasie możliwe,że będzie krach na krypto,desperaci przestaną wykupować karty.Do końca tego roku nadal będą wysokie ceny i kłopoty z dostępnością,dlatego odpuściłem polskie sklepy,co oni wyprawiają to ździerstwo w biały dzień i nadal czekam i obserwuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Saren7 napisał:

Nie samymi grami człowiek żyje. Jak nie da się kupić w normalnej cenie gpu można znaleźć wiele innych zajęć. Czasem można odnieść wrażenie, że gpu jest już na równi z potrzebą jedzenia XD.

Ok, tylko zauważ że lista "innych zajęć" w obecnych czasach pandemii mocno zawęziła się. Tym bardziej dotyczy to osób które żyją razem w domostwie ze starszymi osobami szczególnie narażonymi na ciężki przebieg/śmierć. Jak ktoś jest odpowiedzialny to powinien wtedy unikać kontaktów,  więc pozostaje takiej osobie właściwie jedynie siedzieć w domu. A wtedy ta lista innych zajęć staje się bardzo wąska. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Janusz_75 napisał:

A z tego wszystkiego to nawet EuroRTV sie na nas obrazilo. Nawet nie wystawili na sprzedaz RTX 3060, ktore sobie wyobrazali, ze moga miec.

90% ostatnio wystawionych negatywnych opinii na ceneo to niedoszli klienci GPU :) - ale oni mają na to wywalone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Subman napisał:

Ok, tylko zauważ że lista "innych zajęć" w obecnych czasach pandemii mocno zawęziła się. Tym bardziej dotyczy to osób które żyją razem w domostwie ze starszymi osobami szczególnie narażonymi na ciężki przebieg/śmierć. Jak ktoś jest odpowiedzialny to powinien wtedy unikać kontaktów,  więc pozostaje takiej osobie właściwie jedynie siedzieć w domu. A wtedy ta lista innych zajęć staje się bardzo wąska. 

Chyba nie wiesz o czym piszesz ? Będąc dzisiaj o 7:30 w sklepie zrezygnowałem z zakupów jak zobaczyłem kolejkę mocherów do stoiska z mięsem i wędlinami. Ci sami starzy mają gdzieś pandemię, liczy się rzut świeżego mięsa do gabloty i tyle.

  • Haha 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Spl97 napisał:

Całkiem dużo ludzi,którzy mają zdrowy rozsądek poczeka,aż sytuacja z GPU wróci do normy. [...] nadal czekam i obserwuję.

a to już zależy od osobistych preferencji i tego jak bardzo ktoś lubi w gierki pyknąć

bo tak sobie człowiek czeka z tym kupnem naprawdę dobrego sprzętu do grania i czeka, w międzyczasie wychowa dwójkę dzieci, dom zbuduje, przejdzie chemię, aż w końcu siedzi przy kompie bo ma i czas i pieniądze tylko się okazuje że kawałek po czterdziestce to mózg i refleks już nie taki... 0/10 nie polecam ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Spl97 napisał:

Ostatnio nie ma praktycznie informacji co do 3070Ti

Bo nie ma jej z czego wyprodukować, 3070 bazuje na prawie pełnym GA104,  więc 3070Ti musiało by bazować na mocno obciętym GA102, nikt nie będzie robił osobnej matrycy i obciążał Samsunga, więc 3070Ti może powstać w momencie gdy nazbiera się dużo uszkodzonych chipów które nie nadadzą się na 3080/3090.

3080Ti to podobna historia tylko tutaj NV jawnie tą kartę przesunęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...