Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

a jak napiszesz, że jesteś z Sopotu i za 5 minut jesteś to Ci powie, że jest w delegacji w <tu wpisz najdalej oddaloną miejscowość na południe> i w OSTATECZNOŚCI zgodzi się na wysyłkę za przedpłatą :E

Edytowane przez hsv77
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
58 minut temu, bialy132 napisał:

@BaniTa @Griszah wszędzie szukacie spisku ? byłem po prostu biernym obserwatorem forum, w distilu miałem oberwowane wyszukiwanie frazy 3060 i wyskoczyło od razu kilkanaście kart i kliknąłem pierwszą od góry

tiaaa, ME nigdy nie wysyłała uszkodzonego towaru do klienta, ten róg musiał zostać zagięty w transporcie :)

Poniżej kolejny dowód na to - w weekend kliknąłem z obiorem osobistym, chyba w Olsztynie, dla jaj, mam tam z 600km. 

Waśnie odpowiedzieli. 

FFG1BVt.png

Edytowane przez Griszah
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hsv77 napisał:

a jak napiszesz, że jesteś z Sopotu i za 5 minut jesteś to Ci powie, że jest w delegacji w <tu wpisz najdalej oddaloną miejscowość na południe> :E

 

Albo chory na covid i nie może się z nikim spotykać... Jak zapytałem takiego jednego, jak w takim razie ma zamiar wysłać paczkę, odpisał, że kurier zabierze. No to mu piszę, że sam mogę to zrobić, covidu się nie boję, bo jestem zaszczepiony. I chyba biedak umarł na ten covid, bo już nie odpisał. Straszna choroba, szkoda chłopa...?

 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie: RTX 3060 kupiony za 3000 złote z Morele (przed chwilą przyszła paczka). RTX 3060 Ti kupiony za 2249 złote. Który zostawić, który sprzedać?

Policzmy trochę nietypowo:

Sprzedam RTX 3060 Ti  i zarobię na czysto ok. 2500 złotych. RTX 3060 jest mega przepłacony, tak naprawdę nie powinien być warty więcej niż 1900 złotych. Czyli do RTX 3060 dopłaciłem 1100 złotych. Sprzedając RTX 3060 Ti nie zyskam tak naprawdę zatem 2500 złotych, tylko co najwyżej 1400 złotych. 

Zostałbym dodatkowo  z kartą gorszą o 30 % od RTX 3060 Ti.

Sprzedając RTX 3060 zyskam jakieś 500 złotych. Czyli mamy 1400 złotych vs 500 złotych zysku, tj. różnicę 900 złotych. 

Czy utrata 30 % wydajności karty graficznej jest warta 900 złotych? 

Chyba nie. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, addept napisał:

Ok. W takim razie: RTX 3060 kupiony za 3000 złote z Morele (przed chwilą przyszła paczka). RTX 3060 Ti kupiony za 2249 złote. Który zostawić, który sprzedać?

Policzmy trochę nietypowo:

Sprzedam RTX 3060 Ti  i zarobię na czysto ok. 2500 złotych. RTX 3060 jest mega przepłacony, tak naprawdę nie powinien być warty więcej niż 1900 złotych. Czyli do RTX 3060 dopłaciłem 1100 złotych. Sprzedając RTX 3060 Ti nie zyskam tak naprawdę zatem 2500 złotych, tylko co najwyżej 1400 złotych. 

Zostałbym dodatkowo  z kartą gorszą o 30 % od RTX 3060 Ti.

Sprzedając RTX 3060 zyskam jakieś 500 złotych. Czyli mamy 1400 złotych vs 500 złotych zysku, tj. różnicę 900 złotych. 

Czy utrata 30 % wydajności karty graficznej jest warta 900 złotych? 

Chyba nie. 

 

Niech mnie kule biją, czy to co czytam to prawda??? Kolega nawrócony? Witaj po złej stronie mocy, Janusz...?

  • Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób giveaway na tego 3060 12 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia dobrze się przy tym wszystkim bawi.
Kasa się zgadza, nawet z drobną górką...

Mówili, poczekajcie na 3060, będzie lepiej. Zrobiliśmy blokady, zrobiliśmy wszystko dla was kochani gracze... blablabla

3edf293781d2e195d9ecd669c3c999167a05d006

 

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, addept napisał:

Dzwonili z ME. Oczywiście anulują zamówienie z powodu braku produktu oraz braku możliwości określenia terminu kolejnych dostaw. Przyciśnięty przeze mnie facet powiedział, że boty karty wykupiły. Jak widać boty ważniejsze niż stali klienci. 

