Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT

Edytowane przez Janusz_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Wczoraj zapytałem się x-komu o moją kartę. W ogóle dziwne że dostałem odpowiedź kilka minut po północy. 
Brzmi ona tak:

"Pana zamówienie jest w pierwszej piątce zamówień oczekujących na przypisanie się produktu."
Co oznacza "oczekujących na przypisanie się produktu" ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie system wrzuca przydział w kolejności zamówień, albo innej :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Garru napisał:

Co oznacza "oczekujących na przypisanie się produktu" ? 

Jak nikt nie kupi w cenie msrp+50% to wtedy rozważą danie jakichś ochłapów frajerom grzecznie czekających w kolejce od miesięcy.  :E 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Mar_S napisał:

Jak nikt nie kupi w cenie msrp+50% to wtedy rozważą danie jakichś ochłapów frajerom grzecznie czekających w kolejce od miesięcy.  :E 

Akurat to drop z końcówki stycznia, więc to osobna kolejka tylko zastanawia mnie te przypisanie do produktu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bodzi3k napisał:

Panowie, są jakieś przesłanki do tego, że sytuacja ulegnie poprawie? Niestety nie śledziłem sytuacji od jakiegoś czasu i przeżyłem szok patrząc na dostępność i ceny kart xd

Ulegnie poprawie... jesienią bądź w 2022 roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Garru babeczka/facecik sprawdza stan stan magazynowy i klika, by jedna sztuka zarezerwowała się na poczet twojego zamówienia. Jak nie dostaną przelewu w ciągu 7 dni to dany towar wraca do puli i może być kupiony przez kogoś innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Mar_S napisał:

Jak nikt nie kupi w cenie msrp+50% to wtedy rozważą danie jakichś ochłapów frajerom grzecznie czekających w kolejce od miesięcy.  :E 

MSRP+50%, kiedy to było? 3060 to teraz MSRP+200% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, DrastiC napisał:

MSRP+50%, kiedy to było? 3060 to teraz MSRP+200% ?

Tak to sobie można ładnie manipulować :D Albo +50/100% do ceny towaru, albo 150/200% ceny towaru. W obu przypadkach to jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Garru napisał:

Cześć
Wczoraj zapytałem się x-komu o moją kartę. W ogóle dziwne że dostałem odpowiedź kilka minut po północy. 
Brzmi ona tak:

"Pana zamówienie jest w pierwszej piątce zamówień oczekujących na przypisanie się produktu."
Co oznacza "oczekujących na przypisanie się produktu" ? 

ja jestem w pierwszej piątce od kilku miesięcy. Moze na tą samą kartę czekamy? 
RTX 3080 Aorus z chłodzeniem wodnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eth spada kolejne 7% i kosztuje 1350$, idzie w kierunku 1k, a potem zobaczymy co dalej. Przy  1k powinna zacząć się mini panika wśród świerzych kopaczy i spadek cen używek oraz powrót dropow jak w grudniu, czyli w bardziej normalnych cenach. 

Edytowane przez xtn
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xtn napisał:

Eth spada kolejne 7% i kosztuje 1350$, idzie w kierunku 1k, a potem zobaczymy co dalej. Przy  1k powinna zacząć się mini panika wśród świerzych kopaczy i spadek cen używek oraz powrót dropow jak w grudniu, czy w bardziej normalnych cenach. 

No teraz to chyba dzienne na jednej 3070 ukopie się poniżej 4$ To zwrot przy tych cenach  zagranicą  to za jakiś chyba rok(320 dni) jak dobrze policzyłem:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Valkiria napisał:

Jakbym słyszał audiofila z Sonus Faberami za 300tys... ?  A mnie wystarczy Cremona...

Oko, tak jak ucho u człowieka i węch u psa - sprawa osobnicza. Nie każdemu potrzeba tyle samo, bo i tak nie ogarnie. ?

Ależ oczywiście. Też tak uważam, ale... inne znaczenie dla mnie ma ocena - kupiłem / pożyczyłem / używałem miesiąc i... niestety nie widzę różnicy / nie widzę sensu "przepłacać" / wracam do starego "bo nie potrzebuję" 144Hz, 1440p - 4K, i 100 fps. Wtedy respect i pełne zrozumienie. Nie uznaję tylko - nigdy nie dotknąłem / nie używałem, bo... "nie potrzebuję". ;) Najpierw spróbuj - wtedy oceń. Bez takiego podejścia - "nie potrzebuję" jest dla mnie frazesem z czapki. ;) 

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, [daro] napisał:

Rozumiem że poniżej płynności filmowej typu 24 klatki jest słabo.

