Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Spl97 napisał:

Przecież co dopiero początek tego tygodnia jest.

w zeszłym tygodniu "na start" tygodnia była obniżka ~500zł z tego co pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fowo

Nie masz racji. Najlepsze oferty mają nieduże sklepy sprzedające nowe karty na allegro. Na przykład ta, od Alicomp (https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gainward-rtx-3080-ti-12gb-3080ti-10825580765)

Małym sklepom bez wyrobionej marki dużo bardziej opłaca się sprzedawać na allegro niż tworzyć i promować własną witrynę. Poza tym, ze względu na system ochrony kupujących, kupowanie na allegro jest bezpieczniejsze niż nawet z X-Kom czy morele. Na Allegro nie przeszłoby wystawianie nieistniejących kart graficznych. 

 

8 minut temu, Fowo napisał:

w zeszłym tygodniu "na start" tygodnia była obniżka ~500zł z tego co pamiętam

Teraz obniżki pojawiły się już w niedzielę.

10 minut temu, severall napisał:

Czy ja wiem, Gigabyte za 7800 sobie wisi na allegro. Ale wolałbym jakiegoś TUFa czy Gaming X Trio

Też poluję na TUFa gdyż mam w obudowie niecałe 320 milimetrów. A tuf ma 300.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, severall napisał:

Czy ja wiem, Gigabyte za 7800 sobie wisi na allegro. Ale wolałbym jakiegoś TUFa czy Gaming X Trio

No cóż, skoro uznajesz, że kwota 7800 zł to "dobra oferta" to nie mam więcej pytań. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, addept napisał:

No cóż, skoro uznajesz, że kwota 7800 zł to "dobra oferta" to nie mam więcej pytań. 

No sporo zważywszy na to iż cena o 500$ więcej w MSRP niż 3080

 

Jeśli patrzeć po cenie MSRP +/- 10% za lepsze wersje to wychodzi cena 6200zł jako dobra przy 3080Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, addept napisał:

No cóż, skoro uznajesz, że kwota 7800 zł to "dobra oferta" to nie mam więcej pytań. 

Zakładając że sprzedam 3080 i dołożę brakująca kwotę, będę miał 3080Ti w cenie MSRP albo poniżej, licząc po ile kupowałem 3080 we wrześniu ;)

A i masz rację... 7800 zł to dobra oferta z tych które są dzisiaj. Za tydzien, dwa, miesiąc będa zapewne lepsze. 

Edit: Gainward i 7500 pękło, czekamy na więcej :E

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ahc napisał:

No sporo zważywszy na to iż cena o 500$ więcej w MSRP niż 3080

 

Jeśli patrzeć po cenie MSRP +/- 10% za lepsze wersje to wychodzi cena 6200zł jako dobra przy 3080Ti

Zamówiłem we wrześniu RTX 3080 Strix OC w cenie MSRP czyli za 4200. Była to cena o 30% wyższa od Founders Edition. Liczę, że RTX 3080 ti TUF, na którego czekam, po normalizacji rynku będzie miał sugerowaną cenę ok 6500 zł (ok. +20% do ceny FE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, severall napisał:

Edit: Gainward i 7500 pękło, czekamy na więcej :E

1 sztuka za 7499 zł z mało znanego sklepu i cały czas wisi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

1 sztuka za 7499 zł z mało znanego sklepu i cały czas wisi.

Na allegro liczy się, jak długo sklep działa w serwisie i jakie ma oceny od klientów w ostatnich miesiącach. Allegro jest bardzo surowe dla sprzedających i żaden sklep, który ma u nich liczącą się historię nie odważy się oszukać klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ten spadek cen na razie pojawia się tylko przy najbiedniejszych modelach. Na takiego Strixa 3080ti za 7k bym się może skusił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Kynareth napisał:

Pamiętam, że mając kompa z 2004 roku z kartą z Q3 2004 (ATI Radeon X600 XT) to WoW Wrath of the Lich King, Age of Conan, Warhammer Age of Reckoning, Call of Duty: World at War, Crysis Warhead i Far Cry 2 w ogóle nie chciały na tym chodzić tak by dało się grać. Więc praktycznie musiałem kupić nowego i kupiłem. Zmiana była ogromna. Procesor 4 rdzeniowy, karta Radeon 4870, 2 GB DDR2. I wszystko śmigało. A cena sprzętu była na prawdę znośna.

