Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, shoque88 napisał:

Gdzieś jeszcze można wyrwać 3600 za <4k ?

Jest tego mnóstwo daje XKOm a czasami Komputronik ... jak coś zamówie Ci na sklep gdzie mieszkasz, w Komputronioku był 3060 Elite za 3600 zł a w XKOMIe tez jakies bdb wersje około 3600 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marian666666 napisał:

Jest tego mnóstwo daje XKOm a czasami Komputronik ... jak coś zamówie Ci na sklep gdzie mieszkasz, w Komputronioku był 3060 Elite za 3600 zł a w XKOMIe tez jakies bdb wersje około 3600 zł

Dzięki, napisałem do Ciebie na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, toph napisał:

A niby czemu 3070Ti jest ciekawa? Patrząc na dane z przecieków to będzie marginalnie lepsza od 3070. A 3080Ti to prawie 3090, z połową pamięci.

Ma GDDR6X więc to trochę tak jakby miała +2 GB RAM z uwagi na większą przepustowość, a 8 GB w podstawowym modelu większości nie pasuje i narzekają więc ulepszenie dotyczy tego, na co najwięcej osób narzeka.

 

Natomiast między 3080 a 3090 jest 10% różnicy w wydajności, więc 3080Ti w najlepszym wypadku będzie 5% lepsze od 3080, czyli w zasadzie to jest ta sama karta tylko droższa.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie na szybko chciałem spojrzeć, czy model, RTX 3060 Ti, na który czekam od premiery, jest jeszcze produkowany.

Na stronie MSI mamy tego Ventusa: https://pl.msi.com/Graphics-Card/GeForce-RTX-3060-Ti-VENTUS-3X-OC/buynow

Natomiast linki zakupowe prowadzą do modeli RTX 3060 12GB, w tym na Morele  dostępny od ręki, w cenie promocyjnej 5669 zł. Taka mała zmyłka ;)

 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3060ti chyba faktycznie nie produkują, nie widziałem na amazonii niemieckiej chyba ani jednej zmiany dostepnosci lub ceny przez tydzien

co to sie porobilo, czyzby prawdziwy potencjał drzemał w 3060 ? : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Ma GDDR6X więc to trochę tak jakby miała +2 GB RAM z uwagi na większą przepustowość, a 8 GB w podstawowym modelu większości nie pasuje i narzekają więc ulepszenie dotyczy tego, na co najwięcej osób narzeka.

 

Natomiast między 3080 a 3090 jest 10% różnicy w wydajności, więc 3080Ti w najlepszym wypadku będzie 5% lepsze od 3080, czyli w zasadzie to jest ta sama karta tylko droższa.

Patrząc na specyfikację trochę się to kupy nie trzyma. 3070 ti pod każdym względem ma wszystkiego więcej w stopniu symbolicznym. Największa różnica to szybsze pamięci. 

Z kolei 3080 ti vs 3080 nie dość, że ma te 2gb więcej to wszystkie parametry ma już zauważalnie wyższe (jednostki cieniujące, teksturujące, rasteryzujące, rdzenie tensor, jednostki rt). 

Patrząc po tabelce 3080 ti mocno przytuli się wydajnością do 3090, której atutem będzie nadal te 24gb pamięci, a 3070 ti raczej tylko nieznacznie odskoczy zwykłej 3070. 

W każdym razie pisanie, że 3080 ti będzie niemal tą samą kartą co 3080 jest mocno przesadzone. Jeśli kogoś korci przesiadka z 3070, najlepszą okazją będzie pojawienie się 3080 ti i spróbowanie swojego szczęścia podczas jej premiery, o ile sklepy mocno nie popłyną z cenami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, AvengerGT napisał:

Z kolei 3080 ti vs 3080 nie dość, że ma te 2gb więcej to wszystkie parametry ma już zauważalnie wyższe (jednostki cieniujące, teksturujące, rasteryzujące, rdzenie tensor, jednostki rt). 

No ale co z tego, skoro dobrze wiemy, że różnica między 3080 a 3090 jest w zasadzie żadna, do 10%. O ile może być lepsza karta wsadzona pomiędzy, 5%? dla mnie to kompletnie produkt bez sensu :) dodatkowo solidnym argumentem przeciw jest to, że nie możemy zostawiając nicehasha na noc spłacać karty tak szybko, jak 3080 z uwagi na limiter ukopu. Nawet, jeśli jesteś zatwardziałym przeciwnikiem miningu, to nie ma sensu z tego nie korzystać póki trwa bańka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

No ale co z tego, skoro dobrze wiemy, że różnica między 3080 a 3090 jest w zasadzie żadna, do 10%. O ile może być lepsza karta wsadzona pomiędzy, 5%? dla mnie to kompletnie produkt bez sensu :) dodatkowo solidnym argumentem przeciw jest to, że nie możemy zostawiając nicehasha na noc spłacać karty tak szybko, jak 3080 z uwagi na limiter ukopu. Nawet, jeśli jesteś zatwardziałym przeciwnikiem miningu, to nie ma sensu z tego nie korzystać póki trwa bańka.

