Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wiec, aby kupic 3080 TI, zadzwonisz do Pana Skalpera i grzecznie sie spytasz czy Pan Skalper ma jeszcze karte. Pojedziesz do Pana Skalpera, grzecznie sie uklonisz i powiesz dzien dobry. Potem z usmiechem Panu Skalperowi zaplacisz 9K–10K. 
 

 

Haha.

Nie wiem czemu ale czytając to miałem w głowie głos Frycza ze Ślepnąc od świateł. :)

You made my day. :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę że blokady w kopaniu będą na tyle skuteczne że będą chętni na wymianę 3080 na 3080Ti ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ja liczę że blokady w kopaniu będą na tyle skuteczne że będą chętni na wymianę 3080 na 3080Ti ?

oczywiście za dopłatą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Kupowanie 3060ti za 5-6k jest idiotyzmem, zgadzam sie ale ze kurs ETH obsunie sie na 1.5k dolcow.........

a kto to wie?, osobiście wolałbym aby poszedł na $15k.

Jedno jest pewnie, nie kupiłbym 3080 po koparce.

Edytowane przez Griszah
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Może być nawet 1:1 :D

Są jakieś przecieki wydajnościowe 3080ti dużo odstaje od 3090 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Są jakieś przecieki wydajnościowe 3080ti dużo odstaje od 3090 ?

Nic o tym nie wiem, pewnie będzie to kilka procent. Ale jeśli 3080Ti będzie miało lepszą blokadę wydajności kopania (wątpie) to 3080 może być od niej wciąż droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

a kto to wie?, osobiście wolałbym aby poszedł na $15k.

Jedno jest pewnie, nie kupiłbym 3080 po koparce.

Przy kursie ETH $15k to będą lotne brygady GPU-złodziei bo miastach grasować bo się będzie opłacało bardziej niż handel dragami ????

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Są jakieś przecieki wydajnościowe 3080ti dużo odstaje od 3090 ?

Wg tego przecieku to praktycznie 3090 z obciętą pamięcią:
 

3080ti-leak.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według plotek 3070 Ti dużo szybsza od 3070 nie będzie. Na pewni nie pojawi się wydajność w połowie drogi między 3070 i 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie jest przeznaczenie tego konkretnego modelu w tym wydaniu. One mają głównie mniej "kopać" i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Nie takie jest przeznaczenie tego konkretnego modelu w tym wydaniu. One mają głównie mniej "kopać" i tyle ;)

ma rywalizowac z RX 6800 (nie XT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ludzie siedza na integrach bo maja troche oleju w glowie. Kto normalny kupuje RTX 3070 za 7 K?

Mam 3070 Tuf-a za 6k i nikt nie chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15.04.2021 Udało mi się zamówić na Amazon.fr TUFA 3060Ti. Wie ktoś ile się czeka na realizację ? Status nadal "powiadomimy Cię e-mail, jak będziemy znali przybliżoną datę dostawy".

Wie ktoś coś, jak to działa ?

Mijają 2 tygodnie i nadal cisza.

Będzie anulacja, choć przyjęli zamówienie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Mam 3070 Tuf-a za 6k i nikt nie chce :)

Do kopania za tę cenę to chyba nikt nie ruszy. A do gier, to dzisiaj się poniewiera XFX Merc 6800XT za niecałe 6000 PLN, więc jest to bez wątpienia lepsza opcja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Do kopania za tę cenę to chyba nikt nie ruszy. A do gier, to dzisiaj się poniewiera XFX Merc 6800XT za niecałe 6000 PLN, więc jest to bez wątpienia lepsza opcja 

No nie wiem na allegro jest dużo licytacji za 6400 zł za rtx 3070 więc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

15.04.2021 Udało mi się zamówić na Amazon.fr TUFA 3060Ti. Wie ktoś ile się czeka na realizację ? Status nadal "powiadomimy Cię e-mail, jak będziemy znali przybliżoną datę dostawy".

Wie ktoś coś, jak to działa ?

Mijają 2 tygodnie i nadal cisza.

Będzie anulacja, choć przyjęli zamówienie ?