Teraz mój komp ma już prawie 5 lat i wszystko nadal śmiga. Niestety. Bo chciałbym poczuć to co dawniej. No ale sprawy się zepsuły. Przez wirusa, górników i spekulantów rynkowych.

Bez szans, to nie te czasy by progress był tak ogromny jak kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, NotLuckyAtAll napisał:

Szkoda, że ten spadek cen na razie pojawia się tylko przy najbiedniejszych modelach. Na takiego Strixa 3080ti za 7k bym się może skusił.

To prawda, chociaż u mnie i tak wjedzie UV na 100% a to już bez większego znaczenia wtedy jaki model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bladzioch napisał:

Bez szans, to nie te czasy by progress był tak ogromny jak kiedyś.

W tej chwili progres też jest ale innego rodzaju.

Ulepszając sprzęt możesz, zachowując dawną płynność wejść półkę wyżej z rozdzielczością. Dzisiaj możesz osiągnąć w 1440p, we "wszystko na ultra" 100-120fps lub 60fps w 4k. A przy dużych monitorach lub TV robi to różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, NotLuckyAtAll napisał:

Szkoda, że ten spadek cen na razie pojawia się tylko przy najbiedniejszych modelach. Na takiego Strixa 3080ti za 7k bym się może skusił.

Kwestia czasu,pod warunkiem,że krypto dalej będzie spadać tj.wczoraj czy dziś rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle,że Syczuan to była ostatnia prowincja Chin,gdzie prąd jest w miarę tani,a w pozostałych prowincjach kopanie było w zasadzie nie opłacalne przez ceny prądu właśnie.Wcześniej Xinjiang oraz Mongolia Wewnętrzna także dały krypto bana,a tam też był w miarę tani prąd.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem na allegro już 9 ofert na RTX 3080 ti od 7499 - 7997 zł.

No i ETH dzisiaj -13%.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, MaxaM napisał:

Ktoś tu wczoraj pisał, że Chiny dały bana na krypto. Raczej chodziło o kolejną prowincję zakazującą kopania ;) 

https://www.dobreprogramy.pl/kolejna-chinska-prowincja-blokuje-kopanie-kryptowalut-ludzie-traca-miliony,6652320728050656a

Tam w tym Chinach to codziennie nowe newsy:

 

 

12345.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na NBB była 3070TI FE za 619 euro, niestety wywaliło mi przy płatności, bo nie miałem ustawionego e-pinu na karcie walutowej...

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Bladzioch napisał:

Bez szans, to nie te czasy by progress był tak ogromny jak kiedyś.

Ok, ale myślał człek, że jak zwykło przez 40 lat być 2x co 1.5 roku, to będzie 2x co 3 lata (czyli 10x w dekadę). Takie coś byłoby akceptowalne. 10x to wciąż niemało, w przeciwieństwie do 2x w 10 lat. W 2011 przewidywano, że stackowanie 3D pozwoli na zachowanie Prawa Moore'a jak z poprzednich dekad.

2010 : GTX 580 1699 zł (źródło tej ceny) za wersję z 1.5 GB, za kilkaset zł więcej można było kupić wersję z 3 GB VRAM

2021 : RTX 3090 12 999 zł (7,65x drożej) - inflacja tego nie usprawiedliwia, karta jest szybsza i ma więcej ram ale zdecydowanie nie aż tak, żeby tyle kosztować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jask1eR napisał:

na NBB była 3070TI FE za 619 euro, niestety wywaliło mi przy płatności, bo nie miałem ustawionego e-pinu na karcie walutowej...

A ja pełen ekscytacji  nacisnąłem zapłać i ERROR wywaliło stronę :D

3070Ti tak nie boli jak ucieczka 3080 z koszyka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby trend się utrzymał i ceny na stałe zatrzymały się na normalnym poziomie. Mam obawy, że ceny tak samo szybko mogą znowu wywindować górę jak teraz w dół.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pitt_34 napisał:

Cena może i z 6 z przodu ale towar niedostępny, czyli standard

Jeszcze minutę temu była dostępna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...