Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

nikt tego nie złapał, a nawet jeśli to 99% anulacja wpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy pojawiały się słabsze karty jak rx5600xt za 340 euro, gtx1660super za 260euro. Nie dało się nawet dodać do koszyka. Widać ze boty zaczęły tez skupować takie karty. Fajna sprawa była z rtx3060 tuf za 560 euro. Oczywiście bez możliwości dodania do koszyka. Karta po kilkunastu minutach pojawiła się w sklepie Bora na amazonie za 999 euro. Poszła po kilkunastu mińutach. Wynika z tego, ze sklepy na amazonie same wykupują karty od amazonu i sprzedają dużo drożej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

W nocy pojawiały się słabsze karty jak rx5600xt za 340 euro, gtx1660super za 260euro. Nie dało się nawet dodać do koszyka. Widać ze boty zaczęły tez skupować takie karty. Fajna sprawa była z rtx3060 tuf za 560 euro. Oczywiście bez możliwości dodania do koszyka. Karta po kilkunastu minutach pojawiła się w sklepie Bora na amazonie za 999 euro. Poszła po kilkunastu mińutach. Wynika z tego, ze sklepy na amazonie same wykupują karty od amazonu i sprzedają dużo drożej. 

Gdyby tak w istocie było (?!?), to "odszczekuję" wszystko, co powiedziałem do tej pory o priv scalperach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

W nocy pojawiały się słabsze karty jak rx5600xt za 340 euro, gtx1660super za 260euro. Nie dało się nawet dodać do koszyka. Widać ze boty zaczęły tez skupować takie karty. Fajna sprawa była z rtx3060 tuf za 560 euro. Oczywiście bez możliwości dodania do koszyka. Karta po kilkunastu minutach pojawiła się w sklepie Bora na amazonie za 999 euro. Poszła po kilkunastu mińutach. Wynika z tego, ze sklepy na amazonie same wykupują karty od amazonu i sprzedają dużo drożej. 

Ausuw sie kilka pojawilo na niemieckim amazonie wczoraj, sprzedawca byl sklep Asusa. Wysylka tylko do NIemiec, czesto te karty nawet sie nie pokazuja, jesli nie masz niemieckiego adresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xtn napisał:

W nocy pojawiały się słabsze karty jak rx5600xt za 340 euro, gtx1660super za 260euro. Nie dało się nawet dodać do koszyka. Widać ze boty zaczęły tez skupować takie karty. Fajna sprawa była z rtx3060 tuf za 560 euro. Oczywiście bez możliwości dodania do koszyka. Karta po kilkunastu minutach pojawiła się w sklepie Bora na amazonie za 999 euro. Poszła po kilkunastu mińutach. Wynika z tego, ze sklepy na amazonie same wykupują karty od amazonu i sprzedają dużo drożej. 

Dało się kupić normalnie te słabsze, ale zazwyczaj pierwsza osoba zgarnia wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DrastiC napisał:

Dało się kupić normalnie te słabsze, ale zazwyczaj pierwsza osoba zgarnia wszystko.

Udało Ci się? Ja pisze o sytuacji z wczoraj, ale która trwa już od ponad tygodnia. Wcześniej złapanie słabszych kart nie było problemem. 

11 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Gdyby tak w istocie było (?!?), to "odszczekuję" wszystko, co powiedziałem do tej pory o priv scalperach.

Któryś raz już miałem takie wrażenie ale wczoraj dokładnie zaobserwowałem to na żywo. 

Edytowane przez xtn
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w owocowym 6800xt wjechały za 6,5-7k.. Ktoś ostatnio na forum się chwalił zakupem za 5,2-5,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xtn napisał:

 

Któryś raz już miałem takie wrażenie ale wczoraj dokładnie zaobserwowałem to na żywo. 

Mówisz serio? Chcę doprecyzować, by nie mieć wątpliwości.
Zauważyłeś, że sklepy skupują interesujące cenowo oferty od... innych sklepów (?!?), aby samemu wystawić te karty u siebie drożej?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xtn napisał:

Udało Ci się? Ja pisze o sytuacji z wczoraj, ale która trwa już od ponad tygodnia. Wcześniej złapanie słabszych kart nie było problemem. 

