Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, addept napisał:

Mam problem z kartą Revolut na hiszpańskim Amazonie. Wymagana jest weryfikacja płatności. Mimo moich wysiłków transakcja nie przechodzi. Płatność odrzucona. 

Amazon mi napisał, żebym usunął kartę i dodał ją jeszcze raz. Zrobiłem to, problem dalej występuje. Nawet zamieniłem część środków ze złotych na EUR . 

Co ciekawe, 2 miesiące temu tą samą kartę płaciłem za inny produkt na hiszpańskim Amazonie i nie było problemu. 

Jakieś pomysły, rady?

EDIT: Napisałem do Revoluta. Podobno to stały, wracający problem. Przeprosili, kazali czekać kilka dni, aż problem zostanie rozwiązany i skontaktować się z nimi za jakiś czas ... lub skorzystać z innej karty. Dupa blada

Też tak miałem, Revolut mi napisał że teraz nie zapłace ich kartami więcej niż 250 euro (chyba ze podziele płatność ale weź tu podziel płatność dla amazonu :/ ) Tego samego dnia moja karta bankowa ( w normalnym banku) wymagała odemnie  aby dodać 3D secure co mogłem zrobić tylko online przez strone banku. Pewnie kolejna zmowa większych banków przeciw Revolut

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xtn napisał:

Rozumiem, że pracujesz dla x-kom, ok ale masa ludzi została oszukana przez te, jak i inne polskie sklepy w kwestii kart graficznych. Chcieli szybko i dużo zarobić, sprzedawali towar, którego nie było nawet w hurtowniach i od kilku miesięcy anulują zamówienia, gdzie mieli wpłacona kasę, a towar był na stronach dostępny, a nie na zamówienie. Chciwość polskich sklepów z elektroniką jest ogromna. Teraz wypinają się na swoich klientów, a sprzedawali jak najgorsi sprzedawcy z allegro, czy olx. To, że x-kom, czy morele co jakis czas realizują po 1 karcie na klienta, to jest tylko próba ratowania wizerunku, który już nie istnieje w zakresie zamówień premierowych. Mediaexpert i euro zachowują się jeszcze gorzej, bo anuluja jak leci. Dodatkowo karty bez kolejek wypływają u róznych osób na allegro i olx z fakturami z tych sklepów, nawet z mozliwościa wystawienia na dane kupującego z drugiej ręki. 

Okradło to za duże słowo ale jak ludzie/firmy zamówiły, zapłaciły i nie otrzymały towaru, który był sprzedawany jako dostępny to zwrot kasy po kilku miesiącach czekania nie jest żadnym pocieszeniem. Mozliwe, że z powodu takiego zachowania sklepu, przepadły im konkretne przychody i nie pisze tutaj tylko o kopaniu krypto ale np zleceniach wykonywanych za pomocą GPU. 

+1

Mnie najbardziej zirytowała obsługa w sklepie x.. gdy odbierałem tam swojego RTX-a, to słyszałem z 10 razy, że mam ogromne szczęście... Po czym gadka z pracownikiem, który już 5 modele różnych kart przerobił... No cóż wiadomo, że pracując w branży łatwiej jest dostać towar, ale ludzie szanujmy się... 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kowallosu napisał:

Mnie najbardziej zirytowała obsługa w sklepie x.. gdy odbierałem tam swojego RTX-a, to słyszałem z 10 razy, że mam ogromne szczęście... Po czym gadka z pracownikiem, który już 5 modele różnych kart przerobił... No cóż wiadomo, że pracując w branży łatwiej jest dostać towar, ale ludzie szanujmy się... 

Jak dawno temu pracowalem na serwisie komputerowym tez mialem lepszy dostep do sprzetu do testow, oc itp spraw, wiec to raczej normalna sprawa w wielu takich miejscach.

Ale przed klientami sie z tym nie obnosilem,  bo  po co im taka wiedza. Dodatkowo troche nieprofesjonalne podejscie.

