Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Michs napisał:

Nie kazdy chce publicznie podawac swoj numer telefonu, widzialem wiele ofert z opisem, ze numer telefonu dla powaznie zainteresowanych. Takie oferty tez omijasz? ;) 

 

Sam wystawiłem swoją stara kartę, cena nizsza o 100 zł od pozostałych. Niestety podałem telefon i w godzinę od wystawienia kilka telefonów że oni biorą kartę za połowę ceny, mam tylko podać im adres. Nigdy więcej. A karta wystawiona za 700 zł.

Najlepiej mieć drugi numer tylko do ogłoszeń. Ja tak mam i na moim prywatnym numerze mam spokój a ten numer z ogłoszeń zawszy można wyłączyć

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ogłoszenie będzie potencjalnie budziło spore zainteresowanie to nie podaje się telefonu bo po co .. jako że jest to przedmiot czyt. karta graficzna to zainsteresowani się znajdą, więc ktoś taki zapyta przez olx o coś tam, a odpisuje mu się, prosze podać numer tel. czy coś podobnego i on podaje ... obchodzi się całkowicie bez żądnych komplkacji ... tak to zatruwają zycie człowiekowi ci od kart czy jakiś bardziej chodliwych rzeczy

telefon tylko i wyłącznie gdy przedmiot nie budzi pożądania : ]

Co do wałka z ta wpłata na konto to jest jednak jeden bardzo duży haczyk .. ten kto robi przelew wpisuje tytuł ... więc odbiorca ktory sprzedaje 3070 zamiast w tytule RTX 3070 to zobaczy np. PS5 : ]

Nikt kto wpłaca komuś na konto duże sumy nie pozwoli sobie na nie wpisanie dokładnego tytułu.

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, marian666666 napisał:

Co do wałka z ta wpłata na konto to jest jednak jeden bardzo duży haczyk .. ten kto robi przelew wpisuje tytuł ... więc odbiorca ktory sprzedaje 3070 zamiast w tytule RTX 3070 to zobaczy np. PS5 : ]

Nikt kto wpłaca komuś na konto duże sumy nie pozwoli sobie na nie wpisanie dokładnego tytułu.

O czym Ty piszesz ?

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Pitt_34 napisał:

O czym Ty piszesz ?

Pisze o tym wałku z wpłatą na konto bankowe.
Jest to trudne do wykonania dlatego ejst to tak rzadkie, ponieważ wykonać go dobrze potrafią tylko najinteligentniejsi, tak samo jak inteligentny Zozolek (dla przykładu) trzaska dziesiatki tysięcy na kartach z Amazona oczywiście miesięcznie .. bez intelektu nie ruszysz, albo zostaniesz bardzo szybko prześwietlony : ]

Po kolei.
Analiza tego wałka z przelewem.
Jak to wygląda bo pewnie z połowa nie zrozumiała.
Jestem oszustem i robię tak.
Wchodze na olx i znajduję osobę która sprzedaje RTX 3070 Eagle za 6000 zł .. ok, pisze do niego, podaj mi nr konta wpłacę do końca dnia. On podaje mi nr konta.
Następnie wystawiam na olx RTX 3070 Master też za 6000 zł (wiadomo że Master bedzie miał duże szybkie zainteresowanie) i w ciągu godziny mam chętnego na to żebym mu wysłał i jest zdecydowany na wpłatę na konto które mu zaraz podam.
Jedziemy więc w sednum sprawy, biorę teraz konto tego co ma Eagla i daję te dane do wpłaty temu co jest od Mastera.
Master wpłaca Eaglowi a Eagle otrzymuje ode mnie dane do wysyłki na paczkomat (oczywiscie nr telefonu bedzie lewy, tylko mail prawidłowy - żeby miec kod odbioru).

Jak juz pisałem - problem jest w tym że ten od Mastera wpłaca Eaglowi wiec zapewne tytuł we wpłacie może być dziwny, aczkolwiek może być też zgodny jak np. "RTX 3070" i Eagle nie będzie nic podejrzewał.

Ale to jak mówię wszystko musi być na tip top (czasowo itd) a istnieje wlaśnie ryzyko że tytuł przelewu będzie dziwny, niezgodny.

