Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Euro to mnie ciagle zadziwia. Podnieśli cenę za Gigabyte gtx1660s na 2700zl, a gtx 1650s wystawili za 1900zl. :rotfl:

Edytowane przez xtn
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, addept napisał:

Najpopularniejsza elektronika na Amazon.pl

https://www.amazon.pl/gp/movers-and-shakers/electronics/ref=zg_bs_tab_t_bsms

Trochę tych kart graficznych jest w pierwszej 75-tce, w tym na miejscach: 2, 3 oraz 7

 

Jesli by ich bylo wiecej na sprzedaz to byly zajely miejsca 1-20 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam takie pytanko trochę z innej beczki, ale nadal w temacie zakupowym.

W grudniu kupiłem kartę Gigabyte prawdopodobnie od scalpera, natomiast dostałem od niego FV.

Gigabyte oferuje przedłużoną gwarancję na ten model (3070 Gaming OC), ale wspomina w niej coś o oficjalnej dystrybucji.

Oczywiście udało mi się zarejestrować kartę na stronie producenta, bo domyślam się że weryfikować fakturę będą dopiero jeśli zgłoszę kartę na gwarancję.

Czy ktoś ma doświadczenie w temacie? Mam przedłużona gwarancję czy raczej mogę o tym zapomnieć..?

 

Btw. Panie War_MachinE.. że tak powiem 'Widzę, że pan się ładnie przedstawił przed, nam tutaj w tej chwili słuchaczom, przed milionami słuchaczy.' I nie mam na myśli zdjęć pudełek tylko posta z kotem.. szanujmy się. Ja rozumiem że w internetach to mit o którym mało kto słyszał, ale chociaż na takim fajnym forum jak to.

Edytowane przez Yeth
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

Porobiło się. W tym topicu, to już wszystko stanęło na głowie. Teraz powodem do dumy i chwalenia się są zachowania za które byłoby się tutaj wygwizdanym, obśmianym i zdeptanym jeszcze w listopadzie a nawet grudniu. Teraz frajerami i głupkami są nazywani ci, którzy próbują się zachowywać normalnie w tej nienormalnej sytuacji i trzymać jakiś fason. I o co ten cały cyrk? Za parę groszy z olx czy kopareczki? 

Czytam z przyzwyczajenia ten topic od samego początku. Smutne w jaką stronę poszło, ale to dobre przypomnienie - jacy naprawdę są niektorzy ludzie i jak niewiele trzeba $, żeby ich zepsuć. To niby tylko głupie karty graficzne, ale czy ktoś ma wątpliwości, że w czasie ewentualnej wojny ten sam typ cwaniaczka nie próbowałby sprzedawać po kawałku chleba za wszystkie oszczędności danego głodującego człowieka/rodziny? I w tej sytuacji wolałbym jednak być frajerem i głupkiem. Nie jak pan obrotny biznesmen.

Edytowane przez Kelam
  • Like 4
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jak to jest z zagranicznymi Amazonami: Niemcy, Francja, Włochy, UK.

Czy wysyłają na polski adres? Tutaj parę osób pisało, że im blokowali konta za to. Ja co prawda nie kupowałem GPU, ale pamięć RAM i SSD z niemieckiego Amazonu.

Czy dla kart graficznych zmienili politykę wysyłki. Wytłumaczcie mi ten ich mechanizm działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Nawet napisał:

Wytłumaczcie mi jak to jest z zagranicznymi Amazonami: Niemcy, Francja, Włochy, UK.

Czy wysyłają na polski adres? Tutaj parę osób pisało, że im blokowali konta za to. Ja co prawda nie kupowałem GPU, ale pamięć RAM i SSD z niemieckiego Amazonu.

Czy dla kart graficznych zmienili politykę wysyłki. Wytłumaczcie mi ten ich mechanizm działania

Nie ma reguly. Kupilem kilka rzeczy, w tym pare kart graficznych, na Amazonie niemieckim i hiszpanski i nie mialem problemu. W najgorszym przypadku Amazon mi anulowal zamowienie. Dzis o dziwo, Amazon mi zablokowal konto po kupnie na naszej stronie. Na szczescie odblokowali mi je blyskawicznie, po przeslaniu paru dokumentow (moze nowy rynek i przesadna ostroznosc?). Wysylaja na polski adres, ale nie wszystkie artykuly. Zawsze jest podana informacja. Amazon UK - dolicz cla i VAT (brexit).

