Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak za tyle znajdziesz to wybór nie jest zły, zauważalnie szybsza od 3060 które już podchodzą pod 4000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ZetMcKey94 napisał:

Klikasz ręcznie w linki z partalerta? 

tak, czasem cos sie uda kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wypadłem z obiegu. Jak tam dostępność 3060? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Timi5 napisał:

Co myślicie o zakupie używanej 2070 super za 2-2,3k?

Znalazłeś za tyle? Cena jak na dzisiaj jest więcej niż bardzo dobra, schodzą za zdecydowanie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Eclipse napisał:

Panowie wypadłem z obiegu. Jak tam dostępność 3060? 

Duża, tylko ceny wysokie ok. 4000zł, czasami jakis drop 3200-3600zł w x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W watku o majningu pisza, ze uzysk z kopania spadl ostatnio o 25%, wiec zdecydowanie dobra wiadomosc :D Calkiem mozliwe, ze do lata ceny karty znormalnieja :) 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, amsztel napisał:

W watku o majningu pisza, ze uzysk z kopania spadl ostatnio o 25%, wiec zdecydowanie dobra wiadomosc :D Calkiem mozliwe, ze do lata ceny karty znormalnieja :) 

ETH kosztuje 2150 USD. Jestem pewien, ze ceny kart poleca na pysk... 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, amsztel napisał:

Calkiem mozliwe, ze do lata ceny karty znormalnieja :) 

Tylko zobacz ilu czeka chętnych w kolejce na karty od wielu miesięcy, a moce przerobowe fabryk nadal są ograniczone bo brakuje komponentów. Na pewno ceny nie znormalnieją, może trochę polecą w dół powoli, ale do normalności to jeszcze daleka droga.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Janusz_75 napisał:

ETH kosztuje 2150 USD. Jestem pewien, ze ceny kart poleca na pysk... 

Fakt, W grudniu było to 600 USD. To już koniec ETH.  :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moce przerobowe fabryk sa wystarczajace. Po prostu ilosc kart jaka wykupuja gornicy powoduje niedostatki. Poza tym normalni ludzie potrzebuja jednej, gora dwoch kart a nie 10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Janusz_75 napisał:

ETH kosztuje 2150 USD. Jestem pewien, ze ceny kart poleca na pysk... 

Jeszcze trochę trzeba wytrzymać ;)

6 minut temu, Dirian napisał:

 Na pewno ceny nie znormalnieją, może trochę polecą w dół powoli, ale do normalności to jeszcze daleka droga.

Normalność = ceny MSRP.Taka sytuacja nigdy nie nastąpi i to jest od 2-3 miesięcy wiadome.
Oczywiście,skończy się krypto,to ceny spadną,ale jak ktoś wierzy,że ceny wrócą do tych z premiery,to najwidoczniej jest ślepy i naiwny.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale juz widac, ze np na Caseking.de rtxy 3090 od tygodnia sa non stop dostepne i nie znikaja. Co prawda ceny kosmiczne ale jeszcze troche im poleza to i ceny obniza :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooo, czyli 7 miesięcy po premierze, ceny może spadną ze 200 % ceny premierowej do 170%? 

Widzę oznaki normalności! 

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porownuj w ten sposob. Na premiere byl problem z dostepnoscia, teraz problem jest jedynie z cenami :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek zakupowy rtx widzę od kilku miechów bez zmian...tak więc zapraszam wszystkich speców od wszelkich zakupów do działu sport/siłownia, tam właśnie zadałem pytanie o rowerek treningowy ?

  • Thanks 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wątek ciągle na topie ? Ja dzisiaj właśnie sprzedałem ostatniego z 5ciu RTXów 3080, które kisiłem od stycznia. Teraz czekam na serie 4xxx lol. 

@Miton coraz więcej klubów i ośrodków sportowych decyduje się na płatna opiekę kancelarii prawnych itp więc jeśli mieszkasz w dużym mieście jest szanse że możesz korzystać ze sprzętów w klubie ?

Edytowane przez Fenrir_14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie jeszcze poczekasz tak ze dwa lata :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, amsztel napisał:

Nie porownuj w ten sposob. Na premiere byl problem z dostepnoscia, teraz problem jest jedynie z cenami :) 

zawsze byl. Karty zawsze mozna bylo kupic na Amazonie, Allegro, Ebayu, OLX. Pytanie tylko za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Fenrir_14 napisał:

Widzę wątek ciągle na topie ? Ja dzisiaj właśnie sprzedałem ostatniego z 5ciu RTXów 3080, które kisiłem od stycznia. Teraz czekam na serie 4xxx lol. 

