Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, iqiwf napisał:

wiecie ja na luzie mogę kopać na niej 24/7 

a jeszcze jakby kogoś interesowało to jest to gaming oc od gigabyte 

Jak będziesz kopać na małą skalę jedną 3060 to rozważ ethermine, mają bardzo temu przyjazną politykę wypłat
https://ethpool.freshdesk.com/support/solutions/articles/8000060967-ethermine-org-payout-policy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie teraz już ostatnie tygodnie tego szału.

Nowe rewizje GPU na moje rozwiążą problem, ceny powinny za miesiąc dwa zacząć spadać .

Skoro CMP wykupili 3x tyle co  przewidywali . . .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zozolek napisał:

Prawdopodobnie teraz już ostatnie tygodnie tego szału.

Nowe rewizje GPU na moje rozwiążą problem, ceny powinny za miesiąc dwa zacząć spadać .

Skoro CMP wykupili 3x tyle co  przewidywali . . .

 

 

To wszystko zalezy od wielu czynników. Nie mozliwe, żeby nie dało się w ogóle kopać. Niech nvidia przytnie kopanie o 50% i utrzyma ten stan, czyli 3080Ti zamiast 100MH/s będzie kopała 50mh/s, czyli tyle ile rx5700xt, który chodzi po 4000-4300zł. Będzie jednak od niego w grach bardziej wydajna niech bedzie 100%, więc z tego powodu dodajmy 50% ceny i wychodzi 6500zł, a prawdopodobnie 7000zł. Co to zmieni, jak RTX 3080 miał być poniżej 4000zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z każdą nową kartą trzeba będzie patrzeć jaka to rewizja (z lewej karty dla górników, z prawej dla graczy). Aż sobie profilaktycznie zerknąłem do HWinfo by wiedzieć gdzie patrzeć 

  • NVIDIA GeForce RTX 3090 - GA102-300-A1 -> GA102-302-A1
  • NVIDIA GeForce RTX 3080 - GA102-200-A1 -> GA102-202-A1
  • NVIDIA GeForce RTX 3070 - GA104-300-A1 -> GA104-302-A1
  • NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti - GA104-200-A1 -> GA104-202-A1
  • NVIDIA GeForce RTX 3060 - GA106-300-A1 -> GA106-302-A1
Edytowane przez addept
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, addept napisał:

Teraz z każdą nową kartą trzeba będzie patrzeć jaka to rewizja (z lewej karty dla górników, z prawej dla graczy). Aż sobie profilaktycznie zerknąłem do HWinfo by wiedzieć gdzie patrzeć 

  • NVIDIA GeForce RTX 3090 - GA102-300-A1 -> GA102-302-A1
  • NVIDIA GeForce RTX 3080 - GA102-200-A1 -> GA102-202-A1
  • NVIDIA GeForce RTX 3070 - GA104-300-A1 -> GA104-302-A1
  • NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti - GA104-200-A1 -> GA104-202-A1
  • NVIDIA GeForce RTX 3060 - GA106-300-A1 -> GA106-302-A1

Ale beda jaja jak gornicy pokupia nie tych kart :) Chyba, ze jakies oznaczenie bedzie na pudelku od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak w popłochu wykupują co jest, nawet z 9 na przodzie w przypadku takiego TUFa 80 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Janusz_75 napisał:

Ale beda jaja jak gornicy pokupia nie tych kart :) Chyba, ze jakies oznaczenie bedzie na pudelku od razu.

Będą pytać sklep / użytkownika przed zakupem o odpalenie NH i zdjęcie jaki hash leci. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Janusz_75 napisał:

Ale beda jaja jak gornicy pokupia nie tych kart :) Chyba, ze jakies oznaczenie bedzie na pudelku od razu.

Nie bedzie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Janusz_75 napisał:

Ale beda jaja jak gornicy pokupia nie tych kart :) Chyba, ze jakies oznaczenie bedzie na pudelku od razu.