Tylko dla wysokiego IQ, niestety tylko tacy są w stanie wykonać prawidłowo nie tylko ten a tez jakieś inne złożone kobinacje .. dlatego też ten cały bodajże Marcin z Amber Golda który wypowiada się przed sądem jak profesor zrobił taką karierę, wyjątkowo inteligentna i wyrachowana przy tym sztuka : ]

Edytowane przez marian666666
  • Like 3
  • Haha 2
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający może się zabezpieczyć odpowiednio(tym co ma być w tytule przelewu... np. id ogłoszenia, itd., wysyłka tylko na adres podany w przelewie). Łatwe do ominięcia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marian666666

 

Ułatwię Ci, bo sobie bardzo utrudniasz,  oszust nie będzie wystawiał innej karty  tylko taką samą jaką będzie sprzedawać jego potencjalna ofiara, która poda dane do przelewu.

Jeśli poprosisz o dane w przelewie to oszust ma problem, ponieważ on tego przelewu nie zrobi, tylko będzie to robiła osoba która chce kupić kartę, jeśli nie poprosisz o takie dane to co może się wydarzyć ? a no to, że  :

Oszust ma kartę

Sprzedający kasę (chwilowo)

Prawdziwy kupujący wysyła kasę i jest bez karty

Czyli podsumowując, Ty jako sprzedający masz problem, bo prawdziwy kupujący nie otrzymuje karty i  zgłasza oszustwo co się równa z tym, że zostajesz bez kasy i bez karty którą wysłałeś na adres który podał Ci oszust. 

Ps. O jakim ty wysokim IQ piszesz ?

Metoda jest tak prosta, że tutaj nie trzeba żadnego wysokiego IQ

 

Oszust podejmując się takiej akcji za nim zadzwoni( napisze ) prośbę o dane do przelewy już ma "przygotowanego" "prawdziwego" kupca, który zrobi przelew.

Edytowane przez Pitt_34
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pitt_34 napisał:

W ogóle od samego początku wydał mi się dziwny, nie chciał podać numeru telefonu, nie chciał zadzwonić, nowe konto, nic nie pytał o przedmiot, tylko od razu, żebym podał dane, że on zrobi przelew i żebym jeszcze dzisiaj wysłał paczkę :szczerbaty:

I takie "konspiracyjne" zachowanie jest już bardzo niepokojące. Co to znaczy, że ktoś nie chce podać telefonu, ani pogadać? Z miejsca delete.

2 godziny temu, Pitt_34 napisał:

Oczywiście, że nie ma przymusu podawania numeru telefonu, napisałem jak ja reaguje na takie ogłoszenia, a reaguje tak ponieważ jeśli jestem zdecydowany coś kupić to nie mam czasu i ochoty na zabawę w pisanie a często niestety tak bywa, że takiej osobie o to chodzi. A już nie wspominam o tym, że czasami trzeba czekać kilka dni aż sprzedający odpisze.

Nie dajmy sie zwariować. Czym innym jest ogłaszanie światu swojego telefonu (i nie każdy chce to robić, choć moim zdaniem - jeżeli nie chce - to nie ma przymusu = nie ma ma transakcji). BTW. A co to jest? Minister obrony narodowej, że tak "broni" nr telefonu? Po drugie, co innego podać 1x nr telefonu na czacie, a co innego przypinać w ogłoszeniu "dla całego świata". Po trzecie - FORMALNOŚĆ zakupu.  ZAWSZE chce pogadać ze sprzedającym, albo kupującym, bo... nie mam gwarancji, że na drugiej stronie nie kabla siedzi 15tek, który właśnie bratu z kompa rabuje RTX, albo ja sprzedaje swojego RTX, jakiemuś gówniakowi, który wyrwał parę groszy na dilowaniu ziołem albo innym dragiem (bez wiedzy mamy, taty). Wszystko cacy - a za 6 mcy dochodzeniówka puk puk do chaty. Po co mi to? Po prostu - chcę pogadać i tyle. Po 3 zdaniach wiem, czy rozmawiam z dorosłym, normalnym i kumatym kupcem / sprzedawcą czy jakimś tworem widmo, który MOŻE wygenerować mi kłopot kiedyś.

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Pitt_34 napisał:

@marian666666

 

Ułatwię Ci, bo sobie bardzo utrudniasz,  oszust nie będzie wystawiał innej karty  tylko taką samą jaką będzie sprzedawać jego potencjalna ofiara, która poda dane do przelewu.