Podstawowy "błąd logiczny" = mieszanie (starej! klasycznej!) techniki filmowej / "taśmowej" (PAL / SECAM 24 fps i NTSC 30 fps) z... grami i postrzeganiem. Równie częsty frazes /król internetów od lat/  - bo "oko ludzkie nie widzi" ;). BZDURA. Widzi. 25 fps to "filmowy" próg płynności, gdy oko "daje się nabierać", że wyświetlone po sobie statyczne obrazy tworzą "film" (płynny dla oka). Czyli 24 fps to jest absolutnie MINIMUM postrzegania płynności, a nie MAXIMUM, jak wielu twierdzi. I to dotyczy wyłącznie biernego oglądania obrazu. Ma się to nijak do grania.

 

11 godzin temu, [daro] napisał:

Ale czy naprawdę widzicie jakieś różnice w grze przy 40-50kl/s a powyżej 60kl/s?

Dla kogoś, kto miał okazję grywać pow. 80 fps (100 - 120) zjazd poniżej 60 jest nieakceptowalny. I to nie jest fanaberia.
A zjazd do 40-50 (?)... wolałbym ustawić detal low i mieć pow. 60 fps, niż "męczyć się" (dziś) w 40 fps.
Ale to potwierdzą i rozumieją wyłącznie userzy 144Hz. Kto nie próbował takiej zabawy - zawsze rzuci się do gardła (z tekstem o ludzkim oku i dysku tysionc). ;)

[EDIT] Ale takie wywody, raczej nie wątku zakupowym 30xx ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, xtn napisał:

Eth spada kolejne 7% i kosztuje 1350$, idzie w kierunku 1k, a potem zobaczymy co dalej. Przy  1k powinna zacząć się mini panika wśród świerzych kopaczy i spadek cen używek oraz powrót dropow jak w grudniu, czyli w bardziej normalnych cenach. 

Może dalej ETH spadnie,ale myślę że jeszcze nie teraz padnie ta cała bańka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtopując, jestem idealnym przykładem, bo dopiero kilka miesięcy temu przerzuciłem się z monitora 60Hz na 144Hz.

Jak wielu tu opisało, samo poruszanie się po pulpicie jest płynniejsze i przyjemniejsze (takie "smooth"), a co do gier (w sumie najważniejsze) to taki Horizon czy Assassyny, GTA te 60 klatek zupełnie wystarczą, co innego w strzelankach (Warzone, BF, CS) i chyba tylko tam (IMO) 144fps robi dużą robotę, o ile nie największą.

Generalnie kwestia tego w co kto gra :)

Ale też byłem w obozie "60klatek mi wystarczy, po co przepłacać za sprzęt żeby mieć więcej", bo ktoś napisał, że ludzkie oko nie widzi blabla etc. Spróbowałem 144, mam i nie zmienię ;)

EOT

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, xtn napisał:

Eth spada kolejne 7% i kosztuje 1350$, idzie w kierunku 1k, a potem zobaczymy co dalej. Przy  1k powinna zacząć się mini panika wśród świerzych kopaczy i spadek cen używek oraz powrót dropow jak w grudniu, czyli w bardziej normalnych cenach. 

Dalej będzie lepiej niż 1% rocznie na lokacie w banku. Generalnie uważa się, że inwestycja która zwraca się po 10 latach jest uznawana za dobrą. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bodzi3k napisał:

Panowie, są jakieś przesłanki do tego, że sytuacja ulegnie poprawie? Niestety nie śledziłem sytuacji od jakiegoś czasu i przeżyłem szok patrząc na dostępność i ceny kart xd

Nie ma. Problemem nie są tylko górnicy ale cały rynek półprzewodników. Covid, wojna handlowa USA-Chiny etc...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, dinozaur50 napisał:

No teraz to chyba dzienne na jednej 3070 ukopie się poniżej 4$ To zwrot przy tych cenach  zagranicą  to za jakiś chyba rok(320 dni) jak dobrze policzyłem:rotfl:

przeciez nikt nie każe od razu realizować zysków. Kopanie jeszcze będzie trwac.... niestety

Edytowane przez akslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Puszekk napisał:

