Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Kaiketsu napisał:

Krach na krypto kiedyś przyjdzie i raczej będzie to jeszcze przed następną Archi, więc sądzę, że dostać to każdy te karty dostanie, ale na koniec ich cyklu życia i za pełną cenę, mając lovelace za progiem - czy to wtedy będzie taki dobry deal? szczerze wątpię

Na Ampere tez czekali wyprzedajac Turingi i ludzie zostali z reka w nocniku. Dobry deal to bedzie mozna powiedziec majac karte w reku za normalne pieniadze a nie gdybac co by bylo gdyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli krypto mining do tego czasu podupadnie, to nie sądzę, że będzie problem z zakupem lovelace po MSRP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xtn napisał:

ale cena serii xx60/xx70 pewnie 50-100 w górę. 

Miałeś na myśli % czy $?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
27 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Na Ampere tez czekali wyprzedajac Turingi i ludzie zostali z reka w nocniku. Dobry deal to bedzie mozna powiedziec majac karte w reku za normalne pieniadze a nie gdybac co by bylo gdyby.

Dla mnie to wyprzedawanie sprzętu bo zaraz będzie nowszy to od zawsze jest patologia i kończy się później tak jak teraz z GPU. Ja od dawna sprzedaję to co mam dopiero jak mam zamiennik. Ktoś może powiedzieć, że kasa, owszem to argument ale takie wymiany raczej robią osoby które na sprzęt nie skąpią i kasę mają. :) Tak zrobiłem z GPU i tak samo z resztą kompa w zeszłe wakacje, wyprzedałem starego dopiero jak złożyłem nowego. 

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że,to samo robili z Pascalami jak wchodził Turing i nie było problemów.Ale fakt jest taki,że były wtedy inne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

Tyle że,to samo robili z Pascalami jak wchodził Turing i nie było problemów.Ale fakt jest taki,że były wtedy inne czasy.

Fakt jest taki, że NV poleciała w Ch....a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,a głupi ludzie dalej tego nie widzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Spl97 napisał:

Czekaj,czekaj Kupujesz prosto od dystrybutora i 3070 mają cenę pon.3000 zł? Sklepy kupują od nich i potem wystawiają za ponad 6k zł,jak doskonale widać.

Kurde zaskoczenie,byłem w święcie przekonany że to dystrybutorzy odwalają ten szajs z cenami,a nie sklepy.

Dawno o tym pisałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Pitt_34 napisał:

Fakt jest taki, że NV poleciała w Ch....a

Już w drugim kwartale 2020 czytałem, ze będzie problem z dostępnością Ampere i miałem zaplanowane, ze przepłacę 200-500 zł ale kupię kartę bez żadnego pisania się w kolejki i to się w drugiej połowie listopada udało, kupiłem 3070 z sygnaturki za 3100 zł gdzie w kolejce te GPU kosztowały 2899 zł więc żadna oszczędność przy tej kwocie jak dla mnie. Ja dwa dni później odebrałem GPU z paczkomatu kupione na fakturę w sklepie na siebie, nie żadne z drugiej ręki za to wielu kolejkowiczów zostało z niczym. 

18 minut temu, Spl97 napisał:

No,a głupi ludzie dalej tego nie widzą.

A nawet jak zobaczą to co? AMD tak samo drogie i niedostępne, konsole podobnie. Sony już powiedziało, że do 2023 może to potrwać. Dla mnie ten kto się wpisał w jakąś kolejkę zamiast brać w listopadzie 300 zł zdrożej GPU dostępne w wielu sklepach po prostu przegrał i zapłaci za to brakiem GPU przez najbliższe 2 lata. Albo wybuli górę forsy za kartę. Krypto już rosło w listopadzie, kart od początku było mało i choć aż takiej patologii cenowej się nie spodziewałem to jasne było, że ceny będą tylko rosnąć. 

Edytowane przez Mark1991
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mark1991 napisał:

jasne było, że ceny będą tylko rosnąć. 

Gdyby to było jasne to każdy by kupił 1 BTC w grudniu na dźwigni x100 na binance i był miliarderem ;) Jasne to jest gdy patrzymy w przeszłość, wtedy nie było wiadomo, czy wystrzał krypto nie jest z dupy (fałszywa hossa), przemawiał za tym m.in. bańkowy charakter wzrostu już z niskich poziomów. Okazało się jednak,że to była sprawka Greyscale i Muska, którzy kupowali jak leciało. To była nowość, bo do tej pory "wielcy" lali na krypto i nikt tego nie brał na poważnie poza paroma pojedynczymi firmami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Kaiketsu napisał:

Gdyby to było jasne to każdy by kupił 1 BTC w grudniu na dźwigni x100 na binance i był miliarderem ;) Jasne to jest gdy patrzymy w przeszłość, wtedy nie było wiadomo, czy wystrzał krypto nie jest z dupy (fałszywa hossa), przemawiał za tym m.in. bańkowy charakter wzrostu już z niskich poziomów. Okazało się jednak,że to była sprawka Greyscale i Muska, którzy kupowali jak leciało. To była nowość, bo do tej pory "wielcy" lali na krypto i nikt tego nie brał na poważnie poza paroma pojedynczymi firmami.

