Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Saren7 napisał:

Pytanie czy w przyszłej generacji za ok. 2 tysiące będzie można kupić kartę sporo szybszą od 3060 Ti. Jak nie to zostanę na lata.

To już możesz szykować się na lata na tym sprzęcie. Nawet przy delegalizacji krypto lub innym całkowitym upadku są bardzo marne szanse że NV będzie sprzedawać lepszą kartę od 3060 Ti za ~2k. 

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Na Ampere tez czekali wyprzedajac Turingi i ludzie zostali z reka w nocniku. Dobry deal to bedzie mozna powiedziec majac karte w reku za normalne pieniadze a nie gdybac co by bylo gdyby.

Ano, szybko sprzedać żeby stracić jak najmniej. A tak na prawdę i tak po kosztach szły 2080TI czy 2070. A na zakup brakło kart a później pieniędzy bo 500zl drożej jak MSRP - CZEKAM TM. I z każdym tygodniem coraz bardziej w plecy :D Pewnie do dzisiaj nie jeden komp za 10tys zł leci na integrze.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomz napisał:

Się rozpisał...
Po pierwsze - jak można porównywać sklepy do dystrybucji? Toż to dwie inne rzeczy.
Po co miałbym ściemniać? Siedzę na forum od 2006r i teraz na pisanie bajek mnie wzięło?

Proszę Panie niedowiarku - jakie ceny masz na dzień dzisiejszy w dwóch największych dystro. Porównaj sobie ile sklepiki doliczają.
Zrzut-ekranu-2021-05-12-125638.jpg Zrzut-ekranu-2021-05-12-125813.jpg Zrzut-ekranu-2021-05-12-130116.jpg Zrzut-ekranu-2021-05-12-130140.jpg Zrzut-ekranu-2021-05-12-130217.jpg

Ale tanio, mniej więcej jaki czas oczekiwania masz na RTX 3080 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Ano, szybko sprzedać żeby stracić jak najmniej. A tak na prawdę i tak po kosztach szły 2080TI czy 2070. A na zakup brakło kart a później pieniędzy bo 500zl drożej jak MSRP - CZEKAM TM. I z każdym tygodniem coraz bardziej w plecy :D Pewnie do dzisiaj nie jeden komp za 10tys zł leci na integrze.

Ja juz tez sie naczekalem wliczajac w to Turingi, teraz tylko zmiana gpu na zasadzie , wyciagam stara i wkladam nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomz napisał:

Proszę Panie niedowiarku - jakie ceny masz na dzień dzisiejszy w dwóch największych dystro. Porównaj sobie ile sklepiki doliczają.
    

Jeśli to nie tajemnica - jakies info którzy to konkretnei dystrybutorzy i czy na pl?

Znajomy ma konta u połowy dystrybucji w pl, ale takich cen to nie widział dawno... :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Minciu napisał:

Ano, szybko sprzedać żeby stracić jak najmniej. A tak na prawdę i tak po kosztach szły 2080TI czy 2070. A na zakup brakło kart a później pieniędzy bo 500zl drożej jak MSRP - CZEKAM TM. I z każdym tygodniem coraz bardziej w plecy :D Pewnie do dzisiaj nie jeden komp za 10tys zł leci na integrze.

Celniej bym tego nie ujął. Do dzisiaj pamiętam te śmiechy że taka MSI 3070 x trio kosztuje 2899 zł w kolejce i ponad 3k od ręki i że to zdzierstwo bo MRSP było poniżej 2400 zł i trzeba czekać po nowym roku karty stanieją nawet poniżej 2k. :) A ten co kupuję i przepłaca to frajer. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mark1991 napisał:

Celniej bym tego nie ujął. Do dzisiaj pamiętam te śmiechy że taka MSI 3070 x trio kosztuje 2899 zł w kolejce i ponad 3k od ręki i że to zdzierstwo bo MRSP było poniżej 2400 zł i trzeba czekać po nowym roku karty stanieją nawet poniżej 2k. :) A ten co kupuję i przepłaca to frajer. :)

Dokładnie :). Właśnie takim 'frajerem' byłem jak na przełomie stycznia/lutego 2021 kupowałem kilkumiesięczną 2060S Strix za 2200zł, a wszyscy pisali że drogo i że stanieją karty niebawem. Teraz tą kartę za ponad 3k bym sprzedał :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Tomz napisał:

Jakby były netto to bym nie sprzedawał 3070 po 3000 tylko po 3700 :E

Czyli sklepy skalpują na całego. Po 4k+ przebitki wołają. Ale kto to nakręcił panowie? Na początku były ceny jakie, to wiemy. Ludzie skupywali i zaczęli wystawiać na resell za kilka stów więcej. Sklepy po jakimś czasie się zorientowały, że ludki wykupują i puszczają w necie za kilka stów więcej, to sobie wymyśliły, że przejmą ten potencjalny dodatkowy zysk i same zaczęły podnosić ceny. No to skalperzy znów podnieśli swoje, potem sklepy, potem skalperzy i znów sklepy itd. Nie było tygodnia, żeby ceny nie szły do góry w sklepach i na allegro/olx. Przynajmniej do początku kwietnia jak jeszcze to obserwowałem. I tym sposobem w sklepach mamy 3070 po 7k+ (morele ostatnio jakiegoś 3060ti za prawie 11k wrzuciła:E), mimo całego tego pierdolamento o kryzysie globalnym, widać chyba dostają partie 3070 za mniej jak 3k - jak taki Tuf za 2.6k brutto:boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Tomz napisał:

Się rozpisał...
Po pierwsze - jak można porównywać sklepy do dystrybucji? Toż to dwie inne rzeczy.
Po co miałbym ściemniać? Siedzę na forum od 2006r i teraz na pisanie bajek mnie wzięło?

