Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

No tak,ale żeby ceny w końcu zaczęły spadać,to musi nastąpić krach na krypto.Inaczej nici.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomz a to nie jest tak, że to tylko 3070 i 3090 wypadają lepiej, bo to pełne chipy a te pocięte (3080, 3060Ti) nie są w ogóle produkowane prawie bo się nie opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Spl97 napisał:

No tak,ale żeby ceny w końcu zaczęły spadać,to musi nastąpić krach na krypto.Inaczej nici.

nie, wystarczy, ze karty zaczna lezakowac. Podaz zacznie doganiac popyt. Jak poblokowane RTX pokurza sie na polkach, okaze sie, ze 3070 moze kosztowac tylko odrobine wiecej niz 6700 XT. A 6700 XT moze kosztowac 3300 - 4000. Nie wierze w teksty "taniej juz bylo". Sklepy wroca do swojej normalnej marzy 10-15%. A jesli zachodnie sklepy zrobia to przed naszymi, tym gorzej dla naszych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Janusz_75 napisał:

nie, wystarczy, ze karty zaczna lezakowac. Podaz zacznie doganiac popyt. Jak poblokowane RTX pokurza sie na polkach, okaze sie, ze 3070 moze kosztowac tylko odrobine wiecej niz 6700 XT. A 6700 XT moze kosztowac 3300 - 4000. Nie wierze w teksty "taniej juz bylo". Sklepy wroca do swojej normalnej marzy 10-15%. A jesli zachodnie sklepy zrobia to przed naszymi, tym gorzej dla naszych.

Te "taniej już było" miałem na myśli w kontekście powrotu cen do startowych, czyli np. RTX 3070 w cenach 2500-2800 złotych, RTX 3060 Ti w cenach 2100-24000 zł, RTX 3080 w cenach 3500-3800 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, addept napisał:

Te "taniej już było" miałem na myśli w kontekście powrotu cen do startowych, czyli np. RTX 3070 w cenach 2500-2800 złotych, RTX 3060 Ti w cenach 2100-24000 zł, RTX 3080 w cenach 3500-3800 zł

Zgadzam sie. Masz racje, Ceny poszly w gore. Inflacja. Ale to jest moze 500-1000 PLN ponad ceny ktore wspomniales, a nie to co dzis - patologia. Sam wiesz po jakich cenach czasem karty sie udaje kupic. Te ceny istnieja.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Janusz_75 napisał:

Zgadzam sie. Masz racje, Ceny poszly w gore. Inflacja. Ale to jest moze 500-1000 PLN ponad ceny ktore wspomniales, a nie to co dzis - patologia. Sam wiesz po jakich cenach czasem karty sie udaje kupic. Te ceny istnieja.

chyba,że kopanie weszło na drugi bieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 PLN dawne to obecne 3000 PLN

 

ps.

ps pytałem X-kom jak tam moje miejsce w kolejce.

55. Bez zmian od 17 września 2020 :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz widac jakies tam inne ceny. w xkom ostatnio czesto sie pojawiaja 3070 w cenie tak 6500-7100 zl. na allegro tez juz inaczej bo jeszcze niedawno 3070 chodzily raczej po 7,5-8k a teraz po 6,5-7,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eltik napisał:

juz widac jakies tam inne ceny. w xkom ostatnio czesto sie pojawiaja 3070 w cenie tak 6500-7100 zl. na allegro tez juz inaczej bo jeszcze niedawno 3070 chodzily raczej po 7,5-8k a teraz po 6,5-7,5

Może tylko 3070, bo 3080 to używki w okolicach 10k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tomz ściemnia i to tak że ... ręce opadają ? : ]

Cos tam pisze że dystrybucje zaczynaja otrzymywac więcej kart ... to dlaczego w pon. czy wtorek xcom prawie nic nie wystawił a Komputronik całkowicie nic.

Że ceny spadają ? Gdzie. XCOM podwyzszyl ceny nie tak dawno i je utrzymuje. Każdy sklep albo utyrzymuje cenę albo podwyższa.

Ktoś pisze, że ceny na All. spadają trochę .. ale All. to patologia, tam niejedno ogłoszenie jest chore cenowo co sie i tak nie sprzeda, ogłoszenie siedzi i tyle. Nie mówmy o patologii tylko o sklepach.

A takie Mediaexpert a takie EuroRTV .. ceny ustawili kosmiczne i nie ruszają ich od tygodnia czy dwóch a karty sprzedają się. Wszystkie 3070ki za 7000 sprzedały się, 3080 za 9000 sprzedały się. Wszystko się sprzedaje i będzie się sprzedawać ... ETH generuje teraz zapewne zyski niebotyczne.

A Amazon - totalny zjazd z dostepnościa kart w ostatnich 2 tygodniach, istna masakra, bez tendencji optymistycznej.