Nawet jeśli boty, to system mają wadliwy, skoro pozwala sprzedać więcej kart, niż mają na stanie.

Teraz na boty zwalają.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Valkiria No cóż. Zastanawiałem się nad tym czy po prostu nie przesiąść się na RTX 3060. W sumie jeszcze parę miesięcy temu miałem GTX 1660 Ti. Przydałoby się   trochę kasy np. na nowy fotel obrotowy, chętnie wymieniłbym też mikrofon na lepszy, więc czemu mam nie skorzystać na szaleństwach rynkowych choćby odrobinę?

@Saren7 Nom, a kogo miałbym ogłosić zwycięzcą? Masz już jakieś typowania? :P No i jak rozumiesz, chcesz do tego giveawaya dorzucić swojego RTX 3060 Ti? :P

@wamakZadałem to pytanie i wówczas właśnie padła ta odpowiedź odnośnie botów. To czemu botom nie anulują?

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, addept napisał:

To czemu botom nie anulują?

Otóż to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Marucins napisał:

nVidia dobrze się przy tym wszystkim bawi.
Kasa się zgadza, nawet z drobną górką...

Mówili, poczekajcie na 3060, będzie lepiej. Zrobiliśmy blokady, zrobiliśmy wszystko dla was kochani gracze... blablabla

 

 

 

Efekty chińskiego nowego roku i inne rzeczy blablabla. W Marcu będzie mniej kart niż wcześniej= jeszcze wyższe ceny. Zapomnijcie o $GME, kasę sie robi na resellu GPU #tothemoon xD 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, addept napisał:

Przyciśnięty przeze mnie facet powiedział, że boty karty wykupiły

Taa, boty - to chyba taka ksywka magazynierów co im się ręce trzęsą. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wamak napisał:

Nawet jeśli boty, to system mają wadliwy, skoro pozwala sprzedać więcej kart, niż mają na stanie.

 

 

Godzinę temu, addept napisał:

Dzwonili z ME. Oczywiście anulują zamówienie z powodu braku produktu oraz braku możliwości określenia terminu kolejnych dostaw. Przyciśnięty przeze mnie facet powiedział, że boty karty wykupiły. Jak widać boty ważniejsze niż stali klienci. 

Myślicie,że sklepy wprowadzą jakieś systemy przeciw botom? Moim zadaniem,nie sądzę a hajs musi się zgadzać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajanse wszystko anulują. Po co sprzedawać za cenę 2 krotnie mniejszą. 

Absurd.

Już nie na COVIDA a na boty zwalają. Sprytne....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
42 minuty temu, Shamman napisał:

Zadzwoń do gościa, ze chcesz osobiście odebrać, to CI powie, że z powodu COVID nie ma takiej opcji....???

Edytowane przez Sebo49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, akslow napisał:

ciekawe ile zwrotów przyjdzie tych kart.

Na handel za droga, a dla siebie też nie bardzo, bo będzie głośna. Już 1660 TI z tym chłodzeniem jest głośna.

Edytowane przez wamak
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media zareklamowalo opinie i się tłumaczy wklejoną stara formułka. Nie mają wstydu dziady, za grosz.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, akslow napisał:

ciekawe ile zwrotów przyjdzie tych kart.

Tych kart dużo morele nie miało. Bodajże 7-8 sztuk. Tak przynajmniej strona pokazywała ile osób zakupiło je. 

Wziąłem ją w ferworze walk ale potem na chłodno zobaczyłem ile to kosztuje i za jaką wersję to zrezygnowałem. Być może dałoby radę przerzucić na kogoś zamówienie jeżeli znalazłby się chętny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, addept napisał:

2649 złotych za Gigabyte RTX 3060 Gaming OC. Widocznie zorientowali się, że za tanio sprzedali. Gdyby było min. 3000 złotych to pewnie by nie anulowali. 

Mi ta sama karta w tej samej cenie dzisiaj dotarła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ReevoX napisał:

Tych kart dużo morele nie miało. Bodajże 7-8 sztuk. Tak przynajmniej strona pokazywała ile osób zakupiło je. 

Wziąłem ją w ferworze walk ale potem na chłodno zobaczyłem ile to kosztuje i za jaką wersję to zrezygnowałem. Być może dałoby radę przerzucić na kogoś zamówienie jeżeli znalazłby się chętny. 

było dużo, rożnych modeli. Pewnie więcej jak 30-50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...