Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, DrastiC napisał:

Dostałeś kod 200zł za anulowanie 3060? To zaraz tu połowa osób sobie kupi karty z samych kodów ?

250 zł na zakupy za minimum 1000 zł. Dorzuciłem na szybkiego Mario 3D Land na Switcha żeby dobić do odpowiedniej kwoty. Później się pojawił ten 1650 super za 150 zł więcej ale skąd człowiek miał wiedzieć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GBsemyhm.jpg   62TW9HIm.jpg

Jest upgrade i kończę z zabawą w poszukiwacza okazji ;) 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, snoopher napisał:

GBsemyhm.jpg   62TW9HIm.jpg

Jest upgrade i kończę z zabawą w poszukiwacza okazji ;) 

Graty.

Jak tak dalej pojdzie gpu bedziemy trzymac w osobnej obudowie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, snoopher napisał:

GBsemyhm.jpg   62TW9HIm.jpg

Jest upgrade i kończę z zabawą w poszukiwacza okazji ;) 

Sprzedaj to i kup PS5, za pare tygodni sie moze okazac skarbem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, AvengerGT napisał:

Ja z kolei "upolowałem" w me (jak nie dostanę do rąk, to się nie przekonam) GTX 1650 na ddr6 za 700 zł. Normalnie kosztował 900 zł ale dostałem w sobotę kod od miłej pani za anulowanie zamówienia z rtx 3060 :E Teraz chyba faktycznie trzeba będzie wystawić 3060 ti i czekać na tej 1650 na lepsze czasy. Marzy mi się jakiś 3070 ti jak wyjdzie. 

Mnie też zapytali o rekompensatę. Ale u ciebie widzę lepsze kody w me dają niż euro, gdzie proponują ci aż 50 zł i tylko do wydania w kategorii kart graficzne gdzie są same paździerze :>. 

W me zaproponowałem rezerwację jakiegoś rtx 3080/3090. Skoro te karty praktycznie codziennie się pojawiają na ich stronie to nie powinno być problemu teoretycznie żeby jedną z tych kart przypisać do mnie przed wyskoczeniem na stronie :>.

Na kuponach mi nie zależy więc warto spróbować chociaż wątpię, żeby dało się tak zaklepać kartę. 

 

Btw swoją drogą ktoś ma jeszcze rezerwację kart u Pani Aleksandry z komputronika :>? Jak w styczniu do niej pisałem w sprawie zotac rtx 3080 extreme to jeszcze kart nie było, a kolejka była bardzo mała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Janusz_75 napisał:

Sprzedaj to i kup PS5, za pare tygodni sie moze okazac skarbem :)

W sensie PS5 będzie skarbem? Czy niby RTX polecą w dół :F 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, War_MachinE napisał:

W sensie PS5 będzie skarbem? Czy niby RTX polecą w dół :F 

Ja myślę, że kolega naczytał się fake newsów, jakoby na konsolach dało się kopać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą wiarą w fejka o kopaniu na PS5 jest jak z wieszczeniem końca bańki przy każdej korekcie cen krypto. Zawsze śmieszy. :D  Ale to pokazuje trochę, jak ludzie są nietechniczni/nie mają pojęcia o rynku i jak łatwo wcisnąć im cokolwiek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Ja myślę, że kolega naczytał się fake newsów, jakoby na konsolach dało się kopać 

Tez w to nie bardzo wierze, ale jaja by byly jakby sie okazalo ze jest to mozliwe ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, BlindObserver napisał:

Z tą wiarą w fejka o kopaniu na PS5 jest jak z wieszczeniem końca bańki przy każdej korekcie cen krypto. Zawsze śmieszy. :D  Ale to pokazuje trochę, jak ludzie są nietechniczni/nie mają pojęcia o rynku i jak łatwo wcisnąć im cokolwiek.

na przyklad 3060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, BlindObserver napisał:

Z tą wiarą w fejka o kopaniu na PS5 jest jak z wieszczeniem końca bańki przy każdej korekcie cen krypto. Zawsze śmieszy. :D  Ale to pokazuje trochę, jak ludzie są nietechniczni/nie mają pojęcia o rynku i jak łatwo wcisnąć im cokolwiek.

