Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy to 3080ti ma kosztowac 6500 ? Od teraz ? : ]

Jej cena normalna to 5500 zł a 3090 6000 zł

Jeżeli 3080 kosztować ma niecałe 4000 zł to jak 3080ti które jest minimalnie szybsze może kosztowac 6500 ... troche pomyślunku, nawet i z rana : ]

Edytowane przez marian666666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ogólnie uważam, że 3080 ti nie ma żadnego sensu dla gracza (dla kopacza również) ponieważ kosztuje te 6k a jakąś większą wydajnością jak za 2 kafle więcej od 3080 nie grzeszy, oczywiście jakiś entuzjasta czy ktoś kto ma kasę kupiłby ją po msrp ale jednak dla gracza 3080 jest najbardziej optymalna (oczywiście mówię o cenach msrp jakie miały być w sklepach) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, iqiwf napisał:

a ja ogólnie uważam, że 3080 ti nie ma żadnego sensu dla gracza (dla kopacza również) ponieważ kosztuje te 6k a jakąś większą wydajnością jak za 2 kafle więcej od 3080 nie grzeszy, oczywiście jakiś entuzjasta czy ktoś kto ma kasę kupiłby ją po msrp ale jednak dla gracza 3080 jest najbardziej optymalna (oczywiście mówię o cenach msrp jakie miały być w sklepach) 

Ale jak to? Przecież płaci się za to magiczne 2 giga RAMu więcej, co by do 4k było w sam raz! To nie są tanie rzeczy!:> Jeszcze we wrześniu zeszłego roku chcieliście czekać na wersje 20GB RTXa 3080, a teraz żal wam 4 litery ściska dopłacić tylko do tych extra 2GB, a nie do aż 10? Jak to tak?!?!:lol2: Cytując Maciusia z Klanu : "co to siem stao?".:lol2:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kynareth napisał:

W czerwcu 2011 GTX 570 kosztował 1169 zł (była też wersja 2,5 GB). W czerwcu 2021 RX 570 4 GB kosztuje 1899 zł, jest w 1080p zwykle 2x szybszy i ma 3x tyle pamięci. i5-2500K kosztował 730 zł, teraz i5-11400F kosztuje 799 zł.

Więc zanim mi ktoś znowu napisze, że mam słaby komputer, to niech wie, że 10 lat temu w cenie mojej karty graficznej była druga od najszybszej. A w obecnej cenie RXa 580 8 GB był GTX 580 albo Radeon 6970. Dwuprocesorowe się nie liczą, obecnie w ogóle takich nie ma (co się może zmienić w przyszłym roku).

Co racja to racja, wystarczy spojrzeć kiedy Nvidia wydała kartę w kwocie do 199$ i jaką wydajność ta karta miała.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo faktu, że jest na forum temat o kopaniu kryptowalut i nawet o tym, czy powinno się to zdelegalizować (lol swoją drogą), cały czas widzę o tym gówno wywody w WĄTKU ZAKUPOWYM kart RTX 30. Wywody, które się powtarzają i najczęściej maja tyle związku z prawdą i logicznym myśleniem, co ja z lotami na księżyc. Wszystko na bazie "wydaje mi się", bez żadnej sensownej analizy, o braku wiedzy nie wspomnę. Z tego co wiem, to jest temat, który ma ułatwić zakup GPU, do podrzucania ewentualnych ofert i szukania okazji, a już dawno zrobiliście z niego totalny syf i brniecie w to dalej. To z kolei powoduje, że coraz większymi krokami zbliża się czas zamknięcia tematu, co niestety będzie ze szkodą dla tych, którzy z niego korzystali jednak z myślą o wyszukaniu okazji/jakiejkolwiek oferty, a nie by sobie pogadać o wszystkim i o niczym.

  • Like 7
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tgolik napisał:

No i mamy pierwszą konkretną ofertę z siódemką na początku:

RTX 3080 ti za 7849 zł

To ja wracając do tematu @BlindObserver

Ktoś widział gdzieś jakieś zdjęcia PCB tego Gigabyte? Dalej te dziwne wtyczki na przedłużce i okrojona sekcja zasilania ?

