Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, adashi napisał:

Popyt na elektronikę jest bardzo mocno elastyczny. Bardzo jestem ciekawy jak to się dalej potoczy i jak szybko oraz na jakim poziomie będzie złapana równowaga. Ostatnio zwróciłem uwagę, że RTX 2060 zaczęły być relatywnie łatwo dostępne w okolicy ceny 2800-2900. Jak ktoś wcześniej obserwował ewolucję ceny równowagi dla modeli 30x0 może mógłby to jakoś streścić? W ogóle nie obserwowałem tej tematyki wcześniej, ale czytam że ludzie czekają na realizację zamówień od września/października 2020, co sugeruje że od premiery była nierównowaga, tak faktycznie to było?

Na nową Rewolucję Październikową się wg mnie w tej kwestii nie zanosi, kopacze nie zostaną właścicielami środków produkcji

Cena RTX 2060 z 1500zł w pażdzierniku/listopadzie skoczyła do ok. 3000zł w obecnej chwili. To juz lepiej nawet w x-kom zapolować na 3060 za 3000zł, na amazonie nie powinno byc to trudne. Tak jak relatywnie dobrze dostepne są rx6700xt za 4500zł na allegro, czy amazon, a RTX 3060ti po 5500-6000zł :)

Edit: wykupili już te radki na amazonie po 4k.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzyłem jakieś 2 tygodnie temu to ofert na RTX 2060 nie było w ogóle, a łapanie równowagi musi się odbywać z wyższego poziomu cenowego. Tylko nie wiem czy to wynika z tego, że wcześniej 2060 były wykupowane czy też nie były produkowane, a teraz wznowili produkcję.

Nie mam na myśli powrotu cen do MSRP bo to się wydaje nierealne w obecnym stanie rzeczy (bez katastrofy na kryptowalutach) ale sytuację żeby była stała dostępność kart po wyższych cenach i wtedy te ceny powinny zacząć stopniowo spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, adashi napisał:

Jak patrzyłem jakieś 2 tygodnie temu to ofert na RTX 2060 nie było w ogóle, a łapanie równowagi musi się odbywać z wyższego poziomu cenowego. Tylko nie wiem czy to wynika z tego, że wcześniej 2060 były wykupowane czy też nie były produkowane, a teraz wznowili produkcję.

Nie mam na myśli powrotu cen do MSRP bo to się wydaje nierealne w obecnym stanie rzeczy (bez katastrofy na kryptowalutach) ale sytuację żeby była stała dostępność kart po wyższych cenach i wtedy te ceny powinny zacząć stopniowo spadać.

Z tego co widze to schemat jest ciagle taki sam. Nowy tydzien - nowe, wyzsze ceny. A produkcje 2060 chyba faktycznie wznowili

Edytowane przez Janusz_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ zgadza, zgadza, kupujta ...

Edytowane przez addept
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji sobotnich promocji w Krakowie, w sklepie jest do oddania bez absolutnie żadnej prowizji takie zamówienie jak:

GTX 1660 Super Palit  - 2000 zł
RTX 3060 Pegasus - 3000 zł

czyli można też wziąć fakturę

Edytowane przez marian666666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Maspex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Maspex napisał:

Znasz to powiedzenie - wiem co kupiłeś, wiem co sprzedaż i z zasady nie zawaham się tego użyć ?.

Nie rozumiem, o co Tobie chodzi, ale ok. 

PS. Palit podbity do 8 tysięcy. Ciekawe czy kupujący zrobi wpłatę, czy też dla jaj dał taką cenę ;)

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nie wpłaci, dlatego ja nie wystawiam na Lokalnym, no chyba że mają jakąś promocję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, addept napisał:

Nie rozumiem, o co Tobie chodzi, ale ok. 

PS. Palit podbity do 8 tysięcy. Ciekawe czy kupujący zrobi wpłatę, czy też dla jaj dał taką cenę ;)

Allegro lokalnie. Ktoś sobie jaja robi. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Jak licytacja, to tylko na zwykłym allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jak wygląda jakość tego palita? Ma ktoś? Cena kosmos chyba że się myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, atonre napisał:

W ogóle jak wygląda jakość tego palita? Ma ktoś? Cena kosmos chyba że się myle

A to nie to samo co PNY czy Gainward ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, atonre napisał:

W ogóle jak wygląda jakość tego palita? Ma ktoś? Cena kosmos chyba że się myle

Mam w wersji zwykłej (bez OC).
Bardzo sobie chwalę.
Pomyśleć, że dając za niego 2960 w listopadzie byłem święcie przekonany o tym, jak bardzo przepłacam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla potomności

1.jpg

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Mam w wersji zwykłej (bez OC).
Bardzo sobie chwalę.
Pomyśleć, że dając za niego 2960 w listopadzie byłem święcie przekonany o tym, jak bardzo przepłacam.

Mam wersje OC - ale kultura pracy  nie powala, 60% na wentylach jest wyjec, tempy dość wysokie.