Z krypto to też już zauważyłem, że wystarczy drobny spadek btc i eth i zaraz pojawiają się wpisy w stylu 'w końcu ta bańka pęka', 'może ceny kart wrócą w końcu do normalności'. Chociaż najciekawsze są te, które podają ceny jakie będą miały nowe RTXy jak owa bańka 'pęknie', a ProTip: mówią o spadkach cen grubo poniżej MSRP. Ciekawe... XD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fjubens napisał:

Z krypto to też już zauważyłem, że wystarczy drobny spadek btc i eth i zaraz pojawiają się wpisy w stylu 'w końcu ta bańka pęka', 'może ceny kart wrócą w końcu do normalności'. Chociaż najciekawsze są te, które podają ceny jakie będą miały nowe RTXy jak owa bańka 'pęknie', a ProTip: mówią o spadkach cen grubo poniżej MSRP. Ciekawe... XD

Znajdzie się tutaj kilka rodzynków, przy których czytaniu prawie oplułem monitor ze śmiechu. I każdy kolejny przebija poprzedni. I to najczęściej od osób, które zielonego pojęcia o krypto nie mają, a giełdę to widzieli w telewizji. Wojownicy o powrót normalnych cen xD 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Janusz_75 napisał:

Sprzedaj to i kup PS5, za pare tygodni sie moze okazac skarbem :)

Za bardzo jestem PCMR i nie umiem w pady, z drugiej strony patrzę z podziwem jak niektórzy je ogarniają, szczególnie w fpsy ;)

  

Godzinę temu, Summoned napisał:

Graty.

Jak tak dalej pojdzie gpu bedziemy trzymac w osobnej obudowie

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Fjubens napisał:

(...) ProTip: mówią o spadkach cen grubo poniżej MSRP. Ciekawe... XD

Poniżej MSRP :hahaha: 


 

Nawet jakby krypto "gruchnęło że nie byłoby czego zbierać" to liczba kart w koparkach to mały odsetek tego ilu graczy na świecie oczekuje na karty graficzne. Zaczną pomału obniżać ceny, gracze na rynku wtórnym łykną wszystko nadal po zawyżonych cenach w stosunku do MSRP i poproszą o więcej, o wielokrotność tego samego :]  vide poprzednia bańka - dopiero jak się mocno rynek nasycił to ceny zaczęły być naprawdę przyzwoite tylko że wtedy nie było takiej tragedii jaka jest teraz, był ciężki okres z GPU ale nie taki jaki mamy teraz. Teraz z GPU mamy makabrę i horror ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś na temat kiedy Nvidia planuje wprowadzać zabezpieczenia przeciw kopaniu krypto na resztę kart 30XX? Od kilku dni śnię jak część atencyjnych milionerów ethereum traci na kopaniu i przestaje im się to opłacać i tak sobie myślę czy to może mieć coś wspólnego z decyzjami Nvidi bo te sny są naprawdę grube. Desperackie szukanie przyczyny, tony łez przelewanych emotkami na forum, rekwirowanie majątku przez komorników, pisma ze skarbówki i kosmiczne zaległości w rachunkach za prąd. Jako obserwatora strasznie mnie to bawi, a później się budzę i okazuje się, że to nadal ta sama smutna rzeczywistość gdzie posiadacz kilkunastu sztuk RTX 3060ti ( i wyżej) wyzywa jakiegoś gracza w potrzebie bo przepłacił 800zł kupując 3060. ?? A tak ogólnie to będą dzisiaj jakieś dropy? Chętnie zobaczyłbym 3060ti w dobrej cenie.

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, firuell napisał:

Wiadomo coś na temat kiedy Nvidia planuje wprowadzać zabezpieczenia przeciw kopaniu krypto na resztę kart 30XX? Od kilku dni śnię jak część atencyjnych milionerów ethereum traci na kopaniu i przestaje im się to opłacać i tak sobie myślę czy to może mieć coś wspólnego z decyzjami Nvidi bo te sny są naprawdę grube. Desperackie szukanie przyczyny, tony łez przelewanych emotkami na forum, rekwirowanie majątku przez komorników, pisma ze skarbówki i kosmiczne zaległości w rachunkach za prąd. Jako obserwatora strasznie mnie to bawi, a później się budzę i okazuje się, że to nadal ta sama smutna rzeczywistość gdzie posiadacz kilkunastu sztuk RTX 3060ti ( i wyżej) wyzywa jakiegoś gracza w potrzebie bo przepłacił 800zł kupując 3060. ?? A tak ogólnie to będą dzisiaj jakieś dropy? Chętnie zobaczyłbym 3060ti w dobrej cenie.

