Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, kadajo napisał:

No i teraz kto znów zaczyna patrzeć w stronę RTX ? Gracze. A sklepy maja tego świadomość i będą powoli bardzo powoli obniżać ceny i patrzeć komu rura zmięknie i na jaka skale.

I wiadomo dlaczego tak jest - popyt wśród graczy przez te 9 miesięcy nadal nie zdążył się nasycić w pełni,a karty,które miały iść do graczy dobrze wiemy,że poszły w ręce górników(tu dotyczy w większości),a jak jakieś dobre dropy wpadały to z reguły szary człowiek nie miał szans z armią skalperów,którzy dodatkowo wspomagali łupy botami.
Teraz? Prawie nikt w skalperstwo się nie bawi i okazuje się że każdy może kupić GPU bez jakiejkolwiek pomocy w postaci bota itd.,tylko ekhm... trzeba mieć odpowiedni zapas wolnej gotówki :E

Sorry za post pod postem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się dosyć nietypowo / ciekawie. Najpierw płacz (w tym mój), że w kolejce czeka mój TUF 3080 (do dziś). Teraz dla odmiany pięknie apetyty na GPU ścięła seria kart kastratów i... paradoksalnie, może się okazać, że Ci co kupili coś na przeczekanie (ja 3070) wymienią / pogonią kopaczom swoje nieoskalpowane GPU na model wyżej, ale oskalpowany (3080), co w niczym mi nie przeszkadza.
Hmm... jak to widzicie?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o kastratach masz na myśli GPU z LHR? Dla mnie karta z LHR to nie kastrat,a nadal pełnowartościowe GPU.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Zrobiło się dosyć nietypowo / ciekawie. Najpierw płacz (w tym mój), że w kolejce czeka mój TUF 3080 (do dziś). Teraz dla odmiany pięknie apetyty na GPU ścięła seria kart kastratów i... paradoksalnie, może się okazać, że Ci co kupili coś na przeczekanie (ja 3070) wymienią / pogonią kopaczom swoje nieoskalpowane GPU na model wyżej, ale oskalpowany (3080), co w niczym mi nie przeszkadza.
Hmm... jak to widzicie?

nie zdarzy sie. Gornicy nie kupuja kart. Nikt normalny nie zamieni zablokowanej (w domysle nowej 3080) na uzywana 3070, ktorych milion juz jest na Allegro/OLX/Ebay ponizej 5 K.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Zrobiło się dosyć nietypowo / ciekawie. Najpierw płacz (w tym mój), że w kolejce czeka mój TUF 3080 (do dziś). Teraz dla odmiany pięknie apetyty na GPU ścięła seria kart kastratów i... paradoksalnie, może się okazać, że Ci co kupili coś na przeczekanie (ja 3070) wymienią / pogonią kopaczom swoje nieoskalpowane GPU na model wyżej, ale oskalpowany (3080), co w niczym mi nie przeszkadza.
Hmm... jak to widzicie?

Co wy macie z ta wymiana? Kto i gdzie ci bedzie karty zamienial? Duzi gracze maja kart na peczki lub kupia od zielonych do kopania. Niedzielni gracze zaczna karty sprzedawac za chwile. Prog wjescia teraz w kopanie dla zwyklego janka jest za wysoki, zeby bawic sie teraz w zakup kart.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy jak sprzedaż spadnie to nvidia też  "przypadkiem" odblokuje LHR :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Spl97 napisał:

Pisząc o kastratach masz na myśli GPU z LHR? Dla mnie karta z LHR to nie kastrat,a nadal pełnowartościowe GPU.

Rynek krypto wyhamował, wiele wskazuje na to że hossa przeciągnie się być może nawet do 2022. Dla zaradnych pełna wersja z możliwością dokopania to skarb, bo w pakiecie dostaje się ekstra kasę na gierki i inne zachcianki. Dla tych co się brzydzą krypto jest wersja LHR, tylko co by nie mówić obecnie np. taka 3070ti po 5-6k to ostre przegięcie bo 2x tyle ile trzeba było dać za 3070 w zeszłym roku, a te karty prezentuje prawie identyczne osiągi w szczególności po OC. 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Crew 900 napisał:

Ciekawi mnie czy jak sprzedaż spadnie to nvidia też  "przypadkiem" odblokuje LHR :E

Takim ponownym zagraniem wkurzy już całkiem na maksa wszystkich oprócz górników.Teraz NV w mojej opinii ma już dużo więcej do stracenia niż wcześniej,mimo że "odblokowanie" sprawi,że słupki znów zaczną się zgadzać.

Edytowane przez Spl97
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Griszah napisał:

Rynek krypto wyhamował, wiele wskazuje na to że hossa przeciągnie się być może nawet do 2022. Dla zaradnych pełna wersja z możliwością dokopania to skarb, bo w pakiecie dostaje się ekstra kasę na gierki i inne zachcianki. Dla tych co się brzydzą krypto jest wersja LHR, tylko co by nie mówić obecnie np. taka 3070ti po 5-6k to ostre przegięcie bo 2x tyle ile trzeba było dać za 3070 w zeszłym roku, a te karty prezentuje prawie identyczne osiągi w szczególności po OC. 

3070 TI jest ok 10% szybsza niz 3070. Podkrecic mozna obydwie, roznica jest nadal 10% (ok. zalezy od gry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Co wy macie z ta wymiana? Kto i gdzie ci bedzie karty zamienial? Duzi gracze maja kart na peczki lub kupia od zielonych do kopania. Niedzielni gracze zaczna karty sprzedawac za chwile. Prog wjescia teraz w kopanie dla zwyklego janka jest za wysoki, zeby bawic sie teraz w zakup kart.