Edytowane przez Janusz_75
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kelam napisał:

ale czy ktoś ma wątpliwości, że w czasie ewentualnej wojny

Widzę że zawierucha nadal trwa.

Może nie zastanawiajmy się co by było gdyby. Ja tylko napisałem odnośnie czegoś co mnie uraziło, mimo że nie byłem odbiorcą docelowym. Każdy wyciągnie swoje wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Kelam napisał:

@up

Porobiło się. W tym topicu, to już wszystko stanęło na głowie. Teraz powodem do dumy i chwalenia się są zachowania za które byłoby się tutaj wygwizdanym, obśmianym i zdeptanym jeszcze w listopadzie a nawet grudniu. Teraz frajerami i głupkami są nazywani ci, którzy próbują się zachowywać normalnie w tej nienormalnej sytuacji i trzymać jakiś fason. I o co ten cały cyrk? Za parę groszy z olx czy kopareczki? 

Czytam z przyzwyczajenia ten topic od samego początku. Smutne w jaką stronę poszło, ale to dobre przypomnienie - jacy naprawdę są niektorzy ludzie i jak niewiele trzeba $, żeby ich zepsuć. To niby tylko głupie karty graficzne, ale czy ktoś ma wątpliwości, że w czasie ewentualnej wojny ten sam typ cwaniaczka nie próbowałby sprzedawać po kawałku chleba za wszystkie oszczędności danego głodującego człowieka/rodziny? I w tej sytuacji wolałbym jednak być frajerem i głupkiem. Nie jak pan obrotny biznesmen.

 

1 minutę temu, Janusz_75 napisał:

Trafne porownanie - kawalek chleba podczas wojny dla glodujacych ludzi vs karta graficzna do gier. 

 

1 minutę temu, Janusz_75 napisał:

 

 

 

Edytowane przez Janusz_75
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykłady skrajne, ale spekulacja, to spekulacja. Gardzę komuchami, ale nie dziwię się, że spekulantów wsadzali do łagrów. Widzę zapiekło, ale tak jest. Kilka miesięcy temu cwaniak skupujący karty i odsprzedający dalej byłby na labie zlinczowany. Dziś to już jest ok. Jak dla mnie, to gorsze od gorników eth.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kelam napisał:

Przykłady skrajne, ale spekulacja, to spekulacja. Gardzę komuchami, ale nie dziwię się, że spekulantów wsadzali do łagrów. Widzę zapiekło, ale tak jest. Kilka miesięcy temu cwaniak skupujący karty i odsprzedający dalej byłby na labie zlinczowany. Dziś to już jest ok. Jak dla mnie, to gorsze od gorników eth.

Powtarzaj: Nikt nam nei wmowi ze czarne jest czarne a biale jest biale

  • Haha 4
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kelam widzę, że Ty już tu totalnie odleciałeś.

Rozumiem, że ktoś mógł się poczuć urażony żartem @War_MachinE (i ma do tego pełne prawo, co jednocześnie nie znaczy, że ktoś musi się przejmować że on się uraził), ale to na 99% był zwykły meme/żart, a nie bezpośrednie wyśmiewanie tych, którzy jeszcze nie kupili. Albo fakt, że on kupił 10 czy 20 kart i robi z nimi co chce - zapłacił to ma prawo do tego. Ty/wy byście nie "przepłacili", a on przepłacił i jak chce to może nimi porzucać i nawet zniszczyć jak mu to frajdę sprawi.

Porównywanie tej sytuacji do sprzedaży żywności w czasie wojny to już totalny odlot i nawet nie chcę mi się tego komentować, ale Twoi znajomi muszą uwielbiać dyskutować z Tobą jak potrafisz tak błahe rzeczy sprowadzić do takich tematów.

