Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, DonKristov napisał:

I tutaj masz akurat rację.. dostawcy prądu bardzo narzekają na fotowoltaike bo strasznie obciążają sieci.. biorą też pod uwagę takie możliwości jeżeli komuś się w domu przypalają sprzęty.. co do urządzeń monitorujących to jak sam napisałeś sporo kosztują.. pytałem elektryków co oni sądzą na ten temat to każdy mówił że urządzenie samo w sobie kosztuje parędziesiąt tysi a parę tysi trzeba było by zapłacić za samo podłączenie i sprawdzenie więc średnio opłacalne jak dla mnie akurat.. niestety na dzień dzisiejszy jest sporo możliwości ale ciężko "to" wykryć ?

Dokładnie.. lekko się temat zmienił więc już go nie ciągnę dalej ? trzymajmy się kart graficznych 

Dla mojego domu przy 12 KW w sieci koszt tego urządzenia to 12-15 tys złotych w zależności od firmy> Problem w tym że muszę szafę przebudować i czekam aż kobieta zarządzi remont :) ( mam nadzieję że w tym roku) bo teraz to mnie popędzi ale przy remoncie napewno założę bo wartość elektroniki jest dużo wyższa. A u mnie coraz więcej sąsiadów nie mających pojęcia o fotowoltaice zakłada te panele koszmar . Na razie w lato było 240 V. Ale kilku znów dało się skusić niestety,. W Niemczech już zajęto się tym problemem i można dostać dotację na instalację offgrid stąd ceny urzadzeń domowych do gromadzenia energii spadają.

Edytowane przez dinozaur50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DonKristov napisał:

Dostawcą prądu jest Tauron i z ich strony jest wszystko w porządku.. z resztą nie jeden Ci powie że z nimi to nawet jak by było coś nie tak to jak walka z wiatrakami

jeśli teraz nic nie zrobią to po podliczeniu zasiedleniu nowych osiedli będzie dopiero Sajgon

jeśli rzeczywiście  to nie  "fociarze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zeszłym roku był koleś od fotowoltaiki właśnie i jak potem przeliczyliśmy wszystkie koszta etc. to zwróci się dopiero po 15 latach(u mnie) i moi starzy nie są przekonani do tej przyszłościowej instalacji,dlatego decyzja była na nie.Na razie u mnie fotowoltaiki nie będzie i pewnie nieprędko to nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

U mnie w zeszłym roku był koleś od fotowoltaiki właśnie i jak potem przeliczyliśmy wszystkie koszta etc. to zwróci się dopiero po 15 latach(u mnie) i moi starzy nie są przekonani do tej przyszłościowej instalacji,dlatego decyzja była na nie.Na razie u mnie fotowoltaiki nie będzie i pewnie nieprędko to nastąpi.

To się zwraca zdecydowanie szybciej ale pod pewnymi warunkami o których Ci żaden instalator nie powie bo nie ma o tym zielonego pojęcia. Jak się wgryziesz w temat to będziesz wiedział.  Ja nie mam fotowoltaiki jak bym miał zakładać to  w układzie  trigeneracji. Czyli produkujesz zimno , ciepło i elektryczność. Wtedy zwrot takiego układu w 5 lat. Tak mi wyszło z wyliczeń.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 GIGABYTE GeForce RTX 3070 Gaming OC za 4800 na ME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DrastiC napisał:

 GIGABYTE GeForce RTX 3070 Gaming OC za 4800 na ME

Tylko w którym mieście to nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Spl97 napisał:

U mnie w zeszłym roku był koleś od fotowoltaiki właśnie i jak potem przeliczyliśmy wszystkie koszta etc. to zwróci się dopiero po 15 latach(u mnie) i moi starzy nie są przekonani do tej przyszłościowej instalacji,dlatego decyzja była na nie.Na razie u mnie fotowoltaiki nie będzie i pewnie nieprędko to nastąpi.

Jakoś drogo macie foto. U mnie 6kw, to koszt 27tys. Minus 5tys z programu mój prąd i 17% od podatku jako ulga co daje na czysto 18tys. Przy opłatach 3000zl rocznie daje to zwrot w ciągu 6lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xtn napisał:

Jakoś drogo macie foto. U mnie 6kw, to koszt 27tys. Minus 5tys z programu mój prąd i 17% od podatku jako ulga co daje na czysto 18tys. Przy opłatach 3000zl rocznie daje to zwrot w ciągu 6lat. 