Obecnie to moga być nawet 2 miesiące. Przysla ci maila jak będzie data dostawy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

No nie wiem na allegro jest dużo licytacji za 6400 zł za rtx 3070 więc 

Zawsze mnie bawiło i nadal bawi używanie "więc" jako pytajnika kończącego zdanie. Więc dlaczego ten za 6k się nie sprzedaje? Ano nie sprzedaje się, bo zwyczajnie opcja na szybką sprzedaż takiej karty to okolice 5500 - 5600 PLN. Na wszystko powyżej trzeba szukać amatora desperata i trochę poczekać. Chyba, że można wystawić FV to - a to już dla dużej części sprzedających jest już niemały problem ;) - wtedy pójdzie za te 6 z kawałkiem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Zawsze mnie bawiło i nadal bawi używanie "więc" jako pytajnika kończącego zdanie. Więc dlaczego ten za 6k się nie sprzedaje? Ano nie sprzedaje się, bo zwyczajnie opcja na szybką sprzedaż takiej karty to okolice 5500 - 5600 PLN. Na wszystko powyżej trzeba szukać amatora desperata i trochę poczekać. Chyba, że można wystawić FV to - a to już dla dużej części sprzedających jest już niemały problem ;) - wtedy pójdzie za te 6 z kawałkiem.

Aha

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Do kopania za tę cenę to chyba nikt nie ruszy. A do gier, to dzisiaj się poniewiera XFX Merc 6800XT za niecałe 6000 PLN, więc jest to bez wątpienia lepsza opcja 

Gdzie masz 6800XT MERC za niecale 6k? Ja mam na sprzedaz za 6.5k ale nie widzialem ze gdzies indziej jest taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Gdzie masz 6800XT MERC za niecale 6k? Ja mam na sprzedaz za 6.5k ale nie widzialem ze gdzies indziej jest taniej

Na polskim amazonie możesz/mogłeś sobie spokojnie kupić. 5939 PLN - dodawałem do koszyka i mogłem dokonać płatności. Dostawa w ciągu 7 dni bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Urobek ETH leci na łeb na szyję (od tygodnia większe bloki, trudność ponad 7), kupowanie obecnie 3060ti po 5-6k do celów kopania jest idiotyzmem, jeśli kurs obsunie się na $1,5k będzie wielka wyprz złomu pokoparkowego.

Przynajmniej wiadomo,ze są sufity cenowe i ceny kart nawet na rynku wtórnym się ustabilizowały od dłuższego czasu.Oczywiście,ceny mogą pójść jeszcze bardziej do góry,ale to jest możliwe moim zdaniem jedynie przy splocie niekorzystnych zdarzeń tj.znaczne wystrzelenie kursu ETH/BTC do góry,kataklizm z produkcją itd.

Jeszcze dodam,że za niedługo gospodarki,przynajmniej w Europie zaczną się otwierać,to może będzie więcej dostaw.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Przynajmniej wiadomo,ze są sufity cenowe i ceny kart nawet na rynku wtórnym się ustabilizowały od dłuższego czasu.Oczywiście,ceny mogą pójść jeszcze bardziej do góry,ale to jest możliwe moim zdaniem jedynie przy splocie niekorzystnych zdarzeń tj.znaczne wystrzelenie kursu ETH/BTC do góry,kataklizm z produkcją itd.

Powoli problem z dostępnością dotyka większości branż, w budowlane na materiały coraz dłużej trzeba czekać, ceny niektórych w przeciągu kilku miesięcy poszły ostro w górę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka: Jeszcze trochę i... wszystko szlag trafi.

Edytowane przez Spl97
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Do kopania za tę cenę to chyba nikt nie ruszy. A do gier, to dzisiaj się poniewiera XFX Merc 6800XT za niecałe 6000 PLN, więc jest to bez wątpienia lepsza opcja 

Merc juz sie nie poniewiera. A jak wyjda zablokowane karty a kurs ETH bedzie dalej zasuwal, to TUF 3070 za 6K bedzie zakupem okazyjnym.

 

Na polskim amazonie możesz/mogłeś sobie spokojnie kupić. 5939 PLN - dodawałem do koszyka i mogłem dokonać płatności. Dostawa w ciągu 7 dni bodajże.

Podziel sie prosze linkiem na tego XFX 6800 XT za mniej niz 6K :)

 

Mam 3070 Tuf-a za 6k i nikt nie chce :)

spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...