Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Na pure jest art, ze problemy z dostawami komponentów PC utrzymają się do 2 połowy 2022 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

Na pure jest art, ze problemy z dostawami komponentów PC utrzymają się do 2 połowy 2022 :(

To już wczoraj było zastanawiałem się czy wrzucać,ale machnąłem ręką - chyba każdy zdaje sobie sprawę,że 2021 jest do kosza....

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zhao napisał:

To już wczoraj było zastanawiałem się czy wrzucać,ale machnąłem ręką - chyba każdy zdaje sobie sprawę,że 2021 jest do kosza....

Jeszcze niedawno podawali, ze do końca tego roku, a tu mamy kolejne 6 miesięcy w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xtn napisał:

Jeszcze niedawno podawali, ze do końca tego roku, a tu mamy kolejne 6 miesięcy w plecy.

No i super PCMR nabiera nowego znaczenia:lol2: Pecet dla zamożnych kontra konsola dla klasy średniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer jako towar luksusowy... To się już dzieje

Wystarczył wpływ pandemii oraz kryptowaluty,czyli krótko - ludzie sami do tego doprowadzili.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Spl97 napisał:

Komputer jako towar luksusowy... To się już dzieje

Wystarczył wpływ pandemii oraz kryptowaluty,czyli krótko - ludzie sami do tego doprowadzili.

dzięki temu teraz można było mieć komputer za pól darmo, jak ktoś kupił 3060ti do 3000zł lub 3080 do 5000zł. Pokopie trochę i będzie.

Edytowane przez akslow
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zhao napisał:

No i super PCMR nabiera nowego znaczenia:lol2: Pecet dla zamożnych kontra konsola dla klasy średniej ?

Myślę, że część twardego PCMR się z tego cieszy patrząc na wypowiedzi na forach sprzed lat odsyłające 'plebs' do konsol. :D

No chyba, że sprzedali swoje RTXy 2080 Ti za 2000 zł w szale radości przed premierą RTXa 3080, którego ze sklepu jednak nie dostali, ale opcje zawsze jakieś są, można np. 2080 Ti odkupić z powrotem, tylko że teraz już za 4500 zł.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszal ktos o sklepie  techxschop.pl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zastanawia się nad wystawieniem 5600xt, na allegro są oferty licytacji za 3500. Ktoś za tyle kupuje czy sa to licytacje bez opłacenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Dopiero po EIP 1559 bo to -50% profitu dla górników z ETH, a sieć ETH jest największa i zalanie innych coinów je zatopi dochodowo

Po obecnych cenach nadal opłaca się kopać i dopiero gdy nałoży się kilka czynników to absurd się skończy

np EIP1559 + spadek ceny ETH o połowę to redukcja dochodów z kopania o 3/4

Chyba przychodu. Dochodu to znacznie bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Eltik napisał:

slyszal ktos o sklepie  techxschop.pl?

fajny "sklep"  polecam  i pozdrawiam Piotr Fronczewski

thumbnail?panoid=FA5itzd8lzVGThzqWO55nA&cb_client=search.gws-prod.gps&w=408&h=240&yaw=170.00613&pitch=0&thumbfov=100

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xtn napisał:

Nie wiem jak u was ale amazon wysłał mi dopiero zamówienie z 8-9 marca. Wszystkie późniejsze wiszą bez terminów lub mają przesuwane na późniejsze.  Łapię nowe dropy z nadzieją, że cos szybciej zrealizują, a poprzednie anuluję ale to chyba nie ma sensu.

Co zamawiałeś? Ja brałem 2 marca RTX 2070 Super i dalej bez daty dostawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tornado3 napisał:

tutaj były jakieś wycieki

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3080-rtx-3080-ti-20-gb-graphics-card-specifications-benchmarks-leak/

najważniejsza informacja jest taka że kopie praktycznie tak samo jak 3090 ;) i na 99% będzie wyprzedana przed premierą

Przecież to jakieś starocie oparte na spekulacjach, kopanie będzie zablokowane do połowy we wszystkich modelach RTX produkowanych od maja tego roku, wchodzą nowe rewizje chipów, począwszy od najtańszych 3060 kończąc na 3090

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Zhao napisał:

fajny "sklep"  polecam  i pozdrawiam Piotr Fronczewski

thumbnail?panoid=FA5itzd8lzVGThzqWO55nA&cb_client=search.gws-prod.gps&w=408&h=240&yaw=170.00613&pitch=0&thumbfov=100

