Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Element Wojny napisał:

Hahaha chyba na Amazonie kupujesz od wczoraj. Amazon gwarantuje transakcje które kupujesz bezpośrednio od niego a nie od third-party sellerów. Kupuję na Amazonie od 12 lat i znam ich zasady na wylot. 

Widać musisz jeszcze trochę je poznać. Ważne jest za pomocą jakiego narzędzia płacisz a nie u kogo kupujesz. Przeżyłem już niby wysłaną paczkę, inny towar niż widniał na aukcji, roztrzaskaną przesyłkę itd itd. Za każdym razem dokumentowałem to do Amazon i dostawałem zwrot $. Oni się później tłuką ze sprzedającym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BladyPL napisał:

Widać musisz jeszcze trochę je poznać. Ważne jest za pomocą jakiego narzędzia płacisz a nie u kogo kupujesz. Przeżyłem już niby wysłaną paczkę, inny towar niż widniał na aukcji, roztrzaskaną przesyłkę itd itd. Za każdym razem dokumentowałem to do Amazon i dostawałem zwrot $. Oni się później tłuką ze sprzedającym. 

No tak bo niby jak zapłacę zbożem albo krowami to mnie inaczej potraktują ?

W Amazonie kupujesz bezpośrednio z Amazonu, kupowanie od 3rd party to zawsze ryzyko, a ten którego polecasz z takimi opiniami to wręcz proszenie się o kłopoty. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Element Wojny napisał:

Oczywiście że możesz ale to trwa i trwa. Kiedyś miałem taką dysputę z PayPalem bo mój towar dostarczono komuś innemu i przegrałem a wiesz czemu ? Bo sprzedawca przedstawił dowód że ktoś towar odebrał - nieważne że podpis nie należał do mnie ani do nikogo z mojej rodziny. Z Amazonem jest zasada - kupuj tylko towar sprzedawany BEZPOŚREDNIO od nich, wtedy unikniesz problemów. 

Podpis nie jest istotny, ale istotne jest miejsce doręczenia, każdego kuriera można sprawdzić gdzie doręczył przesyłkę , do takich sytuacji jest opcja apelacji, można użyć messengera albo zadzwonić, ich obowiązkiem jest sprawdzić gdzie doszła paczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, @lek napisał:

Chyba nie wiesz o czym piszesz ? Będąc dzisiaj o 7:30 w sklepie zrezygnowałem z zakupów jak zobaczyłem kolejkę mocherów do stoiska z mięsem i wędlinami. Ci sami starzy mają gdzieś pandemię, liczy się rzut świeżego mięsa do gabloty i tyle.

To że są osoby które nie rozumieją co do pandemia i że zachowują się nieodpowiedzialne to ich sprawa. Sam znałem osobę z mojego otoczenia która zachowywała się podobnie. Już nie żyje...  Ale głupotą jest wmawiać, że wszystkie starsze osoby tak się zachowują. Bo tak absolutnie nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Saren7 napisał:

Największy rozsądek powoduje brak kasy. Pamiętam, jak na premierę Polarisów udało się odłożyć 1K, nie duża kwota, ale jak studia to nie tak łatwo. Jakie było rozczarowania ja poniżej 1300 nie szło kupić. Poczekałem 3 miesiące i się udało. Od tego zaczęła się przygoda z GPU.

Mi padła hd7770 1gb podczas poprzedniego boomu na kopanie (kwiecień-maj 2017) i kupiłem gtx 1050ti, bo to była jedyna karta, która nie kosztowała fortuny. Wersja od gigusia z 6-pinem i 0 fan, fajne tempy trzymała. Kupiłem za 6 stów, na euro przy rabacie korzystając z visa checkout, -100zł, patent z pclola, ktoś zapostował w dobrym momencie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos z tym sprzedawca jest nie halo. Obrzucil Amazony niemal w calej Europie i jego karty leza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, arcticfox napisał:

Podpis nie jest istotny, ale istotne jest miejsce doręczenia, każdego kuriera można sprawdzić gdzie doręczył przesyłkę , do takich sytuacji jest opcja apelacji, można użyć messengera albo zadzwonić, ich obowiązkiem jest sprawdzić gdzie doszła paczka