6kw 27k tez drogo

ZESTAW foto 10kWp mozna za 22-23 kupic i to na longi 400W

co prawda bez montazu ale za 3-4k mysle ze zamontowaliby
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xtn napisał:

Jakoś drogo macie foto. U mnie 6kw, to koszt 27tys. Minus 5tys z programu mój prąd i 17% od podatku jako ulga co daje na czysto 18tys. Przy opłatach 3000zl rocznie daje to zwrot w ciągu 6lat. 

Zdecydowanie szybciej jak ktoś potrafi wykorzystać produkcję bieżącą i dobrze negecjowac.  Ja mam 2 instalacje 9,5kw i 40 kw.  ROI jakieś 4 lata max 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Pitt_34 napisał:

Wygląda podejrzanie, ale dlatego, że za niska cena :E

Do reszty.. chyba po raz kolejny główny temat wątku poszedł w diabły, bo od 2 stron tylko o prądzie pobieranym w dodatku przez koparki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wart jest nowy MSI RTX 3060 Ti X Trio na Olx. Wpadnie mi w przyszłym tygodniu za 2299 zł z x-komu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
image.gif.11a0a0bed4c4650d1eaebfd39f94cef2.gif

 

Godzinę temu, xtn napisał:

Jakoś drogo macie foto. U mnie 6kw, to koszt 27tys. Minus 5tys z programu mój prąd i 17% od podatku jako ulga co daje na czysto 18tys. Przy opłatach 3000zl rocznie daje to zwrot w ciągu 6lat. 

Ja pisałem o całym układzie trigeneracji  nie tylko o samej fotowoltaice bez bzdurnych dotacji.   Zresztą liczenie ile zużywałeś prądu przed założeniem fotowoltaiki i  jak zaoszczędzisz po, to są obarczone bledem. Poczytaj ilu ludziom zużycie prądu po założeniu fotowoltaiki i zmianie licznika wzrosło. Rekordzistom wzrosło o 600 % i nie wynika to stąd że mają więcej odbiorników .    Inaczej trochę jest jak nie jest się prokonsumentem. A jak sąsiedzi Ci założą też te te panelki to przy wzroście napięcia i tak nie wepchniesz swojego prądu do sieci.

Edytowane przez dinozaur50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą fotowoltaiką to nie taka prosta sprawa, w zależności od zużycia prądu przez ostatni okres rozliczeniowy (6 miesięcy) to takiej maksymalnej mocy możesz mieć fotowoltaikę, czyli w uproszczeniu jak ktoś ma małe zużycie prądu (500zł za pół roku) to o 6kw to może zapomnieć, bo zakład energetyczny nie podpisze umowy na sprzedaż prądu do sieci, za każdy 1kw sprzedany do sieci, możesz odkupić od nich 1kw ze zniżką 80% do jednego roku, poza tym jak mieszkasz za blisko transformatora to lipa, bo energii nie sprzedaż ponieważ jest zbyt mała różnica napięć pomiędzy produkowaną energią z fotowoltaiki a energią pobieraną z sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

l6EWLY6.png

 

pogrywają sobie :D

Edytowane przez setronius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, setronius napisał:

l6EWLY6.png

 

pogrywają sobie :D

Ścigają się razem z Euro o trofeum, kto więcej zrobi ludzi w ch.ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40min temu na rtveuro.......  za 2300pln poszedł 3060ti 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, unadarek napisał:

40min temu na rtveuro.......  za 2300pln poszedł 3060ti 

I pewnie wyślą tak jak ostatnio (czyli za 2-3 miesiące ) o ile nie anulują  ;) 

A jak ktoś kupuje do grania 3060 za więcej niż 3k pln to żart dla mnie. Kupują chyba tylko skalperzy aby puścić dalej :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem możliwe :-P  ale kto by sie fatygował wrzucac późno sprzęt żeby potem nie wysyłać ????  3tyś za 3060 to tyż kosmos ale każdy ma inne priorytety więc nie widzę w tym nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuźwa temat zakupowy a oni pieprzą jak potłuczeni o zużyciu prądu. Jak chcecie pogadać to idźcie na priv a nie zaśmiecacie temat albo załóżcie swój. Egoiści 

Edytowane przez andrzej1971
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, unadarek napisał:

Nie wiem możliwe :-P  ale kto by sie fatygował wrzucac późno sprzęt żeby potem nie wysyłać ????  3tyś za 3060 to tyż kosmos ale każdy ma inne priorytety więc nie widzę w tym nic dziwnego.

Prawie każdy. Takie wrzuty z mojego doświadczenia sa obarczone największym ryzykiem anulowania. Planowana sprzedaż przez sklep jest w przeprowadzana w rozsądnych godzinach z uwzględnieniem odpowiednich cen kart, a nie jakieś pojedyncze sztuki pojawiające się losowo i  w niskiej cenie. No ale może się poczują i wysla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...