Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, zachy napisał:

W moim rozumowaniu zrodlem problemu jest nvidia i samsung. Pierwsza bo wybrala taki a nie inny proces technologiczny,  a druga bo nie wyrabia z produkcja i dostawami.

Nv wybrała TSMC i Samsunga :E To samo z 5nm będą klepać tu i tu.

Akurat z produkcją kart Nv znacznie lepiej stoi od AMD tylko kart Nv sprzedaje się znacznie więcej. Nv obecnie ma obecnie "tylko" 83%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zachy napisał:

Nie rozumiecie podstawowej kwesti, ze ktos was zwodzil, tudziez oszukal a nie okradl!

bez różnicy jak w Polsce nie działają Organy.

 

Ja im w Uokik pisze ze sklep mi anulował zamówienie wbrew regulaminowi sklepu.A oni mi ze jak sie z regulaminem nie zgadzam to mogę do Warszawy napisać do UOkik.Jakby krakowski UOKik był jakiś inny od tego z Wąchocka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, zachy napisał:

Kazdy kto czuje sie oszukany (wlasciwe slowo! a nie kradziez zadna!) to moze albo:

1. zrezygnowac z zakupu i wycofac fundusze

2. zmienic forme platnosci na poboraniowa, zeby odzyskac wstepnie oplacona tranzakcje

3. zmienic sklep w ktorym kupuje - ewentualnie kupi pozniej, czy za wieksze pieniadze tzw. ryzyk fizyk.

4. poczekac na lepsze czasy.

 

A co ma zrobić ten który zamówił kartę określoną kartę zapłacił -zawarł umowę k-s i karty nie dostał i nie dostanie jak twierdzi sklep bo wycofana przez producenta. A karta potrzebna do projektu o wartości 12 mln zł. Gdzie obudowa w której miała być karta gotowa .Wyświetlacz miał wyświetlać różne parametry i obudowa tak zaprojektowana. trzeba sporo rzeczy przeprojektować  kto za to zapłaci.  kara umowna za niewykonanie projektu a projekt rządowy to 1,2ml zł. Koszt prezprojektowania 150 tys zł.  Problem w tym ze to sklepy sprzedawały cos czego nie mają i zawarły kiepskie umowy z producentami . Stad producent może karte wycofać nie dostarczając do sklepu. sprawa jest w toku ale jak sklep karty nie przyśle i jednoznacznie odmowi sprawa skończy się w Sądzie. I kto będzie poszkodowany. klienci sklepu, bo złoży się do Sądu wniosek o zabezpieczenie roszczenia na koncie sklepu .   Jak nie będzie miał gotówki obrotowej to i może upaść. A wyrok za kilka lat A wc Sądzie jak w Sadzie albo sie wygra albo przegra ale zabezpeiczneia do czasu wyroku sie nie ruszy  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zachy napisał:

Kradzież (art. 278 kk) – zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia.

Wiecej tam kradzieży niz myślisz ale oskarżenie możesz sobie w buty włożyć bo nie masz dowodu.Natomiast ja na łamanie regulaminu sklepu mam dowód  i co ?I jajcojo bo Uokik ma nalane ,biorą pieniądz za nic

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sideband napisał:

Nv wybrała TSMC i Samsunga :E To samo z 5nm będą klepać tu i tu.

Akurat z produkcją kart Nv znacznie lepiej stoi od AMD tylko kart Nv sprzedaje się znacznie więcej. Nv obecnie ma obecnie "tylko" 83%

A BIG NAVI miało być nvidia killer. Mhm nie wyszło jak zawsze...:E

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zachy napisał:

Wiedzieli, ze beda takie problemy z dostepnoscia?

Zachowujesz sie jak dzieciak, ktory  placze, bo nie dostal swojej 'ukochanej'  karty.

Rownie dobrze mogliby anulowac wszystkie stare zamowienia ze wzgledu na brak dostepnosci produktow w sugerowanej cenie.

Kiedys tak sie po prostu robilo.

Ale nie, sklep stara sie trzymac te zamowienia i moze zrealizowac je  jesli bedzie taka mozliwosc rynkowa.

Mogli by pojsc droga Amazonu i po prostu - krotki termin trzymania zamowienia + niemozliwosc realizacji = anulacja.

 

Cry more... ;)

Samo wystawianie towaru , którego nie posiadali na stanie dyskwalifikuje ten sklep. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, xtn napisał:

Szkoda klawiatury na ciebie, bo ty jak pada deszcz mówisz, że świeci słońce

Ja spokojnie oplacajac karty czekam na nie i nie bije piany jak ktos kupi drozej i predzej - jego kasa, jego  problem  skoro  chce miec na teraz i zaplaci ekstra.

20 minut temu, xtn napisał:

"To jak sklep podszedl do sprzedazy i radosnie zalozyl dostepnosc towaru to zupelnie inna sprawa." - To czyja to wina, nvidii, samsunga, czy może klientów?  Wina zachłanności sklepu.