Biden ogłosił niedawno szczegóły swojego stimuulus planu, więc możliwe, że ludzie będą znowu szukać ucieczki w jakieś aktywa żeby się zabezpieczyć przed nadchodzącą inflacją i zgaduję, że duża część ucieknei w krypto właśnie. Imo to jeszcze odbije; gorzej z shitcoinami oczywiście, ale BTC/ETH powinno jeszcze powalczyć o jakieś nowe ATH w niedalekiej przyszłości

Biden duzo rzeczy oglasza, tylko nie powinno sie brac tego na powaznie. Zaraz po wyborach wszyscy powinni dostac po czeku na 2K. Potem sie okazalo, ze to jednak bedzie 1.4 K. Potem sie okazalo, ze nie wszyscy dostana. A w efekcie na razie nie dostal nikt. Niektorych rzeczy  nie oglasza i sa powazniejsze - patrz Syria.

Edytowane przez Janusz_75
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Puszekk napisał:

Biden ogłosił niedawno szczegóły swojego stimuulus planu, więc możliwe, że ludzie będą znowu szukać ucieczki w jakieś aktywa żeby się zabezpieczyć przed nadchodzącą inflacją i zgaduję, że duża część ucieknei w krypto właśnie. Imo to jeszcze odbije; gorzej z shitcoinami oczywiście, ale BTC/ETH powinno jeszcze powalczyć o jakieś nowe ATH w niedalekiej przyszłości

Nikłe szanse. Ja bym sprzedawał bo poźniej będziesz musiał sprzedać za 30% tego co dzisiaj. Szczyt BTC już był teraz jest zjazd. Sanki są potrzebne.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Puszekk napisał:

Akurat cała jego polityka kręci się wkoło tego socjalu, więc chciał czy nie będzie musiał coś rzucić ? Zresztą - żeby wywołać ruch wystarczy sama plotka tak naprawdę, więc im częściej temat będzie grzany tym stopniowo coraz więcej ludzi zacznie szukać jakiejś alternatywy, mając na uwadzę, żę tak jak mówisz - nie wszystkim te pakiety będą przysługiwały, ale gdzieś - niekoniecznie wśród najuboższych - z całą pewnością cała ta gotówka znajdzie swoje ujście, co mimo wszytko będzie miało wpływ na rynek lokalny.

Tu masz racje. Biorac pod uwage ilosc dodrukowanych pieniedzy, spadek ich wartosci jest pewny. Nvidia sie z Toba zgadza tez - seria kart tylko dla gornikow :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Konradox napisał:

Nikłe szanse. Ja bym sprzedawał bo poźniej będziesz musiał sprzedać za 30% tego co dzisiaj. Szczyt BTC już był teraz jest zjazd. Sanki są potrzebne.

Czytałem to już już kilka razy, między innymi w 2014, 2015, 2018, 2019, 2020 i teraz.
Jak ktoś jest pewien że to było ostateczne ATH to może zarobić bardzo dużo pieniędzy grając na spadki. Tylko zazwyczaj żaden z tych wieszczów się na to nie decyduje. :)

Poważnie jakaś opinia na jakimś forum nie na temat nie ma kompletnie żadnego wpływu na to co się dzieje na rynku krypto wartym półtora biliona dolarów, to takie mądrości spod budki z piwem...


Tymczasem z casekinga też wywiało już wszystkie karty mocniejsze niż 1050...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, m4rkiz napisał:

Czytałem to już już kilka razy, między innymi w 2014, 2015, 2018, 2019, 2020 i teraz.
Jak ktoś jest pewien że to było ostateczne ATH to może zarobić bardzo dużo pieniędzy grając na spadki. Tylko zazwyczaj żaden z tych wieszczów się na to nie decyduje. :)

Poważnie jakaś opinia na jakimś forum nie na temat nie ma kompletnie żadnego wpływu na to co się dzieje na rynku krypto wartym półtora biliona dolarów, to takie mądrości spod budki z piwem...


Tymczasem z casekinga też wywiało już wszystkie karty mocniejsze niż 1050...

Odradzam jakiekolwiek inwestycje na wzrosty czy na spadki w te walory. Chyba że ktoś chce się bawić w zupełnie nieprzewidywalną szulernię, Wtedy proszę bardzo. Generalnie jest bardzo mało zwyczajnych osób które wyszły z tej giełdy na plus w średnim okresie. Jeżeli wyszły to kwestia szczęcie a nie jakiejkolwiek wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nie śledziłem tematu ale patrząc po tym co się odwala to nie żałuję że wziąłem moje go 3080 za 4,5k na raty we wrześniu :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...