A jak sprawdzić która to rewizja bo sklepy to różnie podają. Przykład https://www.caseking.de/en/msi-geforce-rtx-3090-gaming-x-trio-24g-24576-mb-gddr6x-gcmc-244.html  nie ma tych oznaczeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja oddam górnikowi moją 3070 w zamian za 3080 x trio/suprim z przyblokowanym kopaniem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dinozaur50 napisał:

A jak sprawdzić która to rewizja bo sklepy to różnie podają. Przykład https://www.caseking.de/en/msi-geforce-rtx-3090-gaming-x-trio-24g-24576-mb-gddr6x-gcmc-244.html  nie ma tych oznaczeń

Jak zagladniesz pod chlodzenie to sie dowiesz, zaden sklep nie poda ci takiej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie dawać w ogłoszeniu: włożono do komputera tylko w celu ustalenia czy dany model nie jest  rewizją, która ma ograniczenia w kopaniu kryptowalut. Załączam screen

as4K9bc.png

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będą kupować i zwracać.. I rynek zaleją karty z outlet'u :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa rewizja ma zastąpić starą dopiero w maju, więc wystarczy omijać z tego miesiąca. Scalperzy będą mieć ciężkie życie, a górnicy będą wymyślać powody do zwrotów. :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zozolek napisał:

Prawdopodobnie teraz już ostatnie tygodnie tego szału.

Oby tak było,ceny zaczną spadać dopiero wtedy,kiedy będą zalegać na półkach sklepowych.

Tylko,żeby nie odwalili podobnej akcji jak była z nieświadomym wypuszczeniem beta sterowników umożliwiających kopanie ETH na RTX 3060.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślicie że grafiki ze starym rdzeniem zdrożeją? bo nie wiem czy warto czekać miesiąc ze sprzedażą 3060 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, addept napisał:

Trzeba będzie dawać w ogłoszeniu: włożono do komputera tylko w celu ustalenia czy dany model nie jest  rewizją, która ma ograniczenia w kopaniu kryptowalut. Załączam screen

Wystarczy wrzucić kartę na chwilę do płyty i sprawdzić ID w menedżerze urządzeń. Nie potrzeba sterownika i żadnego innego softu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Spl97 napisał:

Oby tak było,ceny zaczną spadać dopiero wtedy,kiedy będą zalegać na półkach sklepowych.

moze sie tak okazac. Mozliwe, ze gracze karty juz pokupili, a sprzedaz, szczegolnie rtx napedzaja gornicy. RX 6700 XT leza na morele czy xkom. Tylko ze te sklepy maja ceny glupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tam dalej czekam na 3060 ti, mam nadzieje że te nowe rewizje kart sprawią że dostanę ją do końca wakacji XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, iqiwf napisał:

no ja tam dalej czekam na 3060 ti, mam nadzieje że te nowe rewizje kart sprawią że dostanę ją do końca wakacji XD

Jak beda zalegac to nvidia znow przypadkiem odblokuje

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, iqiwf napisał:

a myślicie że grafiki ze starym rdzeniem zdrożeją? bo nie wiem czy warto czekać miesiąc ze sprzedażą 3060 

Jeśli dalej będzie taki świr z kopaniem to powinny zdrożeć. Natomiast po kolapsie kursu ETH powinny być znacznie tańsze od nowych rewizji, bo każdy będzie domyślnie przyjmował, że to pokoparkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, adashi napisał:

Jeśli dalej będzie taki świr z kopaniem to powinny zdrożeć. Natomiast po kolapsie kursu ETH powinny być znacznie tańsze od nowych rewizji, bo każdy będzie domyślnie przyjmował, że to pokoparkowe.

wiesz, ja nie mam nawet zamiaru otwierać 3060 xD po prostu zastanawiam się czy sprzedać ją teraz za te 3500 polskich złotych czy poczekać miesiąc i sprzedać drożej

wiadomo krypto może się do tego czasu wykoleić  i wszystko będzie powoli wracało do normalności ale to raczej mało realny scenariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się okaże że z blokadą 3080 za 9k kopie tak samo jak 3060 za blisko 4k. To 3060 z pół brzydkiego kaczątka stanie się łabędziem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...