Przecież wszystko z tabeli wskazuje na to, że to nie będzie 5% a raczej 9-10% (3090'ka potrafi odskoczyć miejscami na 11-12%). 

Jeśli chodzi o jakiekolwiek kopanie, nie jest to dla mnie żadnym argumentem, nie robię tego. Jako użytkownik 3070'ki na pewno nawet nie spojrzę w kierunku 3070 ti. Różnicę może zrobić jedynie ta szybsza pamięć i tutaj nie ma za bardzo z czym porównać tak jak 3080 vs 3090 uzyskując teoretyczną wydajność 3080 ti. Z kolei bawię się w vr i komunikaty o za niskiej ilości pamięci w Half Life Alyx nie są mi obce. Biorąc pod uwagę wykorzystanie kart do zadań pod swoje preferencje, wymiana niektórych argumentów w aspekcie opłacalności zmiany jest bardzo subiektywna jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, AvengerGT napisał:

Przecież wszystko z tabeli wskazuje na to, że to nie będzie 5% a raczej 9-10% (3090'ka potrafi odskoczyć miejscami na 11-12%). 

Jak może to być 10%, skoro to jest praktycznie dokładnie pomiędzy 80 a 90? ;) Należałoby oczekiwać również wzrostu wydajności odpowiadającego takiemu "dokładnie pomiędzy" tymi kartami.

czyli 5-6%, co w ogóle nie jest warte zainteresowania w podanej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kaiketsu napisał:

Jak może to być 10%, skoro to jest praktycznie dokładnie pomiędzy 80 a 90? ;) Należałoby oczekiwać również wzrostu wydajności odpowiadającego takiemu "dokładnie pomiędzy" tymi kartami.

czyli 5-6%, co w ogóle nie jest warte zainteresowania w podanej cenie.

Gdzie masz info, że jest to dokładnie pomiędzy. Dokładnie pomiędzy jest w ilości vram która w gierkach na razie nie zrobi różnicy. Zrobiłem sobie szybkie wyliczenia jakie mamy w tabeli i 3080 ti będzie wolniejsze o 2,5 % od 3090. 

3070 ti w najlepszym przypadku będzie szybsze od 3070 w podobnych proporcjach (w co trochę wątpię) i ta przesiadka już się opłaca? I jaką cenę masz na myśli skoro w dzisiejszych czasach wszystko jest zwariowane i msrp sobie, a sklepy zrobią co chcą. Może się okazać, że przesiadka z 3070 na 3080 ti będzie opłacalna, a może być tak, że przesiadka z 3070 na 3070 ti będzie finansowo bez sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale amazon wysłał mi dopiero zamówienie z 8-9 marca. Wszystkie późniejsze wiszą bez terminów lub mają przesuwane na późniejsze.  Łapię nowe dropy z nadzieją, że cos szybciej zrealizują, a poprzednie anuluję ale to chyba nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kaiketsu napisał:

Jak może to być 10%, skoro to jest praktycznie dokładnie pomiędzy 80 a 90? ;) Należałoby oczekiwać również wzrostu wydajności odpowiadającego takiemu "dokładnie pomiędzy" tymi kartami.

czyli 5-6%, co w ogóle nie jest warte zainteresowania w podanej cenie.

Kolego były już robione testy w grach na 3080Ti i jest 2-3% słabsza od 3090 więc szkoda Twojego teoretyzowania

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, AvengerGT napisał:

Gdzie masz info, że jest to dokładnie pomiędzy.

OK, masz rację. Czytałem jakiś inny leak z którego wynikało co innego. Te nowsze wskazują na nieco lepsze proporcje dla 3080Ti.

Problem w tym, że to nadal karta bez sensu, prawdę mówiąc, bo patrząc tylko na MSRP (które masz co kilka dni we Francji, Niemczech czy GB, przez 2 sekundy, więc TEORETYCZNIE można :E ) , to dopłaciłbyś 400 dolarów za niecałe 10% przyrostu. A to jest bagatela +57% do ceny!!!!! Karta bez sensu. Tzn. jest mniej bez sensu niż 3090, ale nadal bez sensu.

A co do 3070Ti to ciężko powiedzieć, bo jednak GDDR6X to spory kop w stosunku do GDDR6 i może nie ma dużego przyrostu w ROP-ach i innych, ale tutaj brzmi obiecująco i cena TEORETYCZNIE o 100$ większa. +20% do ceny za te +10% do wydajności brzmi o wiele sensowniej, niż +57% do ceny za 10%, prawda?

 

5 minut temu, Tornado3 napisał:

Kolego były już robione testy w grach na 3080Ti i jest 2-3% słabsza od 3090 więc szkoda Twojego teoretyzowania

i 57% droższa po MSRP od 3080, super deal

(w rzeczywistości i tak będzie nie do kupienia, ale wyceniono ją beznadziejnie).

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, shoque88 napisał:

Gdzieś jeszcze można wyrwać 3600 za <4k ?