Zreszta jeszcze z Tweak.pl pamietam kilku serwisantow, ktorzy na zapleczach testowali np CPU i odsprzedawali je jako selekty na forum tez  (raczej swojej gotowki na nie nie wydawali).

 

Jak zamawialem karte z x-komu sprzedajacy nie uswiadamial mnie jakie to mam szczescie, ze akurat ja ja kupilem... :D

Raczej sam zdawalem sobie sprawe z tego, ze jestem farciarzem, ktory wyrwal dana karte w pierwszym rzucie na rynek PL.

No ale moze trafiles na jakiegos pracownika mocno zaaferowanego cala ta sytuacja na rynku. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kowallosu napisał:

+1

Mnie najbardziej zirytowała obsługa w sklepie x.. gdy odbierałem tam swojego RTX-a, to słyszałem z 10 razy, że mam ogromne szczęście... Po czym gadka z pracownikiem, który już 5 modele różnych kart przerobił... No cóż wiadomo, że pracując w branży łatwiej jest dostać towar, ale ludzie szanujmy się... 

Z cyklu - Płakał jak sprzedawał :rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zhao napisał:

Z cyklu - Płakał jak sprzedawał :rotfl:

No wiesz zasadę mają taką, ze jedna na dziesięć karta idzie do klienta, dziewięć pozostałych leci pod ladą dla pracowników, więc łezka im się w oku kręci.

Edytowane przez Griszah
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, raf880 napisał:

Też tak miałem, Revolut mi napisał że teraz nie zapłace ich kartami więcej niż 250 euro (chyba ze podziele płatność ale weź tu podziel płatność dla amazonu :/ ) Tego samego dnia moja karta bankowa ( w normalnym banku) wymagała odemnie  aby dodać 3D secure co mogłem zrobić tylko online przez strone banku. Pewnie kolejna zmowa większych banków przeciw Revolut

Pisałem - przelać z Revo  na iCARD i zapłacić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba to jakos przetrwac ...jeszzce tylko ze 2 lata i beda promo w xkom na 3060 za 1500 zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zozolek napisał:

 

@addept  możesz 5 zwykłych mieć - jednorazowe używam na strzale.

przelej środki  revo - icrad .

W iCrad do 20 kart można mieć.

Revo da bana  prędzej czy później.

 

 

Revolut da mi bana czy Amazon? Sugerujesz by zamknąć Revolut i założyć iCard? ICard jest płatny? Bo w darmowym planie chyba jest ograniczenie do 250 EUR, ale bardziej to sobie po powrocie z pracy ogarnę.  No to chyba na razie zrezygnuję z zamówienia. 

PS. Amazon mi napisał w sprawie dwóch zamówionych kart, że przepraszają, ale nie są w stanie przewidzieć terminu realizacji. W każdym razie zamówień nie skasowali. Wiszą jako w oczekiwaniu na termin dostawy, zamiast złożone zamówienie

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, addept napisał:

Revolut da mi bana czy Amazon? Sugerujesz by zamknąć Revolut i założyć iCard? ICard jest płatny? Bo w darmowym planie chyba jest ograniczenie do 250 EUR, ale bardziej to sobie po powrocie z pracy ogarnę.  No to chyba na razie zrezygnuję z zamówienia. 

PS. Amazon mi napisał w sprawie dwóch zamówionych kart, że przepraszają, ale nie są w stanie przewidzieć terminu realizacji. W każdym razie zamówień nie skasowali. Wiszą jako w oczekiwaniu na termin dostawy, zamiast złożone zamówienie

ktore karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas są kolejki wirtualne do RTXów, a zobaczcie jakie są kolejki w Stanach ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

photo_2021-04-14_12-52-31.thumb.jpg.7605c4aae7bc6e541bc382588fc54aa5.jpgZdjęcia od znajomego po  odstaniu się w takiej kolejce, około dwa tygodnie  temu .. jakoś to nie do końca tak ze ludzie odchodzą wszędzie z kwitkami .Oczywiście wszystko po cenach producenta. 