Najbardziej odpowiada mi Suprim - perfekcyjnie skrojona karta, następnie na równi oceniam Tufa i X-trio -  bardzo  dobrze wykonane i ciche konstrukcje.

Za x-tio dałem 2899zł a za tego palita 2935zł  - oczywiście MSI jest zwycięzcą.

 

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, NieSmutaj napisał:

Dla potomności

1.jpg

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

na Allegro lokalnie ludzie dla beki podbijaja ceny

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? To taka niby forma trollingu? Dotyczy też używanych kart? Czyli jak np. po pół roku używania ktoś wystawi na sprzedaż RTXa, to też będą mu na złość licytować i nie płacić? Przecież to jest i dziecinne i po prostu chamskie.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fjubens napisał:

Ale po co? To taka niby forma trollingu? Dotyczy też używanych kart? Czyli jak np. po pół roku używania ktoś wystawi na sprzedaż RTXa, to też będą mu na złość licytować i nie płacić? Przecież to jest i dziecinne i po prostu chamskie.

Ludzie muszą odreagować, że nie mogą kupić 1 sztuki nawet w normalnej kwocie.

Wiec chcą dać scalperowi  po  uszach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zozolek napisał:

Mam wersje OC - ale kultura pracy  nie powala, 60% na wentylach jest wyjec, tempy dość wysokie.

Dużo składowych na ocenę idzie. Buda, tempy innych klamotów, itd. 
W stresie mam zwykle ok. 72'C. Ani OC ani UV. Wyjęty z pudła.
Porównując do wcześniejszego Palita, który uchodził za niezłego - 1080ti Jet Stream - ten jest kulturalniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Fjubens napisał:

Ale po co? To taka niby forma trollingu? Dotyczy też używanych kart? Czyli jak np. po pół roku używania ktoś wystawi na sprzedaż RTXa, to też będą mu na złość licytować i nie płacić? Przecież to jest i dziecinne i po prostu chamskie.

Uroki Allegro lokalnie, kupujcy nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci

Edytowane przez ZetMcKey94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, zozolek napisał:

Ludzie muszą odreagować, że nie mogą kupić 1 sztuki nawet w normalnej kwocie.

Wiec chcą dać scalperowi  po  uszach ;)

I tu dotykamy mocno delikatnej nuty.
Kupiłem w listopadzie 3070 - kartę dla siebie. Brzydzę się scalpingiem i wkurza mnie obecna sytuacja, jednak... to życie, rynek, ludzie piszą scenariusze.
To, że mi się to nie podoba - to jedno. To, że w takiej "rzeczywistości" przyszło mi żyć - to drugie.
Zatem jeżeli kupioną wyłącznie dla siebie 3070 (czekając płonnie na 3080) zechcę sprzedać to (???).
Mam ją wystawić za "atrakcyjną" wobec dzisiejszych realiów cenę 6K (wobec tej bandyckiej 8K)? i... będę nadal scalperem?
Czy może - zgodnie z sumieniem (kupiłem za 2960) sprzedać za 3K? Wtedy w 99% ocen będę... idiotą (tak mi się wydaje).
Świat się skrzywił, ale trzeba w nim jakoś funkcjonować. :(

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

I tu dotykamy mocno delikatnej nuty.
Kupiłem w listopadzie 3070 - kartę dla siebie. Brzydzę się scalpingiem i wkurza mnie obecna sytuacja, jednak... to życie, rynek, ludzie piszą scenariusze.
To, że mi się to nie podoba - to jedno. To, że w takiej "rzeczywistości" przyszło mi żyć - to drugie.
Zatem jeżeli kupioną wyłącznie dla siebie 3070 (czekając płonnie na 3080) zechcę sprzedać to (???).
Mam ją wystawić za "atrakcyjną" wobec dzisiejszych realiów cenę 6K (wobec tej bandyckiej 8K)? i... będę nadal scalperem?
Czy może - zgodnie z sumieniem (kupiłem za 2960) sprzedać za 3K? Wtedy w 99% ocen będę... idiotą (tak mi się wydaje).
Świat się skrzywił, ale trzeba w nim jakoś funkcjonować. :(

Scalper ma dowód zakupu karty - choćby to była wersja FE na którą nie obowiązuje gwarancja - ale paragon/fakturę ma. Ten koleś to raczej (przepraszam) złodziej który zajumał gdzieś tego RTXa (albo karta sama spadła z TIRa8:E), pograł sobie i stwierdził, że wykorzysta okazję i "upłynni fanty".:E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, NieSmutaj napisał:

Scalper ma dowód zakupu karty - choćby to była wersja FE na którą nie obowiązuje gwarancja - ale paragon/fakturę ma. Ten koleś to raczej (przepraszam) złodziej który zajumał gdzieś tego RTXa (albo karta sama spadła z TIRa8:E), pograł sobie i stwierdził, że wykorzysta okazję i "upłynni fanty".:E

A. W tym kontekście. Spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co za różnica allegro czy allegro lokalnie. Jako konsument nie musi zapłacić przeca. Inna sprawa jeśli kupuje ktoś z fakturą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...