Ja o bitcoinie słyszałem pierwszy raz w 2011 roku jakbym wtedy kupił za parę złotych parę sztuk to teraz bym mógł nic nie robić do końca życia. 

Nie zmienia to faktu, że zapisywanie się w jakieś kolejki nigdy chyba nie wyszło dobrze. Ja raz się zapisałem, rok przed premierą GTA V w Agito i ostatecznie wyszedłem jak frajer, Agito zrąbało sprawę i ci co kupili w dniu premiery dostawali vouchery, myszki i inne drobiazgi a ja zostałem z niczym i czekałem nawet 2 dni dłużej niż ci co kupili po mnie. Wtedy powiedziałem sobie, zero wpisywania się w kolejki i dobrze na tym wychodzę. 

Tak samo śmieszy to gadanie, że NV poleciała w ch... no wiadomo z punktu widzenia czekających w kolejce albo liczących na tanie GPU tak jest ale chciałbym zobaczyć, czy ci sami ludzie sprzedając jakikolwiek towar by go sprzedawali za np. 2500 zł gdzie spokojnie w sekundy rozchodzi się za 8000 zł tylko dlatego, zeby nie zostać uznanym za tnących w ch... ;)

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie śmieszy innych nie. Gdybyś rozumiał o co w tym wszystkim chodzi myślę, że inaczej byś podchodził do tematu .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślenie, że gdybym wiedział to bym zrobił zawsze było niedobre, ale z drugiej strony takie myslenie może naprowadzić na odpowiednie myslenie.

W każdym czasie znajdują się jakieś okazje, gdzies kryzysy, więc tez na przyszłośc z tego zyski.

Dzisiaj na krypto nie ma juz okazji, ale na przykład okazja jest na CD Projekt, i ceny akcji na poziomie sprzed trzech lat.
Dzisiaj 150 zł a za 2 lata pewnie znowu 350 zł,
tylko właśnie ...

komu się chce czekac 2 lata i zyskać te 100% ?  Może dwóm ludziom na 100 : ]

Druga rzecz, kogo stać na to aby rzucić na giełdę te 50 tys. zł - czyli taką minimalną podstawę - może 1 na 100 : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Mark1991 napisał:

Dla mnie ten kto się wpisał w jakąś kolejkę zamiast brać w listopadzie 300 zł zdrożej GPU dostępne w wielu sklepach po prostu przegrał i zapłaci za to brakiem GPU przez najbliższe 2 lata. Albo wybuli górę forsy za kartę.

Albo kupi PS5, XSX, Switcha i przerzuci się na konsole, tak jak to było w moim przypadku :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że dostępność konsol kuleje mocno i nieprędko się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PS5 są jazdy, ale XSX można bez problemu kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu z XSX też są problemy.Natomiast fakt,dostępność XSX jest lepsza od PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, marian666666 napisał:

Tomz ściemnia i to tak że ... ręce opadają ? : ]

Cos tam pisze że dystrybucje zaczynaja otrzymywac więcej kart ... to dlaczego w pon. czy wtorek xcom prawie nic nie wystawił a Komputronik całkowicie nic.

Że ceny spadają ? Gdzie. XCOM podwyzszyl ceny nie tak dawno i je utrzymuje. Każdy sklep albo utyrzymuje cenę albo podwyższa.

Ktoś pisze, że ceny na All. spadają trochę .. ale All. to patologia, tam niejedno ogłoszenie jest chore cenowo co sie i tak nie sprzeda, ogłoszenie siedzi i tyle. Nie mówmy o patologii tylko o sklepach.

A takie Mediaexpert a takie EuroRTV .. ceny ustawili kosmiczne i nie ruszają ich od tygodnia czy dwóch a karty sprzedają się. Wszystkie 3070ki za 7000 sprzedały się, 3080 za 9000 sprzedały się. Wszystko się sprzedaje i będzie się sprzedawać ... ETH generuje teraz zapewne zyski niebotyczne.