Jeśli poprosisz o dane w przelewie to oszust ma problem, ponieważ on tego przelewu nie zrobi, tylko będzie to robiła osoba która chce kupić kartę, jeśli nie poprosisz o takie dane to co może się wydarzyć ? a no to, że  :

Oszust ma kartę

Sprzedający kasę (chwilowo)

Prawdziwy kupujący wysyła kasę i jest bez karty

Czyli podsumowując, Ty jako sprzedający masz problem, bo prawdziwy kupujący nie otrzymuje karty i  zgłasza oszustwo co się równa, że zostajesz bez kasy i bez karty którą wysłałeś na adres który podał Ci oszust. 

Ps. O jakim ty wysokim IQ piszesz ?

Metoda jest tak prosta, że tutaj nie trzeba żadnego wysokiego IQ

 

Oszust podejmując się takiej akcji za nim zadzwoni( napisze ) prośbę o dane do przelewy już ma "przygotowanego" "prawdziwego" kupca, który zrobi przelew.

Wszystko jest trudne, nawet dobrze wykonane wyrwanie torebki na ulicy ... tlyko że ten wałek o którym mówimy jest 10x bardziej skomplikowany, to znaczy trzeba 10x bardziej myśleć podczas wykonywania każdej czynności.

Już Ci odpowiadam powoli ... jeżeli ten co otrzymał wpłatę zweryfikuje dane wysyłając jakieś info do oszusta żeby potwierdził te dane.
Oszust po prostu napisze do wpłacającego żeby mu przesłał screen potwierdzający wpłatę ...i właśnie rozwiązałem sprawę tytułu itd , oszust wszystko wtedy wie  i może pieknie odpowiadać temu od kogo dostanie wkrótce prezent na paczkomat : ]

I jeszcze druga sprawa. Antycypowałem i dlatego dałem Eagle'a i Mastera a nie kart zgodnych nazwą / wartością, ponieważ jeżeli będa to np. 2 Mastery w tej samej cenie to może wszystko się rozciągnąc nienaturalnie w czasie dla oszusta (choć nie musi) a to dlatego że 6000 za Mastera może nie być okazją dla potencjalnego kupującego, więc zanim oszust doczeka się takiego chętnego na wpłatę to może potrwać i ze 2 dni.
Oczywiście to wszystko jest hipotetyczne, aczkolwiek jeżeli oszust miałby wyjśc z tego całkowicie bez szwanku to musi każdy krok wykonać perfekcyjnie, a to nie jest dla każego.
 

Doskonale to widac po tym przypadku naście odpowiedzi wcześniej, że ktoś się dobiera do tematu ale tak to robi że od strzała śmierdzi to na kilometr ... i dlatego zawsze będe zdania, że tylko najinteligentniejsi mogą robić największe rzecz, w tym wałki bez konsekwencji, nie ma innej opcji : ]

Edytowane przez marian666666
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, forfun napisał:

Sprzedający może się zabezpieczyć odpowiednio(tym co ma być w tytule przelewu... np. id ogłoszenia, itd., wysyłka tylko na adres podany w przelewie). Łatwe do ominięcia.

No i właśnie o tym cały czas mówimy! MA BYĆ namiar wysyłki w tytule przelewu! I koniec. Jak nie ma - trudno - choć kasa na koncie - nie wysyłasz. I dlatego mówię cały czas, że najlepiej POROZMAWIAĆ z klientem, bo wałek jest banalny, ale jednak zakręcony (co drugi do tej pory na forum nie kuma na czym polega!) i trudno klientowi do łba przemówić "pisaniem na chacie". Konieczna jest rozmowa i wyraźny warunek - kasa to 50% sukcesu + (dopiero) dane do wysyłki (taki odcisk palca) uwiarygadniają dla mnie kupca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem. Brat też zaklepał swoją pierwszą kartę. Na FR był dużo drożej (3 tys. w przeliczeniu na złote).

Ile ja się namęczyłem, żeby ją kupił. Trzy razy nie odbierał telefonu. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, addept napisał:

Wziąłem. Brat też zaklepał swoją pierwszą kartę. Na FR był dużo drożej (3 tys. w przeliczeniu na złote).

Można było dodać 20 sztuk do koszyka, dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, addept napisał:

Wziąłem. Brat też zaklepał swoją pierwszą kartę. Na FR był dużo drożej (3 tys. w przeliczeniu na złote).

U mnie dziwna sprawa, bo zapłaciłem przez przelewy24, z konta mi zeszła kasa, a amazon chce autoryzacji płatnosci. Miał coś kiedys takiego?

Edit: Ok, juz na amazonie zapłacone :)

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek zamówiłem tylko 1 sztukę (mniejsze ryzyko anulowania). 