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MaxaM napisał:

To teraz uwzględnij inflację 10-letnią aby mieć prawdziwy obraz ;)

Uwzględniłem. W przeciwieństwie do wielu innych, wiem ile wyniosła inflacja w latach 2011-2021 (link). 1000 zł z 2011 warte jest dziś 850 zł. 2000 zł warte jest 1700 zł. A więc 1175 zł dzisiaj jest równoważne 1000 zł 10 lat temu. RX 570 4GB kosztuje 1,62x więcej niż GTX 570 10 lat temu. Więc co, nie mam racji?

Ktoś jeszcze chce usprawiedliwić ceny RTX 30X0 inflacją? Napisać, że 2000-2500 zł za 3060 to atrakcyjna cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@severall nawet jeśli nadal brną w te wtyczki, to naprawdę nic w tym złego. W 3080 Vision wpinałem i wypinałem co chwilę kable zasilające i nic złego sie nie stało. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kowallosu napisał:

@severall nawet jeśli nadal brną w te wtyczki, to naprawdę nic w tym złego. W 3080 Vision wpinałem i wypinałem co chwilę kable zasilające i nic złego sie nie stało. 

Dzięki za odpowiedź. Jak się uda sprzedać Zotaca za dobrą cenę mojego to może się skuszę. I tak pójdzie UV na pewno to zasilanie też będzie mniejszym problemem. 

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba złapałem

TlhDixP.png

Na bezrybiu i rak ryba. Amazon.de.

Co ciekawe, PartAlert nie zdążył zareagować, a ja już finalizowałem transakcję i karty nie było. Tak więc złapane metodą tradycyjną, za pomocą zwyczajnego przeglądania. 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Novii napisał:

Oferta od sklepu z art. biurowymi i dewocjonaliami. Aż czasami człowiek sie zastanawia skąd niektórzy mają dostęp do dystrybutora ?

EDIT: Widze,że na allegro jednak w ofercie jest też sprzęt komputerowy.

Pamiętam jak "upolowałem" i5-2500k w super cenie na allegro. Okazało się, że sprzedawcą była pani, która handlowała nasionami roślin.

Na szczęście skończyło się dobrze, dzięki POK i policji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, addept napisał:

Hmm, chyba złapałem

TlhDixP.png

Na bezrybiu i rak ryba. Amazon.de.

Co ciekawe, PartAlert nie zdążył zareagować, a ja już finalizowałem transakcję i karty nie było. Tak więc złapane metodą tradycyjną, za pomocą zwyczajnego przeglądania. 

Zapowiada się epicko disco!:lol2:

pobrany-plik.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, addept napisał:

Hmm, chyba złapałem

TlhDixP.png

Na bezrybiu i rak ryba. Amazon.de.

Co ciekawe, PartAlert nie zdążył zareagować, a ja już finalizowałem transakcję i karty nie było. Tak więc złapane metodą tradycyjną, za pomocą zwyczajnego przeglądania. 

Dobra karta, gratuluję :)

Stockowo w grach do 63,64 stopni, a częściej poniżej 60, jeszcze nie bawiłem się w uV.

A i disco można wyłączyć ;)

Edytowane przez snoopher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu to jaśnie pańska seria Gaming od MSI dla wać panów więc dziwne by było jakby kultura pracy była zła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, BlindObserver napisał:

Pomimo faktu, że jest na forum temat o kopaniu kryptowalut i nawet o tym, czy powinno się to zdelegalizować (lol swoją drogą), cały czas widzę o tym gówno wywody w WĄTKU ZAKUPOWYM kart RTX 30. Wywody, które się powtarzają i najczęściej maja tyle związku z prawdą i logicznym myśleniem, co ja z lotami na księżyc. Wszystko na bazie "wydaje mi się", bez żadnej sensownej analizy, o braku wiedzy nie wspomnę. Z tego co wiem, to jest temat, który ma ułatwić zakup GPU, do podrzucania ewentualnych ofert i szukania okazji, a już dawno zrobiliście z niego totalny syf i brniecie w to dalej. To z kolei powoduje, że coraz większymi krokami zbliża się czas zamknięcia tematu, co niestety będzie ze szkodą dla tych, którzy z niego korzystali jednak z myślą o wyszukaniu okazji/jakiejkolwiek oferty, a nie by sobie pogadać o wszystkim i o niczym.