Wina Nvidi ze wybrala taki proces, Samsunga ze nie wyrabia sie z produkcja w tym procesie, Sklepu, ze zle zalozyl  dostepnosc towaru.

Kazdy doklada swoje 3 grosze.

20 minut temu, xtn napisał:

"Ale do kogo masz pretensje - maja szklana kule i wiedza kiedy i  kto anuluje zamowienie i ze nagle przesuniesz sie w  kolejce?" - W jakiej kolejce? Kupowałem towar dostępny do odbioru natychmiast! Nie zapisywałem się do żadnej kolejki!

W calej tej urzekajacej historii dotarlo do mnie najbardziej to, ze nagle znalazla  sie dla Ciebie karta, a Ty zamiast sie cieszyc to prezentujesz to jako dodatkowy problem ze sklepem...i do tego sie odwolywalem. 

Tego, ze przewiduaj jedna sztuke  zakupionego towaru na osobe nie skomentuje.  Dzialanie i troche na wyrost i troche nieuczciwe, bo np ktos moze miec 2 czy nawe 3 komputery w domu i potrzebowac kilka takich kart niekoniecznie do miningu.

20 minut temu, xtn napisał:

"Dodatkowo -  to jest sklep obslugujacy mase zamowien dziennie, myslisz ze maja czas i srodki na to zeby rozpatrywac kazdy zamowiony produkt indywidualnie Troche w to watpie." - O czym ty piszesz? Przeciez ludziom przeszukuja indywidualnie zamówienia i anuluja jezeli ma ktos nawet niezrealizowane 1 zamówienie, a złożył nowe na kompletnie inną kartę. Na to mają czas i średki?

Takie cos mozna 1 skryptem  po bazie wychwycic i wydzielic na to kogos, zeby opisywal anulacje dla takich zamowien.

Kolejkowanie i zarzadzanie dostepnoscia tez dalo by sie w taki sposob ogarnac.

Nie wiem jak maja rozdzielona prace w X-Kom czy Morele, ale tu sie akurat nie sprawdzaja ewidentnie w tych tematach.

Ja sam wole o nr w kolejce nie pytac do momentu az sami sie ze mna w sprawie zamowien nie kontaktowali - wtedy dopiero dopytywalem, zeby w tym calym balaganie dodatkowego bajzlu nie generowac.

Choc fakt - mam prawo wiedziec ktory jestem w kolejce oczekujacych, ale wole sie nie dolowac tym faktem :)

14 minut temu, dinozaur50 napisał:

A co ma zrobić ten który zamówił kartę określoną kartę zapłacił -zawarł umowę k-s i karty nie dostał i nie dostanie jak twierdzi sklep bo wycofana przez producenta.

Nie bylem w takiej sytuacji,  bo 3080 oplacilem tylo raz z gory i towar dostalem nastepnego dnia do  odbioru.

Mozesz probowac z Ochrona Konsumenta, ale skoro kart nie produkuja to co zrobisz? Sklep tak samo zostal wystawiony jak i Ty, skoro nie sa Ci w stanie sprzedac towaru.

Gdyby to byl moj sklep, ponownie, zaproponowal bym Ci podobny produkt w aktualnej cenie rynkowej dla niego.

Na pewno nie doplacal bym do biznesu zeby Ci  go sprzedac w cenie w jakiej zamowiles inny towar.

9 minut temu, Pitt_34 napisał:

Samo wystawianie towaru , którego nie posiadali na stanie dyskwalifikuje ten sklep. 

Tak jak pisalem, gdyby to byla moja firma nigdy bym nie wystawil na sprzedaz towaru, ktorego fizycznie nie mam,  albo nie idzie do mnie od dystrybutora.

Za 'moich czasow' tak sie wszystko sprzedawalo, a nie na 'gebe'...

Dodatkowo powinni wyraznie to oznaczyc  jako preorder, a nie sprzedaz faktyczna od poczatku.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zachy napisał:

 

Daj link do szefa PR x-kom, jakaś premia ci się należy za pisanie tych bzdur w obronie sklepu. Najgorzej, że większość ludzi na tym forum w tym ja nadal lubi x-kom, a takie akcje jak twoja pogarszają wizerunek tego sklepu, a nie go polepszają. 

ok. 4300zł https://www.amazon.es/ASUS-EKWB-GeForce-RTX-3070/dp/B08P964Z18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

Daj link do szefa PR x-kom, jakaś premia ci się należy za pisanie tych bzdur w obronie sklepu. Najgorzej, że większość ludzi na tym forum w tym ja nadal lubi x-kom, a takie akcje jak twoja pogarszają wizerunek tego sklepu, a nie go polepszają. 

Ja tam X-koma nie bronie bo dali ciała. Ale mam np zamówionego w listopadzie x-trio z moreli za 3999 zł. I co NIC. W czym oni są lepsi? Dzwonią tylko do mnie bezczelnie że jak zrezygnuje z zamówienia to dostanę voucher na zakupy za 50zł ? A janusztronik co sprzedawał spod lady karty zamiast realizować zamówienia? 