 

no...powstal niedawno, z komponentow sprzedaje tylko karty graficzne...oby sie nikt nie nabral

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie same spekulacje jak Twoja informacja o zablokowaniu

będą karty w rękach to będzie można rozmawiac o faktach

6 minut temu, arcticfox napisał:

Przecież to jakieś starocie oparte na spekulacjach, kopanie będzie zablokowane do połowy we wszystkich modelach RTX produkowanych od maja tego roku, wchodzą nowe rewizje chipów, począwszy od najtańszych 3060 kończąc na 3090

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, human_2010 napisał:

Kolega zastanawia się nad wystawieniem 5600xt, na allegro są oferty licytacji za 3500. Ktoś za tyle kupuje czy sa to licytacje bez opłacenia?

Nie ma szans zeby za tyle sprzedał. Jak pójdzie za 2500-3000zł to będzie wielki sukces. 

10 minut temu, Niewiernus napisał:

Co zamawiałeś? Ja brałem 2 marca RTX 2070 Super i dalej bez daty dostawy.

RTX 3060 MSI Ventus za 2550zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawialiście karty z UK ?

Sobie kalkuluje i  wychodzi, że mając kartę za te 500-600 funtów uiszczając vat + cło i tak się opłaca - za 3060ti zapłącimy jakieś 3500zł z kosztami transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xtn napisał:

Nie ma szans zeby za tyle sprzedał. Jak pójdzie za 2500-3000zł to będzie wielki sukces. 

No własnie, kopie tyle co rtx 3060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Eltik napisał:

no...powstal niedawno, z komponentow sprzedaje tylko karty graficzne...oby sie nikt nie nabral

Chytry dwa razy traci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Eltik napisał:

no...powstal niedawno, z komponentow sprzedaje tylko karty graficzne...oby sie nikt nie nabral

Na Facebooku mi nawet reklama z nimi czasem wskakuje przeglądając, jako 'sponsorowana', dla mnie nierealni i podejrzane i nie kupiłbym tam nigdy. Ostrzejszych słów nie użyje, bo mi jeszcze ktoś uwagę zwróci o oskarżaniu bez dowodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, human_2010 napisał:

No własnie, kopie tyle co rtx 3060

Gdzie to wyczytałeś? RTX 3060 kopie 49-50Mhs, czyli tyle co RX5700, a RX5600xt kopie 37MHs, czyli mniej niz RTX2060 Super 42Mh/s. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fjubens napisał:

Na Facebooku mi nawet reklama z nimi czasem wskakuje przeglądając, jako 'sponsorowana', dla mnie nierealni i podejrzane i nie kupiłbym tam nigdy. Ostrzejszych słów nie użyje, bo mi jeszcze ktoś uwagę zwróci o oskarżaniu bez dowodów.

A ja użyje "głupich nie sieją ,sami się rodzą" "okazja czyni złodzieja" itd itp  czekam na pozwy od sklepu widmo

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fjubens napisał:

Na Facebooku mi nawet reklama z nimi czasem wskakuje przeglądając, jako 'sponsorowana', dla mnie nierealni i podejrzane i nie kupiłbym tam nigdy. Ostrzejszych słów nie użyje, bo mi jeszcze ktoś uwagę zwróci o oskarżaniu bez dowodów.

no mi tez wyskakuje reklama na fb, po KRS sprawdzilem ze jest taka spolka zarejestrowana  w sensie supi.sp zoo jest jako sprzedawca w regulaminie  z kapitalem zakladowym 5000 zl hahahahhaha w ofercie tylko gpu, reszta w przygotowaniu, platnosc przelewem/payu, brak platnosci przy odbiorze, ceny inne niz wszedzie, dostawa na 31 lipca....ja juz mam nauczke i ten sklep smierdzi cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Eltik napisał:

no mi tez wyskakuje reklama na fb, po KRS sprawdzilem ze jest taka spolka zarejestrowana  w sensie supi.sp zoo jest jako sprzedawca w regulaminie  z kapitalem zakladowym 5000 zl hahahahhaha w ofercie tylko gpu, reszta w przygotowaniu, platnosc przelewem/payu, brak platnosci przy odbiorze, ceny inne niz wszedzie, dostawa na 31 lipca....ja juz mam nauczke i ten sklep smierdzi cos

Mało - ja nawet sprawdziłem "siedzibę" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...