Kolego 2 miesiące się z nimi biłem. Kierowca potwierdził że mi ją dostarczył i ma podpis, a ja z kolei mówiłem że nikt mi nic nie dostarczył a podpis nie należy do mnie. PayPal wziął stronę sprzedawcy bo on udowodnił że "ktoś" paczkę odebrał, natomiast według nich ja nie udowodniłem że jej nie dostałem (bo niby jak miałem to zrobić ?). Jeszcze po ostatecznej decyzji próbowałem się odwoływać ale ponieważ nadal nie miałem żadnego dowodu sprawę zamknięto. To było tak chore że głowa mała, ale nauczkę z tego miałem i nigdy więcej za towar nie zapłaciłem PayPal'em tylko kartą, a jak później trafiło mi się coś podobnego to zrobiłem chargeback'a i odzyskałem kasę bezproblemowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BladyPL napisał:

Cała Europa? Raptem Niemcy, Hiszpania, Francja i bodajże Włochy ;)

Sorry, tylko pomniejsze prowincje naszego Wielkiego Imperium Lechickiego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Kolego 2 miesiące się z nimi biłem. Kierowca potwierdził że mi ją dostarczył i ma podpis, a ja z kolei mówiłem że nikt mi nic nie dostarczył a podpis nie należy do mnie. 

Zgłosiłeś sprawę na Policję? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Kolego 2 miesiące się z nimi biłem. Kierowca potwierdził że mi ją dostarczył i ma podpis, a ja z kolei mówiłem że nikt mi nic nie dostarczył a podpis nie należy do mnie. PayPal wziął stronę sprzedawcy bo on udowodnił że "ktoś" paczkę odebrał, natomiast według nich ja nie udowodniłem że jej nie dostałem (bo niby jak miałem to zrobić ?). Jeszcze po ostatecznej decyzji próbowałem się odwoływać ale ponieważ nadal nie miałem żadnego dowodu sprawę zamknięto. To było tak chore że głowa mała, ale nauczkę z tego miałem i nigdy więcej za towar nie zapłaciłem PayPal'em tylko kartą, a jak później trafiło mi się coś podobnego to zrobiłem chargeback'a i odzyskałem kasę bezproblemowo. 

W takim wypadku powinienes zareklamowac transakcje w swoim banku. Niech sie on buja z PayPalem. I mysle, ze weryfikacja podpisu dla banku by tez nie byla problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BladyPL napisał:

Zgłosiłeś sprawę na Policję? 

??  Tak, napisałem jeszcze do burmistrza Moskwy i protestowałem pod Białym Domem.

Poczytaj sobie regulamin PayPala :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Saren7 napisał:

To ja kupiłem we wrześniu na OLX za 500 nówkę R5 3600 XDDDD (niestety kasztan OC).

A ja w styczniu za 400zł R5 1600, 150zł za RAM i 300zł za mobo, stare sprzęty kumplowi sprzedałem za 400zł po znajomości. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

??  Tak, napisałem jeszcze do burmistrza Moskwy i protestowałem pod Białym Domem.

Poczytaj sobie regulamin PayPala :) 

Przecież nie zgłaszasz na policję Paypala tylko sprzedawcę za zapłacony i  niedostarczony towar 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sytuacja nie może potrwać długo, przecież zaraz padnie cały rynek pc. No bo kto kupi nowe kompy czy pozostałe podzespoły, gdy na rynku nie ma gpu??

To będzie oznaczało totalne załamanie rynku w tym segmencie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

??  Tak, napisałem jeszcze do burmistrza Moskwy i protestowałem pod Białym Domem.