A Amazon - totalny zjazd z dostepnościa kart w ostatnich 2 tygodniach, istna masakra, bez tendencji optymistycznej.

Nie wierzcie Tomzowi że kart w dystrybucji przybywa itd itp. bo na rynku tego kompletnie nie widać .. widać natomiast że kart nie ma prawie wogóle a jak sa to ceny są tak samo wysokie jak 2 tyg. temu z mimo wszystko tendencją do wzrostu w najbl. miesiącu kiedy nastąpi spadek eth miesiąc przed EIPem.

I żeby się ktoś nie zdziwił jak dostanie bejsbolem trzymając w rece te swoje 66.000 zł za te 22 fajkowych kart .. bedzie bolało : ]

Ten Tomz jak Mesjasz jest .. ja wam dam to co nie dostaniecie od ludzi bo jam jest Mesjasz, jam jest naprzyrodzony : ]

Jeszcze co do spadku cen, to zanim wejdzie zablokowana wersja do kopania itd. to jeszcze miną tygodnie, i to bedzie tylko 3080ti i nowe 3060 bo o 3070 itp to nie ma zadnej potwierdzonej informacji że kopac dobrze nie bedzie ...  gdyby btc sie utrzymał i kopanie dalej byloby dochodowe, ceny nadal pozostaną na swoim poziomie, inaczej byc nie moze, kopalnie beda nadal brac karty bezposrednio u producenta i kart nadal nie bedzie

Się rozpisał...
Po pierwsze - jak można porównywać sklepy do dystrybucji? Toż to dwie inne rzeczy.
Po co miałbym ściemniać? Siedzę na forum od 2006r i teraz na pisanie bajek mnie wzięło?

Proszę Panie niedowiarku - jakie ceny masz na dzień dzisiejszy w dwóch największych dystro. Porównaj sobie ile sklepiki doliczają.
Zrzut-ekranu-2021-05-12-125638.jpg Zrzut-ekranu-2021-05-12-125813.jpg Zrzut-ekranu-2021-05-12-130116.jpg Zrzut-ekranu-2021-05-12-130140.jpg Zrzut-ekranu-2021-05-12-130217.jpg

Edytowane przez Tomz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Pitt_34 napisał:

Ciebie śmieszy innych nie. Gdybyś rozumiał o co w tym wszystkim chodzi myślę, że inaczej byś podchodził do tematu .

A czego nie rozumiem? Każdy po prostu chce ugrać jak najwięcej kasy ile się da i tyle. Nie ma co liczyć że Nv czy ktokolwiek inny będzie sprzedawał GPU taniej "bo tak". Jakbym nie miał GPU to też bym się wkurzał ale nic by to nie zmieniło. Ba, przy poprzednich bańkach kryptowalut, GPU nie miałem albo miałem pazdzierza typu 1050 Ti i nic to nie zmieniało że się wkurzałem że wszystko lepsze jest drogie. Nikt nigdy nic nie sprzeda taniej niż może i nie ma znaczenia czy to NV, AMD, sklepy czy zwykły człowiek handlujący prywatnie. Każdy chce dostać za towar jak najwięcej i to się nigdy nie zmieni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Miałeś na myśli % czy $?

$

5 minut temu, Tomz napisał:

Się rozpisał...
Po pierwsze - jak można porównywać sklepy do dystrybucji? Toż to dwie inne rzeczy.
Po co miałbym ściemniać? Siedzę na forum od 2006r i teraz na pisanie bajek mnie wzięło?

Proszę Panie niedowiarku - jakie ceny masz na dzień dzisiejszy w dwóch największych dystro. Porównaj sobie ile sklepiki doliczają.
Zrzut-ekranu-2021-05-12-125638.jpg Zrzut-ekranu-2021-05-12-125813.jpg Zrzut-ekranu-2021-05-12-130116.jpg Zrzut-ekranu-2021-05-12-130140.jpg Zrzut-ekranu-2021-05-12-130217.jpg

Czy to nie są ceny netto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

$

Czy to nie są ceny netto?

Jakby były netto to bym nie sprzedawał 3070 po 3000 tylko po 3700 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xtn napisał:

$

NV na te podwyżki Lovelace sprzeda do ludu jakiś śmieszny argument,jak z Turingiem było tak,że wyższą cenę na start spowodował... RT :E

Następny śmiech na sali się szykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To logiczne, że mają jeszcze tańsze, skoro sprzedają dużo drożej :P

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Życzę powodzenia w takim x-komie zapytać z jakich dystrybutorów korzystają i jakie mają ceny na GPU,jest to objęte tajemnicą handlową.

Edytowane przez Spl97
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...