Sprawdz na gral.pl były wczoraj za 3699

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

i 57% droższa po MSRP od 3080, super deal

(w rzeczywistości i tak będzie nie do kupienia, ale wyceniono ją beznadziejnie).

tutaj były jakieś wycieki

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3080-rtx-3080-ti-20-gb-graphics-card-specifications-benchmarks-leak/

najważniejsza informacja jest taka że kopie praktycznie tak samo jak 3090 ;) i na 99% będzie wyprzedana przed premierą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Krzychu85 napisał:

Sprawdz na gral.pl były wczoraj za 3699

Tylko na gral zakupisz wyłącznie wraz z zestawem komputerowym.

Osobno kartę u nich nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, xtn napisał:

Nie wiem jak u was ale amazon wysłał mi dopiero zamówienie z 8-9 marca. Wszystkie późniejsze wiszą bez terminów lub mają przesuwane na późniejsze.  Łapię nowe dropy z nadzieją, że cos szybciej zrealizują, a poprzednie anuluję ale to chyba nie ma sensu.

Po co cokolwiek anulujesz? Przecież nie wiesz co szybciej zrealizują. A pamiętaj, że masz zawsze możliwość zwrotu, tak na wszelki wypadek. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, addept napisał:

Po co cokolwiek anulujesz? Przecież nie wiesz co szybciej zrealizują. A pamiętaj, że masz zawsze możliwość zwrotu, tak na wszelki wypadek. 

Na razie nie anuluję tylko ale tak nic nie przysyłają, a ilość zamówień się zbiera. Jak mi w końcu te kilka potrzebnych kart przyślą to reszta leci do anulacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leżał sobie ładnych parę minut na .pl 6700 XT za 4200 zł, od tego NR INFO czy jakoś tak.  :E 

Jedyna dobra, wróć, akceptowalna w obecnej sytuacji cena, reszta kompletnie odleciała cenowo.  :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kaiketsu napisał:

Problem w tym, że to nadal karta bez sensu, prawdę mówiąc, bo patrząc tylko na MSRP (które masz co kilka dni we Francji, Niemczech czy GB, przez 2 sekundy, więc TEORETYCZNIE można :E ) , to dopłaciłbyś 400 dolarów za niecałe 10% przyrostu. A to jest bagatela +57% do ceny!!!!! Karta bez sensu. Tzn. jest mniej bez sensu niż 3090, ale nadal bez sensu.

A co do 3070Ti to ciężko powiedzieć, bo jednak GDDR6X to spory kop w stosunku do GDDR6 i może nie ma dużego przyrostu w ROP-ach i innych, ale tutaj brzmi obiecująco i cena TEORETYCZNIE o 100$ większa. +20% do ceny za te +10% do wydajności brzmi o wiele sensowniej, niż +57% do ceny za 10%, prawda?

 

i 57% droższa po MSRP od 3080, super deal

(w rzeczywistości i tak będzie nie do kupienia, ale wyceniono ją beznadziejnie).

Ok, ja tam bardziej patrzyłem na realne ceny na teraz. Nawet jeśli sytuacja jest z premiery na premierę coraz gorsza, jak na razie zawsze była szansa na najlepsze ceny w pierwszych minutach od odblokowania możliwości zakupu. Wiadomo, później trzeba liczyć na dodatkowe pokłady szczęścia, że sklep nie anuluje itp. W każdym razie naiwnie wierzę, że będzie można choć przez chwilę kupić nieco taniej 3080 ti od 3080. Potem to już może być wszystko jedno, bo ceny obu będą i tak za wysokie tylko pod granie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mar_S napisał:

Leżał sobie ładnych parę minut na .pl 6700 XT za 4200 zł, od tego NR INFO czy jakoś tak.  :E 

Jedyna dobra, wróć, akceptowalna w obecnej sytuacji cena, reszta kompletnie odleciała cenowo.  :D 

Od NR INFO to pewne oferty,kilkoro z nas już tam kupiło i dostało swoje egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kryptowaluty poleciały. Jest jakaś nadzieja?

Jak to jest z tymi kartami bo już czytałem milion różnych wersji. Ostatnio, że sami górnicy z Azji osobiście odbierają ciężarówkami spod fabryki.

Nie jest mi potrzebna lepsza karta na tą chwilę jednak moja ma już swoje lata.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadki kursu ETH i BTC są od kilku dni.To tylko korekty,więc nie widzę obecnie nadziei,że bańka pęknie teraz.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wompierz napisał:

Kryptowaluty poleciały. Jest jakaś nadzieja?

Dopiero po EIP 1559 bo to -50% profitu dla górników z ETH, a sieć ETH jest największa i zalanie innych coinów je zatopi dochodowo

Po obecnych cenach nadal opłaca się kopać i dopiero gdy nałoży się kilka czynników to absurd się skończy

np EIP1559 + spadek ceny ETH o połowę to redukcja dochodów z kopania o 3/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,że zapoluje na 3080TI jaka cena by nie była na start  - a potem tylko obserwacja czy blokada złamana czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...