Mi akurat nie, znajomemu. Mi wszystko anulowali, zwrócili kasę na konto w PLN więc nawet jestem sporo w plecy bo nie pomyślałem że mi zwrócą. Nieszczęsne przewalutowanie. Teraz jak coś podaje do zwrotu rachunek w €

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Timi5 napisał:

w owocowym 6800xt wjechały za 6,5-7k.. Ktoś ostatnio na forum się chwalił zakupem za 5,2-5,4

ludzie na owocowym pokupili 6900 XT za 5.3 K z tydzien czy dwa temu. Morele oczywiscie anulowalo, tlumaczenie tym razem: blad cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Timi5 napisał:

w owocowym 6800xt wjechały za 6,5-7k.. Ktoś ostatnio na forum się chwalił zakupem za 5,2-5,4

Rzut z 9 kwietnia był po 5399 zł 

RX 6800 XT Taichi

Dlatego siedzi już w budzie ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dzb napisał:

Właśnie po to zakładasz DG, żeby prowadzić księgowość i móc wykazywać koszty.

Jak nie masz DG i nie kupujesz na fakturę z NIP to jak masz koszt udowodnić? Paragonem ani fakturą bez NIP tego nie zrobisz.

Więc dla osoby prywatnej podatek będzie naliczony od przychodu, co jeszcze bardziej pogrąża cwaniaczków w razie wpadki z kontrolą... :D

Większych głupot nie czytałem dawno.  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak tam sie rozliczacie? :v od dochodu z paragonem jako kosztem, od przychodu, czy moze wcale? :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Vorathiel napisał:

No to jak tam sie rozliczacie? :v od dochodu z paragonem jako kosztem, od przychodu, czy moze wcale? :v

W Polsce podatki płaci się od dochodu, a nie od przychodu, mam nadzieję, że tak podstawową wiedzę posiada przeciętny użytkownik tego forum? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Mówisz serio? Chcę doprecyzować, by nie mieć wątpliwości.
Zauważyłeś, że sklepy skupują interesujące cenowo oferty od... innych sklepów (?!?), aby samemu wystawić te karty u siebie drożej?

Tak, jak zniknęła karta od sprzedawcy amazon, odświeżałem stronę produktu w nadzieje, ze będzie jakaś anulacja i 1 sztuka wróci na stronę. Po kilkunastu minutach pojawiała się oferta na ta kartę, kliknąłem, a tam sklep bora computers i cena 999 euro. 

Bora znowu wrzuciła za 999 euro https://www.amazon.de/_itm/dp/B08BNNSJMZ

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mar_S napisał:

Widzę że tryb konfidenta zaczyna się niektórym uruchamiać, no to macie:

Przedmioty użytkownika Cynark - Allegro.pl

Donosik będzie?  :E  

Nie, to nie jest tryb konfidenta. To jest tryb żeby wyplenić patologię, cwaniaczków takich na poziomie seby spod bloku i dorobkiewiczów. A że nie znają prawa sprzedaży i są tutaj ludzie którzy pytają się o to jak zapłacić podatek i nie rozróżniają dochodu od przychodu, tylko pokazuje że należy takich walić w tyłek jak najmocniej się da.  

4 godziny temu, dzb napisał:

Właśnie po to zakładasz DG, żeby prowadzić księgowość i móc wykazywać koszty.

Jak nie masz DG i nie kupujesz na fakturę z NIP to jak masz koszt udowodnić? Paragonem ani fakturą bez NIP tego nie zrobisz.

Więc dla osoby prywatnej podatek będzie naliczony od przychodu, co jeszcze bardziej pogrąża cwaniaczków w razie wpadki z kontrolą... :D

Co do pierwszej części się zgodzę, ale później to już pojechałeś :E Paragon jest pokazaniem co, ile kosztowało. Bo zgodnie z prawem możesz sprzedawać poniżej ceny z paragonu czyli kosztów bo sprzęt się zużył przykładowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, xtn napisał:

Tak, jak zniknęła karta od sprzedawcy amazon, odświeżałem stronę produktu w nadzieje, ze będzie jakaś anulacja i 1 sztuka wróci na stronę. Po kilkunastu minutach pojawiała się oferta na ta kartę, kliknąłem, a tam sklep bora computers i cena 999 euro. 

