Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, sxgn napisał:

Jeszcze nikt chyba oficjalnie nie ogłosił, że zaprzestaje produkcji konkretnego modelu nonLHR więc jeszcze nadzieja na realizację wrześniowego koszyka jest. Ale nie nastawiałbym się :)

 

I nie olgosi, zrobila to nvidia ktora sprzedaje chipy dalej. Ogloszone sa natomiast modele LHR przez konkretnych producentow, ktore zastapia plynnie modele bez blokady. Podejrzewam, ze dzis juz zadne gpu nie schodzi bez blokady  tasmy.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, JDM napisał:

A ten gównolit to to co to dokładnie było? W 3080 Zotacu AMP Holo myślałem, że backplate jest z plastiku, bo w dotyku było identyko jak plastik, jak pukałem paluchem to był taki dziwny głuchy odgłos. Potem przeczytałem na stronie, że ten backplate jest odlewany ciśnieniowo (?) z aluminium, i faktycznie - jak sprawdziłem multimetrem to przewodził prąd.

Plastik z domieszką 0,00000000000000000000000% grafenu ? ale chyba nie sprawdziło się bo wrócili do aluminium.

4 minuty temu, Griszah napisał:

To uchowały się jeszcze jakieś nie anulowane zamówienia z września ?

Te składane na babcie/dziadka/kochankę, żeby nie powielać kolejnych zamówień na siebie :)

1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

I nie olgosi. Ogloszone sa natomiast modele LHR, ktore zastapia plynnie modele bez blokady. Podejrzewam, ze dzis juz zadne gpu nie schodzi bez blokady  tasmy.

Ogłosi brak możliwości realizacji zamówienia że względu na wycofanie z produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Griszah napisał:

To uchowały się jeszcze jakieś nie anulowane zamówienia z września ?

Mam Aktywne zawówienie z moreli, ale z początku listopada na 3080 od Gainwarda. Tak przy okazji - nigdy już nie będę czaił się na karty od Zotaca, Gainwarda czy Palita. Wszyscy, którzy rezerwowali MSI, Gigabyte czy Asus to w miarę dostawali te karty, a jak się pojawiały rzuty na sklep, to praktycznie właśnie tylko tych firm. Gainward i Palit od razu szły do Chin na farmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sxgn napisał:

Ogłosi brak możliwości realizacji zamówienia że względu na wycofanie z produkcji

Tak ale Ty piszesz o sklepie a ja o producentach ;)

Jak ktos oczekuje na gpu bez LHR to niech zapomni, w najlepszym wypadku sklep w tej samej cenie wrzuci LHR a w najgorszej anuluje zamowienie. Mozliwe jest tez to iz model LHR beda tansze niz cena po ktorejs ktos zamowil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po 3060 czy 3080,które pojawiły się w sklepach wersje z LHR,jak się pojawiły,to były tańsze od odpowiedników bez LHR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, snoopher napisał:

bo ceny jeszcze zejdą w dół i nie chcę być tym, co będzie sobie pluć w brodę za kilka tygodni, że przepłacił :P

równie dobrze mogą iść w górę. 2 tyg. temu BTC z 30k do 40k potrzebował 6 dni, równie dobrze w sierpniu może raid trwać 2 tyg. do 50k i ceny ruszą w górę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, thestasiex12 napisał:

W Komputroniku znowu jest dostępna wersja OC od Gigabyte za 4299. Więc niekoniecznie oszustwo, ale opłacalność żadna :)

https://www.komputronik.pl/product/726008/gigabyte-geforce-rtx-3070-ti-gaming-8gb-oc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tańszymi też powolutku, powolutku się coś rusza, 2060 już jedynką z przodu ( 1999  ;)    ), morele z kodem, 1660Ti 1900.. póki co same gigabyte, na allegro drożej

 

?

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mimuszek napisał:

na allegro drożej

 

Januszerka się obudziła i ma nadzieje, że sprzeda za tyle ile były warte w połowie maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, JDM napisał:

czy Asus to w miarę dostawali te karty, a jak się pojawiały rzuty na sklep, to praktycznie właśnie tylko tych firm. Gainward i Palit od razu szły do Chin na farmy.

Tego Asusa nie byłbym taki pewny ;)

21 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Tak ale Ty piszesz o sklepie a ja o producentach ;)

Jeden ciul ;) Producent poinformuję dystrybutora, dystrybutor sklep, a sklep wyślę anulacje zamówienia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, JDM napisał:

A ten gównolit to to co to dokładnie było?

Z """"Grafenu"""" (AKA plastik formowany wtryskowo z dodatkiem pyłu grafitowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyciele południowoafrykańskiej giełdy kryptowaluty zniknęli po tym jak, po ataku hakerskim wykradziono walutę o wartości 3,6 mld USD. Także jak można ufać takiej walucie?? To sport dla bogatych, a nie zwykłych Kowalskich co jarają się, że może za rok ich karta się zwróci. Powoli widać tendencję spadkową cen i RTX 3070Ti za 4600zł może już kusić bo przecież 2 tygodnie wcześniej startował od 8000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymcio30 napisał:

Powoli widać tendencję spadkową cen i RTX 3070Ti za 4600zł może już kusić bo przecież 2 tygodnie wcześniej startował od 8000zł.

