Skocz do zawartości
AUTO6

NVIDIA RTX 30x0 - wątek zakupowy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, psiak91 napisał:

Czemu tuf jest cichszy od strixa przy tych samych temperaturach idle/boost w testach 3060ti / 3070 ? czy nie powinno być na odwrót ? strix to premium tak jak suprime w msi

tuf jest tak dobry ze nie doplaca sie do strixa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, toph napisał:

Ten filmik szacuje osiągi na podstawie recenzji kilku kart, power limitów, sekcji zasilania i rozmiarów chłodzenia. Nie mówi za wiele o jakości wykonania, temperaturach pamięci, hałasie. Zgodzę się co do tego, że gaming oc zbiera nie zasłużone baty, bo nie brakuje kart gorszych a pod względem osiągów jest całkiem niezły, ale patrząc po recenzjach taki TUF'ik fajniej wykonany jest i ciszej pracuje (choć nie miałem z nim do czynienia).

https://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_rtx_3070_ti_gaming_oc_review,7.html

Temperatury akurat podobne do 3070Ti Supreme X, ale kosztem głośności (4 dB głośniejszy jest).

Faktem jest, że ten Gigabyte nie ma wodotrysków. Tworzywo jest zwykłe, ma jakieś świecące logo, ale backplate jest metalowy. Wygląda dobrze.

I co jest jeszcze ciekawe - Gigabyte daje 4 lata gwarancji na swoje karty. Asus 3. Na plus moim zdaniem :).

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Eltik napisał:

nieee w xkom duuuuzo kupowalem placilem karta albo blikiem np i niegdy nie bylo dodatkowych kosztow z tego tytulu

wyszczególnionych na fakturze.

morz x-kom jako duży sklep płaci za nie np. ryczałtem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie 3070 dla TUF vs Eagle OC, po wielkości radiatora widać za co się płaci i dlaczego TUF jest cichy.
118de2a37eddb.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SanczoPanczo86 napisał:

Faktem jest, że ten Gigabyte nie ma wodotrysków. Tworzywo jest zwykłe, ma jakieś świecące logo, ale backplate jest metalowy. Wygląda dobrze.

jak ktoś wyłączą ledy jest jak znalazł

jeśli się ktokolwiek taki jeszcze znajdzie ... :D

kij z tymi całymi RTX ja chce GTX 1650 super kupić zanim Kepler straci wsparcie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Auberon napisał:

jak ktoś wyłączą ledy jest jak znalazł

jeśli się ktokolwiek taki jeszcze znajdzie ... :D

kij z tymi całymi RTX ja chce GTX 1650 super kupić zanim Kepler straci wsparcie ...

Mnóstwo jest osób co ma w czterech literach świecidełka... Mnie np denerwuje jeden mały ledzik od zasilania gpu? ale jest wspaniały wynalazek jak taśma izolacyjna ?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JDM napisał:

Porównanie 3070 dla TUF vs Eagle OC, po wielkości radiatora widać za co się płaci i dlaczego TUF jest cichy.
118de2a37eddb.jpg

Ale ja nie neguję tego że asus lepszy jest. Pokaż mi tylko najtańszy 3070ti ile kosztuje od nich obecnie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tak - wolałbym mieć droższego 3070 TUFa niż 3070Ti od Gigabyte, mając na uwadze tylko kilka % wydajności na plus, ale jedzącą więcej prądu, głośniejszą i gorętszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ta technologia stanie sie popularna i z biegem czasu dopracowana to klienci nie będą sie rzucać na nowe karty jak lew na zwierzynę i ceny przyszłej generacji już nie powinny być wysokie na premiere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT no fajne ale tu DLSS jest kluczowa technologia,  chcialem ogolnie kupic 3080 ale do fhd styknie 3070

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JDM śmiej się, jakoś jak puścili stery z 3060 to miałem akurat gigabyte eagle 3060,wystawiłem go na  allegro za 3600, nikt nie chciał ale rosły ceny, podniosłem na 3800 i poszło od ręki po godzinie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak tanio, to podejrzanie :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie kupują, bo MSRP już nie będzie, przecież 6500 zł brzmi obecnie jak żart przy 12k za które ludzie płacili 2 miesiące temu. Górnicy się zbroją, od sierpnia wzrosty na krypto. #szklanaKula 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kowallosu napisał:

ludzie kupują, bo MSRP już nie będzie, przecież 6500 zł brzmi obecnie jak żart przy 12k za które ludzie płacili 2 miesiące temu. Górnicy się zbroją, od sierpnia wzrosty na krypto. #szklanaKula 

Kupują bo ludzie dalej biorą te karty w serwisach aukcyjnych, wystawiłem rtx 3080 za 8k na allegro i w jeden dzień odezwały się 4 chętne osoby 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Mateusz2PL napisał:

Skad masz te dane?

Klikam w listę kupujących i się wyświetla'
9173cd382a7a2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, szmitu napisał:
Cytat

kupioną 10.03.2021 w sklepie Proline.

Wiesz po ile chodziły 3080 w marcu w Proline? Oświecę cię - za 10k zł i wyżej. Kolega, który wystawił tę aukcję w porównaniu do typowego scalpera nie chce zarobić za wiele - parę stówek raptem.:pimp:

Godzinę temu, Spl97 napisał:

a dalej czekam,aż za takiego TUF 3070 będą życzyć 3,5-4k zł.

To z Evci już zrezygnowałeś?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadał ostatnio o spadku kart w Czerwcu, a teraz ponoć ma info o dużych dostawach Rtx3060.

Także powtarzam WSTRZYMAĆ SIĘ i będzie taniej, dużo taniej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Skyline_ napisał:

Także powtarzam WSTRZYMAĆ SIĘ i będzie taniej, dużo taniej.

Tak, najlepszymi tego przykładami są te konkursy Blacka i Bethesdy, jak były 3080 nawet po 5 koła w grudniu, to takich konkursów/promocji nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Skyline_ napisał:

Dobrze gadał ostatnio o spadku kart w Czerwcu, a teraz ponoć ma info o dużych dostawach Rtx3060.

Także powtarzam WSTRZYMAĆ SIĘ i będzie taniej, dużo taniej.

 

no bo nie ma żadnych współprac z firmami typu nvidia ani z żadnym sklepem a ma wtyki w postaci znajomych z branży więc dokładnie, wstrzymać się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Andre1989! napisał:

Bo to są biedne firmy bethesda i asus u blacka oni naprawde nie widzą, że ludzie sie z nich śmieją.

Dziwny to trend powstał iście socjalistyczny, czekam na podobny ruch Liptona czy innych dzbanów z moreli z niesamowitą nagrodą na SZANSĘ na zakup RTXa :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, JDM napisał:

To może tak - wolałbym mieć droższego 3070 TUFa niż 3070Ti od Gigabyte, mając na uwadze tylko kilka % wydajności na plus, ale jedzącą więcej prądu, głośniejszą i gorętszą.

Wszystko spoko z Asusem, czy to TUF czy STRIX, ale jest mały haczyk :). Obecnie mam 2060 Super w najwyżej wersji STRIX (OC, EVO, etc.). Chłodzenie zaczerpnięte z wyższych RTXów, więc karta cicha, chłodna (ok 65C w grach obecnie). Ale... cewki piszczą. I co z tego, że chłodzenie jest wydajnie i ciche jak zagłuszają je i tak cewki? ;) Czuję po prostu niedosyt, bo karta w takiej wersji nie powinna mieć jakichkolwiek wad.

Edytowane przez SanczoPanczo86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...