A z tą autoryzacją, to nie wiem. Od dłuższego czasu płacę kartą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, addept napisał:

Na wszelki wypadek zamówiłem tylko 1 sztukę (mniejsze ryzyko anulowania). 

A z tą autoryzacją, to nie wiem. Od dłuższego czasu płacę kartą. 

To i tak bez daty przesyłki to niewiadomo tak naprawde kiedy wyslą. Zawsze można anulować jak się cos lepszego trafi. Ja chyba anuluje zamówionego RTX z es co mi wisi, a miał byc w poprzedni czwartek. Tylko poczekam tutaj na jakąs datę. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, xtn napisał:

rx5700xt za 480 euro https://www.amazon.de/-/pl/dp/B082G78XFM wyszło ok. 2200zł.

Mega link. Wziąłem pare sztuk od razu. Oczywiście płatnośc kartą na której nie ma pieniędzy : ] 
Najlepsze rozwiązanie. Nic się nie płaci a potem jak będą chcieli zapłatę gdy będzie znany termin to przelewem24 pójdzie.

Już mnie nie oszukają, oszukali mnie z rxem 6700 xt notabene także z mega linka z forum, ale nie tym razem hochsztaplerzy, nie tym razem : ] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marian666666 napisał:

Mega link. Wziąłem pare sztuk od razu. Oczywiście płatnośc kartą na której nie ma pieniędzy : ] 
Najlepsze rozwiązanie. Nic się nie płaci a potem jak będą chcieli zapłatę gdy będzie znany termin to przelewem24 pójdzie.

Już mnie nie oszukają, oszukali mnie z rxem 6700 xt notabene także z mega linka z forum, ale nie tym razem hochsztaplerzy, nie tym razem : ] 

Pewnie tez ode mnie za 512 Euro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marian666666 napisał:

Mega link. Wziąłem pare sztuk od razu. Oczywiście płatnośc kartą na której nie ma pieniędzy : ] 
Najlepsze rozwiązanie. Nic się nie płaci a potem jak będą chcieli zapłatę gdy będzie znany termin to przelewem24 pójdzie.

Już mnie nie oszukają, oszukali mnie z rxem 6700 xt notabene także z mega linka z forum, ale nie tym razem hochsztaplerzy, nie tym razem : ] 

Nie anulują od razu gdy nie ma środków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xtn napisał:

Pewnie tez ode mnie za 512 Euro :)

Człowieku ... jesteś niezastąpiony. Może i ja kiedyś taki będę : ]

Na razie nie mam podlinkowanych RXów ale chyba zacznę bo tez chciałbym być mega linków mistrzem : ]

1 minutę temu, human_2010 napisał:

Nie anulują od razu gdy nie ma środków?

Nie anulują, robią tak ze czekają 5 dni na wpłatę przez np. Przelewy24. 
nie wiem czy czasami tak nie zrobią za chwilę że będa te 5 dni czekać .. ale to nie ma terminu dostawy więc możliwe że dopiero jak będzie znana dostawa.

W sumie kapitalna sprawa, wielu pewnie nie wiedziało : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, human_2010 napisał:

Nie anulują od razu gdy nie ma środków?

Jak płace kredytówką na .de i .pl to nie pobierają mi od razu kasy. Wiszą zamówienia, a do kilku dni przed wysyłka i wtedy pobierają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat sam spojrzałem i kupiłem dużo wcześniej niż @xtn link na forum wkleił. Miałem to zrobić, ale musiałem jeszcze brata do komputera zagonić i to mnie opóźniło. 

Pazerny nie byłem, tylko jedna sztuka, bo nie wiadomo jak długo będzie trzeba czekać na realizację.  

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

Jak płace kredytówką na .de i .pl to nie pobierają mi od razu kasy. Wiszą zamówienia, a do kilku dni przed wysyłka i wtedy pobierają. 

Dlatego tak się robi, ponieważ kiedy będzie termin dostawy wiadomy to wtedy taka karta może być ze względu wiadomo upadku btc warta neiwiele więcej niż te 460 euro w tym przypadku

ale to wiadomo że wiadomo, ale jakby ktos nie był wiadomy : ]

Edytowane przez marian666666
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bot dostał szału i 13 ich kupił, gdyby były in stock to bym nie anulował, a tak spuściłem do kibla 12 i zostawiłem jedną.  :E 
Zapomniałem dodać limitu zakupów na jeden przedmiot.  :D 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mar_S napisał:

Bot dostał szału i 13 ich kupił, 

SZATAN - nie kogut! ;)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...