Poczytaj sobie regulamin PayPala :) 

Uważasz, że takie głupie wrzutki na poważne pytania stawiają Cię w dobrym świetle? Tak, jeśli ktoś odebrał moją paczkę i podrobił podpis, to jest to sprawa dla Policji. Nigdy nie odpuszczam nawet najmniejszej próby cwaniactwa i oszustw i każdorazowo zgłaszam podobne przypadki. Dziwię się, że przeszedłeś nad czymś takim do porządku dziennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Janusz_75 napisał:

W takim wypadku powinienes zareklamowac transakcje w swoim banku. Niech sie on buja z PayPalem. I mysle, ze weryfikacja podpisu dla banku by tez nie byla problemem.

nie da się, w najlepszym przypadku zamkną ci konto paypala i na ten sam numer konta go nie otworzysz, w gorszym nie otworzysz już konta paypal na siebie wcale
banki tez nie sa specjalnie chętne żeby się siłować z paypalem czy nawet payu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060 Vision z wczorej w ME, chyba komuś upadł na magazynie... ?

 

me anulacja 3060.jpg

Edytowane przez _rdk_
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BladyPL napisał:

Uważasz, że takie głupie wrzutki na poważne pytania stawiają Cię w dobrym świetle? Tak, jeśli ktoś odebrał moją paczkę i podrobił podpis, to jest to sprawa dla Policji. Nigdy nie odpuszczam nawet najmniejszej próby cwaniactwa i oszustw i każdorazowo zgłaszam podobne przypadki. Dziwię się, że przeszedłeś nad czymś takim do porządku dziennego.

Są sprawy nie do wygrania - ja mówię "nic nie dostałem", kurier który ma setki przesyłek dziennie mówi że z listów przewozowych wynika że był pod tym adresem i zostawił, policjant kiwa głową i umarza.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, _rdk_ napisał:

3060 Vision z wczorej w ME, chyba komuś upadł na magazynie... ?

 

me anulacja 3060.jpg

to zupełnie tak jak mój RoG :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BladyPL napisał:

Uważasz, że takie głupie wrzutki na poważne pytania stawiają Cię w dobrym świetle? Tak, jeśli ktoś odebrał moją paczkę i podrobił podpis, to jest to sprawa dla Policji. Nigdy nie odpuszczam nawet najmniejszej próby cwaniactwa i oszustw i każdorazowo zgłaszam podobne przypadki. Dziwię się, że przeszedłeś nad czymś takim do porządku dziennego.

Oj człowieku człowieku na jakim Ty świecie żyjesz... słyszałeś o czymś takim jak "niska szkodliwość społeczna czynu" ? I tu temat się zamyka.

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, _rdk_ napisał:

3060 Vision z wczorej w ME, chyba komuś upadł na magazynie... ?

 

Zamówiłem ten sam model, o której złożyłeś zamówienie? U mnie mail z potwierdzeniem wpadł o 18:49 i jak na razie brak zmiany statusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, m4rkiz napisał:

Są sprawy nie do wygrania - ja mówię "nic nie dostałem", kurier który ma setki przesyłek dziennie mówi że z listów przewozowych wynika że był pod tym adresem i zostawił, policjant kiwa głową i umarza.

Ale podobno jest podpisany kwit odbiorowy. Ostatnio znajomego wrobili w umowę na telefon a sprawa wyszła jak dostał wyrok zaoczny z e-sądu z Lublina. Powołany przez sąd biegły po analizie podpisów potwierdził, ze podpis widniejący na umowie nie został złożony przez Pozwanego a tym samym sąd oddalił roszczenia i zwrócił sprawę do prokuratury. Podrobienie podpisu i przejęcie paczki to jakby nie było równie poważne przestępstwo w Polsce i na świecie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Subman napisał:

To że są osoby które nie rozumieją co do pandemia i że zachowują się nieodpowiedzialne to ich sprawa. Sam znałem osobę z mojego otoczenia która zachowywała się podobnie. Już nie żyje...  Ale głupotą jest wmawiać, że wszystkie starsze osoby tak się zachowują. Bo tak absolutnie nie jest.

Nieodpowiedzialne to są, ale  działania rządzących zmierzające do izolacji i odcięcia ludzi od świata, w szczególności służby zdrowia - od takie lekarstwo, które jest groźniejsze od choroby.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Oj człowieku człowieku na jakim Ty świecie żyjesz... słyszałeś o czymś takim jak "niska szkodliwość społeczna czynu" ? I tu temat się zamyka.

OK, to daj się dalej okradać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...