Czyli sklepy chciały koncertowo wydymać premierowych nabywców - ciekawe ile tych z kart poszło na zwrot. 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szymcio30 napisał:

Także jak można ufać takiej walucie??

Jak widać,głupota ludzka pcha się na wszelkie sposoby :E Są na tym świecie sporo pewniejszych sposobów inwestycji niż kryptowaluty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, JDM napisał:

Mam Aktywne zawówienie z moreli, ale z początku listopada na 3080 od Gainwarda. Tak przy okazji - nigdy już nie będę czaił się na karty od Zotaca, Gainwarda czy Palita. Wszyscy, którzy rezerwowali MSI, Gigabyte czy Asus to w miarę dostawali te karty, a jak się pojawiały rzuty na sklep, to praktycznie właśnie tylko tych firm. Gainward i Palit od razu szły do Chin na farmy.

21 września zamówiłem Asusa ROG STRIX RTX 3080 OC. Byłem 110, dzisiaj jestem 85 w kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 10 grudnia wisi mi jedyne nie anulowane zamówienie na 3060ti eagle z moreli...cisza w temacie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tgolik napisał:

21 września zamówiłem Asusa ROG STRIX RTX 3080 OC. Byłem 110, dzisiaj jestem 85 w kolejce.

W międzyczasie sprzedali pewnie kilkadziesiąt sztuk tego samego modelu w aktualnej kwocie lub cenie z przed tygodnia, dwóch ;)

Czysty biznes. Szkoda, że z klientów się robi frajerów.

Ostatecznie wychodzi na plus, bo handel międzynarodowy jest dobrze rozwinięty i można pominąć naszych polskich januszy zamawiając np w Niemczech. Taki trochę uśmiech przez łzy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Spl97 napisał:

Jak widać,głupota ludzka pcha się na wszelkie sposoby :E Są na tym świecie sporo pewniejszych sposobów inwestycji niż kryptowaluty.

Oczywiście że są pewniejsze, ale żadna nie jest równie prosta i możliwie szybka w pomnożeniu pieniędzy. 

PS. to nie inwestycja to hazard.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, snoopher napisał:

W międzyczasie sprzedali pewnie kilkadziesiąt sztuk tego samego modelu w aktualnej kwocie lub cenie z przed tygodnia, dwóch ;)

Oczywiście, tu na forum ludzie kupowali 3080 Strix czy TUF z rzutów na sklepy. Nie w cenie z września, ale można było je dostać.
Na allegro poszła dzisiaj rano z licytacji 3080Ti Gaming X za 5300zł, nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JDM napisał:

Oczywiście, tu na forum ludzie kupowali 3080 Strix czy TUF z rzutów na sklepy. Nie w cenie z września, ale można było je dostać.
Na allegro poszła dzisiaj rano z licytacji 3080Ti Gaming X za 5300zł, nieźle.

Chodzi mi bardziej o te wiszące zamówienia z przed kilku miesięcy, kiedy ten sam produkt był dostępny w sklepie za +XXX%.

IMO powinni realizować zamówienia według kolejności, a nie trzymają klientów w zawieszeniu i czekają aż zejdą ceny. Na szczęście nie jestem w tym gronie nabywców.

Też w swojej branży kupujemy m.in GPU i  mamy kilka kart "przepłaconych" porównując do obecnej sytuacji, ale zamówienia realizujemy według kolejności i nie robimy "misz-maszy", bo nagle cena skoczyła. Mniej sklep zarobi przez wahania cenowe, ale lepiej być fair, a nie kombinować nowe regulaminy, czy wprowadzać jakieś zmiany ze wsteczną datą.

Edytowane przez snoopher
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, snoopher napisał:

Chodzi mi bardziej o te wiszące zamówienia z przed kilku miesięcy, kiedy ten sam produkt był dostępny w sklepie za +XXX%.

IMO powinni realizować zamówienia według kolejności, a nie trzymają klientów w zawieszeniu i czekają aż zejdą ceny. Na szczęście nie jestem w tym gronie nabywców.

Też w swojej branży kupujemy m.in GPU i  mamy kilka kart "przepłaconych" porównując do obecnej sytuacji, ale zamówienia realizujemy według kolejności i nie robimy "misz-maszy", bo nagle cena skoczyła. Mniej sklep zarobi przez wahania cenowe, ale lepiej być fair.

Mój RTX 3080 Strix z września nie jest dostępny na X-komie. Mają tylko jakąś białą wersję. Pewnie modelu, który mam unikająjak ognia przy obecnych cenach. Wiem, że kupują drogo od swojego dostawcy.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tgolik napisał:

Mój RTX 3080 Strix nie jest dostępny na X-komie. Mają tylko jakąś białą wersję.

Jak go nie było w międzyczasie to ok, jak śledzisz stany i widzisz, że ten sam model był po np 9k+ i znikał to już nie ok.

Ostatecznie zrobią wersje 2.0 (LHR) , a ten anulują, bo nie spodziewają się dostaw. Oby nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, tgolik napisał:

21 września zamówiłem Asusa ROG STRIX RTX 3080 OC. Byłem 110, dzisiaj jestem 85 w kolejce.

X-srom - standard

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...