Około 22 były dropy 3060tek i 3070tek w ME (tylko nie wiadomo ile anulują :) ) ale 3060Ti nie zauważyłem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, firuell napisał:

Wiadomo coś na temat kiedy Nvidia planuje wprowadzać zabezpieczenia przeciw kopaniu krypto na resztę kart 30XX? Od kilku dni śnię jak część atencyjnych milionerów ethereum traci na kopaniu i przestaje im się to opłacać i tak sobie myślę czy to może mieć coś wspólnego z decyzjami Nvidi bo te sny są naprawdę grube. Desperackie szukanie przyczyny, tony łez przelewanych emotkami na forum, rekwirowanie majątku przez komorników, pisma ze skarbówki i kosmiczne zaległości w rachunkach za prąd. Jako obserwatora strasznie mnie to bawi, a później się budzę i okazuje się, że to nadal ta sama smutna rzeczywistość gdzie posiadacz kilkunastu sztuk RTX 3060ti ( i wyżej) wyzywa jakiegoś gracza w potrzebie bo przepłacił 800zł kupując 3060. ?? A tak ogólnie to będą dzisiaj jakieś dropy? Chętnie zobaczyłbym 3060ti w dobrej cenie.

Dropow sensownych nie bylo i wydaje mi sie, ze podaz kart jest bardzo niska. Mysle, ze moze sie poprawic troche dopiero pod koniec marca. Ale cudow, to bym sie nie spodziewal.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, firuell napisał:

Wiadomo coś na temat kiedy Nvidia planuje wprowadzać zabezpieczenia przeciw kopaniu krypto na resztę kart 30XX? 

Nie ma żadnego potwierdzenia. To co mamy obecnie to tylko przecieki ze źródła które jest wcześniej często sprawdzało się. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Subman napisał:

Nie ma żadnego potwierdzenia. To co mamy obecnie to tylko przecieki ze źródła które jest wcześniej często sprawdzało się. 

 

Tak, to zapowiedz wersji Super/Ti, ale nie ma sie co ich spodziewac przed grudniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Janusz_75 napisał:

Dropow sensownych nie bylo i wydaje mi sie, ze podaz kart jest bardzo niska

Po ilości np. 3070 na żulixach (znacznie więcej niż miało to miejsce w styczniu) widać, że jest grupa ludzi która nie ma problemy z pozyskaniem kart. 
Sporo część tego jest zapewne wystawiana przez tzw. magazynierów elektro-marketów. Taki Ziutek sprzedając 3-4karty w miesiącu jest w stanie drugą wypłatę dorobić, wiec pokusa jest ogromna. 

Edytowane przez Griszah
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Griszah napisał:

Po ilości np. 3070 na żulixach (znacznie więcej niż miało to miejsce w styczniu) widać, że jest grupa ludzi która nie ma problemy z pozyskaniem kart. 
Sporo część tego jest zapewne wystawiana przez tzw. magazynierów elektro-marketów. Taki Ziutek sprzedając 3-4karty w miesiącu jest w stanie drugą wypłatę dorobić, wiec pokusa jest ogromna. 

Jakbyś zarabiał minimalną ( lub bliską temu) , to chyba też byś chciał troche dorobić. W mojej okolicy ( Otwock ), ciągle są nabory na te stanowiska :-). A czy sklep ma z tym problem czy nie to do Prezesow trzeba podbijać. Ciągle to samo wałkowanie, kto chciał to już dawno ma rtx'a w PC, trzeba było nie czekać w nieskończoność, aż cena spadnie. Bo przecież ostatnio wszystko spada lol...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, maras2574 napisał:

A widziałeś cenę? Handel łopatami i sitami zawsze był bardziej opłacalny niż kopanie, nic poza wyglądem "łopaty" jak widać się nie zmieniło.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...