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@XTN lecz sie, z x-komem nie mam zadnego zwiazku poza posiadaniem tam konta i czasami kupowaniem czegos jesli maja to w dobrych cenach.

Wyrazam swoja opinie i wolno mi to robic, od tego jest forum - tak samo Ty mozesz sie z nia nie zgadzac, czego Ci tez nie bronie.

 

Natomiast moje podejscie do sklepow jest troche inne - neutralne i pragmatyczne.

Wybieram przewaznie sklepy z najlepsza dostepnoscia i cena danego produktu, a nie ze ktorys z nich 'lubie'...

Tam gdzie mam wydawac pieniadze nie ma dla mnie miejsca na ucziucia czy sentymenty jakies do danego sklepu.

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dadi82 napisał:

Ja tam X-koma nie bronie bo dali ciała. Ale mam np zamówionego w listopadzie x-trio z moreli za 3999 zł. I co NIC. W czym oni są lepsi? Dzwonią tylko do mnie bezczelnie że jak zrezygnuje z zamówienia to dostanę voucher na zakupy za 50zł ?

Polskie sklepy grupowo dały ciała w przypadku GPU i żaden z tych sklepu jest nie do obrony w tej kwestii. Małe sklepy przynajmniej sprzedawały to co miały na stanie ale za większe ceny od razu, a duże poszły na całość i sprzedawały coś czego nie miały. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xtn napisał:

Polskie sklepy grupowo dały ciała w przypadku GPU i żaden z tych sklepu jest nie do obrony w tej kwestii. Małe sklepy przynajmniej sprzedawały to co miały na stanie ale za większe ceny od razu, a duże poszły na całość i sprzedawały coś czego nie miały. 

No więc właśnie szkoda tylko że UoKIK ma to w dupie. Dla mnie to cała trójka x-kom, janusztronik i owocowi powinni wyłapać grube kary za swoje praktyki. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UOKiK ma to w dupie,bo nie zgłaszacie tych przekrętów zbiorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

UOKiK ma to w dupie,bo nie zgłaszacie tych przekrętów zbiorowo.

UOKiK może działać z urzędu, od tego jest. Zresztą podejrzewam że parę pism czy zapytań w tej sprawie dostał.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zamiast biadolic na to jakie te wszystkie firmy sa zle powinni sie zebrac i stworzyc jakas strone z podpisami tych, ktorzy czuja sie oszukani i wtedy UOKiK atakowac przy duzej ilosci podpisow zebranych.

Ale Polacy lubia tak dla zasady sobie ponarzekac bo zostali 'okradzeni'... jak widac.

I na narzekaniu sie konczy.

 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu 3060 Ti FTW3 Ultra,3060 Ti XC Gaming oraz 3070 FTW3 Ultra zaliczyły przesunięcia kolejki.

Od 3060 Ti FTW3 Ultra jestem oddalony o 2 godziny i 29 minut.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to kiedy ruszają te zapisy na 3080ti? xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zhao napisał:

@Spl97

Jak tam EVGA  - coś się rusza?  :E

Cisza

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Timi5 napisał:

dobra to kiedy ruszają te zapisy na 3080ti? xd

Jak dostaniesz date rynkowej premiery tego ukladu to bedziesz wiedzial od kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zachy napisał:

Jak dostaniesz date rynkowej premiery tego ukladu to bedziesz wiedzial od kiedy.

Może jak nie masz nic do napisania to nic nie pisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Griszah napisał:

Może jak nie masz nic do napisania to nic nie pisz. 

Moze jak nie widzisz zwiazku miedzy pytaniem a odpowiedzia to napisal bys cos madrego, a nie czepial sie mnie personalnie.

A jak zwiazku tu nie widzisz to przeczytaj pytanie i odpowiedz kilka razy...

Edytowane przez zachy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zachy napisał:

Jak dostaniesz date rynkowej premiery tego ukladu to bedziesz wiedzial od kiedy.

Kolego domyślam się, że to zależy od daty premiery ;) Aczkolwiek widzę, że ktoś tu ma kij w tylnej części ciała.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zachy napisał:

Moze jak nie widzisz zwiazku miedzy pytaniem a odpowiedzia to napisal bys cos madrego, a nie czepial sie mnie personalnie.

A jak zwiazku tu nie widzisz to przeczytaj pytanie i odpowiedz kilka razy...

Szkoda czasu nawet ja jednokrotne przeczytanie tego bełkotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Griszah napisał:

Szkoda czasu nawet ja jednokrotne przeczytanie tego bełkotu.

Jak szukasz blekotu to idz pod budke z piwem do swoich kolegow, tam takowy znajdziesz.

 

Rzeczowo odpisalem na konkretne pytanie.

Nie mam nastroju na 'chumorki' w tym momencie

 

@Timi5

Jak wiesz, to po co pytasz? ;)

Moze ktos tu ma szklana kule i Cie oswieci...

Moze juz w Maju, moze pozniej - kto wie na kiedy NV finalnie przewidzialo premiere 3080Ti :)

Edytowane przez zachy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...