Zakup po obecnych cenach jest wariactwem, ale nie sądzę że obecnie kopacze znaczną wyprzedawać karty kupione pól roku temu - obecnie cena prądu to ok. 25% urobku. 

2 minuty temu, Janusz_75 napisał:

3070 TI jest ok 10% szybsza niz 3070. Podkrecic mozna obydwie, roznica jest nadal 10% (ok. zalezy od gry)

Z tego co patrzyłem na testy to po OC wersja TI już nie odjeżdża na 10%.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Griszah napisał:

Zakup po obecnych cenach jest wariactwem, ale nie sądzę że obecnie kopacze znaczną wyprzedawać karty kupione pól roku temu - obecnie cena prądu to ok. 25% urobku. 

Z tego co patrzyłem na testy to po OC wersja TI już nie odjeżdża na 10%.

Mysle, ze jakby cena pradu by byla 75% ludzie, ktorzy do tego podchodza nieco powazniej, by dalej kopali. Nie trzeba sprzedawac ETH teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Janusz_75 napisał:

3070 TI jest ok 10% szybsza niz 3070. Podkrecic mozna obydwie, roznica jest nadal 10% (ok. zalezy od gry)

Z recek wynika jednak nieco inny obraz. Full hd to jakieś 4-5%, 1440p około 6% i 4k około 8%. Po oc jest jeszcze mniej bo wersję ti trzymają limity mocy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AvengerGT napisał:

Z recek wynika jednak nieco inny obraz. Full hd to jakieś 4-5%, 1440p około 6% i 4k około 8%. Po oc jest jeszcze mniej bo wersję ti trzymają limity mocy. 

Mozliwe, nie bede sie sprzeczal. Mam 3070 TI i jestesm zadowolony. Do cen 3K za 3070 z grudnia juz raczej i tak nie wrocimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Do cen 3K za 3070 z grudnia juz raczej i tak nie wrocimy."

Może pod sam koniec generacji będą takie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Spl97 napisał:

Pisząc o kastratach masz na myśli GPU z LHR? Dla mnie karta z LHR to nie kastrat,a nadal pełnowartościowe GPU.

Kastrat dla górnika. Dla mnie pełnowartościowy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Crew 900 napisał:

Ciekawi mnie czy jak sprzedaż spadnie to nvidia też  "przypadkiem" odblokuje LHR :E

Nie ma szans bo zmiany są fizycznie wbudowane w chip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Janusz_75 napisał:

nie zdarzy sie. Gornicy nie kupuja kart. Nikt normalny nie zamieni zablokowanej (w domysle nowej 3080) na uzywana 3070, ktorych milion juz jest na Allegro/OLX/Ebay ponizej 5 K.

Miałem na myśli popyt na używane i odblokowane 3070 w cenie nowej 3080 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, malko napisał:

Nie ma szans bo zmiany są fizycznie wbudowane w chip.

A fizyczne zabezpieczenia bez "odpowiednio" zabezpieczonego sterownika nie zadziałają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Kastrat dla górnika. Dla mnie pełnowartościowy.

kopiąc można mieć kartę za 0zł. Cieszę się, że moja 3080 tuf tyle właśnie kosztowała (uwzględniając sprzedaż starego 980ti). Z LHR opłacalność odkopania karty jest słaba biorąc pod uwagę zużycie energii. Po drugie mając do wyboru kartę z LHR i bez w tej samej lub podobnej cenie brałbym bez LHR, kto wie może przy kolejnej wymianie też zyskają na wartości, jak serie 1080, 2060, 2080 itp. Niestety 980ti tak mocno nie zyskał na wartosci przez to, że ta seria słabo kopała.

Edytowane przez akslow
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, krzysztoft30 napisał:

Jeżeli 3080 Ti spadną do 6000 - 7000 to będę je kupował do koparek. Ciekawe ilu górników tak kombinuje?

W takiej cenie nawet jak będziesz kopał ERG,RVN lub coś innego na 3080 Ti nadal będziesz potrzebował rok lub dłużej,żeby ci karta zwróciła.

10 minut temu, akslow napisał:

 Niestety 980ti tak mocno nie zyskał na wartosci przez to, że ta seria słabo kopała.

Maxwelle ogólnie już przy poprzednim boomie były tak słabe w kopaniu,że prawie nikt na GPU serii 900 nie kopał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Spl97 napisał:

W takiej cenie nawet jak będziesz kopał ERG,RVN lub coś innego na 3080 Ti nadal będziesz potrzebował rok lub dłużej,żeby ci karta zwróciła.

Maxwelle ogólnie już przy poprzednim boomie były tak słabe w kopaniu,że prawie nikt na GPU serii 900 nie kopał.

dlatego teraz żałowałem, że wtedy nie kupiłem 1070 w miejsce tego 980ti (asus matrix). W momencie zakupu obie karty były na rynku i 1070 był droższy może 100-150zł

Edytowane przez akslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile gdyby nie to gówno, powinna kosztować 3080Ti? Tak z ciekawości :E

Edytowane przez czarny1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.6000-6500 zł

MSRP 5599 zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Miałem na myśli popyt na używane i odblokowane 3070 w cenie nowej 3080 ;)

Wiem co miales na mysli :) Nadal - nie zdarzy sie. Uzywanych, odblokowanyc 3070 jest za duzo na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Janusz_75 napisał:

Wiem co miales na mysli :) Nadal - nie zdarzy sie. Uzywanych, odblokowanyc 3070 jest za duzo na rynku.

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...