Nie wierzcie Tomzowi że kart w dystrybucji przybywa itd itp. bo na rynku tego kompletnie nie widać .. widać natomiast że kart nie ma prawie wogóle a jak sa to ceny są tak samo wysokie jak 2 tyg. temu z mimo wszystko tendencją do wzrostu w najbl. miesiącu kiedy nastąpi spadek eth miesiąc przed EIPem.

I żeby się ktoś nie zdziwił jak dostanie bejsbolem trzymając w rece te swoje 66.000 zł za te 22 fajkowych kart .. bedzie bolało : ]

Ten Tomz jak Mesjasz jest .. ja wam dam to co nie dostaniecie od ludzi bo jam jest Mesjasz, jam jest naprzyrodzony : ]

Jeszcze co do spadku cen, to zanim wejdzie zablokowana wersja do kopania itd. to jeszcze miną tygodnie, i to bedzie tylko 3080ti i nowe 3060 bo o 3070 itp to nie ma zadnej potwierdzonej informacji że kopac dobrze nie bedzie ...  gdyby btc sie utrzymał i kopanie dalej byloby dochodowe, ceny nadal pozostaną na swoim poziomie, inaczej byc nie moze, kopalnie beda nadal brac karty bezposrednio u producenta i kart nadal nie bedzie

Edytowane przez marian666666
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w przyszłej generacji za ok. 2 tysiące będzie można kupić kartę sporo szybszą od 3060 Ti. Jak nie to zostanę na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, marian666666 napisał:

Tomz ściemnia i to tak że ... ręce opadają ? : ]

Cos tam pisze że dystrybucje zaczynaja otrzymywac więcej kart ... to dlaczego w pon. czy wtorek xcom prawie nic nie wystawił a Komputronik całkowicie nic.

Że ceny spadają ? Gdzie. XCOM podwyzszyl ceny nie tak dawno i je utrzymuje. Każdy sklep albo utyrzymuje cenę albo podwyższa.

Ktoś pisze, że ceny na All. spadają trochę .. ale All. to patologia, tam niejedno ogłoszenie jest chore cenowo co sie i tak nie sprzeda, ogłoszenie siedzi i tyle. Nie mówmy o patologii tylko o sklepach.

A takie Mediaexpert a takie EuroRTV .. ceny ustawili kosmiczne i nie ruszają ich od tygodnia czy dwóch a karty sprzedają się. Wszystkie 3070ki za 7000 sprzedały się, 3080 za 9000 sprzedały się. Wszystko się sprzedaje i będzie się sprzedawać ... ETH generuje teraz zapewne zyski niebotyczne.

A Amazon - totalny zjazd z dostepnościa kart w ostatnich 2 tygodniach, istna masakra, bez tendencji optymistycznej.

Nie wierzcie Tomzowi że kart w dystrybucji przybywa itd itp. bo na rynku tego kompletnie nie widać .. widać natomiast że kart nie ma prawie wogóle a jak sa to ceny są tak samo wysokie jak 2 tyg. temu z mimo wszystko tendencją do wzrostu w najbl. miesiącu kiedy nastąpi spadek eth miesiąc przed EIPem.

I żeby się ktoś nie zdziwił jak dostanie bejsbolem trzymając w rece te swoje 66.000 zł za te 22 fajkowych kart .. bedzie bolało : ]

Ten Tomz jak Mesjasz jest .. ja wam dam to co nie dostaniecie od ludzi bo jam jest Mesjasz, jam jest naprzyrodzony : ]

Jeszcze co do spadku cen, to zanim wejdzie zablokowana wersja do kopania itd. to jeszcze miną tygodnie, i to bedzie tylko 3080ti i nowe 3060 bo o 3070 itp to nie ma zadnej potwierdzonej informacji że kopac dobrze nie bedzie ...  gdyby btc sie utrzymał i kopanie dalej byloby dochodowe, ceny nadal pozostaną na swoim poziomie, inaczej byc nie moze, kopalnie beda nadal brac karty bezposrednio u producenta i kart nadal nie bedzie

RTX maja byc poblokowane wszystkie, zobaczymy jak efektywnie. Wierze, ze bardzo efektywnie. Kopalnie od producenta maja brac karty do kopania, ktore sa duzo drozsze. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie, tylko nowa seria Ti. Blokada na 3060 została skutecznie ominięta, z tego co wiem. To spowoduje, że karty "starej" serii jeszcze delikatnie zdrożeją na rynku wtórnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, BladyPL napisał:

Nie wszystkie, tylko nowa seria Ti. Blokada na 3060 została skutecznie ominięta, z tego co wiem. To spowoduje, że karty "starej" serii jeszcze delikatnie zdrożeją na rynku wtórnym.

Blokada 3060 nie zostala ominieta, tylko Nvidia wyciekla "przypadkiem" sterowniki. A ceny kart starej serii juz wariuja, pomaga tez fakt ze gornicy oszaleli ze szczescia.