A to że @War_MachinE kupił tyle kart tylko idealnie pokazuje, że jak najbardziej się da kupić, tylko trzeba chcieć i być gotowym zapłacić więcej niż się spodziewano. Niestety sporo tu "moralizatorów" którzy trują, że jak ludzie śmią kupić drożej i odkopać nadpłacone pieniądze, albo kupić 2 jeśli mają okazje i trochę odrobić na odsprzedaży. Bo przecież lepsze, żeby kartę kupił bot do koparki niż ktoś zarobił kilka stów, za to że poświęca wiele godzin na szukanie okazji. Chcesz to sam poluj...

  • Like 2
  • Confused 1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Kelam napisał:

@up

 

Tak porównuj dystrybucję kart RTX czy nawet PS/ XBOX do chleba i sprzedawania ludzi xD  Ale wiesz że bez elektroniki przeżyjesz i przez to że ktoś nie może grać w 4k przez brak RTX to nie organizują misji humanitarnych :P 

32 minuty temu, Kelam napisał:

Przykłady skrajne, ale spekulacja, to spekulacja. Gardzę komuchami, ale nie dziwię się, że spekulantów wsadzali do łagrów. Widzę zapiekło, ale tak jest. Kilka miesięcy temu cwaniak skupujący karty i odsprzedający dalej byłby na labie zlinczowany. Dziś to już jest ok. Jak dla mnie, to gorsze od gorników eth.

Ale wiesz na czym polega komunizm? Nie lubisz komuchów ale skalperów czy tam ludzi LEGALNIE kupujących coś taniej i sprzedających drożej zamknął  byś tylko dlatego że nie zgadzasz się z tą polityką zarabiania ? To w takim razie wszystkie sklepy powinny sprzedawać według Ciebie w marży ustalonej przez "kogoś" aby wszyscy mogli kupić?  Widzisz tu jakąś ironię panie " antykomunizm" ?  xD  

Znowu się tu trafiają ludzie którzy myślą że karta jest podstawowym dobrem potrzebnym do przezycia xD   

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ZiomeX napisał:

Chcesz to sam poluj...

No właśnie śmiech na sali z ludzi narzekających na boty xD  Wszystkie karty kupiłem bez botów i dużo od użytkowników tutaj na forum, z których inni się często śmiali że " drogo" sprzedają  :) 

A narzekacze zamiast zacząć kupować to czekają na magiczne msrp od października xD

Narzekali gdy rtx3080 kosztowały "tylko" 3800zł to o czym my teraz rozmawiamy przy tych cenach :P 

Dla przykładu najtańszy rtx 3080 kupiłem za 3300zł , najdroższy za 8600zł . I nie płaczę na ceny tylko mi sie chce śmiać jak podskoczyły ;) . Tak samo jak chce mi się śmiać z ludzi którzy czekają na zbawienie "cenowe" od kilku miesięcy i tylko narzekają na wsztko dookoła. 

Nie widzą że po prostu nie trafili ze swoimi przewidywaniami cenowymi i myśleli że będzie taniej i lipa ;)  I teraz cały świat zły 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sklepy mogą skalpować, ale zwykli ludzie nie? Ci pierwsi,  nie łamiąc przepisów prawa, sprzedają karty graficzne z mega grubymi marżami, a szaraczków wyzywa się od najgorszych i nazywani spekulantami, złodziejami, szubrawcami, odbierającymi chleb (karty) innym. 

Gdzie tu logika w tym rozumowaniu?

Rynek jest jaki jest. Towaru brakuje, więc nic dziwnego, że ceny poszły drastycznie w górę. Praw rynkowych nie zmienisz. Będzie większa dostępność, krypto upadnie, ceny w sklepach zrobią się normalniejsze, to i skalping się skończy. Zostaną tylko wyprzedający zużyte karty graficzne górnicy z ogłoszeniami "karta nigdy nie używana do kopania kryptowalut". Chcesz czekać na spadek cen? Czekaj. Chcesz ryzykować późniejsze odkupienie taniej karty od górnika? Czekaj. Nie chcesz czekać? Poluj i spekuluj. 