 

W części masz rację ale chyba nie do końca. Na wzrost cen RTXów i niską dostępność w Polsce od początku roku do maja bardzo duży wpływ miał zysk z kopania Etherum. Dobrze to potwierdza czerwcowy spadek cen RTXów który zbiega się niemal dokładnie z mniejszym zainteresowaniem górników kartami RTX (co przejawia się w zmniejszaniu całkowitego hashrate sieci Etherum). Nawet przecież sama Nvidia zareagowała na te szaleństwo cenowe RTXów i wypuściła na rynek nowe rewizje kart Lite Hash Rate oraz dedykowane karty CMP dla górników. O ile zgadzam się że wywody o potencjalnej delegalizacji kryptowalut powinny być poruszane wyłącznie w dedykowanym wątku, to potencjalnemu nabywcy RTXów, a szczególnie graczom nie jest chyba obojętna cena zakupu RTXów - 12 000 PLN vs 4500 PLN za 3080? I interesowałoby mnie czy ceny mogą iść dalej w dół czy w górę i od czego to zależy. Stąd obecnie bardzo trudno według mnie uniknąć w wątku zakupowym poruszania tematu kryptowalut. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To MSI to bardzo spoko wersja 3070 ;) tylko po co taka długa...

W moim małym piekarniku są gry, które ją docisną pod 75C. Bardzo wdzięczna pod UV dzięki, któremu nie blokuje jej power limit. Ogólnie mocne 8/10, najmniejszego problemu od lutego kiedy ją odpaliłem, nawet aktualne upały ogarnia tak do 26C w pokoju ;) później to już klima wbija. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek na silniku Unreal Engine 4 czy Cry Engine 3 dociska karty powyżej 70 stopni, jeszcze w takie upały i to niezależnie od zastosowanego chłodzenia powietrznego, sam się o tym przekonałem. Ceny kart jak dla mnie są nadal chore, czekam dalej i obserwuję sytuację.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro, gdzie gdzie ofert w najróżniejszych cenach na RTX 3080 ti jest kilkadziesiąt, prawie zerowe zainteresowanie. Wisi np. od kilku dni 3080 ti FE, gdzie na cenę 7500 zł w licytacji nie skusił się nikt. Kontrolne przebicie w dół 2000$ na ETH chyba robi swoje.

 

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, malko napisał:

Powiem wam szczerze, z ręką na sercu, że jest kwestią czasu kiedy UE i inne kraje zdelegalizują krypto. Dlaczego? Powodem jest olbrzymie zużycie energii elektrycznej, które w zasadzie idzie w kanał. Obecnie jest bardzo silny trend na energooszczędność i ekologię a krypto jest tego zaprzeczeniem. Chcesz zarobić to idź cwaniaczku do Maca na zmywak a nie prund tylko czerpiesz bezproduktywnie. Jeszcze jak swój to pół biedy, ale pewnie od somsiada.

Zgadzam się,kwestią czasu jest,że UE oraz USA też powiedzą tak jak Chiny won kryptowalutom.Wystarczy,że BTC będzie coraz bardziej zagrażał USA,to momentalnie USA zrobi z tym porządek :>
Tyle,że teraz nikt oprócz pojedyńczych państw z tym fantem nie robią,bo... ważniejsza jest walka z covid ;)

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu brak obniżek w polskich sklepach, cały czas najlepsze ceny oferuje allegro od byłych górników/skalperów oraz niemieckie sklepy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś znalazł ciekawą ofertę na 3080Ti to będę wdzięczny za podzielenie się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@severallProblem w tym, że nawet jeśli by ktoś chciał się podzielić dobrą ofertą, to nie zdąży, bo dobre oferty znikają w ciągu góra kilku sekund. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fowo napisał:

W tym tygodniu brak obniżek w polskich sklepach, cały czas najlepsze ceny oferuje allegro od byłych górników/skalperów oraz niemieckie sklepy :D

Przecież co dopiero początek tego tygodnia jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, addept napisał:

@severallProblem w tym, że nawet jeśli by ktoś chciał się podzielić dobrą ofertą, to nie zdąży, bo dobre oferty znikają w ciągu góra kilku sekund. 

Czy ja wiem, Gigabyte za 7800 sobie wisi na allegro. Ale wolałbym jakiegoś TUFa czy Gaming X Trio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...