Proszę Panie niedowiarku - jakie ceny masz na dzień dzisiejszy w dwóch największych dystro. Porównaj sobie ile sklepiki doliczają.

A Ty prowadzisz instytucje charytatywna i sprzedajesz z minimalnym zarobkiem :lol2: Idz wciskaj gdzie indziej te bajeczki.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no też mi to trochę śmierdzi, gdyby sprzedał te 3070 po aktualnej cenie sklepowej to byłby 40k na + 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Życzę powodzenia w takim x-komie zapytać z jakich dystrybutorów korzystają i jakie mają ceny na GPU,jest to objęte tajemnicą handlową.

Mylisz się, dystrybutorzy nie są tajemnicą, można ich znaleźć na stronie producenta

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A Ty prowadzisz instytucje charytatywna i sprzedajesz z minimalnym zarobkiem :lol2: Idz wciskaj gdzie indziej te bajeczki.

Większym niż normalnie sklepy mają swoje marże.
Pewnie kupiłeś wczoraj RTX3070 za 8000zł i teraz plujesz sobie w twarz? To jak ktoś taniej sprzeda to od razu bajeczki... a 4 osoby jednak kupiły wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Tomz napisał:

Większym niż normalnie sklepy mają swoje marże.
Pewnie kupiłeś wczoraj RTX3070 za 8000zł i teraz plujesz sobie w twarz? To jak ktoś taniej sprzeda to od razu bajeczki... a 4 osoby jednak kupiły wszystko.

Nie nie kupilem i nie zamierzam. Sprzetu nie sprzedaje sie charytatywnie i w dobie kiedy mozna go sprzedac 2x drozej pojawasz sie TY ze swoimi bajkami za 3k :rotfl:  Forum przyjmie wszystko wiec pisac mozna wszystko ;)  Podaj nazwe tej instytucji charytatywnej to przekaze 1% podatku :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Nie nie kupilem i nie zamierzam. Sprzetu nie sprzedaje sie charytatywnie i w dobie kiedy mozna go sprzedac 2x drozej pojawasz sie TY ze swoimi bajkami za 3k :rotfl:  Forum przyjmie wszystko wiec pisac mozna wszystko ;)  Podaj nazwe tej instytucji charytatywnej to przekaze 1% podatku :lol2:

Poczekaj, ponoć z forum kupiło kilka osób.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Sprzetu nie sprzedaje sie charytatywnie i w dobie kiedy mozna go sprzedac 2x drozej pojawasz sie TY ze swoimi bajkami za 3k :rotfl:  

I właśnie takimi Januszami biznesu fiskus zainteresuje się w pierwszej kolejności...
 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tomz napisał:

I właśnie takimi Januszami biznesu fiskus zainteresuje się w pierwszej kolejności...
 

Januszami zainteresuje się fiskus, a paserami PG... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest prosta =  ktoś karty może sprzedawać i po 10zł za sztukę - prędzej czy później jeśli to wałek sprawa wyjdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Doamdor napisał:

Ale tanio, mniej więcej jaki czas oczekiwania masz na RTX 3080 ?

Ja tam bym się tymi cenami nie sugerował z hurtowni, produkty widmo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie bym kupił :D

Więc może kolega ma dostep do żuka z kartami :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Tomz napisał:

Wpadło mi jeszcze 5 sztuk.
https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-msi-rtx3070-gaming-x-trio-CID99-IDJQ39U.html

Cena taka - bo jak było taniej to każdy marudził ,że za tanio.
Telefon ukryłem, bo bym się od niego nie odpędził.
Odpiszę pierwszym pięciu osobom które będą chciały odebrać.

Ciekawe skąd masz jeśli to wszystko legit jak piszesz. Jaka dystrybucja/hurt? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, zozolek napisał:

Normalnie bym kupił :D

Więc może kolega ma dostep do żuka z kartami :D

 

Gdańsk: Flash mob "Cinkciarze" we Wrzeszczu (ZDJĘCIA) - Dziennikbaltycki.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomz napisał:

Wpadło mi jeszcze 5 sztuk.
https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-msi-rtx3070-gaming-x-trio-CID99-IDJQ39U.html

Cena taka - bo jak było taniej to każdy marudził ,że za tanio.
Telefon ukryłem, bo bym się od niego nie odpędził.
Odpiszę pierwszym pięciu osobom które będą chciały odebrać.

panie a gdzie 3080 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomz napisał:

Wpadło mi jeszcze 5 sztuk.
https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-msi-rtx3070-gaming-x-trio-CID99-IDJQ39U.html

Cena taka - bo jak było taniej to każdy marudził ,że za tanio.
 

W przedszkolu sa bardziej powazni ludzie niz Ty, a ta aukcja i opisem na kolanie wlasnie pokazales to o czym myslalem juz wczesniej :rotfl:

7 minut temu, Spearek napisał:

panie a gdzie 3080 :D

Zaraz wystawie za 4k tylko nie wiem czy zdazysz kupic :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...