Postałbym...

Edytowane przez invite1986
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, invite1986 napisał:

photo_2021-04-14_12-52-31.thumb.jpg.7605c4aae7bc6e541bc382588fc54aa5.jpgZdjęcia od znajomego po  odstaniu się w takiej kolejce, około dwa tygodnie  temu .. jakoś to nie do końca tak ze ludzie odchodzą wszędzie z kwitkami .Oczywiście wszystko po cenach producenta. 

Postałbym...

Zdjęcie z cyklu "Mokry sen forumowych scalperów i górników".:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pal licho  to wszystko, kombinowałem przed chwilą jeszcze z Revolutem na różne sposoby, ale za monitor ostatecznie zapłaciłem w złotych. Na razie nie mam głowy na szarpanie się z płatnościami. 

Po kursie Amazońskim wyszły odrobinę taniej niż po kursie mojego banku (złodzieje)

Zobaczymy jak to będzie w przyszłych płatnościach Revolutem na Amazonie. Niby support Revoluta kazał mi czekać kilka dni, bo zajmują się sprawą, ale stwierdziłem, że nie będę czekał, bo monitory powoli się kończą, na DE już zdrożały, w Polsce tego modelu nie ma (jeszcze), a nie chce mi się czekać potem miesiąc czy dwa na dostawę.  

Mając na uwadze to, że trochę kasy wpadło za karty graficzne, stwierdziłem, że te 80 złotych mogę stracić. Potem się zobaczy co z tym Revolutem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, addept napisał:

Pal licho  to wszystko, kombinowałem przed chwilą jeszcze z Revolutem na różne sposoby, ale za monitor ostatecznie zapłaciłem w złotych. Na razie nie mam głowy na szarpanie się z płatnościami. 

Po kursie Amazońskim wyszły odrobinę taniej niż po kursie mojego banku (złodzieje)

Zobaczymy jak to będzie w przyszłych płatnościach Revolutem na Amazonie. Niby support Revoluta kazał mi czekać kilka dni, bo zajmują się sprawą, ale stwierdziłem, że nie będę czekał, bo monitory powoli się kończą, na DE już zdrożały, w Polsce tego modelu nie ma (jeszcze), a nie chce mi się czekać potem miesiąc czy dwa na dostawę.  

Mając na uwadze to, że trochę kasy wpadło za karty graficzne, stwierdziłem, że te 80 złotych mogę stracić. Potem się zobaczy co z tym Revolutem. 

Możesz dać linka, też jestem na kupnie monitora. Może się skuszę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Czipsy napisał:

Ktoś ma może pojęcie ile czasu zajmuje kartom z "incoming" w proshopie dotarcie do ich magazynów? Czekam na nową kartę z reklamacji i w poniedziałek pojawiło się ich 40 na https://www.proshop.pl/RTX-30series-overview

Długo. Te 23 TUF-y to chyba ze dwa miesiące jadą.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, shoque88 napisał:

No właśnie chciałem się tutaj dowiedzieć czy działa :)

W każdym razie wkrótce będzie jasne, bo zamówienie jest gotowe do wysłania i nie zostało anulowane. Dam znać czy doszło do mnie bez problemu.

W temacie Alternate - wczoraj anulowali mi 3090 XC3 podając jako powód rozbieżność między danymi właściciela karty płatniczej a właściciela konta (na moim koncie mam już jednego rtx'a i z tego powodu już kiedyś anulowali mi jak kupiłem drugiego, więc założyłem drugie).

