Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

W grudniu w każdym sklepie były rtx3060ti w cenach 2000-2700zl, bitcoin po ok. 20tys $, obecie kart brak, a cena BTC po spadku to 47tys $. Wynika z tego, ze normalizacja na rynku kart rozpocznie się w granicach 30tys$ za btc. Tylko ciekawe kiedy to nastąpi. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez to pisalem. jesli klienci przystopuja i przestana kupowac a karty zaczna zalegac na polkach i powoli je zapelniac to wtedy ceny spadna  a jesli za chwile beda kupowac 3070 za 8 tys i dalej beda kupowac to szybko sytuacja sie nie uspokoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xtn napisał:

W grudniu w każdym sklepie były rtx3060ti w cenach 2000-2700zl, bitcoin po ok. 20tys $, obecie kart brak, a cena BTC po spadku to 47tys $. Wynika z tego, ze normalizacja na rynku kart rozpocznie się w granicach 30tys$ za btc. Tylko ciekawe kiedy to nastąpi. 

Nieprędko, Ethereum się dopiero rozpędza. Niestety taka sytuacja cenowa utrzyma się do jesieni przynajmniej, tak sądzę. Ja ani myślę sprzedawać 3070,chociaż zarobiłbym na niej 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xtn napisał:

W grudniu w każdym sklepie były rtx3060ti w cenach 2000-2700zl, bitcoin po ok. 20tys $, obecie kart brak, a cena BTC po spadku to 47tys $. Wynika z tego, ze normalizacja na rynku kart rozpocznie się w granicach 30tys$ za btc. Tylko ciekawe kiedy to nastąpi. 

Raczej trzeba patrzeć na to co się dzieje z ETH, bo w chwili obecnej alty jako takie stoją na granicy przełamania dominacji BTC, jeśli to się nie uda to BTC może wystrzelić w kosmos i altseason odejdzie w zapomnienie, a wraz z nim chwilowa bardzo duża opłacalność kopania na GPU. 

Edytowane przez Griszah
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etherium w 3 dni spadł z 2000 USD na 1357 dokładnie. Więc istnieje szansa że jeszcze bardziej poleci a wtedy wraz z kursem karty graficzne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna korekta to zbawienie dla rynku krypto i dla górników, bo przedłuża długość obecnej hossy. Jeśli korekta by się nie wydarzyła to prawdopodobnie w kwietniu było już po prokach i czekałoby nas 3 lata bessy, część GPU z koparek wylądowałaby już na rynku wtórnym. 
Tak korekta nie jest dziełem przypadku, bo nie jest w interesie grubych ryb aby bańka pękła już teraz. 

Edytowane przez Griszah
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ETH jest po ~1470 USD

Nie należy zapominać,że tylko kilkudniowe spadki kursu,a potem kurs wystrzeli w drugą stronę.Obym się mylił,ale spodziewam się wzrostów kursu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, spoxxx napisał:

Etherium w 3 dni spadł z 2000 USD na 1357 dokładnie. Więc istnieje szansa że jeszcze bardziej poleci a wtedy wraz z kursem karty graficzne 

oby poleciał do 0 w piz.. :P tak tak wiem to się nie wydarzy... ^^

Edytowane przez Duch^
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Griszah napisał:

Tak korekta nie jest dziełem przypadku, bo nie jest w interesie grubych ryb aby bańka pękła już teraz. 

Grube ryby rządzą :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Griszah napisał:

Obecny korekta to zbawienie dla rynku krypto i dla górników, bo przedłuża długość obecnej hossy. Jeśli korekta by się nie wydarzyła to prawdopodobnie w kwietniu było już po prokach i czekałoby nas 3 lata bessy, część GPU z koparek wylądowałaby już na rynku wtórnym. 
Tak korekta nie jest dziełem przypadku, bo nie jest w interesie grubych ryb aby bańka pękła już teraz. 

+1 

Był dobry moment żeby zrealizować zyski, bo rosło wszystko jak szalone. 

Niestety zaraz przed korektą zapakowałem się w kilka rokujących shitów... No ale cóż. Finalnie pewnie wyjdę na plus. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Duch^ napisał:

oby poleciał do 0 w piz.. :P

Kiedyś spadnie, ale nie do zera, a tedy rozważ zakup BTC. 

1 minutę temu, kowallosu napisał:

+1 

Był dobry moment żeby zrealizować zyski, bo rosło wszystko jak szalone. 

Niestety zaraz przed korektą zapakowałem się w kilka rokujących shitów... No ale cóż. Finalnie pewnie wyjdę na plus. 

Też mam pełne torby, ale póki co jestem jeszcze na sporym +, póki co łapy trzymam z dala o portfeli i grzecznie czekam na rozwój wydarzeń.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Też tu był temat z UOKiK,ale też zbyt wiele nie wskórają.

Albo wystawianie towaru w normalnej cenie tuż przed północą. Tu trzeba atakować szefostwo ME, EURO/AGD o to, że ich pracownicy kupują  towar po za kolejnością i podbierają ten zamówiony przez klientów.  Taka sytuacja psuje wizerunek ich firmy i powinni wyciągnąć z tego konsekwencje wobec swoich pracowników. Tam na górze pewno nikt nie wie co pracownicy odpierd..ją. UOKiK też powinno zareagować przy dużej liczbie skarg, to nie jest normalna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, B@nita napisał:

Albo wystawianie towaru w normalnej cenie tuż przed północą. Tu trzeba atakować szefostwo ME, EURO/AGD o to, że ich pracownicy kupują  towar po za kolejnością i podbierają ten zamówiony przez klientów.  Taka sytuacja psuje wizerunek ich firmy i powinni wyciągnąć z tego konsekwencje wobec swoich pracowników. Tam na górze pewno nikt nie wie co pracownicy odpierd..ją. UOKiK też powinno zareagować przy dużej liczbie skarg, to nie jest normalna sytuacja.

Jak widać euro zareagowało. ME na razie nic nie robi. Może po serii negatywnych komentarzy po nadchodzących anulacjach 3060 coś się ruszy. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drop  fe w uk -  jezlei ktos mzoe do  rodziny wyslac na scanie.

0VSpZGj.png

miałem w koszyku, ale nie miałęm gdzie wysłąć :D

Edytowane przez zozolek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam spory spadek cen niedługo :) ale i tak czekam na 3080 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Duch^ napisał:

ja obstawiam spory spadek cen niedługo :) ale i tak czekam na 3080 :P

myślę, że to jedynie nasze życzenie. Jeszcze będzie drogo, skoro nvidia chce sprzedawać karty do koparek to tak szybko się to nie załamie. Nie produkowaliby czegoś co przyniesie stratę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Duch^ napisał:

im nie przyniesie straty to wiadomo :)

ale muszą mieć popyt a popyt to opłacalność kopania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, zozolek napisał:

drop  fe w uk -  jezlei ktos mzoe do  rodziny wyslac na scanie.

Mowa o scan.co.uk? Ja niestety nie widzę (choć z pewnością mogłem spóźnić się :( )

 

Dobra, po wrzuconym obrazku widzę :>

Edytowane przez Niewiernus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Janusz_75 napisał:

180 rtx 3070 na Allegro. Coraz wiecej uzywek.

Ta, tylko że z tego 1/4 to zdjęcia.

Edit: No i 180 to wszystkie karty łącznie z nowymi. Po filtrze używane jest atm 21 pozycji.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...