Dzięki.

M A S A K R A ! ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, TheMr. napisał:

Nie, to nie jest tryb konfidenta. To jest tryb żeby wyplenić patologię, cwaniaczków takich na poziomie seby spod bloku i dorobkiewiczów.

No ale to ich problem nie? Jak ich dojadą to trudno, ale znając życie na 99% nikogo to nie zainteresuje bo za dużo roboty by było ze śledzeniem tylu transakcji co na Allegro. Dajta se spokój i tyle bo ta dyskusja donikąd nie prowadzi, jak 99% dyskusji na forum.  ;)
W każdym razie, piękny dzień na razie, więc wszystkiego dobrego i szczęśliwych łowów wszystkim skrypciarzom, partalertowcom i odświeżaczom życzy Robochłop.  :E 

Imgur: The magic of the Internet

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mar_S napisał:

No ale to ich problem nie? Jak ich dojadą to trudno, ale znając życie na 99% nikogo to nie zainteresuje bo za dużo roboty by było ze śledzeniem tylu transakcji co na Allegro. Dajta se spokój i tyle bo ta dyskusja donikąd nie prowadzi, jak 99% dyskusji na forum.  ;)
W każdym razie, piękny dzień na razie, więc wszystkiego dobrego i szczęśliwych łowów wszystkim skrypciarzom, partalertowcom i odświeżaczom życzy Robochłop.  :E 

Imgur: The magic of the Internet

Jeśli US wali się z PITami milionów, i potrafią wykazać że wydajesz więcej niż zarabiasz, to uwierz mi że się dowalą ;) Jakby to były czasy innej partii, okolice 2008-2014 roku to pewnie przeszłoby płazem, niestety, nie w obecnych czasach spowiedzi i dociskania ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mój problem, wszyscy są dorośli i odpowiadają za siebie, każdy niech robi jak uważa.  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, TheMr. napisał:

Jeśli US wali się z PITami milionów, i potrafią wykazać że wydajesz więcej niż zarabiasz, to uwierz mi że się dowalą ;) Jakby to były czasy innej partii, okolice 2008-2014 roku to pewnie przeszłoby płazem, niestety, nie w obecnych czasach spowiedzi i dociskania ;) 

niby jak to stwierdzą? Możesz wszystko co kupiłeś sprzedać po 6 miesiącach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, akslow napisał:

niby jak to stwierdzą? Możesz wszystko co kupiłeś sprzedać po 6 miesiącach.

Musisz mieć kwity że sprzedałeś. I oni niczego nie muszą udowadniać, ty musisz się obronić ;) A jak nie masz kwitów, no to już po Tobie. Nie raz, nie dwa, widziałem wyliczenia US. Dlatego konta bankowe to ślepa uliczka która jest mocno promowana ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamyczek do wysokich cen kart graficznych:

Marathon Digital Company Inc. (MARA:xnas) - choć spółka zajmująca się kopaniem kryptowalut oraz technologią blockchain urosła znacząco w pierwszym kwartale, to jej umocnienie nie odbiło się takim echem na rynkach jak to GameStopu. Polscy inwestorzy wykazali się jednak doskonałym timingiem inwestując w Marathon. Bitcoin w pierwszym kwartale urósł o około 120%, a akcje Marathon - ponad 336% (przy wynikach sektora Business Services poniżej 1,5%). Warto przyglądać się rozwojowi firmy. Merrick Okamoto (CEO firmy) przekonuje, że spółka zwiększy swoje moce wydobywcze o 4000% w ciągu najbliższego roku. Czy takie perspektywy będą jednak w stanie zapobiec ewentualnym spadkom ceny spółki w przypadku silnej korekty na kryptowalutach?

Oni statkami kupuja karty u nvidii, a nie wyrywaja pojedyncze na amazonie :D

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...