Edytowane przez toph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu w naszym kraju nie ma dystrybucji foundersów? Skoro może sprzedawać scan albo lldc, to czemu nie te nasze zakichane morele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Majki78 napisał:

Amazon pl. ze wszystkim ma już opóźnienia. Dzisiaj dostałem info o opóźnieniu na 3060ti PNY i 6800xt XFX.

tez mialen nadzieje na tego xfx :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez peldor
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, peldor napisał:

Jest kilka 3070 do kupienia na allegro za 6-6.3k

W dzisiejszych czasach nie najgorzej.

Reklamujesz się czy jak? :-D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jigoku napisał:

Reklamujesz się czy jak? :-D 

Wręcz przeciwnie, kupiłem strixa właśnie :D

 

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Kelam To wygląda tak, że po tym restarcie jest w logach że Windows się wysypał i jest log z bluescreena. Minidump z bluescreena wskazuje że wysypuje się coś związanego z grafiką, ale ta chodzi bez błędów - przechodzi OCCT, mogę grać godzinami bez crashy czy artefaktów itd. Przy restarcie podczas trenowania pamięci który opisujesz, raczej nie powinno dochodzić do wysypania Windowsa. Tak to wygląda:
    • @ghs ale wiesz że ta inicjatywa powstała dopiero w sierpniu 2022 roku? Wcześniej jak była mowa o wspólnej armii to było jojczenie że UE chce zlikwidować państwa i zrobić jedną Europę 🤪
    • Ale wiesz przez co te spadki przez zapychający się Vram chociaż ostatnio jak spraedzilem sobie w OSD jak działa w porównaniu do premierowej wersji to zauważyłem pewną zmianę. Na premierze gra zużywała mi 15.5GB ram i 12.5GB Vram Teraz zużycie ram to około 20.5GB i Vram 10.5GB więc widać że coś zmieniali i obciążenie Vram spadło nieco     Mnie wkurza w Horizon co innego masa drobnych pierdół które można by poprawić patchem ale widać na poprawki już wywalone. --------- - Na cholerę w grze Aloy zbiera setki kamieni, przecież to bez sensu i wkurza tylko niepotrzebnie, ciężko ograniczyć to do kilku sztuk. - Mam wyłączone powiadomienia w grze a i tak często gęsto gra mi przypomina "masz niewykorzystane sploty" no przecież k.. wiem bo podniosłem jakiś zielony szrot ale nie będę jego używać, sprzedam to a gra i tak zawraca mi głowę i poucza! - Aloy też mogła by zamknąć się czasami i nie podpowiadać co mamy zrobić, praktycznie natychmiast zawsze mówi co i jak! - Nie rozumiem po w grze pokazują nam twórcy że Aloy ma wbudowaną latarkę w Focus ale już jak robimy inną misje i jest równie ciemno to  nie nic nie włączy (ciężko dać opcje dla gracza) - Nie rozumiem co bałwan wpadł na pomysł aby po każdej misji pobocznej znacznik przełączał się z automatu na główną misje, kolejna mała głupota która po czasie tylko irytuje i wkurza. - Wszystkie pułapki kapsuły powinny być w dodatkowym kole wyboru, a wywary w menu szybkiego, a tak to bałagan i nieprzemyślane. - Skoro twórcy dają nam pancerz który opiera się na graniu z 25%-49% życia to niech Aloy siedzi cicho i nie gada że potrzebuje leczenia jak i gra nie sygnalizuje z uporem maniaka ulecz się! - O poronionej mechanice chwytania się automatycznie już wspominałem wcześniej, robimy unik a powiedzmy z tyłu skały... co robi Aloy chwyta się i wisi sobie bezceremonialnie w walce na kamieniu, samo wspinanie się po górach również nie tak intuicyjne jakby mogło się wydawać chcemy do góry a tu Aloy nam skacze w bok, bo tak        
    • Wygląda, jak STG1 - pasta piasek
    • A przypadkiem w grach gdzie ci "mruga" po prostu nie jest wymuszone 60Hz odświeżanie ? Bo to absolutnie nie powinno tak być jeśli odświeżanie masz maksymalne.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...