Uważam, że każdy śledzący dłużej ten wątek miał szansę zakupić już kartę w dobrej jak na obecną sytuację, cenie. Tylko wczoraj przez pół dnia można było dorwać na Amazonie jakąś kartę. Śledzicie ten temat tylko po to by narzekać, czy po to by kupować? 

Sam się na skalping nie spinam, ale jeśli uda się skorzystać, to czemu nie? W końcu ten temat śledzą już tylko wyłącznie górnicy, skalperzy oraz narzekacze, czekajacy na spadek cen. A te nie spadną chyba już nigdy do mrsp, więc nie wiem na co czekają. 

Skalping nieetyczny? Możliwe. Z drugiej strony dlaczego mam ciągle być jeleniem i nie korzystać na trendach? Kto mi podziękuję za etyczność? Nikt. Co z tego będę miał? Nic. Co najwyżej ktoś nazwie mnie frajerem. Byli tu tacy, co oddawali swoje karty po dobrych cenach innym forumowiczom. Sęk w tym, że oddawali je właśnie w ręce górników i skalpelow. Tak właśnie się kończy ta etyczność. Wyruchaniem. A jak oddasz sklepowi, to on i tak sprzedaż to drożej. Wszyscy zarobią, ale nie ty. Tak więc dalej bądźcie frajerami , ale gdzie indziej

Edytowane przez addept
  • Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, addept napisał:

Uważam, że każdy śledzący dłużej ten wątek miał szansę zakupić już kartę w dobrej jak na obecną sytuację, cenie. Tylko wczoraj przez pół dnia można było dorwać na Amazonie jakąś kartę. Śledzicie ten temat tylko po to by narzekać, czy po to by kupować? 

To są DEJE - czyli DEJ mi kartę po MSRP złodzieju...

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, BladyPL napisał:

DEJ mi kartę po MSRP złodzieju...

"Mam 10 górników na twoje miejsce!" :boink:

Edytowane przez m4rkiz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, War_MachinE napisał:

Tak porównuj dystrybucję kart RTX czy nawet PS/ XBOX do chleba i sprzedawania ludzi xD  Ale wiesz że bez elektroniki przeżyjesz i przez to że ktoś nie może grać w 4k przez brak RTX to nie organizują misji humanitarnych :P 

Ale wiesz na czym polega komunizm? Nie lubisz komuchów ale skalperów czy tam ludzi LEGALNIE kupujących coś taniej i sprzedających drożej zamknął  byś tylko dlatego że nie zgadzasz się z tą polityką zarabiania ? To w takim razie wszystkie sklepy powinny sprzedawać według Ciebie w marży ustalonej przez "kogoś" aby wszyscy mogli kupić?  Widzisz tu jakąś ironię panie " antykomunizm" ?  xD  

Znowu się tu trafiają ludzie którzy myślą że karta jest podstawowym dobrem potrzebnym do przezycia xD   

Bardziej chodzi o to ze skalper nie rozlicza się z podatków i działa po prostu nielegalnie na koniec dnia. Mam nadzieje ze kodeks karno-skarbowy bedzie miał zastosowanie chociaż w kilku przypadkach. Trzeba poczekać bo z reguły pojawiają się pisma z US w piątym roku od transakcji :-)  Pisze z doświadczenia


Teraz sklep rozlicza się z vatu i dochodowego, jest odpowiedzialny za gwarancje oraz w międzyczasie nie używa kart do kopania. 
Widzisz różnice ?
 

taka jest właśnie różnica a nie te pierdy o których piszesz. 
przez takich jak ty rynek się psuje jak było już napisane (brak dostępności się pogłębia i sklepy widząc za ile karty schodzą od skalperow podnoszą ceny). Ale takich jak ty jest dziesiątki z legendarnym Rolexem czy Rolandem na czele. (Ktoś go nagrał i jest filmik wklejony strony temu). A może Rolex to jeden z was. Bardzo możliwe. 

Edytowane przez BiałyKruk
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zapomniałem nawet, że się na te listy u EVGA zapisałem. Wysłaliby chociaż raz na kwartał jakiś list z przeprosinami, że muszę tak długo czekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...