@Miton coraz więcej klubów i ośrodków sportowych decyduje się na płatna opiekę kancelarii prawnych itp więc jeśli mieszkasz w dużym mieście jest szanse że możesz korzystać ze sprzętów w klubie ?

No to ja ze swojej strony polecam przestać poszukiwań Rtx ów i przejście na GeForce Now ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Dirian napisał:

Tylko zobacz ilu czeka chętnych w kolejce na karty od wielu miesięcy, a moce przerobowe fabryk nadal są ograniczone bo brakuje komponentów. Na pewno ceny nie znormalnieją, może trochę polecą w dół powoli, ale do normalności to jeszcze daleka droga.

Rozpoczęcie trendu spadkowego będzie już bardzo dużą zmianą. Bo wyobraź sobie przedwstępny niepokój jaki wtedy poczują ci, co nagromadzili duże ilości kart. Więc jak się już zacznie ruch w dół, to raczej nie będzie powolny, naturalnie do poziomu msrp nie dotrze szybko. Ale powolnego ruchu bym nie oczekiwał.

Gdyby nagle znikło dodatkowe zapotrzebowanie ze strony górników (nawet nie musiałoby wracać na rynek to co już kupili) to moce przerobowe są chyba aż nadto wystarczające, prawda?

41 minut temu, addept napisał:

Jeszcze z pół roku, jak nie lepiej. 

Ja bym na to własnej kasy nie postawił. : D Zobaczymy kto ma lepszą intuicję.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, adashi napisał:

Rozpoczęcie trendu spadkowego będzie już bardzo dużą zmianą. Bo wyobraź sobie przedwstępny niepokój jaki wtedy poczują ci, co nagromadzili duże ilości kart. Więc jak się już zacznie ruch w dół, to raczej nie będzie powolny, naturalnie do poziomu msrp nie dotrze szybko. Ale powolnego ruchu bym nie oczekiwał.

Gdyby nagle znikło dodatkowe zapotrzebowanie ze strony górników (nawet nie musiałoby wracać na rynek to co już kupili) to moce przerobowe są chyba aż nadto wystarczające, prawda?

Ja bym na to własnej kasy nie postawił. : D Zobaczymy kto ma lepszą intuicję.

jeżeli twierdzisz, że będzie odwrotnie to też możesz na to kasę postawić. Nikt nie wie co będzie, górnicy są kroplą w morzu, liczą się rynki finansowe i popyt na krypto.

Edytowane przez akslow
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, adashi napisał:

Rozpoczęcie trendu spadkowego będzie już bardzo dużą zmianą. Bo wyobraź sobie przedwstępny niepokój jaki wtedy poczują ci, co nagromadzili duże ilości kart. Więc jak się już zacznie ruch w dół, to raczej nie będzie powolny, naturalnie do poziomu msrp nie dotrze szybko. Ale powolnego ruchu bym nie oczekiwał.

Gdyby nagle znikło dodatkowe zapotrzebowanie ze strony górników (nawet nie musiałoby wracać na rynek to co już kupili) to moce przerobowe są chyba aż nadto wystarczające, prawda?

 Powyobrazalismy sobie rzeczy, a tymczasem na ziemii ceny kart rosna, coraz wiecej ludzi chce poprobowac kopania a ceny ETH bija rekordy. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, adashi napisał:

Ja bym na to własnej kasy nie postawił. : D Zobaczymy kto ma lepszą intuicję.

Ja również nie postawię.
Myślę,że do września i potem wszystko pierdyknie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Janusz_75 napisał:

 Powyobrazalismy sobie rzeczy, a tymczasem na ziemii ceny kart rosna, coraz wiecej ludzi chce poprobowac kopania a ceny ETH bija rekordy. 

Taaaaa i teraz już ciągle ta cena będzie szła po hiperboli. : ) Wszyscy będą bogaci z powodu tego, że zużyją trochę prądu. Taka sytuacja.

2 minuty temu, Spl97 napisał:

Ja również nie postawię.
Myślę,że do września i potem wszystko pierdyknie :E

Do września to praktycznie "pół roku", czyli raczej wariant addepta, a nie mój. : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...