Edytowane przez Janusz_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@marian666666 ja jestem bardzo ciekaw tej transakcji :) Jeszcze nie spotkałem osoby która mogąc zarobić kiwnięciem palca 60k by okazała wielkie serce i sprzedała takie coś po kosztach. A tłumaczenie że nie chciało się szukać też nie ma sensu bo wystawione nawet po te 5k/szt by zeszły tak samo szybko.

Edytowane przez Predix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kaiketsu napisał:

@Tomz a to nie jest tak, że to tylko 3070 i 3090 wypadają lepiej, bo to pełne chipy a te pocięte (3080, 3060Ti) nie są w ogóle produkowane prawie bo się nie opłaca?

Jak ja jeszcze raz zobaczę,że ktoś pisze o zaprzestaniu produkcji 3080 oraz 3060 Ti,to...

3080 czy 3060 Ti są nadal produkowane,tyle że powstają jako produkt uboczny,dlatego w porównaniu do 3070 czy 3090 jest tych kart po prostu mniej,a także są łakomym kąskiem dla górników ze względu na ich niższą cenę porównując wydajniejszych braci.

Dlaczego jest mniejsza ilość? Prosta przyczyna,każdy chip produkowany w Samsungu jak każdy układ scalony jest poddawany wszelakim testom,weźmy przykładowo rdzeń GA104 - następuje test na 3070,jeśli testy wypadną pomyślnie i chip spełnia założenia oraz specyfikację 3070,to powstaje z niego 3070.Jeśli nie,to zostaje "obcięta" część SM i chip przechodzi dalsze testy w celu nadawania się na 3060 Ti.Jeśli spełnia założenia,to powstaje 3060 Ti,w przeciwnym razie chip jest wyrzucany do kosza.

A jeśli mamy więcej takich 3070 i 3090 w obiegu niż 3080 oraz 3060 Ti,to z jednej strony jest dobrą wiadomością,można tak dojść do wniosku że uzysk z miesiąca na miesiąc się poprawia.Z drugiej strony następuje po prostu mniejsza ilość "obciętych" rdzeni i w efekcie czego będzie produkowana mniejsza ilość kart korzystających z "obciętych" rdzeni.
Zaraz to co napisałem się zmieni czy już się zmieniło,bo 3070 Ti oraz 3080 Ti za niebawem wchodzą na rynek i są aktualnie klepane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Spl97 napisał:

W ostatnich dniach 3090 ruszyła o dwa dni ;)

3060 Ti FTW3 Ultra na którą liczę od ponad 2 tygodni zero ruchu :(

Jak to wyglada z tym czekaniem u EVGA? Jestem zapisany na 3080 od pazdziernika ale poki co cisza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal wszystkich z dnia premiery nie obsłużyli i długo ich nie obsłużą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Jak to wyglada z tym czekaniem u EVGA? Jestem zapisany na 3080 od pazdziernika ale poki co cisza :D

Totalna cisza, nic się nie dzieje, również jestem zapisany co prawda od grudnia, ale nie zmienia to faktu, że EVGA leci w balona z klientami dokładnie tak samo jak NV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej z klientami w Europie lecą w kulki niż w USA,tam przynajmniej część modeli ma regularne dropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to juz zapomnialem o tym, jednak czytajac ten watek przypomnialo mi sie, ze sie zapisalem a 3500zl za 3080 to nawet jakbym mial czekac jeszcze kilka msc to nic nie strace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się szykuj na drugą połowę 2022 roku lub 2023 (jeśli te RTX-y nadal będą produkowane).

Albo można już zapomnieć.

12 godzin temu, Janusz_75 napisał:

Podaz zacznie doganiac popyt.

Podaż dogoni popyt... w II połowie 2022 roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Spl97 napisał:

Raczej się szykuj na drugą połowę 2022 roku lub 2023 (jeśli te RTX-y nadal będą produkowane).

Krach na krypto kiedyś przyjdzie i raczej będzie to jeszcze przed następną Archi, więc sądzę, że dostać to każdy te karty dostanie, ale na koniec ich cyklu życia i za pełną cenę, mając lovelace za progiem - czy to wtedy będzie taki dobry deal? szczerze wątpię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam żadnych wątpliwości,że Lovelace będzie na start wyżej wyceniony niż Ampere.Za to podziękujmy górnikom oraz tym,którzy płacą przynajmniej +100% MSRP.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Spl97 napisał:

A ja nie mam żadnych wątpliwości,że Lovelace będzie na start wyżej wyceniony niż Ampere.Za to podziękujmy górnikom oraz tym,którzy płacą przynajmniej +100% MSRP.

Wskaźnik cena/wydajność może być na tym samym poziomie ale cena serii xx60/xx70 pewnie 50-100$ w górę. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...